Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moim zdaniem pierwszy pomysł moniss najlepszy. Jakiś taki ład tam panuje. Do tamtej wersji tez można półwysep zamiast stołu dać. U siebie wolałabym taki półwysep tylko z blatem, bez zlewu czy kuchenki ale to takie moje upodobanie.

Jeśli nie musisz mieć stołu w kuchni to daj półwysep będzie dużo blatu którego w kuchni nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałam o tym, ale mnie osobiżcie przeraża pryskający tłuszcz przy smażeniu, a przecież tuż obok są miejsca siedzące.

Przy okapie nad płytą na tym półwyspie, może być kłopot z otwieraniem okna (chociażby do mycia).

 

I generalnie, ten układ chyba by mi najbardziej pdpowiadał (nie wiem co na to kemotled):

- trójkąt roboczy - zachowany

- miejsce do wykładania produktów przy lodówce - jest

- przestrzeń po obu stronach tak płyty, jak i zlewu - jest

- odległość między lodówką a szafkami zlewu - ok.120cm

- odległość pomiędzy półwyspem a ciągiem szafek z płytą - ok.90cm (przy małym cargo 25cm)

- spory blat roboczy i pod małym oknem i w ciagu szafek płyty

- dodatkowy, dobrze oświetlony blat roboczy nad zmywarką (60x90cm)

- dzieci, siedząc na stołkach przy blacie, mogą pomagać w przygotowywaniu posiłków, a co najważniejsze nie poparzą się bo na półwyspie brak płyty

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja spiżarki zamierzona, czy po prostu ściany brakło? :)

Trochę zamierzona. Za ścianą spiżarki znajduje się pokój, w którym mogła by być fajna szafa wnękowa gdyby zlikwidować spiżarkę. Ale ta jednak się przydaje. Ale wszystko zależy od projektu kuchni, ilości szafek. Im więcej szafek będzie tym mniejsza spiżarka może być. Kuchnia może mieć max. 315x505

a min. 315x390 i nie musi być prostokątna, a np taka

przykład.jpg

 

Nie wiem czemu, ale po głębszych przemyśleniach bardziej widzi mi się całość w tym miejscu zaznaczonym na zielono

bezspizarki.jpg

Bez spiżarki byłaby cała ściana bez okien do wykorzystania. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono :)

 

 

popelnilismy nasze pierwsze plany kuchenne i ten wydal nam sie najsensowniejszy..... niestety to nasza pierwsza wlasna kuchnia i pierwsza budowa, wiec wielu rzeczy po prostu nie widzimy :bash: jesli moglabym liczyc na jakies uwagi przede wszystkim ulozenia sprzetow bo termin ustalenia odplywow tuz tuz!!!

 

kuchnia otwarta na jadalnie i salon drzwi prowadza o pralnio spizarni i musza zostac na tamtej koncowej scianie ,obok plyta http://images66.fotosik.pl/174/d8d4a3e6bc3f83a0m.jpg

za rogiem pod oknem zmywarka i zlew, piekarkik i lodowka w wysokiej zabudowie

http://images70.fotosik.pl/174/f51e33ecbc48158cm.jpg

http://images66.fotosik.pl/174/ef0b3ec6509ceca1m.jpg

 

 

niby wszystko gra ale cos mi nadal nie pasi

 

aaaa w pierwszym projekcie w miejscu wysokiej zabudowy bylo jeszcze przejscie do holu ale to juz totalnie chaos chyba :(

 

Zrobię samowolkę i pozwolę sobie wrzucić cały rzut parteru:

martolinka_maison.jpg

Gdyby to było moje mieszkanko, to bym zostawiła jednak osobne wejście do kuchni.

Wyską zabudowę wcisnęłabym we wnękę, a wydłużyła półwysep, na którym byłaby płyta kuchenna a nad nią okap.

martolinka_kuchnia.JPG

 

Nie wiem, jak organizujecie część garażowo - gospodarczą.

Może dałoby się wejście do garażu zrobić pod schodami i przez garaż przechodzić do do pralnio-spiżarni. Wiem, mało wygodne, ale można by wtedy zlikwidować drzwi w kuchni, do której wchodziło by się przez salon, a wysoką zabudowę z Twojego rysunku pociągnąć aż do zlikwidowanych drzwi spiżarki. Zyskalibyście dodatkową wysoką szafkę na produkty spożywcze, wiec do spizarki nie trzeba by tak często ganiać ;)

martolinka_kuchnia_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz posta, bo wreszcie doczekałam się na projekt, właśnie cieplutki przyszedł na maila.

Więc pochwal się i wrzucaj :)

 

Tak jak pisałam wcześniej ograniczają nas media tzn. płyta gazowa i okap muszą być w tym miejscu. Z kranem też nie mogę za bardzo szaleć.

Mam dylemat czy okno nie jest za bardzo zasłonięte. Cargo które stoi pomiędzy lodówką a piekarnikiem ma 40 cm. Może wybrać 30 cm? ale czy takie będzie funkcjonalne?

Ja bym wyrzuciła cargo, dzieki temu można by zlew wysunąć z tego kąta.

 

A ile miejsca jest na ścianie ze stołem (od kąta do okna)? Może dałoby się ustawić meble w układzie G? Tak więc wrzuć zwymiarowany rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że ta wersja wydaje mi się bardzo fajna mam kilka dodatkowych pytań :

 

poprawiony.jpg

 

 

 

czy przesunięcie niezabudowanej lodówki w miejsce grzejnika ma sens ?

Nie zrobi się zbyt ciasno?

 

Dodatkowy blat jak rozumie może być ze standardowej szerokości blatu ikea.

Ile miejsca muszę zostawić na nogi pod stołki ? Wąskie szafki stojące ikea (30cm zdaje się)

odstrony aneksu będą wystarczającym postumentem i zostawią wystarczająco miejsca pod blatem od strony salonu?

 

Może jednak lepiej zrezygnować z stołków barowych mając nie tak daleko normalny stół w salonie i zostawić tylko dodatkowy blat i pod nim szerokie szafki lub wąskie od strony aneksu i wąskie gablotki czy półki na książki lub szkło od strony salonu?

 

pozdrawiam Bartek

 

 

ps nie wiem, dlaczego ten plan się zrobił taki mały po dodaniu na forum ;/

poprawiony.jpg

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje moniss za tak szybka odpowiedz :)

 

 

uklad bez drzwi do spizarki z kuchni przerobilismy, nie widze sie przeciskajacej z praniem kolo auta w i tak juz malutkim garazu :(

 

uklad z otwarciem sciany bardzo mi sie pooba jest tak lekko i przestronnie tylko ta plyta na wyspie, mam obawy co do tluszczu pryskajacego na siedzacych ;

jak gleboki powinien byc ten polwysep zeby wygodnie na nim gotowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że ta wersja wydaje mi się bardzo fajna mam kilka dodatkowych pytań :

[ATTACH=CONFIG]279724[/ATTACH]

czy przesunięcie niezabudowanej lodówki w miejsce grzejnika ma sens ?

Nie zrobi się zbyt ciasno?

Dodatkowy blat jak rozumie może być ze standardowej szerokości blatu ikea.

Ile miejsca muszę zostawić na nogi pod stołki ? Wąskie szafki stojące ikea (30cm zdaje się)

odstrony aneksu będą wystarczającym postumentem i zostawią wystarczająco miejsca pod blatem od strony salonu?

 

Może jednak lepiej zrezygnować z stołków barowych mając nie tak daleko normalny stół w salonie i zostawić tylko dodatkowy blat i pod nim szerokie szafki lub wąskie od strony aneksu i wąskie gablotki czy półki na książki lub szkło od strony salonu?

pozdrawiam Bartek

ps nie wiem, dlaczego ten plan się zrobił taki mały po dodaniu na forum ;/

Nie przesuwałabym lodówki bo tym zabiegiem nic nie zyskasz, chyba że nie rozumiem co chcesz zrobić.

 

Dodatkowy blat jak najbardziej można zrobić 63cm szeroki ale czy 30cm szafki będą wystarczającym podparciem to już nie wiem. Zawsze można blat zabudować od podłogi, np tak

http://www.helta.pl/wp-content/uploads/2011/02/blat2.jpg

 

i wtedy blat ma na pewno dobre podparcie.

 

Ja nie lubię barków więc moje zdanie nie jest obiektywne ale ja bym wolała więcej miejsca do przechowywania i dała normalnej głębokości szafki pod ten blat i zabudowała od tyłu w dowolny sposób, co tam ci się podoba.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesuwałabym lodówki bo tym zabiegiem nic nie zyskasz, chyba że nie rozumiem co chcesz zrobić.

...

Ja nie lubię barków więc moje zdanie nie jest obiektywne ale ja bym wolała więcej miejsca do przechowywania i dała normalnej głębokości szafki pod ten blat i zabudowała od tyłu w dowolny sposób, co tam ci się podoba.

 

W wersji z dodatkowym blatem nie mam miejsca na szafkę z szufladami, więc taka szafka bardzo by sie przydała pod tym dodatkowym blatem.

 

O barek sie pytam bo wydaje mi się,że stół jest stosunkowo blisko i nie ma to sensu ew wcisnać na rogu 1 krzesło i tyle.

 

 

Przestawienie lodówki też nie do końca mi sie podoba.

 

Z plusów lodówki w najdalszym kącie to powinnna być mniej słyszalna.

 

 

Najgorsze sa wymiary tego aneksu - cięzko tam coś z głową wcisnąć, a lodówkę, zmywarkę, zlew, kuchenkę i jakieś szulfady + małe cargo trzeba by tam pomieścić.

Wszytko jest na styk, a jeszcze jakiś wymagany odstęp przy lodówce itp eh.

Ściankę działową w razie czego można by minimalnie przedłóżyć.

Dodatkowo blat bardzo sie przyda, a jak jescze pomieści sie pod nim dodatkowa szafka czy nawet dwie to już bomba ;)

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa Basia_KRK ma wyspe z plyta i nie narzeka :D

tutaj jej watek, jezeli nie widzialas :)

 

nie wiem czy to bylo do mnie ale dziekuje watek basi obejrzalam i wzdycham z zazdroscia :) probuje zmienic plan ale strona ikei szwankuje:bash:

zakladajac ze plyta na polwyspie miejsce do ew konsumpcji mam przewidziec po jego drugiej stronie (40 cm wystarczy?) czy z boku plyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probuje zmienic plan ale strona ikei szwankuje:bash:

zakladajac ze plyta na polwyspie miejsce do ew konsumpcji mam przewidziec po jego drugiej stronie (40 cm wystarczy?) czy z boku plyty?

 

Ja bym barku śniadaniowgo nie robiła - wstawiłabym stół. Ewentualnie szafkami (witryny na szkło i porcelanę lub półki na ksiażki itp.) przesłoniłabym nieco półwysep z płytą. Tak jak tutaj:

klasyczna kuchnia z wyspą.jpg

m_k2.jpgm_k3.jpg

 

Lub tak jak tutaj, przysłonięta niską ścianką:

kuchnia_na_poddaszu.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne osłony półwyspu:

dekoracje-i-dodatki-roz-we-wnetrzu-6.jpgkuchnia_osłony.jpg

 

Można też przedłużyć blat o jakieś 30-40cm i ustawić tam wysokie stołki, ale przy stole tuż obok, to moim zdaniem niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy.

Tutaj foto z wydłużonym blatem:

magda_baumann_poznan_biała kuchnia.jpg kuchnia_marceli_szpak_373094.jpg

 

Pod wydłużonym (bez podwyższania) blatem można też schować półki/szafki/witrynki.

Tutaj układ z wydłużeniem o 20-30cm:

m_k4.jpg

 

Można też nie przedłużać blatu, za to dać mniej popularną - prostokątną płytę (ok.40cm głebokości i 80 długości)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pochwal się i wrzucaj :)

 

 

Ja bym wyrzuciła cargo, dzieki temu można by zlew wysunąć z tego kąta.

 

A ile miejsca jest na ścianie ze stołem (od kąta do okna)? Może dałoby się ustawić meble w układzie G? Tak więc wrzuć zwymiarowany rzut.

 

Zatem wklejam po kilku korektach.

 

http://images70.fotosik.pl/182/08fc6e102cfd6cf1m.jpg

 

Tutaj pomniejszone cargo do 30cm i zmieniony okap. Jednak pozostane przy trdycyjnym bo ten niezbyt mi się podoba :)

 

http://images70.fotosik.pl/182/b1acb375e276a23am.jpg

 

Tutaj cargo zmieniło miejsce.

 

http://images66.fotosik.pl/182/9629342a990c9b8bm.jpg

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, ale osobiście zlikwidowałabym tę otwarta szafkę na końcu zabudowy bo nie lubię takich kurzołapów. No i cargo bym zostawiła pomiędzy lodówka a piekarnikiem. Teoretycznie te sprzęty pod zabudowę sa przystosowane do tego żeby je umieścić obok siebie ale na pewno lepiej będzie je choć trochę od siebie oddzielić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc przy zaprojektowaniu maleńkiej kuchni - zaznaczona na planie na żółto. Pomieszczenie będzie mieć ok. 2x2m - piszę "około", bo może się to zmienić, jeśli np. zabraknie 5-10cm na "wciśnięcie" jakiejś szafki. Kuchnia będzie wydzielona z łazienki (wcześniejszą kuchnią było osobne pomieszczenie, które teraz zostanie przekszałtcone w sypialnię), dlatego wszelkie instalacje/wentylacje itd. będą przenoszone. Kuchnia będzie otwarta na przedpokój, ale chciałabym mieć opcję oddzielenia w razie nadzwyczajnego bałaganu ;) - myślałam o najprostszym rozwiązaniu - zasłonie. W kuchni musi się znaleźć również mały stolik dla dwóch osób.

 

Mam trzy pomysły:

 

1) Na ścianach A i B zabudowa dolna i górna, na ścianie C zabudowa górna i mały stolik. Ta opcja wydaje się najbardziej rozsądna.

 

2) Na ścianach A i B zabudowa dolna i górna, na ścianie C zabudowa dolna (głębokość mniejsza) oraz wysuwany spod blatu którejś z szafek stolik. Ale nie wiem, czy będzie na to miejsce?

 

3) Na ścianach A i B zabudowa dolna i górna, na ścianie C zabudowa górna i dolna (o tej samej głębokości) oraz wysuwany spod blatu którejś z szafek stolik. I tu - to samo co w opcji 2, ale na dodatek jeszcze szafki na górze, dzięki czemu wszystkie graty znajdą swoje miejsce. Ale czy nie będzie tego za dużo?

 

 

Teraz wpadł mi jeszcze jeden pomysł, żeby zrobić barek lub coś w tym stylu, co jednocześnie oddzieliłoby kuchnię od przedpokoju i spełniłoby funkcję stolika - wtedy jedna osoba mogłaby siedzieć od strony przedpokoju. Ale czy 4m2 to nie za mało na takie kombinacje?

mieszkanie-kuchnia.jpg

Edytowane przez Marysia Ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysia Ro,

1. pierwsza wersja z małym stolikiem

Marysia Ro_kuchnia1.jpg

 

2. zabudowane trzy ściany, w tym jeden rząd mebli na głębokość 40-45cm

Marysia Ro_kuchnia2a.jpg Marysia Ro_kuchnia2.jpg

 

3. Piekarnik i mikrofalówka w słupku, a prostokątna płyta kuchenna w rzędzie płytkich szafek

Marysia Ro_kuchnia3.jpgMarysia Ro_kuchnia3a.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...