Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przejrzałam sobie. Ty chcesz po prostu, aby Co płytki zwizualizować? Bo widziałam jak gruntownie twoimi łazienkami zajęła się Alicyja. Jeśli zaakceptowałaś któryś z jej pomysłów to owszem mogę pokazać Ci te łazienki w tych płytkach co chcesz. Tylko napisz w wątku łazienkowych wizualizacji czy do czegoś z Alicyją doszłyście :) I mam nadzieję, że się Alicyja nie pogniewa, bo widziałam że sporo inwencji poszło na te łazienki. T chyba już tylko chodzi o płytki, co?

 

baska, dokładnie o to mi trochę chodzi. Bo teraz mnie kafelkarz pyta:

- jak wysoko i szeroko ma byc ta scianka za wanna, z ktorej ma wychodzić bateria

- jak dlugi ma byc blat (z kafli robiony) i ile ma miec "przedziałów" pod spodem (chcę zrobić tam kiedyś szuflady) - do samej wanny mi nie polecają, bo będzie przy wannie "kanciato"

- jak wysoko kafelkowac wokół łazienki i czy kafelkować ścianę po prawej od wejścia (boczną geberita i do prysznica)

- czy można niedokafelkować do końca kolankowej (tzn jak to będzie wyglądało, bo nie chcę mieć na górze przycinanej kafli)

- czy gdzieś poza podłogą (blat nie) dać jeszcze kafle drewnopodobne. Jeśli w prysznicu, to jak?

- kafle wybrałam Pamesa Fronda nogal, a na ściany jakies zwykłe białe prostokątne (30x60) nie pamiętam nazwy.

 

No i dlatego potrzebuję to ZOBACZYĆ.... bo nie umiem podjąć tych decyzji...

 

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wychodzi na to że pogubiłam się we własnych zeznaniach :D

wolałabym aby wejście do pokoju było osobno, ale nie w sposób jaki zaproponowała kinka i alicyja ,były właściciel miał nawet taki plan aby część łazienki zabrać i zrobić wejście do pokoju z tamtej strony ale jak mówił jest problem ze spadem, z tego też powodu łazienkę mam wyżej od pozostałych pomieszczeń. Chciałabym odnowić sobie kuchnie i nie ukrywam, że nie mam na tyle funduszy aby przerobić pół mieszkania.

Mieszkam tu już 10 lat i wiem,że jeśli chodzi o funkcjonalne rozmieszczenie to to ,które podałam będzie dla mnie najodpowiedniejsze.

baska_st podoba mi się twój projekt zabudowania wnęki tylko nie pasuje mi ten zlew pod skosem. Chciałabym aby pod skosem i na ścianie od pokoju był ciąg blatu żeby nic nie "wystawało".Dlatego też tak upieram się aby zlew był we wnęce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że pogubiłam się we własnych zeznaniach :D

 

baska_st podoba mi się twój projekt zabudowania wnęki tylko nie pasuje mi ten zlew pod skosem. Chciałabym aby pod skosem i na ścianie od pokoju był ciąg blatu żeby nic nie "wystawało".Dlatego też tak upieram się aby zlew był we wnęce.

 

 

Na zdjęciach widać że te szafki pod skosem są dość płytkie. Stąd pewnie nie masz zbyt wielkiego pożytku z blatu roboczego pod skosem i to bronienie się. Na wizualizacjach masz blat głęboki na 800 pod skosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam sobie. Ty chcesz po prostu, aby Co płytki zwizualizować? Bo widziałam jak gruntownie twoimi łazienkami zajęła się Alicyja. Jeśli zaakceptowałaś któryś z jej pomysłów to owszem mogę pokazać Ci te łazienki w tych płytkach co chcesz. Tylko napisz w wątku łazienkowych wizualizacji czy do czegoś z Alicyją doszłyście :) I mam nadzieję, że się Alicyja nie pogniewa, bo widziałam że sporo inwencji poszło na te łazienki. T chyba już tylko chodzi o płytki, co?

 

Spoko, i tak nie mam teraz dostępu do tamtego projektu a do realistycznych wizualizacji z płytkami to mój program się niezbyt nadaj więc nawet nie podejmuję się odtworzenia go . Może Moniss sie pogniewa ;) bo też się dużo udzielała w temacie łazienki Elmagry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :D

to mój pierwszy post na forum więc jeżeli piszę nie w tym miejscu to proszę o pokierowanie mnie na właściwy wątek.

Zupełnie nie wiem jak poradzić sobie z własną kuchnią. Widzę tu takie piękne wizualizacje kuchni, wiele fajnych pomysłów, a ja zupełnie nie mam pomysłu jak u siebie rozmieścić sprzęty i szafki kuchenne - okna mi przeszkadzają ;) Nie bardzo umiem posługiwać się programami do projektowania stąd załączony rysunek jest może siermiężny ale próbowałam zaznaczyć na nim najważniejsze wymiary. Bardzo proszę więc o pomoc, przy Waszej pomocy może uda mi się jakoś to ogarnąć. Może dodam tylko że w kuchni nie ma być górnych szafek, bo i tak nie ma gdzie ich powiesić. Mam nadzieje że wiele załatwi mi spiżarnia ok. 3 m2. Pozdrawiam

 

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :D

to mój pierwszy post na forum więc jeżeli piszę nie w tym miejscu to proszę o pokierowanie mnie na właściwy wątek.

Zupełnie nie wiem jak poradzić sobie z własną kuchnią. Widzę tu takie piękne wizualizacje kuchni, wiele fajnych pomysłów, a ja zupełnie nie mam pomysłu jak u siebie rozmieścić sprzęty i szafki kuchenne - okna mi przeszkadzają ;) Nie bardzo umiem posługiwać się programami do projektowania stąd załączony rysunek jest może siermiężny ale próbowałam zaznaczyć na nim najważniejsze wymiary. Bardzo proszę więc o pomoc, przy Waszej pomocy może uda mi się jakoś to ogarnąć. Może dodam tylko że w kuchni nie ma być górnych szafek, bo i tak nie ma gdzie ich powiesić. Mam nadzieje że wiele załatwi mi spiżarnia ok. 3 m2. Pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]267631[/ATTACH]

 

Gdzie są przyłącza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baska, Pomożesz?

 

Pomogę :)

 

Ale nie jestem w stanie sama dojść do tego co ustaliłyście. Wiem że zaczęło się od strony 329 wątku z wizualizacjami łazienek, jestem na 336 i projekt wciąż ewaluuje, ... Pomysły wciąż napływają. Daj ostatnią wersję, Jeżeli wybrałaś już wannę, prysznic, geberit to jakich serii i rozmiarów. Jeśli wannę obudowałaś to jakiej grubości jest obudowa (czy jak to się nazywa). Wgrałam sobie serię Concret 25x60 do programu i jestem gotowa . No i chyba ta rozmowa powinna mieć ciąg dalszy w wizualizacjach łazienkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milita, na wizualizacji jest przykładowe rozmieszczenie szafek:

[ATTACH=CONFIG]267773[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]267774[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]267775[/ATTACH]

 

moniss Dziękuję bardzo za wizualizację - dzięki niej z cała mocą upewniłam się że nie chcę mieć kuchni zupełnie otwartej na jadalnię i salon. Wolałabym jakoś przysłonić od strony jadalni i salonu kuchenny nieporządek - może jakimś wyższym murkiem, może barkiem - nie wiem. Po przeanalizowaniu Twojej propozycji przyszły mi do głowy dwa pomysły. Pierwszy - może wysoką zabudowę (lodówka i piekarnik) umieścić właśnie na granicy jadalni i kuchni, wtedy trzeba byłoby postawić wysoką ścianę, może nawet do sufitu, tylko mocno zamknę przestrzeń i nie wiem czy dobrze by to wyglądało??? (zupełnie na mam wyobraźni przestrzennej). Płytę z okapem umieścić tam gdzie u Ciebie jest wysoka zabudowa, a zlewozmywak pod którymś oknem. Drugi pomysł to zostawić wysoką zabudowę tak jak u Ciebie i próbować wcisnąć płytę z okapem tam gdzie Ty umieściłaś zlewozmywak - ale nie wiem czy wejdzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to rozumiem zamknięcie kuchni. Otwarta kuchnia ładna i wyspę można nawet do niezbyt dużej wpasować. Tylko jak dla mnie niefunkcjonalne są otwarte. Okap i zmywara hałasują. Smrody lecą nawet jak się ma okap (jeszcze się nie spotkałam z takim co by wszystko wciągnął). Bajzel widać a ja go niestety często mam a tak zamknę i nikt nie zobaczy :p. No i kota mam i nie mogę się już doczekać by się w kuchni zamknąć jak robię jakieś mięsko bo on strasznie upierdliwy jest jak mu coś zapachnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baska super robisz te wizualki,ja już nie będę wrzucać swojego planu bo jest dokładnie taki sam.Też szkoda by mi była zamykać tą kuchnię.:yes:

 

Byłam pierwsza :) Tutaj tak jest najsensowniej chyba ... czasami lepiej nie udziwniać. Jak jest wnęka na wysoką zabudowę to niech ona tam sobie będzie. Szafek bardzo dużo. Za ścianą spiżarnia. Znajomi zzielenieją z zazdrości. Nie ma co zamykać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...