Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Projekt jest raczej podglądowy, wszystkie scegóły ustale jak już wybiorę wykonawcę.

 

Będe śledzić :) Jestem bardzo ciekawa. Te szczegóły są bardzo istotne jeśli chodzi o ceny. Magic- corner to najdroższe (fakt że najlepsze jesli chodzi o wykorzystanie przestrzeni) rozwiązanie do narożnika. Szuflady wewnętrzne są droższe niż zwykłe. Wygląda tu na zastosowanie fajnego, ale również najdroższego rozwiązania pod zlewem czyli szufladę z wyciętym otworem na syfon wokół której można poustawiać sobie środki czystości, w dolnej szufladzie sortownik wstawiany do szuflady. Dobrze odwiedzić jakiegoś sprzedawcę, który pokaże jakie są możliwości a przede wszystkim powie jakie są różnice cenowe.

Edytowane przez baska_st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tu na zastosowanie fajnego, ale również najdroższego rozwiązania pod zlewem czyli szufladę z wyciętym otworem na syfon wokół której można poustawiać sobie środki czystości, w dolnej szufladzie sortownik wstawiany do szuflady. Dobrze odwiezić jakiegoś sprzedawcę, który pokarze jakie są możliwości a przede wszystkim powie jakie są różnice cenowe.

 

Albo może też jest "oszukane", jak w przypadku szafek górnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może też jest "oszukane", jak w przypadku szafek górnych ;)

 

 

No fakt :) Nie pomyślałam. Jeśli tak, to nie zgadzaj się na takie rozwiązanie. Jeśli to szafka otwierana na zawiasach to jeszcze pół biedy. Gorzej jeśli to front przykręcony do szuflady obciążonej sortownikiem. Front skręcony w ten sposób jest słabszy. Pewnie i na to znalazł by się sposób. Przykręcić listwy na calej długości frontu, który go ustabilizuje. Dlatego zakładam, że to szuflady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę zaraz pooglądać.

 

A tymczasem mam pytanie - jakie otwieranie szafek górnych byłyby tu wygodne?

Jest jedna 90 i kolejne 60 cm.

 

http://images63.fotosik.pl/1067/eaf59f42cbb95131.png

 

Górne do góry. Dolne zależy jakiego rodzaju jest front w narozniku, jakie zastosowanie kosza pod zlewem ( front na zawiasie, szuflada z sortownikiem czy może front zamontowany na prowadnicach sortownika), zmywarka wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że nie zastanawiam się nad strona techniczna wykonania. projekt widziało kilku wykonawców i żaden nie miał uwag co do możliwości wykonania. Ja się nie bardzo znam nad rozwiązaniami, ja wiem jak ma wygladac, a jeśli moja wizja jest niewykonalna to będę musiała skorygować moja wyobraźnię :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne do góry. Dolne zależy jakiego rodzaju jest front w narozniku, jakie zastosowanie kosza pod zlewem ( front na zawiasie, szuflada z sortownikiem czy może front zamontowany na prowadnicach sortownika), zmywarka wiadomo.

 

Do góry każda część osobno czy na Aventosach tych łamanych?

O kurczę, nie jestem obcykana w nazewnictwie :D - w narożniku mają być zwykłe zawiasy, fronty otwierane na boki, nie jeden łamany. A pod zlewem ma być szuflada, a w niej kosze z Ikei ;) (to chyba opcja szuflada z sortownikiem, tak?) I zastanawiam się czy takie rozwiązanie może być, gdy tuż obok jest zmywarka - bo trzeba mieć otwarte jedno i drugie, da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że nie zastanawiam się nad strona techniczna wykonania. projekt widziało kilku wykonawców i żaden nie miał uwag co do możliwości wykonania. Ja się nie bardzo znam nad rozwiązaniami, ja wiem jak ma wygladac, a jeśli moja wizja jest niewykonalna to będę musiała skorygować moja wyobraźnię :-)

 

Każda wizja jest wykonalna :) I każdy wykonawca tak powie. A dopiero potem będzie się zastanawiać. Jest taki ogrom akcesoriów, do każdej szafki przynajmniej kilka rozwiązań. Droższe rozwiązania można zastąpić dziesiątkami zamienników. Nie trzeba korygować swojej wyobraźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do góry każda część osobno czy na Aventosach tych łamanych?

O kurczę, nie jestem obcykana w nazewnictwie :D - w narożniku mają być zwykłe zawiasy, fronty otwierane na boki, nie jeden łamany. A pod zlewem ma być szuflada, a w niej kosze z Ikei ;) (to chyba opcja szuflada z sortownikiem, tak?) I zastanawiam się czy takie rozwiązanie może być, gdy tuż obok jest zmywarka - bo trzeba mieć otwarte jedno i drugie, da radę?

 

Właściwie sama sobie odpowiedziałaś :) Jedyne na co należy zwrócić uwagę to czy nie będzie kolizji otwierania szafki górnej 90 z okapem. Nie powinno być, nawet przy aventosach. Zmywarka koło szuflady z sortownikiem układ często stosowany. Rzadko kiedy jest miejsce na szafkę pomiędzy gdzie można wygodnie stanąć pomiędzy płukaniem naczyń i otwartym sortownikiem a otwartą zmywarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham szary i kocham orzech amerykański :) Razem nie widziałam, raczej z bielą i czernią. Jeśli zaś chodzi o narożniki ścięte to zwykle kombinuję , aby wstawić narożniki proste, gdyż dają więcej możliwości.

 

Witam :)

 

Podobno ! ścięty narożnik szafki przy zlewie daje większy komfort przy staniu przy zmywaniu. Mając w rogu zlew zyskuję ciut dłuższy blat pod oknem. Jakie możliwości da mi szafka nie ścięta pod zlewem i nie ścięta górna nad nią?

Gdybym miała wersję ,,górne szafki zakręcają do okna" to w której szafce umieścić suszarkę, aby przy otwartych frontach nie uderzać głową i czy muszę dawać otwieranie się do góry, czy jakaś opcja tradycyjna? Mam obawy, że ta szafka po prawej stronie od narożnikowej otwierana czy na lewo czy na prawo byłaby blisko głowy? Może suszarka w tej szafce od okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Podobno ! ścięty narożnik szafki przy zlewie daje większy komfort przy staniu przy zmywaniu. Mając w rogu zlew zyskuję ciut dłuższy blat pod oknem. Jakie możliwości da mi szafka nie ścięta pod zlewem i nie ścięta górna nad nią?

Gdybym miała wersję ,,górne szafki zakręcają do okna" to w której szafce umieścić suszarkę, aby przy otwartych frontach nie uderzać głową i czy muszę dawać otwieranie się do góry, czy jakaś opcja tradycyjna? Mam obawy, że ta szafka po prawej stronie od narożnikowej otwierana czy na lewo czy na prawo byłaby blisko głowy? Może suszarka w tej szafce od okna?

 

A tylko chciałam sprostować czy myślimy o tym samym. Dla mnie ścięty narożnik do zabudowy zlewozmywaka wygląda tak:

 

http://agdstyle.pl/media/products/f3e12214daa547570ad30d72966d934d/images/thumbnail/big_cubo_80_aranzacja.jpg?lm=1402091057

 

A górny ścięty narożnik wygląda tak:

 

http://www.ragormeble.pl/files/158gns.JPG

Edytowane przez baska_st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zwróciła uwagę na sprawę blatu. Nie wiem jakie możliwości posiada firma, która będzie robić Ci kuchnie. Jeśli używają gotowych blatów to w takim rozwiązaniu nie da się uniknąć łączeń blatów po dwóch stronach zlewozmywaka. Jeśli nie będzie on porządnie zabezpieczony blat po jakimś czasie będzie do wymiany. Poza tym trzeba ciąć z blatu o szerokości 120 cm, takie blaty są droższe, zapłacisz ty. Da się tego uniknąć tnąc z blatu 600, ale powstaje wówczas taka półka za zlewem.

Jeśli robią blaty sami to są ograniczeni szerokością laminatu czyli 130 cm więc również jedno łączenie koło zlewu, ale nie trzeba robić półki :)

Jak napisała moniss ten rodzaj szafki zlewozmywakowej to mnóstwo miejsca nie da wykorzystania. Nie można zamontować żadnego kosza obrotowego, bo nie ma mozliwości zamontowania. Większość sortowników przewidzianych jest do typowych szafek. Znam kilka, za to drogich i z mnóstwem straty miejsca.

Dlatego szafki proste dają więcej możliwości. Można decydować czy ma być prawa czy lewa, mieści się 1,5 komory w części nad frontem a ociekacz w róg i wszystko wykorzystane .

Edytowane przez baska_st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...