Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

baska Kobieto jesteś Wielka :yes: Dziękuję za wizualizację z barkiem - bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko jeszcze nad umieszczeniem barku w jednej osi z wbudowaną witryną, którą umieściłaś po lewej stronie od wejścia do kuchni. Wówczas trzeba byłoby zrezygnować z szafek za barkiem, ale byłoby więcej luzu między barkiem/hokerem a stołem i krzesłami w wykuszu. Co myślisz na ten temat?

 

loogool nieźle dziewczyny wymyśliły - alicyja świetny projekt pokazała. Co prawda fachowiec ze mnie żaden i sama prosiłam o pomoc bo zupełnie nie mogłam ogarnąć swojej kuchni, to pomysły na prawdę zaskakujące. Podoba mi się wersja z piekarnikiem w słupku i trik z półkami od strony wejścia do spiżarni np. na chlebak czy mikrowelę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc.

Nie mam zupełnie koncepcji jak ustawić szafki w kuchni mamy po stronie pieca aby były wygodne i aby wszystko jakoś ze sobą współgrało. Mam dwie koncepcje ale czy są Dobre? Może coś doradźcie, podpowiecie....

 

3 zmiana Kuchnia mamy_01.jpg

 

Kasia kuchnia druga poprawka.jpg

 

Po lewej stronie patrząc z brzegu będzie; szafka, zmywarka, zlew z szafka i rogowa szafka, ściana będzie pusta.

 

Widok pomieszczenia:

 

20140625_172939.jpg

 

 

Niebawem czeka mnie druga kuchnia i kolejne dylematy ehhh

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też poproszę o pomoc w urządzaniu kuchni:)

 

Kuchnia to prostokąt 4,25 x 2,68 x 2,70 (wysokość) z jednym oknem (okno ma parapet na wysokości 115 cm). Obecnie jesteśmy na etapie elektryki i dobrze by było wszystko już wiedzieć gdzie co będzie stało:)

Chcielibyśmy w niej zmieścić dużą dwudrzwiową lodówkę, jeden słupek z piekarnikiem i mikrofalą, kwadratowy stolik na 2 osoby i jak najwięcej półek.

 

Na razie jedyna koncepcja wygląda tak jak poniżej ale pewnie da się to rozplanować dużo lepiej:/

 

kuchnia1.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc:)

Edytowane przez deshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

bardzo proszę o pomoc w wyborze wariantu kuchni z tych dwóch załączonych, a może ktoś wpadnie na jakiś nowy, genialny pomysł? :)

Tam gdzie cargo i lodówka jest wnęka szer. 1m, cofnięta względem reszty ściany o 17cm. Czyli szuflady za lodówką płytsze.

Dostępna długość kuchni 285cm do drzwi (zaznaczone obok okna), szerokość w tej chwili jest 215cm, będę przesuwać ściankę, aby uzyskać te 248cm.

Całość ma być kuchnią z Ikea, więc te nieszczęsne nowe szafki co 20cm i brak frontu na zmywarkę 45cm...

Nad całością oczywiście szafki wiszące. Pod dodatkowym blatem o szer. 40 cm dwie dodatkowe szafeczki dostępne z zewnętrz, od strony okna. Pytanie czy blat 40 cm będzie ok, żeby sobie tam przysiąść?

Zależy mi na szafce z kołowrotkiem 88x88 cm, aby wykorzystać róg.

Miała być opcja bez piekarnika w słupku, ale tak kombinuję, bo bardzo bym chciała piekarnik wyżej.

bez slupka.JPG

slupek.JPG

Edytowane przez justynna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deshi - modyfikacje Twojego układu:

Lodówkę postawiłabym na środku ściany bo w większości przypadków wolę jak wolnostojąca sbs jest otoczona z obu stron zabudową. Poza tym będzie bliżej blatu przy zlewie i żeby do niej dojść nie trzeba będzie omijać stolika. Z piekarnika i tak się rzadziej korzysta.Po prawej stronie lodówki nad szafką narożną głęboka nadstawka - z żaluzją, drzwiami albo otwarta. Zlew odsunięty od płyty żeby był większy kawałek głównego blatu roboczego, może być tuż przy lewej krawędzi okna. Nie lubie jak szafki wiszące dochodzą do wnęki okiennej ale nie mialam pomysłu jak to ładnie skomponować z szafkami dolnymi więc nad płyta jakiś taki tymczasowy układ. Być może lepiej byłoby zostawić symetryczny odstęp również od ściany bocznej - bez tych otwartych połek... Gdyby był sam okap wolnowiszący nie byłoby tego problemu.

Po lewej stronie drzwi, jeśli sie zmieści, można wstawić płytką, wysoką szafkę, np.witrynę. Myślałam też nad umieszczeniem na ścianie nad stolikiem szafek wiszących, tak żeby nie dochodziły do słupka z piekarnikiem...

1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg 1D.jpg 1E.jpg

Można drzwi do kuchni przesunąć bardziej na środek ściany? Dopuszczasz opcję z blatem roboczym nie pod oknem tylko na ścianie naprzeciwko(pod oknem stolik)?

 

Ladybird76 - bardziej podoba mi się opcja z trzema szafkami-szufladami - płyta jest dalej od zlewu i ładniej rozmieszczone szafki górne. Druga wersja(z szerokimi szufladami)może byłaby ładniejsza gdyby wiszące szafki jakos symetryczniej zaplanować , dopasowac do dolnych szafek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja wielkie dzięki za szybką odpowiedź:)

 

Dzisiaj wieczorem obgadam Twoje pomysły z Żoną

 

No to masz jeszcze dwie wersje do obgadywania ;)

 

2)Zabudowa również w kształcie "L", ze zlewem pod oknem ale ciąg szafek zaczyna się lodowką(przy wejściu) a kończy słupkiem z piekarnikiem.

2A.jpg 2B.jpg

 

3)Z przesunietymi drzwiami na środek ściany i ze stolikiem pod oknem. Bardzo dużo szafek, nad płytą może być sam okap a szafki wiszące tylko na ścianie nad zlewem.

3A.jpg 3B.jpg 3C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3 mi się podoba. Tylko czy side by side moze stać przy ścianie? Ja też tak właśnie miałam mieć i mnie tu poinformowano że miałabym problem z wyjęciem półek do mycia. Może to zależy od modelu? Jak masz już sbs to warto sprawdzić ile miejsca potrzeba na otwarcie drzwi na tyle by wyjąć półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Wersja 3 mi się podoba. Tylko czy side by side moze stać przy ścianie? Ja też tak właśnie miałam mieć i mnie tu poinformowano że miałabym problem z wyjęciem półek do mycia. Może to zależy od modelu? Jak masz już sbs to warto sprawdzić ile miejsca potrzeba na otwarcie drzwi na tyle by wyjąć półki.

 

Masz na myśli otwieranie drzwi szerzej niż 90stopni? W sumie na wizualce wnęka na lodówkę jest kilka centymetrów szersza niż ona ale może i faktycznie byłoby za mało. Ostatecznie można by zrobić szerszy odstęp, nawet wstawić tam jakieś wąskie cargo(30cm), które jako płytsze nie przeszkadzałoby w pełnym otwieraniu a zapełniło lukę. Nie znam się, może są modele które mają jakieś sprytne rozwiązanie tego problemu ale i tak ta wersja odpada z powodu drzwi do kuchni których nie da się przesunąć. Jeśli do realizacji pójdzie układ z wersji 2 lub jakiś podobny to się trzeba będzie zastanowić...

Nawiasem mówiąc moja zwykła pojedyncza lodówka stoi zbyt blisko parapetu okna i kaloryfera więc żeby wyjąć półki i szuflady muszę zdejmowac drzwi :( Raczej rzadko to robię, półki myję bez wyjmowania a w szufladach staram się nie syfić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko podpowiadam żeby potem nie było problemu. Hehe ja strasznie nie lubię myć lodówki i gimnastykować się z tymi półkami a tak bym miała wymówkę żeby ich nie wyciągać. Gorzej jak się coś wyleje i zaleje nie tylko samą półkę a również nie wiem jak to nazwać te podpórki na których opierają się półki, w mojej lodówce nie da się tego umyć bez wyjęcia półek. Wylało mi się kiedyś mleko, masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt naszej kuchni jest już bardzo zaawansowany - rozmieszczenie "wszystkiego" mamy już załatwione, teraz ogarniamy kolorystykę.

 

Kuchnia wraz z kącikiem jadalnym ma 27 m2, rzut wygląda tak:

 

10516861_694935440573837_4371015121787579279_n.jpg

 

 

 

Dostałam dziś wizualizacje od naszej pani architekt, w dwóch wersjach - jaśniejszej (na podłodze w części kuchennej cegła w kolorze "brzoskwiniowym") i ciemniejszej (na podłodze cegła w klasycznym ceglanym kolorze).

 

10471104_694935490573832_4708246667430817327_n.jpg

 

10330231_694935520573829_4542863364150845114_n.jpg

 

10527900_694935580573823_4735573013233153144_n.jpg

 

10444363_694935633907151_3987193646809143148_n.jpg

 

10410173_694935543907160_365273802999665183_n.jpg

 

10516756_694935730573808_6870244924766205702_n.jpg

 

 

 

Chętnie poznam Wasze opinie - przede wszystkim która wersja (jaśniejsza czy ciemniejsza) jest bardziej spójna i miła dla oka, oraz co jeszcze zmienić :)

Mnie osobiście podłoga w kolorze ceglastym jakoś jednak nie leży, chyba wolę ten brzoskwiniowy. Blaty kuchenne dałabym w innym kolorze (nie szare) i mam wątpliwości odnośnie tego okna-lustra na ścianie koło stołu.

10516861_694935440573837_4371015121787579279_n.jpg

10471104_694935490573832_4708246667430817327_n.jpg

10330231_694935520573829_4542863364150845114_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym przemyśleniu sprawy i pooglądaniu propozycji z forum teraz nasza koncepcja wygląda mniej więcej tak:

 

kuchnia2.jpg

 

Chyba jednak zrezygnujemy z lodówki sbs ponieważ zajmuje dużo miejsca, a jakoś nam tych półek za dużo nie wychodzi:/

I potwierdzam, że lodówka w rogu pomieszczenia jest niepraktyczna jeśli chodzi o mycie.Teraz tak mamy i trzeba przestawić meble potem lodówkę i dopiero można wyjąć półki z lodówki. Może nie robi się tego bardzo często ale jednak jest to uciążliwe.

 

I jeszcze pytanie do alicyja W jakim programie były robione wizualizacje?

Ja znalazłem coś co się zwie Sweet Home 3D ale mniej mi się podoba niż Twój:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest troche blisko ale będzie indukcja a nie płyta gazowa więc mam nadzieję że to nie byłby problem nie do przeskoczenia.

 

Nawet gazowe, współczesne mają zabezpieczenie przed zgaśnięciem płomienia (niektóre go zapalają ponownie, inne tylko odcinają dopływ gazu po chwili jak czujnik wystygnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...