Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziękuje za miłe słowa dotyczące kuchni:)

co do tej płyty, to przyznam, że głównym powodem NIE WYBRANIA takowej czyli czarnej jest moja TEŚCIOWA! ;)

która powiedziała, że przez całe życie miała białą zmieniła na czarną, że to był błąd życia, że widać każdą plamkę, że trzeba szorować, wycierać, pucować itd itp.

ale teraz sobie tak myślę, przecież na srebrnej też widać-sama taką teraz mam więc wiem.

 

to już nie wiem co myśleć ... jeszcze mogę wnieśc poprawki także muszę znaleźć chyba odpowiedni wątek i doczytać ;)

 

Kiedyś były emaliowane płyty, teraz są z czarnego hartowanego szkła. Środki do czyszczenia też teraz są zupełnie inne. Nasze mamy pewnie dużo by oddały za Clin-a ;) Widziałam, że jest dział o sprzęcie AGD gdzie pomagają fachowcy, na pewno pomogą. Akurat sama jestem ciekawa co z tą płytą gazową na czarnym szkle, bo te sprzęty się bardzo zmieniały a ja nie jestem teraz na bieżąco. Były już nawet takie płyty gazowe gdzie płomień palił się pod szybą :) Jeśli chodzi o czyszczenie szyba jest najłatwiejsza do czyszczenia, stąd popularność lacobelu na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kuchnie gazową na czarnym szkle, to ja mam teraz taką i NIGDY i NIKOMU NIE POLECAM. Czyszczenie masakra, szkło może i fajnie się czyści, ale żeby je wyczyścić trzeba zdemontować kuchenkę na czynniki pierwsze i dodatkowo przy czyszczeniu przeszkadzają wystające metalowe elementy. I oczywiście po każdym gotowaniu trzeba kuchenkę czyścić, bo inaczej po tygodniu, czy dwóch będzie nie do wyczyszczenia.

Jeśli tylko jest możliwość omijajcie ten sprzęt szerokim łukiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem jest chyba z każdą kuchenką gazową i żaden materiał tego nie zmieni. Łatwość czyszczenia bez demontażu zależy bardziej od konstrukcji palników. Używałam kilka kuchenek gazowych (starszego typu) i żadnej nie dało się wyczyścić bez demontażu palników. Teraz mam indukcję i czyści się ją rewelacyjnie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam indukcyjną wiec nie mam już problemu :)

Mój problem z czyszczeniem płyty ceramicznej przede wszystkim polegał na jej zapuszczeniu przez poprzednich użytkowników. A jak się zapiecze to i najlepszy środek nie pomoże. Nawet ten do czyszczenia kominków nie dał rady wszystkiego wyczyścić. Najlepiej sprawdziła się zwykła soda. Ale na szorować się trzeba co niemiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś cicho się zrobiło :)

 

Pomęczę Cię trochę.

 

A więc wrzucam rzut na Twój ukochany zlew narożny.

 

http://images63.fotosik.pl/1088/63117b9dae6d2012m.jpg

 

i żeby nie było nudno, drugi z fajnym zlewozmywakiem narożnym

 

http://images62.fotosik.pl/1091/ef6ab5064b3701f6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Układ szafek z propozycji wyżej. W szafce narożnej może zmieścić się zlewozmywak dwukomorowy.

 

http://images61.fotosik.pl/1091/ed28f4a8ae296312gen.jpg

 

 

2. 3. Inne opcje ustawienia szafek.

 

http://images64.fotosik.pl/1093/ce25c75e5697e989gen.jpg

 

http://images63.fotosik.pl/1091/180cbdf59364f026gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Wow! I jeszcze raz, wow!

Tylko zamiast się ukierunkować co do koloru to znowu mam oczopląs. Ale taki radosny! No bo podobają mi się i fornirowane i szare meble!

A z nowinek to do tej pory byłam zdecydowana na agd inx czy stal nierdzewna. Ale czarne agd na obu wizualkach tez wygląda fajnie. Chociaż nie wiem czy w mojej w sumie małej kuchni nie wyglądałyby te czarne zbyt masywnie i wizualnie za ciężko. Co do Twoich pomysłów to wciąż zastanawiam się nad zakrętem z szafkami górnymi do okna. Czyli wyszłaby bodajże 1 szafka narożna i obok jeszcze jedna. Dół też narożny. No i blat szary - jasny albo ciemniejszy niż u mnie podłoga. A na ścianach chyba też jakaś duża płytka szara. Podobają mi się takie płty jak beton, ale nie wiem czy łatwo się je czyści czy są chropowate i porowate? No i wciąż dylemat czy górne pociąć w wąskie wysokie fronty do sufitu, czy dobrze wyglądałyby kwadraty. Czyli jeden rząd na dole a drugi na górze. Na jednej ścianie oba warianty wyglądają ciekawie, ale nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia z górnymi szafkami ,,L". Baska, bardzo dziękuję za wizualizacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...