Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

To mój pierwszy post na forum. Wkrótce rozpoczynamy w domu generalny remont. Oczywiście kuchnia obowiązkowo do wymiany.

Moja żona zamówiła projekt kuchni u znajomej. Żonie podoba się, chociaż chce wyrzucić cargo umiejscowione po prawej stronie drzwi, celem uwolnienia przestrzeni. Mówi że ma wrażenie że będzie czuła się zamknięta. To co mi się nie podoba to to, że w projekcie jest zmywarka 45 cm, I to uważam za największy problem, bo wg mnie jest zwyczajnie za mała. Czy ktoś ma jakieś pomysły na inny układ w tej kuchni, albo umiejscowienie tej zmywarki i cargo ? Dołączam szkic i zdjęcia projektu.

 

PS: na lewo od lodówki jest 15 cm wnęka z dojściem do instalacji gazowej.

 

[ATTACH=CONFIG]284283[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284286[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284287[/ATTACH]

http://pl.tinypic.com/r/14ujdhd/8

Mnie się zdecydowanie nie podoba. Nie wyobrażam sobie korzystać ze zlewu, który jest wepchnięty w kąt przy lodówce. Cała prawa strona kuchni wygląda tak, jakby ktoś na czas remontu rozmontował meble i ustawił je tam przypadkiem na chwilę, bo nie było miejsca gdzie indziej.

Ciężko i bez sensu. Dobrze, że wstawiłeś projekt teraz, póki jeszcze można wszystko zmienić, bo jego realizacja nie byłaby ani ładna ani przede wszystkim funkcjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Atos85, Co to za instalacja gazowa? Czy to pion gazowy - rura przechodząca przez wszystkie piętra w tym akurat kącie - i licznik? Jeśli rura z gazem jest doprowadona z klatki schodowej a w kącie jest tylko zawór to można go przenieść w bardziej dostępne miejsce.

 

Skoro remont generalny to może dałoby się przesunąc fragment prawej ściany - tak, żeby zaraz przy wejściu dało się postawić słupek z piekarnikiem i lodówkę?

 

Moje propozycje - dość ogólne i niedopracowane:

 

1) Słupek z piekarnikiem po lewej od wejścia, obok lodówki, ale korzystniej by było gdyby tam stała węższa szafka, np.30cm cargo a piekarnik pod płytą, albo po prostu sama lodówka. Przy prawej ścianie blat z płytą i płytszy blat ze stołkami(może być też skośny, zwężający się w stronę drzwi albo standrdowej głębokości ale krótszy i z zaokrągloną krawędzią.

1.jpg 1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg 1D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Przy całej lewej ścianie tylko niskie szafki(i wiszące) - płyta, piekarnik, zmywarka i zlew. Po prawej zaraz przy ścianie z oknem wysoka szafka o szerokości ok.30-40cm(żeby nie zostawić wąskiej przestrzeni o szerokości parapetu jak to jest na Twojej wizualce za słupkiem) i obok lodówka a dalej do drzwi płytki blat ze stołkami. Od biedy przy oknie mógłby być słupek z piekarnikiem ale też tak dosunięty do ściany i najlepiej nie wyższy niż lodówka.

2.jpg 2A.jpg 2B.jpg 2C.jpg 2D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

na początku chciałabym powiedziec że piękne projekty i wiualizacje przygotowujecie ąz chce się tu zaglądac!!!!

 

i mam ogromną prośbę...

 

czy mogłabym prosic o wizualizację mojej kuchni...mam dwa pomysły na nią ale nie wiem który lepszy...

zrezygnowałam z mini spiżarki na rzecz większej kuchni...kuchnia połączona z jadalnią... myślałam o meblach białych w połysku.

przesyłam rzut parteru i tego co ja naskrobałam...

 

[ATTACH=CONFIG]284294[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284295[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]284296[/ATTACH]

dla mnie wersja 2 lepsza, ale bez baru/wyspy

w takim układzie domu jakoś mi takie oddzielenie nie pasuje

też przenioslabym piekarnik w miejsce lodówki, a lodówkę dałabym tam gdzie teraz jest bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak :

- w miejscu piekarnika (na pierwszej propozycji) lodówka

- szafka

- zlew

- zmywarka no chyba że dla leworęcznych na odwrót

- kuchenka tam gdzie jest (na pierwszej propozycji)

- w miejscu lodówki słupek z piekarnikiem

 

RADA

Staraj się używać jak najmniejszej ilości rozmiarów szafek, Moim zdaniem najlepiej wyglądają 60cm ale dla każdego może to być inna wielkość. Ważne by inne rozmiary niż podstawowy używać tylko gdy to jest konieczne.

 

 

Jestem leworęczna to tak trochę z tym zamierzeniem zmywarka w tym miejscu...jeśli chodzi o zamianę piekarnika z lodówką to myślę że nie ma problemu bo się nad tym zastanawialiśmy czy w tak czy odwrotnie. choć myślę że z jednej strony bliżej do lodówki byłoby jakby tu została co jest bo sądzę że częściej będziemy korzystać z tego blatu roboczego obok kuchenki...

 

jeśli chodzi o szafki to od kogoś słyszałam że najlepiej wtedy to tak wygląda...to tylko taki mój roboczy plan do końca nie przemyślany...tak naprawdę to nie wiem na co najbardziej powinnam zwrócić uwagę planując meble..kuchenka i zlew muszą być mniej więcej na tych ścianach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atos, jak dla mnie projekt bardzo słaby. Taki mały zlew i w takim miejscu to nieporozumienie, zmywarkę 45 też raczej odradzam. No i piekarnik umiejscowiony co najmniej dziwnie czemu ma służyć ta wnęka przy oknie?!?

 

Czy możesz podać wymiary drzwi i okna (odległości od ścian)?

 

Odległości od drzwi wejściowych: z lewej strony 85 cm, z prawej 50 cm. Szerokość drzwi 70 cm, wysokość 200 cm.

Odległości od okna: z obu stron po 62 cm

 

o to za instalacja gazowa? Czy to pion gazowy - rura przechodząca przez wszystkie piętra w tym akurat kącie - i licznik? Jeśli rura z gazem jest doprowadona z klatki schodowej a w kącie jest tylko zawór to można go przenieść w bardziej dostępne miejsce.

 

To jest pion gazowy. Nie ma licznika. Jest mały zaworek, rura wychodzi ze ściany i biegnie w dół ku podłodze.

 

Moje propozycje - dość ogólne i niedopracowane:

 

Wygląda inaczej. Tylko czy żonie się spodoba. Dwoje musi na raz :) Jestem laikiem i nie wiem czy wszystko będzie możliwe pod względem technicznym ( przesunięcia, przełożenie gazu, odpływu wody)

 

Skoro remont generalny to może dałoby się przesunąc fragment prawej ściany - tak, żeby zaraz przy wejściu dało się postawić słupek z piekarnikiem i lodówkę?

 

Ale które prawej ściany? Tej działowej za którą jest pokój, czy ta działowa która jest przy drzwiach i oddziela od korytarza? Przepraszam za moje braki, ale pierwszy raz najtrudniejszy.

Edytowane przez Atos85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik jakoś nie bardzo widzę tą lodówkę na tej stronie taką samą...:(

 

ten bar czy wyspa (w sumie nie wiem jak nazwac:D) to tak z takim zamierzeniem dla dzieci na śniadanie czy siebie na poranna kawę

teraz lodówka stoi dokładnie tak samo, tyle, ze koło kuchenki

w Twoim układzie stół masz na tyle blisko, że i kawa i śniadanie możne być przy stole, a nie musisz biegać na około baru, bar stworzy dodatkowy korytarz pomiędzy ścian a barem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale które prawej ściany? Tej działowej za którą jest pokój, czy ta działowa która jest przy drzwiach i oddziela od korytarza? Przepraszam za moje braki, ale pierwszy raz najtrudniejszy.

 

Miałam na myśli przesunięcie ściany od strony pokoju, o jakieś 20-30cm, na odcinku potrzebnym do postawienia wysokiej zabudowy(lodówka i ewentualnie słupek lub cargo). Najlepiej byłoby przesunąć fragment tuż przy wejściu ale jeśli się nie da (np. przez umiejscowienie drzwi do tamtego pokoju) to można zrobić wnękę bliżej okna - podobny układ jak w mojej wersji 2 ale lodówka i słupek byłyby równo z płytszym blatem i troche dalej od blatu ze zlewem.

3.jpg 3AB.jpg

4.jpg 4AB.jpg

 

Zamiast płytkiego blatu mógłby być mały stolik, np składany, zamontowany do ściany.

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper przekombinowanie na suficie to okap sufitowy, którego projektantka nie usunęła i wstawiła na nim okap wyspowy. To tylko błąd. Co do oświetlenia to będzie duży plafon umieszczony centralnie w suficie + 2 halogeny w suficie nad półwyspem. Do tego oświetlenie pod szafkami i listwa ledowa pod barkiem od strony płyty.

alicyja płyty nie przesunę bliżej krawędzi półwyspu, bo zburzy to linie szafek w nim. No i pozostanie kwestia okapu - też nie będzie centralnie nad półwyspem. Co do lakobelu to myślałam tak go wcisnąć, aby tworzył ze ścianą równą powierzchnię. Nic by nie odstawało. Na tej ścianie u góry będzie widoczny helios (nie ma go w projekcie). Myślałam powiesić pod nim zegar. Jednakże wezmę pod uwagę poszerzenie ramek.

Dziekuję za uwagi dotyczące usytuowania zlewu. Na nich zależało mi najbardziej. Nie rozwiązują one moich dylematów. Dwie wypowiedzi i dwie sugestie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu obecnych ponownie!

Wracam z prawie zaakceptowanym przeze mnie projektem kuchni. Proszę o poradę dotyczącą usytuowania zlewozmywaka. Jedna opcja, to umiejscowienie go w kącie ciągu roboczego (zyskuję blat roboczy, ale może być niewygodnie zmywać), druga, lepsza wizualnie - to usytuowanie go na środku (tracę przestrzeń na blacie). W szafce po lewej będzie zmywarka. Możecie mi doradzić? A może widzicie też inne błędy w projekcie? Będę wdzięczna za każdą sugestię

[ATTACH=CONFIG]283906[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]283907[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]283908[/ATTACH].

 

A nie dało by się powiększyć tego aneksu o 20-30 cm? Można by wtedy dać obok zlewu kargo 20-30cm i zlew nie byłby przy samej ścianie a blat pomiędzy zlewem a kuchenką uratowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko niestety to ostateczna granica na jaką możemy wysunąć półwysep. Do barku chcemy dostawić jeszcze stół z krzesłami. Chcemy stół rozsuwany, więc każdy cm jest w bloku na wagę złota ;). Od innego projektanta dostałam inny projekt. Nie wiem, który lepszy? Bliższy sercu jest ten z 3 rzędami wysokiej zabudowy. Tylko ta powierzchnia robocza.....

6.jpg 10.jpg

3.jpg

Przepraszam za nazwę firmy - niestety nie umiem jej usunąć ze zdjęcia.

Edytowane przez agathas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty nie przesunę bliżej krawędzi półwyspu, bo zburzy to linie szafek w nim.

I co z tego, że układ frontów się zmieni - jest teraz do czegoś wyrównany? Nie wiem co by szkodziło jakby szuflady pod płytą wstawić między dwie 30-tki albo szuflady zrobić szersze a na końcu szafka 30cm(na oko bo nie znam wymiarów półwyspu). Nie ma co się za bardzo sugerować często powtarzanymi poradami, żeby wszystkie fronty były takiej samej szerokości i jak najmniej wąskich drzwiczek bo raczej dotyczy to dłuższego ciągu szafek i aneksów otwartych na salon, a u Ciebie ta część półwyspu jest widoczna tylko z aneksu i jest to krótki odcinek. Zreszą najważniejsze jest sensowne, wygodne rozplanowanie sprzętów oraz głównego blatu roboczego oraz wybór preferowanych rozwiązań i systemów a dopiero później można się zastanawiać jak zaaranżować pozostałe elementy, żeby tworzyły estetyczną całość - przynajmniej takie powinny być priorytety dla osób, które w aneksie zamierzają gotować a nie tylko podgrzewać mrożonki.

 

No i pozostanie kwestia okapu - też nie będzie centralnie nad półwyspem
Okap można np obudować propstopadłościenną konstrukcją, wycentrowaną względem ścianki zasłaniającej półwysep(po odliczeniu głębokości szafek wiszących) i stołu - czerwony zarys na rysunku.

1.jpg

A jakby stół postawić krótszym bokiem przy ścianie, równolegle do półwyspu, to okap mógłby być nawet niesymetrycznie powieszony nad półwyspem - byłby symetryczny względem wysokiej zabudowy, dokładnie naprzeciwko słupka z piekarnikiem. Zresztą są różne triki, żeby oszukac oko i uzyskac wrażenie symetrii albo przynajmniej jakiejś przemyślanej kompozycji, która symetryczna być nie musi.

 

Od innego projektanta dostałam inny projekt. Nie wiem, który lepszy? Bliższy sercu jest ten z 3 rzędami wysokiej zabudowy. Tylko ta powierzchnia robocza......

Też raczej jestem za zabudowaniem całej tylnej ściany bo ten widoczny fragment komina i wnęka między nim a słupkiem z piekarnikiem to niepotrzebne eksponowanie i tworzenie załamań ścian i nieregularnych w ksztacie powierzchni(m.in.blat) a Tobie chyba zależy na prostym i nowoczesnym wyglądzie kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja dziękuję za wykład. Spróbuję pokombinować i przesunąć płytę bliżej brzegu i pozmieniać układ szafek-mam nadzieję, że projektantka zdzierży ;). Musiałabym znaleźć okap z boczną rurą i go jakoś wypośrodkować wizualnie. Niestety ponoć nie ma takich nad wyspę. Są tylko modele przyścienne, więc zastanawiam się, czy mogłabym taki obudować? Załączam zdjęcie, żeby można było zrozumieć o co mi chodzi.

okap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o projekcie mojej przyszłej kuchni?

 

Jej wymiary to 279 x 225 cm

 

Piony znajdują się obok piekarnika.

 

Okno będzie wymieniane (szerokość 150cm) i chciałbym zrobić je na równo z blatem kuchennym (zamiast parapetu)

 

Obok lodówki chce zrobić składany mały stoł przymocowany do ściany.

 

Oczywiście do tego górne szafki które nie będą dochodzić do okna ze względu na jego szerokość. W pustej przestrzeni między górnymi szafkami a oknem chcę powiesić gaśnicę.

 

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heej

To i ja przychodzę z moim najprostszym projektem kuchni, który zrobiłam sama kombinujac w jakiś programach więc jest to tylko zarys, nie umiem zrobić fajnej wizualizacji.

Jakieś rady co do układu ? Nie za wiele mogę manewrować bo pion jest w pokoju obok i podprowadzenia będą mi robić do tego planu.

Chcę fronty lakierowane na wysoki połysk białe i zastanawiam się jaki kolor dać blatu ( laminowany ), lacobelu i gresu. Mieszkanie utrzymuje w kolorach bieli i szarości i właśnie myślałam o tych elementach szarych ale czy będzie to dobrze wyglądać ? Wrzucam jeszcze plan mieszkania gdyż będzie to aneks z salonem.

 

Pozdrawiam

kuchnia sprzęty.jpg

kuchnia wymiary.jpg

rozkład.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...