Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W chłodziarce zabudowanej przeszkadza mi to, że część półek jest nisko. Nie przeszkadza Wam to? Może kwestia przyzwyczajenia... Wiem, że to nie wyjdzie tak jak na wizualizacji, będzie potrzebne wolne miejsce po bokach i wysunięcie lodówki do przodu. A może mi doradzicie, jak rozplanować drugą ścianę? Wrzucam kawałek szkicu tych szafek, wrysowane są szuflady 60 cm a chciałabym szersze (80-100). Ta ściana ma 320 cm i mam tam:

- cargo 20 lub 30 cm

- słupek z piekarnikiem 60 cm

- szafka 60 cm jak to przy zabudowie L

szuflady.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje Wasz opinii ! Już całkiem się zagubiłam. Kolorystyka bardzo mi się podoba (na żywo wygląda super ) tylko nie wiem jak ją zastosować.

Poniżej wizualki, proszę pomóżcie...

- gdzie ma być biel a gdzie "koniak "dół czy góra?

- blat ciemny czy jasny?

Dodam, ze okno jest orzechowe a drzwi do spiżarni będą szklane. Na podłodze planuje jasne-szare kafelki. W salonie będą meble wenge (niestety idą z nami) i panele podłogowe jasne.

Liczę na Wasze szczere i pomocne opinie.

1) Q7.jpg

2) Q8.jpg

3) Q12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym prosić o pomoc w zaprojektowaniu mojej kuchni. Wydaje mi się, że już mam w głowie ogólny zarys tego, jak ma ona wyglądać. Jednak nie wiem, czy moje pomysły są dobre pod względem ergonomii i funkcjonalności. Co tu dużo mówić: łeb jaj bania, od tych wątpliwości. Tu jest link do mojego projektu, bo nie potrafię wklejać zdjęć.

http://www.mtmstyl.pl/projekt-sopran/rzuty/

Dokładniejsze wymiary to:

1. Ściana z lodówką – ok. 240cm.

2. Ściana pod oknem- ok.310cm.

3. Ściana z kuchenką – ok.154cm.

Mój ,,projekt” to:

1. kuchenka tak jak w rzutach z pracowni projektowej, a nad nią tylko okap,

2. pod oknem marzy mi się długi ciąg roboczy =blat, a pod nim przy oknie zmywarka,

3. zlew narożny – aby pod oknem był jak najdłuższy blat,

4. blat krótki i lodówka, która kończy ciąg przy jadalni.

/- kuchenka-narożna szafka na garnki- zmywarka- szafka na talerze- zlew narożny - szafka na spożywcze/

Moje dylematy:

1. Czy dobrze będzie wyglądał w rogu zlew dwukomorowy, dwie komory okrągłe, struktura len.

/będzie zmywarka, ale sądzę że duży zlew się przyda przy większych pracach, np. przetwory/.

2. Czy na ścianie z lodówką dać szafki górne na prostej linii, czy dołożyć narożną i jeszcze obok szafkę przy oknie?

!!! Marzy mi się danie szafek do sufitu, albo 6 kwadratowych /2x3/ albo takich wąskich wysokich prostokątnych. I nie wiem czy szafka narożna i obok następna będą dobrze wyglądać w takiej zabudowie???

3. Planuję dolne szafki zrobić z orzecha amerykańskiego, blat szary, a górne szafki z mdf półmat –kolor jasny szary lub inny ????? , a nad lodówką szafka -z nią licująca- w kolorze tych górnych szafek. Lodówka w otwartej szafce.

4. Czy szafki na talerze i art. spożywcze zrobić z szufladami czy tradycyjne półki? Teraz mam 2 80cm półki i są pakowne. A szuflady, nie wiem?

5. Nie wiem jak wybrać okap, bo będzie on w ,,świetle” okna i nie chciałabym zbyt masywnego. Podoba mi się stalowa ,,tuba” lub stalowy okap ,,kwadrat pod skosem”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja lepsza ale z tego co pamiętam z planu domu to komin jest tam gdzie płyta w pierwszej wersji, dlatego EwkaP chciała ją tam właśnie. A jakby połączyć troszkę obydwie wersje i w pierwszej przesunąć zlew w miejsce w którym jest on na drugiej wersji.

Hmm albo wersja 1 tylko dać zlew za narożnikiem a nie na rogu i dodać jeszcze jedną szafkę np 40cm żeby wokół zlewu było troszkę blatu, czyli narożna-40cm-80cm pod zlew-40cm i na końcu lodówka. Nie wiem Moniss jakie ty szafki tam dałaś i tylko zgaduje, mam nadzieję że się zmieści.

Ale zamotałam mam nadzieję że jednak da się zrozumieć mój wywód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam do Was pytanie, zapewne już ono tutaj wcześnie padało wiele razy ;) ale z góry dziękuje jesli ktoś by mogl mi podpowiedzieć

W jakim programie projektujecie swoje kuchnie, czy robicie to sami czy projektuje Wam np ktoś z firmy która robi meble

 

Czy istnieje jakis darmowy program w sieci do projektowania kuchni, chodzi mi o wstepne rozmieszczenie mebli przy wymiarach akurat mojej kuchni.

 

. W tej chwili koncze projekt łazienki i czas sie wziąć za kuchnie ... Własnie wyburzam sciankę miedzy pokojem a kuchnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Moniss, wielkie dzięki za Twoje wizualizacje dla mnie. Obejrzałam już je ze cztery razy i podobają mi się niesamowicie. I naprawdę działają na wyobraźnię! :)

Doris, dziękuję i Tobie za porady.

Dziewczyny, kuchnia z wyspą jest ciekawa, ale chyba pozostanę przy swoich pierwszych pomysłach. Czyli wersja nr1. Jedynie co jeszcze biorę pod uwagę to kuchenka chyba bardziej w lewo do ,,drzwi", bo muszę jakoś otwierać szafkę narożną, obok kuchenki. Myślałam też, żeby szafkę ze zlewem w rogu zrobić ściętą.

I teraz pytanie: Czy górna szafka w rogu tez ma być ścięta, czy taka jak na wizualizacji nr1.

Pytanie drugie gdzie planować suszarkę, bo mimo zmywarki pod oknem to chciałabym mieć suszarkę. Tylko w którym miejscu, żeby podczas zmywania nie uderzać się o otwarte drzwiczki?

No i pytanie 3 czy przy takim układzie szafek górnych mogę je dać do sufitu? Planuję wszystkie szafki zamknięte bez witrynek do sufitu. Znalazłam fotki z takimi kuchniami, gdzie szafki górne są tylko na ściance z lodówką. Ale nie wiem czy z tym wydłużonym ciągiem do okna nie będzie to wszystko wyglądać za ciężko?

Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zlew narożny, 1,5 komorowy, szafkę dolną i górną mam ścięte, są pojemne i naprawdę dużo można w nich zmieścić:)

 

 

Witam :)

Moniss, wielkie dzięki za Twoje wizualizacje dla mnie. Obejrzałam już je ze cztery razy i podobają mi się niesamowicie. I naprawdę działają na wyobraźnię! :)

Doris, dziękuję i Tobie za porady.

Dziewczyny, kuchnia z wyspą jest ciekawa, ale chyba pozostanę przy swoich pierwszych pomysłach. Czyli wersja nr1. Jedynie co jeszcze biorę pod uwagę to kuchenka chyba bardziej w lewo do ,,drzwi", bo muszę jakoś otwierać szafkę narożną, obok kuchenki. Myślałam też, żeby szafkę ze zlewem w rogu zrobić ściętą.

I teraz pytanie: Czy górna szafka w rogu tez ma być ścięta, czy taka jak na wizualizacji nr1.

Pytanie drugie gdzie planować suszarkę, bo mimo zmywarki pod oknem to chciałabym mieć suszarkę. Tylko w którym miejscu, żeby podczas zmywania nie uderzać się o otwarte drzwiczki?

No i pytanie 3 czy przy takim układzie szafek górnych mogę je dać do sufitu? Planuję wszystkie szafki zamknięte bez witrynek do sufitu. Znalazłam fotki z takimi kuchniami, gdzie szafki górne są tylko na ściance z lodówką. Ale nie wiem czy z tym wydłużonym ciągiem do okna nie będzie to wszystko wyglądać za ciężko?

Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...