Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cholerka.... nie wiem..klikam i klikam... obie wersje mi sie podobaja...:yes:

20cm to jest duzo wiecej ode mnie.. ja na okolo 15cm bede miala zabudowe z kg pod sufitem na rury od reku..

ale wracajac do frontow u Ciebie nie potrafie doradzic..

ja od poczatku wiedzialam ze chce miec je proste.. szuflady pod spodem sa szerokie bo 80, 90 i 80.. i jakos nie nawiazywalam ich do szafek gornych bo tych nie mialo byc ;)

 

Mam nadzieje, ze sie ktos odezwie i doradzi z tymi frontami u Ciebie:yes:

wazne zebys chaosu z okapem nie zrobila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym prosić o ocenę mojej kuchni. Muszę podjąć ostateczną decyzję, a mam wątpliwości. [ATTACH=CONFIG]264573[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264575[/ATTACH]Zastanawiam się, czy to będzie funkcjonalna kuchnia? Czy wyższy blat jest dobrym rozwiązaniem? (Podłoga będzie jasna.) [ATTACH=CONFIG]264572[/ATTACH]

Pozdrawiam

I dziękuję za każdą sugestię.

 

Moim zdaniem, barek z wyższym blatem, ktory przesłania rozgardiasz kuchenny od strony salonu, to dobre rozwiązanie.

Co do układu szafek i sprzętów kuchennych, to też nie ma się czego czepić ;) Moja koleżanka ma taki sam układ zlew-płyta i jest z niego zadowolona.

Przy tym układzie można zamienić meijscami lodówkę i słupek z piekarnikiem (jeśli nie chcesz aby z salonu było widać piekarnik i mikrofalówkę).

 

Jeśli jednak potrzebujesz nieco więcej miejsca pomiędzy tymi sprzętami, to możesz dosunąć zmywarkę do wysokiej zabudowy, a w ślad za nią także zlew. W rogu wstawiłabym szafkę narożną (kształt L), potem szuflady pod płytą i kolejna narożna L-ka.

 

Inna opcja. Jeśli jest taka możliwość, to można ewentualnie przenieść zlew i zmywarkę do szafek przy barku, ale moim zdaniem, lepiej jest tam mieć jednak blat roboczy i przyrządzajać coś, być skierowanym twarzą w stronę rozmówców (lub TV) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeżeli już to odwrotnie 80 na dole i 40 u góry na mniej potrzebne rzeczy bo będzie trudno dosięgnąć no chyba że jesteś bardzo wysoka.

A może 60 i 60? Sprawdzałaś taką opcję?

 

Problem w tym, że kuchnia jest bardzo mała, oprócz części widocznej na zdjęciu jest jeszcze wysoka zabudowa lodówka+piekarnik, więc niewiele pozostaje miejsca do przechowywania.

Dodałam tą szafkę z myślą o jakimkolwiek dodatkowym miejscu.

 

Rozumiem też mam małą kuchnię i chętnie bym zrezygnowała z wiszących szafek ale nie wiem czy wtedy się pomieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przestrzeni pomiędzy zlewem i kuchenką to również miałam taki układ w wynajmowanym mieszkaniu i dla mnie było to niewygodne bardzo. Zauważyłam że głównie w małych kuchniach tak się robi bo nie ma innego wyjścia. Moja mama tak ma, teściowa też i siostra tak ma. Czasem mam wrażenie że nikomu nawet przez myśl nie przejdzie że można by inaczej. Bo przecież zawsze tak miały. Inna sprawa jeśli taki układ komuś odpowiada. Tylko żeby wiedzieć że odpowiada to przydało by się obadać różne wersje. Wynajmowałam kilka mieszkań z różnymi kuchniami dzięki czemu wiem że chcę dużo blatu duuuużo i po między kuchenką a zlewem też musi być te 80ccm minimum.

 

Za barkiem jest salon z wyjściem na taras i duże okno - witryna. Dlatego wydawało mi się, że kuchnia nie będzie ciemna. Dzięki.

 

To zmienia postać rzeczy. Na wizualizacji wygląda to troszkę inaczej. Jednak nadal nie wiem jakich gabarytów jest salon i jaki jest układ. Zakładam że jest sporo miejsca więc dodałabym jeszcze jedną szafkę i przesunęła tym samym barek o 60cm w stronę salonu. Choć jeżeli będzie jednokomorowy zlew to jeszcze w minimum przestrzeni się mieści. Tylko teraz patrzę na ten ociekacz, chyba wolałabym mieć go z drugiej strony. Wyobraź sobie że myjesz coś w zlewie i chcesz to wrzucić do gara, niesiesz nad umytymi wcześniej naczyniami ociekającymi na ociekaczu i kapiesz na nie a nawet trącasz z zrzucasz. No chyba że nie będziesz nic na nim stawiać.

Ale mi się wyobraźnia włączyła :p

 

Zapomniałam dodać że wizualnie zapotywiada się bardzo ładnie. Moja siostra ma podobne

fronty i uchwyty i jej kuchnia bardzo ładnie się prezentuje choć jest zupełnie nie w moim klimacie. Ale podłoga zdecydowanie jasna powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :welcome:

 

Przyszłam po rady i opinie na temat projektu mojego aneksu, chodzi mi głównie o układ szafek.

 

1. http://images63.fotosik.pl/1060/f1cc8efc33ed2f86.png

Tutaj jest kolejno od prawej: lodówka 60 cm, zmywarka 60 cm, dalej zlew (szafka ma 60 cm, ale zlew mieści się już w taką 45 cm), potem narożna 90x90 cm, szuflady 60 cm, kuchenka z piekarnikiem pod spodem 60 cm i szuflady 40 cm.

 

2. http://images63.fotosik.pl/1060/27299a18e977b8bd.png

Tutaj zmniejszona szafka pod zlew (do 45 cm) i w to miejsce małe cargo 20 cm.

 

Jakoś mi nie leżą do końca te projekty, ale sama nie wiem. W projekcie 2 na pewno cargo przesunęłabym koło lodówki, wtedy wydłużyłby się trochę blat między lodówką a zlewem.

 

Proszę o pomoc http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a030.gif

 

 

Myślisz, ze bez podziału będzie lepiej (zaznaczam u mnie szafki mają 120 cm

 

[ATTACH=CONFIG]264713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264714[/ATTACH]

 

 

Wizualizacja przerobiona w rewelacyjnym programie paint :-)

 

Aga, dla mnie wizualnie lepiej wyglądają w ogóle niepodzielone szafki :yes:

Edytowane przez Flawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

[ATTACH=CONFIG]264713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]264714[/ATTACH]

...

...

[ATTACH=CONFIG]264716[/ATTACH]

aga ja bym podział zrobiła taki ile Ci szafki jest potrzebne tak na co dzień - do której półki sięgniesz to by było w jednych drzwiczkach, albo całkiem bez podziału

 

moja bratowa ma podział jak Twój 3 - mniejsza na dole a większa na górze i wygląda to bardzo ładnie, dodatkowo tu gdzie okap nie ma tej dolnej szafki by było wyżej, o tak: brat.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia Układ, czyli rozmieszczenie sprzętów moim zdaniem jest bardzo dobre. Myślę że lepiej się nie da.

Jeśli chodzi o wielkość szafek to pytanie, czy chodzi ci o kwestię wizualną czy funkcjonalną. jeśli chodzi o to pierwsze to moim zdaniem fronty szafek powinny mieć tę samą wielkość o ile się tak da. w tym względzie jak najbardziej opcja pierwsza jest lepsza a właściwie idealna przy tym układzie kuchni. W drugiej każda szafka ma inną szerokość i daje to odczucie chaosu, jak dla mnie oczywiście.

Nie mam kargo ale zastanawia mnie czy takie 20cm to dobry pomysł, masz małą kuchnię a podzielenie przestrzeni na małe szafki to strata miejsca. Każda szafka ma obudowę przez co przy każdej kolejnej zmniejsza się przestrzeń do przechowywania o niecałe 4cm na szerokości (zależy od grubości płyty). Do tego przy szufladach lepiej jest wykorzystana przestrzeń dlatego u siebie wezmę szuflady wszędzie gdzie tylko będzie możliwe. Nigdy nie przechowywałam zastawy w szufladach ale forumowiczki twierdza że jest to bardzo wygodne. Inne rzeczy takie jak mąki, cukry, makarony itd przechowywane w szufladach są łatwiej dostępne i na pewno mieści się więcej. Niestety w mojej tymczasowej kuchni nie mam szuflad i bardzo nad tym ubolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia Układ, czyli rozmieszczenie sprzętów moim zdaniem jest bardzo dobre. Myślę że lepiej się nie da.

Jeśli chodzi o wielkość szafek to pytanie, czy chodzi ci o kwestię wizualną czy funkcjonalną. jeśli chodzi o to pierwsze to moim zdaniem fronty szafek powinny mieć tę samą wielkość o ile się tak da. w tym względzie jak najbardziej opcja pierwsza jest lepsza a właściwie idealna przy tym układzie kuchni. W drugiej każda szafka ma inną szerokość i daje to odczucie chaosu, jak dla mnie oczywiście.

Nie mam kargo ale zastanawia mnie czy takie 20cm to dobry pomysł, masz małą kuchnię a podzielenie przestrzeni na małe szafki to strata miejsca. Każda szafka ma obudowę przez co przy każdej kolejnej zmniejsza się przestrzeń do przechowywania o niecałe 4cm na szerokości (zależy od grubości płyty). Do tego przy szufladach lepiej jest wykorzystana przestrzeń dlatego u siebie wezmę szuflady wszędzie gdzie tylko będzie możliwe. Nigdy nie przechowywałam zastawy w szufladach ale forumowiczki twierdza że jest to bardzo wygodne. Inne rzeczy takie jak mąki, cukry, makarony itd przechowywane w szufladach są łatwiej dostępne i na pewno mieści się więcej. Niestety w mojej tymczasowej kuchni nie mam szuflad i bardzo nad tym ubolewam.

 

Najlepiej jakby wizualna i funkcjonalna były na tip top :D, ale wiem, że zwłaszcza przy takiej małej przestrzeni, trzeba iść na kompromis. Może rzeczywiście nie będę się upierała przy tym cargo, szkoda tych cm ;), natomiast szuflady są tam, gdzie to możliwe :yes:

 

Flawia, po pierwsze odsunęłabym zmywarkę od lodówki, bo podczas pracy oddaje bardzo dużo ciepła, co źle wpływa na pracę lodówki. Pomiędzy te dwa sprzęty można wstawić tę wąską szafke cargo z drugiego układu, dalej zmywarka i szafka pod zlew.

 

O kurczę, a chciałam zrezygnować z tego cargo :cool:, a jakaś blenda by nie wystarczyła? Nie wiedziałam, że to problem, bo teraz widuję często piekarniki obok lodówek, a one nagrzewają się do dużo wyższych temperatur.

 

A tak? Tylko bez cargo, a szuflady 80 cm zamiast tego:

http://images64.fotosik.pl/1063/3ca13648387d9525.png

 

Tylko co wtedy w takiej narożnej szafce? Nerki zmniejszają IMO za bardzo powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem za pierwszą opcją i funkcjonalnie i wizualnie dla mnie najlepiej. Z tego co czytałam to dzisiejsze sprzęty a do zabudowy szczególnie, są izolowane na tyle że i zmywarka i piekarnik, mogą sąsiadować z lodówką. Nie mam i nigdy nie miałam zmywarki, piekarnika w zabudowie też więc pewności nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem za pierwszą opcją i funkcjonalnie i wizualnie dla mnie najlepiej. Z tego co czytałam to dzisiejsze sprzęty a do zabudowy szczególnie, są izolowane na tyle że i zmywarka i piekarnik, mogą sąsiadować z lodówką. Nie mam i nigdy nie miałam zmywarki, piekarnika w zabudowie też więc pewności nie mam.

 

Na plus też jest to, że można zgrać górne szafki, robiąc 90, 60, 60 i 60 nad lodówką. Będę przetrawiać ;)

 

Moja zmywarka jest wolnostojąca i oddaje do szafek obok baaardzo dużo ciepełka. Nie wiem jak jest z tymi do zabudowy, może Doriko masz rację.

 

Chciałam sprawdzić w instrukcji obsługi lodówki, ale producent nie udostępnia, albo ja nie umiem znaleźć :cool:

 

Czy ktoś wie, gdzie znaleźć instrukcję obsługi lodówki Siemens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga ja bym podział zrobiła taki ile Ci szafki jest potrzebne tak na co dzień - do której półki sięgniesz to by było w jednych drzwiczkach, albo całkiem bez podziału

 

moja bratowa ma podział jak Twój 3 - mniejsza na dole a większa na górze i wygląda to bardzo ładnie, dodatkowo tu gdzie okap nie ma tej dolnej szafki by było wyżej, o tak: [ATTACH=CONFIG]264767[/ATTACH]

 

Przy 158 cm wzrostu swobodnie sięgnę do 40, dlatego myślę, że z dolnych będę korzystała, a górne przeznaczę na przechowywanie rzeczy mniej użytecznych. Teraz mam uciętą szafkę nad okapem i strasznie boki się brudzą, ale może dlatego, ze kuchnia jest gazowa, a przy takiej podobno bardziej pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeżeli już to odwrotnie 80 na dole i 40 u góry na mniej potrzebne rzeczy bo będzie trudno dosięgnąć no chyba że jesteś bardzo wysoka.

A może 60 i 60? Sprawdzałaś taką opcję?

 

 

 

Rozumiem też mam małą kuchnię i chętnie bym zrezygnowała z wiszących szafek ale nie wiem czy wtedy się pomieszczę.

 

 

Chyba masz rację 60 + 60 też dobrze wygląda

 

6 e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...