Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eeeee nie!!!!! Tylko nie to, będziesz mieć już całkiem zlew w ciemnej dziurze.

 

Jak już musi być tam ten zlew to niech będzie tylko zlew, ewentualnie wciśnij tam zmywarkę. Jak wstawisz lodówkę to będziesz mieć ścianę zlew i ścianę czyli tą lodówkę, zero blatu wokoło. Klaustrofobia mnie łapie na samą myśl o tym :p

 

Lodówkę zostaw tam gdzie stoi. Możesz zabudować całą ścianę z lodówką po sam sufit w formie wysokiej zabudowy. Kuchenkę daj pod skosem mniej więcej w środku ciągu szafek.

 

Aż żałuję że nie mam w czym machnąć ci wizualki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

 

Ale nie w tym przypadku .W miejscu gdzie zaznaczyłam na czerwono jest przyłącze, odpływ czy jak to się tam zwie :rolleyes:

 

[ATTACH=CONFIG]267312[/ATTACH]

Kurcze przecież jak się robi remont kuchni to jaki to problem przesunąć przyłącze..............żaden,ale potrzeba trochę chęci.Na kuchnię się wydaję 10tys a szkoda 200-300zł na postawienie ścianki k-g i hydraulika po to by było wygodniej :( pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

 

Ale nie w tym przypadku .W miejscu gdzie zaznaczyłam na czerwono jest przyłącze, odpływ czy jak to się tam zwie :rolleyes:

 

[ATTACH=CONFIG]267312[/ATTACH]

 

W zależności od wysokości punktu odpływu na ścianie zlew można dać całkiem daleko od tego miejsca, a pociągnąć nitki z wodą to już banał. A nawet jak daleko to można zamontować małą pompkę, która przerzuci nadmiar wody dalej. Wszystko się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka już jest , pomaga odprowadzić wodę od zmywarki. Ja myślę że dałoby się przenieść zlewozmywak, ale czekam na potwierdzenie kogoś bardziej kompetentnego. A jakby przenieść zlew to już nie jest tak beznadziejnie :) Kwestia pewnie ciepłej wody...

 

Ale zmywarka ma własną pompkę... I może dość daleko wywalać wodę chyba z tego co pamiętam. Ale jak pompka jest to można szaleć :)

A co z ciepłą wodą? Podgrzewacz można dać bliżej/pod zlewem. Woda jako taka może lecieć i 100m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

http://images61.fotosik.pl/1112/25e21f14c60aa9fe.jpg

 

Jeśli chodzi o przestawianie ścian łącz odpływów itp jestem zielona ale wg moich obliczeń żeby tak zrobić musiałabym skrócić łazienkę ,ściana od strony przedpokoju ma ok100 cm dodatkowo jest tam licznik energetyczny.Tak więc na pewno to wiąże się z niemałymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mada_m, a jakby zrobić kuchnię z jadalnią w miejscu pokoju 2 a pokój(sypialnię) przenieść w miejsce jadalni? Albo połączyć jadalnię z dużym pokojem a kuchnie przerzucic na druga stronę komina...

 

 

Nie widzi mi się to ,nie chcę takich przeróbek w swoim mieszkaniu. Jest dobrze tak jak jest teraz. Nie przeszkadza mi to ze z kuchni mam wejście do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o sam fakt wchodzenia do pokoju przez kuchnię tylko o to, że drzwi do pokoju utrudniają sensowne zagospodarowanie kuchni(zlew we wnęce). Przeniesienie kuchni do pokoju nie wydaje mi sie dużą przeróbką, wodę i odpływ do zlewu na pewno łatwiej by było tam pociągnąć niż pod drzwiami(?) na tę ścianę 190cm albo pod skos. Nie wiem jak wygląda ten pokój, czy też ma skos i jakie ma wymiary ale może nawet nie trzeba by było ruszać(burzyć) ścian jeśli jest wystarczająco duży. A wstawienie ściany z drzwiami do jadalni żeby stworzyć sypialnię to nie jest jakaś wielka filozofia.

No ale jeśli da się bez problemu przenieść zlew na druga strone tego wejscia do pokoju to ok - możesz zrobić jak baska_st pokazała na wizualce tylko lodówkę bym postawiła we wnęce, może razem z piekarnikiem w słupku.

Albo we wnęce szafa-spiżarka, przy scianie 190cm wysoka zabudowa, pod skosem zlew a płyta na półwyspie - zależy jaka jest szerokość wejścia do kuchni z przedpokoju, przejścia do jadalni, grubość komina itp.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ogromnie zaangażowanie z Waszej strony i jeśli mogłabym prosić o zrobienie wizualizacji w takiej kolorystyce i ocenę jak by się to miało do tych paneli na skosie.

 

[ATTACH=CONFIG]267357[/ATTACH]

 

 

Upieram się, że można tak. Tylko musisz się dopytać...

 

http://images64.fotosik.pl/1116/ccb68569c48e2422gen.jpg

 

http://images62.fotosik.pl/1117/f6e7328ee9118b61gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mada_m to twoje wypowiedzi:

cyt:....................Mi również nie pasuje wejście do pokoju ale nie mogę go zmienić, ewentualnie przesunąć w prawo ale to raczej nie dużo da a jeśli chodzi o komin to jest jeden na ścianie 103cm ( mój błąd zapomniałam tamto wymazać) ..............................

Nie widzi mi się to ,nie chcę takich przeróbek w swoim mieszkaniu. Jest dobrze tak jak jest teraz. Nie przeszkadza mi to ze z kuchni mam wejście do pokoju.

 

Dziewczyny nie potrzebnie się produkujecie mada_m wie co chce a jedynie prosiła o wizki :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziewczyny nie potrzebnie się produkujecie mada_m wie co chce a jedynie prosiła o wizki :confused:

 

Wolę myśleć, że nie. Wychodzę z założenia, że w pierwszej kolejności wstawia się meble bazując na tym co jest. I zwykle da radę. Jeśli ktoś prosi o pomoc w ustawieniu mebli w nieustawnym wnętrzu to nie robimy demolki przestawiając pół ścian, bo na to jest czas podczas projektowania domu a nie podczas zakupu kuchni kiedy jest na to za późno. A często mieszkania są wynajęte i takich poważnych remontów po prostu nie można zrobić. Tam gdzie trzeba prosić Administrację o zgodę na poważniejsze ingerencje, szczególnie w ściany nośne takie remonty też odpadają. Szczególnie w kamienicach i w starym budownictwie gdzie kiedyś stały piece kaflowe jest taki szczególny układ pomieszczeń, przechodni. Kiedyś jak budowali nie dbali o to aby było funkcjonalnie tylko aby się jakoś mieszkało. A jak się coś ruszy z jednej strony to zaczyna się sypać z drugiej... Zna to każdy kto pomieszkał trochę w starym budownictwie. I może jest tak, że kobieta nie wie jak się do takich większych remontów zabrać i szuka sposobu jak najprościej postawić nową kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baska_st czy robisz też takie fajnie wizualizacje łazienek? bo jeśli tak, to będę miała też do ciebie prośbę, bo utknęłam w martwym punkcie, maż nie pomaga, bo mu wszystko pasuje, a kafelkarz czeka na decyzje. :)

 

Przejrzałam sobie. Ty chcesz po prostu, aby Co płytki zwizualizować? Bo widziałam jak gruntownie twoimi łazienkami zajęła się Alicyja. Jeśli zaakceptowałaś któryś z jej pomysłów to owszem mogę pokazać Ci te łazienki w tych płytkach co chcesz. Tylko napisz w wątku łazienkowych wizualizacji czy do czegoś z Alicyją doszłyście :) I mam nadzieję, że się Alicyja nie pogniewa, bo widziałam że sporo inwencji poszło na te łazienki. T chyba już tylko chodzi o płytki, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...