Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

górne dwie to będzie tak jakby imitacja podziału, ale będą się otwierały na bok (widziałam już coś takiego i na pierwszy rzut oka wygląda jakby to były dwie szafki, a dopiero przy otwieraniu widać, że to imitacja).

 

No właśnie. Patrząc na wizualizację rzuca się w oczy brak uchwytów. Domyślam się, że przewiduje się tu jakieś mechaniczne bądź elektryczne wspomaganie otwierania. To samo w szafkach górnych. O tych wszystkich rozwiązaniach a przede wszystkim cenach muszą ci powiedzieć w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Patrząc na wizualizację rzuca się w oczy brak uchwytów. Domyślam się, że przewiduje się tu jakieś mechaniczne bądź elektryczne wspomaganie otwierania. To samo w szafkach górnych. O tych wszystkich rozwiązaniach a przede wszystkim cenach muszą ci powiedzieć w salonie.

 

Na dole będą fronty frezowane, a na górze dolny bieg ze szczeliną za frontem, tak żeby palce się zmieściły, natomiast górny bieg na dotyk. Nie wiem, czy zrozumiesz, ale jakoś trudno mi to opisać :-) W kazdym razie frezowane fronty wyszły taniej od metalowych uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwkaP, tutaj dwie wersje układu sprzętów w Twojej kuchni:

- wersja 1 (niestety nie mam dwukomorowego narożnego zlewu w programie)

[ATTACH=CONFIG]263405[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263407[/ATTACH]

 

- wersja 2

[ATTACH=CONFIG]263408[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]263409[/ATTACH]

 

Witam :)

 

Dziewczyny, ja odnośnie górnych szafek do sufitu. Przymierzam się do takiego układu ja w wersji nr 1. Ale chciałabym mieć te szafki do sufitu. Narożne obie górna i dolna byłyby ścięte. I zastanawiam się czy nie zrobić z tych górnych szafek układu z frontów 40 cm. Fronty byłyby gładkie i otwierane od dołu frezem. Czy gdybym zdecydowała się na dół - orzech amerykański to mogłabym dać te górne fronty mdf półmat w kolorze jasnej szarości, może odcień stalowy? /nie chce bieli/ Lodówka też by była szara lub inox. Czy może przy takim układzie wąziutkich frontów sięgających do sufitu powinnam zrobić jedną kolorystykę mebli w szarości? Podłogę mam szarą gresową z przebłyskami beżu i cieniutkich czarnych rys. A przy tym duże podwójne okno złoty dąb. Wiem, że trochę zagmatwałam swoją ,,wizję" ;) ale może spróbujecie to ze mną przemyśleć. Plisss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótszy

 

więc jednak nie rozumiem :)

 

Bo ja rozumiem to tak: Na frontach górnych szafek frezu nie ma. Aby można otwierać spód szafki zamontowany jest 2 cm wyżej względem boków szafki. Natomiast dwa pozostałe rzędy frontów są ze sobą skręcone, aby wyglądały na poziome, ale otwierają się normalnie z tym, że otwierają się na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dziewczyny, ja odnośnie górnych szafek do sufitu. Przymierzam się do takiego układu ja w wersji nr 1. Ale chciałabym mieć te szafki do sufitu. Narożne obie górna i dolna byłyby ścięte. I zastanawiam się czy nie zrobić z tych górnych szafek układu z frontów 40 cm. Fronty byłyby gładkie i otwierane od dołu frezem. Czy gdybym zdecydowała się na dół - orzech amerykański to mogłabym dać te górne fronty mdf półmat w kolorze jasnej szarości, może odcień stalowy? /nie chce bieli/ Lodówka też by była szara lub inox. Czy może przy takim układzie wąziutkich frontów sięgających do sufitu powinnam zrobić jedną kolorystykę mebli w szarości? Podłogę mam szarą gresową z przebłyskami beżu i cieniutkich czarnych rys. A przy tym duże podwójne okno złoty dąb. Wiem, że trochę zagmatwałam swoją ,,wizję" ;) ale może spróbujecie to ze mną przemyśleć. Plisss.

 

Kocham szary i kocham orzech amerykański :) Razem nie widziałam, raczej z bielą i czernią. Jeśli zaś chodzi o narożniki ścięte to zwykle kombinuję , aby wstawić narożniki proste, gdyż dają więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Przymierzam się do takiego układu ja w wersji nr 1. Ale chciałabym mieć te szafki do sufitu. Narożne obie górna i dolna byłyby ścięte. I zastanawiam sięs.

 

Mi się bardziej podoba wersja druga. Wielka lodówka na wejściu, jak dla mnie gorzej się prezentuje niż piekarnik.

 

Co do kolorów się nie wypowiadam, bo u mnie biel dominuje wszędzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jednak nie rozumiem :)

 

Bo ja rozumiem to tak: Na frontach górnych szafek frezu nie ma. Aby można otwierać spód szafki zamontowany jest 2 cm wyżej względem boków szafki. Natomiast dwa pozostałe rzędy frontów są ze sobą skręcone, aby wyglądały na poziome, ale otwierają się normalnie z tym, że otwierają się na wcisk.

 

Wszystko się zgadza, oprócz otwierania dolnej, przesyłam rzut z boku szafki

przekrój.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...