Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tylko chciałam sprostować czy myślimy o tym samym. Dla mnie ścięty narożnik do zabudowy zlewozmywaka wygląda tak:

 

http://agdstyle.pl/media/products/f3e12214daa547570ad30d72966d934d/images/thumbnail/big_cubo_80_aranzacja.jpg?lm=1402091057

 

A górny ścięty narożnik wygląda tak:

 

http://www.ragormeble.pl/files/158gns.JPG

 

Tak, myślimy o tym samym, takim właśnie ściętym narożniku. Choć za zlewem brakuje ;) rogu szafki. A jakby w narożnej szafce zastosować drzwiczki wysuwane jak szufladę a w niej kosz, który jeździ po szynach mocowanych tylko do dolnej części szafki???

 

Moniss, dzięki za opinię. Głowa u mnie już jak bania...

Edytowane przez EwkaP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taka półeczka za zlewem nie widzi mi się... Wolałabym na równi z blatem i postawić tam płyn do naczyń i mydło. Jak już napisałam w głowie mam tysiące myśli. A gdybym chciała dać zlew w normalnej szafce, po lewej stronie przy oknie to jaką szerokość miałaby szafka dla zlewu 1,5 komorowego, ale bez ociekacza? Koło kuchenki w narożnej szafce planuję tradycyjne kosze na kole na garnki. To ta druga narożna szafka też byłaby ,,niefortunna" , czy można ją funkcjonalnie wykorzystać? Jakoś boję się, że te wysuwane na zewnątrz kosze czy wachlarze są ,,niepomiestne" i wiele nie udźwigną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciała dać zlew w normalnej szafce, po lewej stronie przy oknie to jaką szerokość miałaby szafka dla zlewu 1,5 komorowego, ale bez ociekacza?

 

szafka dla zlewozmywaka 1,5 komory ma 60 cm. Najpopularniejsza szerokość szafki pod zlew z bardzo bogatą ofertą rozwiązać sortowników do zabudowania w niej. Ociekacz może sobie być, zawsze można jakiś kubek postawić a nie przeszkadza, bo idzie w kąt.

 

Koło kuchenki w narożnej szafce planuję tradycyjne kosze na kole na garnki. To ta druga narożna szafka też byłaby ,,niefortunna" , czy można ją funkcjonalnie wykorzystać? Jakoś boję się, że te wysuwane na zewnątrz kosze czy wachlarze są ,,niepomiestne" i wiele nie udźwigną.

 

Ta druga szafka może być narożnikiem prostym. Wymyślono wiele rozwiązań na wykorzystania wnętrza takiej szafki. Półki, kosz 1/2, półki le mans aż w końcu magic-corner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baska_st, bardzo Ci dziękuję za tyle informacji i poświęcony czas.

Szafka narożna pod zlew na razie jeszcze wygrywa. Ale mam też wizję, że daję 1,5 komorowy zlew z prawej strony. Tylko, że miedzy zlewem a lodówką będzie tylko blat 80cm, może i krótszy jeśli narożna szafka skradnie trochę miejsca. Bo przecież narożna musi mieć jakieś drzwiczki np. składane z dwóch części na prawy i lewym skrzydle.

No i ciągle nie wiem czy zakręcać z tymi górnymi szafkami pod okno, jeśli będą wysokie do sufitu /albo 40 cm, albo może 60cm/. Chciałabym mieć więcej ,,schowków" ale też wizualnie ciekawy układ szafek. Powiedziałam, że jak ta kuchnia już ,,stanie" to wypije butelkę szampana, ale przy tych dylematach i rozterkach podnoszę do dwóch butelek. Dobra, za udany efekt będzie trzy. Jak czarny humor to znaczy, że źle ze mną... Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, to tylko kuchnia. Do ogarnięcia :)

 

Trochę się cofnęłam w wątku i znalazłam te propozycje dla Ciebie. czyli lodówka w zabudowie zaraz na przeciw wejścia. A tak się zapytam jak tam wygląda sprawa przyłączy?? czy podałaś gdzieś wcześniej wymiary tych ścian, muszę poszukać. Tylko mnie tu zaraz pogonią z tego forum, bo weszłam wczoraj na forum, rozpanoszyłam się i wyraźnie wchodzę w kompetencje gospodarzy tego wątku :D Mam nadzieję, że nie mają mi za złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie kuchnia, ale połączenie orzecha amerykańskiego z szarością:)[0]DSC_0259[1].jpg

 

 

Witam :)

Czy gdybym zdecydowała się na dół - orzech amerykański to mogłabym dać te górne fronty mdf półmat w kolorze jasnej szarości, może odcień stalowy? /nie chce bieli/ Lodówka też by była szara lub inox. Czy może przy takim układzie wąziutkich frontów sięgających do sufitu powinnam zrobić jedną kolorystykę mebli w szarości? Podłogę mam szarą gresową z przebłyskami beżu i cieniutkich czarnych rys. A przy tym duże podwójne okno złoty dąb. Wiem, że trochę zagmatwałam swoją ,,wizję" ;) ale może spróbujecie to ze mną przemyśleć. Plisss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...