Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płytki mogą nadać charakteru tej kuchni. I czarny blat.

 

Baśka, czy mogę cię prosić o taką śliczną wizualkę mojej próby kuchni (tylko program z Ikei ogarniam). Nie chcę juz kuchni z Ikei, ale chcę w takiej kolorystyce szafki białe, górne pionowe NIE poziome i blat jasnodrewnopodobny. Te twoje wizualki są swietne.

kuchnia.od.drzwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Kuchni nigdy nie mam dość :) Jestem zdrowo zakręcona na ich punkcie.

Jakieś wymiary by się przydały... Przekopię Twoje wpisy, ale łatwiej by było jakbyś podała. I coś więcej, jakieś informacje: grzejniki, przyłącza, wysokość parapetu od podłogi, kanały wentylacyjne, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jaka ta kuchnia ma być??

 

Klasyczna, nowoczesna, ... Jak zamontowany sprzęt.

To wszystko pozwoli na szybsze trafienie w to sedno.

 

Hej, super, że ci się chce.

Kuchnia ma wymiary 255cm szeroka i 480cm długa (do okna jest 320cm). Na krótszej ścianie okno jest na środku, po bokach ok 70cm ściany. Oba okna są 120cm szerokie. Okno na krótszej ścianie jest wyżej niż drugie, bo chcę tam mieć parapet, a nie przedłużony blat. Parapet drewniany dębowy. Więc coś w tym guście byłoby super jako blat. (oczywiście laminat, bo na drewno to mnie nie stać i nie chciałoby mi się go pielęgnować, a z laminatu jestem zadowolona przez ostatnie 9 lat).

Zabudowę chcę jakieś 3m długą, tzn nie do samego okna, bo w tym kącie kuchni ma stać stół na 4 krzesła. (coś w stylu ikeowskiego JOKKMOKK). Lodówka i inne sprzęty mają przyłącza tak jak na mojej miniaturce. Chcę mieć kuchnię jasną/białą z tym drewnopodobnym blatem. Nie wiem tylko w jakim charakterze fronty, boję się połysku. No i może jakieś szybki w szafkach wiszących dodałyby lekkości kuchni?

Będę ci wdzięczna za pomoc. Za jakiś tydzień mam się spotkać z babką, co mi ma zrobić ostateczny projekt. Coraz większego tempa nabieramy w wykańczaniu domku, jestem cała nabuzowana pozytywnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, super, że ci się chce.

 

Będę ci wdzięczna za pomoc. Za jakiś tydzień mam się spotkać z babką, co mi ma zrobić ostateczny projekt. Coraz większego tempa nabieramy w wykańczaniu domku, jestem cała nabuzowana pozytywnie.....

 

Ja oczywiście chętnie.

Tylko nie wiem dlaczego idąc na spotkanie z wykonawcą nie daje się mu żadnej szansy na wyjście z jakimś fajnym pomysłem. Ci ludzie są specjalistami w tym co robią, naprawdę.Oni są od tego aby wspólnie z inwestorem znaleźć najkorzystniejszy układ kuchni. Przychodząc z gotowym pomysłem odbiera się całą frajdę pracy w tym zawodzie. Ale jestem ciekawa czy dodadzą coś od siebie, poprawią coś. Musisz mi obiecać, że napiszesz co powie o projekcie pani od projektu, ok? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta, Alicja jakiś czas temu zrobiła nam wizualizację kuchni, wyglądało to tak:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253653&d=1396985899

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253654&d=1396985910

 

 

Co sądzicie o tym, żeby ten blat pod oknem zaokrąglić z obydwu stron, żeby móc siedzieć po obydwu końcach (alternatywa dla stołu, który bardzo chcę mieć w tej kuchni). Pod blatem byłaby jedna szafka w szufladami, po środku. Ta szafka byłaby zbawieniem, ponieważ kuchnia w L + stół to bardzo mała ilość szafek i właśnie ta jedna idealnie by dopełniała zapotrzebowanie...

 

10501382_723663814348344_1157604313_n.jpg?oh=eeb892c33ef16393a58ed11ec140de5c&oe=53A789C5&__gda__=1403486437_e1f6235d8bb74e72e1ec9e2a345a0d7b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście chętnie.

Tylko nie wiem dlaczego idąc na spotkanie z wykonawcą nie daje się mu żadnej szansy na wyjście z jakimś fajnym pomysłem. Ci ludzie są specjalistami w tym co robią, naprawdę.Oni są od tego aby wspólnie z inwestorem znaleźć najkorzystniejszy układ kuchni. Przychodząc z gotowym pomysłem odbiera się całą frajdę pracy w tym zawodzie. Ale jestem ciekawa czy dodadzą coś od siebie, poprawią coś. Musisz mi obiecać, że napiszesz co powie o projekcie pani od projektu, ok? ;)

 

Basia, ja wiem, że powinnam iść z czystą kartą. Ale moja wizja (jako taka) kuchnia powstała zanim wbiliśmy pierwszą łopatę w ziemię no i jakoś tak się przyzwyczaiłam do tej "mojej" kuchni, jakbym już z niej korzystała... Nie mam tylko pomysłu na ten ostatni szlif - kolor frontów i ich kształt i kolor blatu ostateczny. :)

Pewnie, że zdam ci pełną relację. :)

Czekam na twoją propozycję. :)

(Od wczoraj mamy drzwi zewnętrzne, i coraz więcej płyt KG na poddaszu - sypialnia, garderoba, pralnia gotowe, najgorszy hol nad schodami też - wszystko dzięki fantastycznym ludziom pomagającym nam przy najtrudniejszych rzeczach.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253654&d=1396985910

Co sądzicie o tym, żeby ten blat pod oknem zaokrąglić z obydwu stron, żeby móc siedzieć po obydwu końcach (alternatywa dla stołu, który bardzo chcę mieć w tej kuchni). Pod blatem byłaby jedna szafka w szufladami, po środku. Ta szafka byłaby zbawieniem, ponieważ kuchnia w L + stół to bardzo mała ilość szafek i właśnie ta jedna idealnie by dopełniała zapotrzebowanie...

10501382_723663814348344_1157604313_n.jpg?oh=eeb892c33ef16393a58ed11ec140de5c&oe=53A789C5&__gda__=1403486437_e1f6235d8bb74e72e1ec9e2a345a0d7b

 

Jeśli tobie to odpowiada to czemu nie, wygląda dobrze. Osobiście bym wolała więcej szafek ale też kombinuję jakieś miejsce do siedzenia przy niektórych pracach w kuchni.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, ja wiem, że powinnam iść z czystą kartą. Ale moja wizja (jako taka) kuchnia powstała zanim wbiliśmy pierwszą łopatę w ziemię no i jakoś tak się przyzwyczaiłam do tej "mojej" kuchni, jakbym już z niej korzystała... Nie mam tylko pomysłu na ten ostatni szlif - kolor frontów i ich kształt i kolor blatu ostateczny. :)

Pewnie, że zdam ci pełną relację. :)

Czekam na twoją propozycję. :)

(Od wczoraj mamy drzwi zewnętrzne, i coraz więcej płyt KG na poddaszu - sypialnia, garderoba, pralnia gotowe, najgorszy hol nad schodami też - wszystko dzięki fantastycznym ludziom pomagającym nam przy najtrudniejszych rzeczach.)

 

 

A powiedz mi jeszcze czy można brać pod uwagę drugą ścianę? Aby zabudować tę kuchnię w U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze czy można brać pod uwagę drugą ścianę? Aby zabudować tę kuchnię w U

 

Nie bardzo, jeśli chodzi o tę ścianę obok lodówki na moim projekcie ikeowskim, to ona ma 134cm i od razu sa drzwi, a dlatego tam dalam lodowke, zeby uniknac drugiej naroznej szafki. za ta krotka sciana (tzn przed wejsciem do kuchni) mam mikro spizarke (1*1m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O drzwiach nie wiedziałam. I przyznam się, że nie bardzo orientuję się w kuchniach z Ikei. Możesz pokazać front kuchni jaka ci się podoba?

 

Ikeą się nie przejmuj. Chcę mieć białą kuchnię, nie tradycyjną, raczej nowoczesną z prostymi frontami, nie wiem właśnie czy powinny być zupełnie płaskie, czy z jakimś frezem (czy jak to się tam nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikeą się nie przejmuj. Chcę mieć białą kuchnię, nie tradycyjną, raczej nowoczesną z prostymi frontami, nie wiem właśnie czy powinny być zupełnie płaskie, czy z jakimś frezem (czy jak to się tam nazywa)

 

No to poszłam w klalsyk :)

 

Ale jako, że pora spać wrzucę to co mam a jutro zmiany...

 

http://images64.fotosik.pl/1101/af7cc33b6cd7d46egen.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/1099/d9423f678ba126c1gen.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/1099/7cc0efe8708ef31fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...