Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A! Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - skłaniam się ku zakupowi białych sprzętów, ale właśnie porównałam ich ceny do tych czarnych i cóż... różnica jest ;) Czy bardzo popsuję pomieszczenie, "wkładając" do niego czarny piekarnik, płytę, zlew? A może właśnie by to pasowało, gdybym jeszcze dodała czarną lampę w przedpokoju albo którąś ze ścian (też w przedpokoju) pomalowała czarną farbą tablicową? Tyle że wtedy moją koncepcję marynarską szlag trafia, ale już się przyzwyczaiłam do zmiany planów ;) Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale srebrnej płyty indukcyjnej to chyba nie znajdę, prawda? A wolałabym mieć wszystko w tym samym kolorze. Już jestem nawet skłonna zrezygnować ze stylu marynarskiego, gdy widzę:

 

http://www.onekindesign.com/wp-content/uploads/2014/05/Scandinavian-Kitchen-Designs-29-1-Kindesign.jpg

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wątek jest odpowiedni na zadawanie takich pytań ale zaryzykuję. w załączniku przedstawiam rzut ściany kuchennej na której będa meble, między szafki a blat pójdzie płytka gresowa 60x60. i tu pojawia sie problem jak ja układać. czy zaczynając od szafki z okapem (tak aby była wycentrowana) czy zaczynać od prawej ale wtedy przy szafce z okapem płytka wyjdzie niesymetrycznie.

obstawiam wersję z wycentrowaną względem okapu, z prawej na końcu wyjdzie docinana ok40cm a z lewej na końcu bardzo wąski kawałek. reszta domowników jest za układaniem od rogu :( doradzicie coś?

kuch..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musi być na 60x60 (niewdzięczna, bo będzie mocno widać docinki), to wg mnie koniecznie względem okapu. I koniecznie z fugą w kolorze płytki.

 

Układanie od narożnika jest kompletnie bez sensu. To już bardziej sensowne byłoby układanie względem osi ściany (czyli na środku ściany pełna płytka albo fuga), bo wtedy docinki byłyby symetryczne z każdej strony.

Rozpoczynanie w narożniku ani nie daje symetrycznego rozłożenia glazury względem osi ani względem okapu.

 

Pierwsze od lewej to lodówka? Jeśli tak, to z całą pewnością trzymałabym się wersji "układamy od okapu". Nie będzie widać, że w lewym kończy się inaczej niż w prawym rogu.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musi być na 60x60 (niewdzięczna, bo będzie mocno widać docinki), to wg mnie koniecznie względem okapu. I koniecznie z fugą w kolorze płytki.

 

Układanie od narożnika jest kompletnie bez sensu. To już bardziej sensowne byłoby układanie względem osi ściany (czyli na środku ściany pełna płytka albo fuga), bo wtedy docinki byłyby symetryczne z każdej strony.

Rozpoczynanie w narożniku ani nie daje symetrycznego rozłożenia glazury względem osi ani względem okapu.

 

Pierwsze od lewej to lodówka? Jeśli tak, to z całą pewnością trzymałabym się wersji "układamy od okapu". Nie będzie widać, że w lewym kończy się inaczej niż w prawym rogu.

 

60x60 wybraliśmy aby kłaść jedną płytkę na wysokość (między blat a szafki górne), i oczywiście przesądził wygląd bo płytka idealnie pasują do zakupionych mebli i płytek podłogowych.

Pierwsze z lewej to nie lodówka tylko mikrofala wolnostojąca stojąca na blacie.

A więc postawie na swoim i płytki będą układane od okapu. dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fafulja, Nie rozumiem dlaczego zlikwidowaliście wejście do kuchni od strony wiatrołapu. Naprawdę chcecie przechodzić z zakupami przez salon?

Przydałoby się wiedzieć w jakim stylu planujecie urządzić kuchnię(np. nowoczesny, rustykalny...), jakiego rodzaju sprzęty mają być(lodówka do zabudowy, wolnostojąca, sbs...), czy posiadacie dużo drobniejszych sprzętów do postawienia na blacie itp. Jakieś konkretne rozwiązania, które Ci się podobają?

 

1)Płyta grzejna na pówyspie zakończonym od strony jadalni ścianką ok.110-120cm wysokości, przy ścianie za kominkiem płytkie szafki-witryny.

1.jpg

2) Wysoka zabudowa na całą ścianę, płyta na półwyspie z szerszym blatem -pod nim od strony jadalni moga być płytkie szfki, np. na obrusy, odświętną zastawę... Taki układ pasuje raczej do stylu nowoczesnego.

2.jpg

3)Podstawowy ciąg szafek w kształcie "L". Płyta między małym oknem a oknami w jadalni . Pod ścianą z kominkiem szeroki półwysep(o.120x20cm) z dwoma rzędami szafek, lub z jednym rzędem szafek i blat ze stołkami.

3.jpg

4) Wydzielona mała spiżarka, od strony jadalni płytkie witryny.

4.jpg

5) Wysoka zabudowa na tyłach kominka, płyta przy ścianie wiatrołapu. Od strony jadalni półwysep, żeby był blat blisko lodówki do położenia wyjmowanych/wkładanych do niej artykułów.

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak alicyja napisała/narysowała - aż samo się prosiło aby koło komina mieć przejście do kuchni.

Warty rozważenia jest pomysł ze spiżarką, bo można tam wrzuć nie tylko produkty spożywcze, ale też wszelkie ponadwymiarowe gary oraz sprzęta rzadziej używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fafulja, Nie rozumiem dlaczego zlikwidowaliście wejście do kuchni od strony wiatrołapu. Naprawdę chcecie przechodzić z zakupami przez salon? [ATTACH=CONFIG]282841[/ATTACH]

 

dziękuję za podpowiedzi i już wyjaśniam:) - kupiliśmy dom już w stanie deweloperskim"-"( brak stropu i pieca) reszta jest. Zastany stan to własnie brak wejścia,a od strony pierwotnego wejścia jest przewidziane podłączenie kominka- "dziura" - nie wiem czy można to na tym etapie przerobić. Styl jaki planujemy jak najbardziej nowowczesny, wrzucę wizkę z planera ikei jakby to wyglądało, gdyby wykorzystać przyłącza w miejscach, w których są obecnie. Najbardziej podoba mi się pomysł ze spiżarnią- mam teraz i ja kocham, jednak bez wejścia przy kominku chyba jej nigdzie nie upchnę- aczkolwiek dopytam jak wygląda kwestia "odtworzenia" wejścia tam,gdzie było pierwotnie

front.jpgrzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nietypowe pytanie kiedy robiliscie projekt kuchni? Pytam dlatego, ze strop jest u nas drewniany i trzeba zrobic sufity podwieszane a w nich ukryc rure do okapu proawdzącą i nie wiem dokladnie co do centymetra w którym miejscu. A nie chce na razie decydowac sie ktora firma ma robic kuchnie bo jest jeszcze troche czasu...Za miesiac sufity pewnie za dwa miesiace gladzie nie wiadomo jak długo beda sie robic i pozniej kafelki wiec kuchnia najwczesniej bedzie zamawiana za 6 miesiecy.. Takze jak rozwiazaliscie problem z ukryta rura?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu obecnych ponownie!

Wracam z prawie zaakceptowanym przeze mnie projektem kuchni. Proszę o poradę dotyczącą usytuowania zlewozmywaka. Jedna opcja, to umiejscowienie go w kącie ciągu roboczego (zyskuję blat roboczy, ale może być niewygodnie zmywać), druga, lepsza wizualnie - to usytuowanie go na środku (tracę przestrzeń na blacie). W szafce po lewej będzie zmywarka. Możecie mi doradzić? A może widzicie też inne błędy w projekcie? Będę wdzięczna za każdą sugestię

1.jpg2.jpg3.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agathas

Zdecydowanie wersja nr 2. Mam zlewozmywak dosunięty do ścianki bocznej tak jak na pierwszym projekcie i strasznie mnie irytuje. Przy myciu dużej ilości produktów np. mięsa i warzyw na zupę brakuje miejsca na odstawianie umytych rzeczy. Muszę sięgać nad tymi brudnymi, chlapiąc wszędzie wodą. Syf się robi straszny. Lepiej mieć kawałek blatu odstawczego po obu stronach zlewu.

 

Poza tym projekt super, świetnie dobrane kolory, wszystko z głową. Widzę tylko coś przekombinowanego na suficie dookoła rury od okapu. No i chyba brakuje trochę światła. Te 2 wielkie halogeny na suficie dają marne światło i służą raczej do wyeksponowania czegoś, a nie jako światło podstawowe. Oświetlenie podszafkowe i okapowe nie oświetli całej kuchni. Brakuje tam jakiegoś dużego plafonu albo większej ilości halogenów na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agthas, Ja mam zlew przy ściance bocznej(okrągły, średnica komory ok.38cm, na szafce 60cm) i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu - w tym sensie, że mam wystarczającą swobodę ruchów, łokcia sobie nie obijam ;) Skoro planujesz zmywarkę to chyba dużo tego zmywania nie będzie. Moja technika płukania np.warzyw polega(w przybliżeniu) na wrzuceniu wszystkiego do zlewu i wyjmowaniu czystych produktów na dostępny kawałek blatu, krojenie i do gara, potem tak samo mięsko itp. Ale tu już musisz odwołać się do własnych doświadczeń i przyzwyczajeń. Być może zlew 1,5 komory gorzej się sprawdzi w takim położeniu...

Jeśli chcesz większy kawałek blatu to możesz przesunąć płytę bliżej krawędzi półwyspu, na jakieś 30cm od brzegu - wypadłaby wtedy chyba równo z piekarnikiem.

Trochę dziwnie wygląda ten krótki kawałek lacobelu nad blatem od strony komina, jakoś tak się odznacza, wystaje przed linię szafek wiszących(chyba, że to tylko na wizualce) - może zamontuj lacobel na całej widocznej części komina, od podłogi lub blatu do wysokości białych frontów albo do sufitu.

1.jpg

Albo drewniane obramowanie wysokiej zabudowy zrób szersze - żeby z prawej strony zakrywało ściankę a z lewej zakrywało fragment komina aż do blatu a nad blatem lacobel .

2.jpg 3.jpg

 

 

Czy jeszcze jakoś inaczej byle tych krawędzi lacobelu nie było tak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To mój pierwszy post na forum. Wkrótce rozpoczynamy w domu generalny remont. Oczywiście kuchnia obowiązkowo do wymiany.

Moja żona zamówiła projekt kuchni u znajomej. Żonie podoba się, chociaż chce wyrzucić cargo umiejscowione po prawej stronie drzwi, celem uwolnienia przestrzeni. Mówi że ma wrażenie że będzie czuła się zamknięta. To co mi się nie podoba to to, że w projekcie jest zmywarka 45 cm, I to uważam za największy problem, bo wg mnie jest zwyczajnie za mała. Czy ktoś ma jakieś pomysły na inny układ w tej kuchni, albo umiejscowienie tej zmywarki i cargo ? Dołączam szkic i zdjęcia projektu.

 

PS: na lewo od lodówki jest 15 cm wnęka z dojściem do instalacji gazowej.

 

plan.jpgunnamed 1.jpgunnamed 2.jpgunnamed 3.jpgunnamed 4.jpg

http://pl.tinypic.com/r/14ujdhd/8

Edytowane przez Atos85
dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

na początku chciałabym powiedziec że piękne projekty i wiualizacje przygotowujecie ąz chce się tu zaglądac!!!!

 

i mam ogromną prośbę...

 

czy mogłabym prosic o wizualizację mojej kuchni...mam dwa pomysły na nią ale nie wiem który lepszy...

zrezygnowałam z mini spiżarki na rzecz większej kuchni...kuchnia połączona z jadalnią... myślałam o meblach białych w połysku.

przesyłam rzut parteru i tego co ja naskrobałam...

 

rzut parteru.jpgZdjęcie0572.jpgZdjęcie0570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

na początku chciałabym powiedziec że piękne projekty i wiualizacje przygotowujecie ąz chce się tu zaglądac!!!!

 

i mam ogromną prośbę...

 

czy mogłabym prosic o wizualizację mojej kuchni...mam dwa pomysły na nią ale nie wiem który lepszy...

zrezygnowałam z mini spiżarki na rzecz większej kuchni...kuchnia połączona z jadalnią... myślałam o meblach białych w połysku.

przesyłam rzut parteru i tego co ja naskrobałam...

 

[ATTACH=CONFIG]284294[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284295[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284296[/ATTACH]

 

A może by tak :

- w miejscu piekarnika (na pierwszej propozycji) lodówka

- szafka

- zlew

- zmywarka no chyba że dla leworęcznych na odwrót

- kuchenka tam gdzie jest (na pierwszej propozycji)

- w miejscu lodówki słupek z piekarnikiem

 

RADA

Staraj się używać jak najmniejszej ilości rozmiarów szafek, Moim zdaniem najlepiej wyglądają 60cm ale dla każdego może to być inna wielkość. Ważne by inne rozmiary niż podstawowy używać tylko gdy to jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...