Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety ten biały 1200zł ale ja tylko wyszukałam na ceneo i wzięłam pierwsze z brzegu byle duże. Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz tańszy. Ikea też ma inne duże zlewy. Oni nie zawsze podają wymiary wewnętrzne, np domsjo ma tylko wymiary zewnętrzne podane, dobrze by było zmierzyć samemu.

A może ktoś tu podpowie jakiś fajny niedrogi wielki zlew.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety ten biały 1200zł ale ja tylko wyszukałam na ceneo i wzięłam pierwsze z brzegu byle duże. Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz tańszy. Ikea też ma inne duże zlewy. Oni nie zawsze podają wymiary wewnętrzne, np domsjo ma tylko wymiary zewnętrzne podane, dobrze by było zmierzyć samemu.

A może ktoś tu podpowie jakiś fajny niedrogi wielki zlew.

 

Ten zlew naprawdę mi odpowiada. Nie chce stalowego, ani granitowego. Ceramiczny tak . Ale dziękuję Ci bardzo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje pierwsza wizualizacja alicyji

1A.jpg1C.jpg

Tylko

1 blat biały

2 w rogu koło zlewu będą 3 półki otwarte a nie szafka zabudowana. 1 na mikrofalówke .

3. Szafka wisząca nie na tej ścianie lecz naprzeciw wysokiej zabudowy lub nie. :)

4. wyrywam stare parapety i wkładam z blatu.

 

Już mam gotowy piękny prawie cały zarys kuchni. Pytanie czy biały blat wystarczy czy powinnam dołożyć jeszcze gdzieś białe szafki ? Zamienić je z tego forniru ? Mogę właśnie dołożyć dla przeciwwagi białe szafki wiszące naprzeciw dużej zabudowy. Wtedy powinna być równowaga ?

 

Dzięki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki kochane, proszę o pomoc we właściwym doborze kolorów w kuchni:rolleyes:Fronty szafek są w białym lakierze ,na podłodze będzie masto grys .Mogę jeszcze zmienić kolor płytek na ścianie i blat.Wstępnie wybrałam masto bianco i czarny nakrapiany laminat.Nie mam pewności ,dco do tego wyboru,nie chce aby było za chłodno i nie wiem czy nie lepsze byłyby płytki białe na sciane ,a może drewnopodobne a blat szary.Miotam się strasznie pomóżcie:rolleyes: A, jeszcze sprawa parapetu który jest 4 cm nad blatem,jaki kolor ,czy biały w kolorze okna ,czy taki sam jak blat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Wszystkim.

Jakiś czas temu prosiłem i pomoc odnośnie aranżacji poniższego parteru. Jest to rzut parteru, jaki otrzymałem od dewelopera.

http://images65.fotosik.pl/977/dfe201161a4d488f.jpg

Deweloper daje mozliwosc aby aneks kuchenyy byl na dole, po lewej stronie (wygladaloby to tak, ze z zewnatrz wchodziloby sie do wiatrolapu, a z wiatrloapu do aneksu. Jednak....ja, wolalbym, aby aneks pozostal tam gdzie jest. Jesli chodzi teraz o aneks i wymogi (stawiane przez Żoneczkę) sprawa wyglada tak ze ma byc piekarnik "w słupku". Więc niestety, ale schody bedzie trzeba zabudować scianką, aby postawic na tej sciance lodowke i piekarnik w slupku, dalej reszte pierdół. Czyli kuchnia w ksztalcie "C". Wolellibysmy zostawic tylko zabudowana kuchnie tak jak na rzucie od dewelopera, jednak skoro ma byc piekarnik w slupku, obok lodowka, plyta, no i zlew, to nie ma nic blatu roboczego. Dodatkowego barku nie chcemy budowac, poniewaz bedzie malo miejsca na stół i w razie np. spotkania rodzinnego moze byc problem z wygodnym jego ustawieniem. Wiec jedynym wyjsciem jest uklad taki jaki przedstawilem ponizej:

http://images61.fotosik.pl/974/b84dea27626b805f.jpg

Na rzucie tym, nie narysowalem zlewu. Nie wiem sam gdzie go umiesic: pod oknem ( z obrotową wylewką) czy obok płyty? CO doradzacie?

A moze ktos ma calkiem inne propozycje tego układu?

Szkoda ze w przypadku układu "C" pozbywam się tej wnęki pod schodami zabiegowymi- wiem że mało przydatne, bo niskie to, ale jakos mi sie podoba :) No ale... Skoro narysowalem moja propozycje tak jak wyzej, a piekarnik jest w slupku, na wysokosci np 80 cm, to mozna pod tym piekarnikiem, zrobic taka duuuużą, wysuwaną na prowadnicach szufladę, która byłaby tak duża, ze jej część chowałaby się aż pod schodami. Po co takie duże? A np żeby pomieściła cały sprzęt kuchenny AGD- mikser, robot kuchenny, itp. lub gary i takie tam inne :) Co o tym myślicie?

A może znajdzie się jakaś miła duszyczka aby stworzyć wizualizację z takim rozwiązaniem jakie wstawiłem powyżej?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłam mniej więcej jak to chciałabym poustawiać. Rozwiązałam kilka dylematów najprościej jak się dało.

 

1. Nie będzie żadnego blatu pod oknem. TRUDNO się mówi.

2. Mikrofala będzie wolnostojąca a nie w zabudowie i już nie muszę wymyślać słupka do niej, bo pod poziomem blatu niefunkcjonalne by było.

3. szklanki i inne talerze wyciągane ze zmywarki przerzucę do szafek w ciągu alternatywnym po drugiej stronie. Mini-ciąg dwu szafkowy ze stojących płytkich szafek - na jednej w rogu będzie stała wspomniana wcześniej mikrofala.

 

Lodówka stoi gdzie stała. Za to blisko od zlewu do płyty.

 

http://ta2.com.pl/fm/ku1.jpg

 

http://ta2.com.pl/fm/ku2.jpg

 

Zauważyłam, że w IKEI UK są czarne połyskliwe fronty Ringhult a u nas wszystkie kolory prócz czarnego. Można jakoś IKEĘ nakłonić do sprowadzenia mi ich czy oni nie są aż tak elastyczni? Może lepiej czekać na to aż w końcu wprowadzą i u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie ;-)) mam pytanie i stwierdziłam ze ten wątek będzie odpowiedni jeżeli nie - przepraszam za skuchę, niewiedza mało doświadczonej :p. Otóż jestem na etapie wyceniania kuchni. Mam 5 m szafek dolnych - 50cm, 80cm, 80cm (3 szuflady), 100 cm szafka pod zlew z drzwiczkami, 60cm (zmywaka), 75cm, 75cm (2 albo 3 szuflady jeszcze nie wiem co lepsze ;-) ). Szuflady mają mieć ciche domykanie. I 180cm wysokiej zabudowy - szafka z pólkami, lodówka,mikro+pierakarnik. Fronty lakier frezowane nie wiem jakiej firmy, blat laminowany lupus. Wyceniono mi kuchnie na 10tys. czy to jest dobra cena? kiedyś zamieszczałam swój projekt ;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie ;-)) mam pytanie i stwierdziłam ze ten wątek będzie odpowiedni jeżeli nie - przepraszam za skuchę, niewiedza mało doświadczonej :p. Otóż jestem na etapie wyceniania kuchni. Mam 5 m szafek dolnych - 50cm, 80cm, 80cm (3 szuflady), 100 cm szafka pod zlew z drzwiczkami, 60cm (zmywaka), 75cm, 75cm (2 albo 3 szuflady jeszcze nie wiem co lepsze ;-) ). Szuflady mają mieć ciche domykanie. I 180cm wysokiej zabudowy - szafka z pólkami, lodówka,mikro+pierakarnik. Fronty lakier frezowane nie wiem jakiej firmy, blat laminowany lupus. Wyceniono mi kuchnie na 10tys. czy to jest dobra cena? kiedyś zamieszczałam swój projekt ;-))

w miare rozsadna cena ;) 'ciche domykanie' to juz chyba standard ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Potrzebuję waszych rad. Kuchnia jak na zdjęciach a między scianami chciałabym cegłę białą. Tylko zastanawiam się nad jej zachowaniem przy płycie indukcyjnej oraz przy zlewie.

Wiecie może coś na ten temat? możecie coś doradzić?

Niestety projekcik skromny gdyż sama go robiłam.

 

kuchnia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji tego, że jestem blondynką będę pytać, a co tam :D

Robią się ścianki działowe i mimo, że do montażu i kupna sprzętów kuchennych jeszcze daleka droga ja muszę już wiedzieć co i jak będzie stało i miało wymiary. I tu moje pytanie. Robię jedną ścianę w kuchni w zabudowie, w której będą stać kolejno od ściany patrząc od salonu: Lodówka Samsung side by side szeroka na 92 cm, cargo 30 cm i piekarnik w zabudowie 60 cm. I jaki ja mam zostawić długi i szeroki otwór na te wszystkie rzeczy. Z tego co się orientuję side by side nie może stykać się bezpośrednia z ścianą czy cargo potrzebuję z jednej i drugiej str, dodatkowo po no właśnie ile 2, 3, 4 cm? A jak głęboką ma zrobić wnękę,żebym bez problemu otwierała cała lodówkę m- ona ma wymiary 72 głębokie z drzwiami i 60 cm bez drzwi, jak to rozwiązać, żeby ta lodówa nie wystawała z tego otworu a była maksymalnie jak najbardziej w ciągu.

Masakra jakaś z tymi wymiarami :p

 

Chcę uniknąć takiego efektu

 

Kuchnia_nowoczesna_bialo_czarna_lakier_lodowka_side_by_side_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka dyskusji na ten temat i to całkiem niedawno tylko nie pamiętam czy tu czy w pochwalcie się kuchniami, Warto przeglądnąć choć kilka miesięcy wstecz bądź przeszukać wątek.

 

Edit:

Tu masz wpis na ten temat i całą dyskusję

http://http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=6399625&viewfull=1#post6399625

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o lodówkę, będzie wolnostojąca, miejsce mam, czy Waszym zadaniem lepiej będzie wyglądała side by side w obudowie (góra lodówka, dół zamrażarka) czy inox 70 cm + cargo wysokie? Na pewno nie będzie to tak jak na wizce, bo lodówka będzie wystawać poza ciąg szafek.

now2.2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem jakie warianty bierzesz pod uwagę (lepiej było by je od myślników napisać) ale co do side by side to całkiem fajnie się komponuje tak jak masz na wizce. Wiadomo że będzie albo wystawać albo duże szpary zostawisz po bokach (przy SBS trzeba się zastanowić co wolimy no chyba że model do zabudowy). Szafki nad płyta dałabym jednak białe, takie same jak reszta wiszących. Moim zdaniem będzie bardziej harmonijnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kuchnie bede miala biala, blat drewnopodobny,sprzety tj. plyta, piekarnik, mikrofaa czarne, a zlew?? Kiedys cos czytalam ze powinienbyc Czarny pod kolor sprzetu? A moze jakis jasny zeby bardziej zgral sie z blatem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...