Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

BEWA. Jak ja miałabym wybierać ustawienie mebli w twojej kuchni to zdecydowanie najlepszy i najładniejszy układ to ten Alicyji, ale z lodówką przy wejściu i piekarnikiem pod płytą. Przy tym układzie masz najwięcej blatu roboczego i więcej szafek ściennych, a nie ma wrażenia, że jest zagracona. Moim zdaniem powinnaś sobie dokładnie przemyśleć gdzie pochowasz w szafkach szklanki, kubki, talerze, herbaty i kawę, przyprawy, garnki i patelnie, miski, mikser itp, mąki i inne sypkie składniki, sztućce, przyprawy itd. Na blacie za to miejsce na Termomix, czajnik, chlebak, ekspres do kawy. Czy w układzie ze słupkiem i dwoma szafkami wiszącymi jak w projekcie Moniss będziesz miała na to wszystko miejsce? Musisz się zastanowić. Zapytaj może męża, który projekt wydaje mu się bardziej funkcjonalny, praktyczny.

Faceci (w większości) może nie mają zdania na temat kolorów, zasłon i tym podobnych rzeczy, ale jeśli chodzi o funkcjonalność to już zupełnie inaczej :)

Poza tym płyta zachodząca na okno jak w projekcie Moniss? Przy smażeniu nie raz tłuszcz będzie ci pryskał na okno lub co gorsze na roletę czy firankę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BEWA. Jak ja miałabym wybierać ustawienie mebli w twojej kuchni to zdecydowanie najlepszy i najładniejszy układ to ten Alicyji, ale z lodówką przy wejściu i piekarnikiem pod płytą. Przy tym układzie masz najwięcej blatu roboczego i więcej szafek ściennych, a nie ma wrażenia, że jest zagracona.

 

Czy w układzie ze słupkiem i dwoma szafkami wiszącymi jak w projekcie Moniss będziesz miała na to wszystko miejsce? Musisz się zastanowić. Zapytaj może męża, który projekt ..............

 

Czyli tak jak na zdjęciu poniżej i na ścianie po prawej tylko" lodówka jako pojedynczy słupek, dalej szafki wiszące biegnące do ściany.Czyli tak jak na wizce od Moniss (w załączeniu) ale zamiast słupka z mikrofalą będzie wysoka szafka? Gdzie dałabyś mikrofalę ?

 

Na ścianie na wprost tylko okap 80cm nad szafką z płytą i piekarnikiem?

 

Czy tez mam myśleć o takich przeszkleniach na barku?

 

 

Męza podpytuję ale i tak kuchnia to raczej moję królestwo i wolę sama podjąć ostateczną decyzję

11111.jpg

IMAG1788 pawko.jpg

BEWA_kuchnia3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta19866, Masz na myśli ramkę wokół zabudowy w kolorze drewnianego blatu? Moim zdaniem lepiej to wygląda jak taka zabudowa składa się z więcej niż jednego elementu(lodówka+cargo lub słupek itp.). Ale proszę - masz wizualki z tą samotną lodówką(szafki przypadkowe)

Opcja z lodówką między oknami.

[ATTACH=CONFIG]289958[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]289959[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]289960[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]289961[/ATTACH]

 

Alicyja chodziło mi o samo wprowadzenie koloru ,żeby właśnie korpusy szafek miały kolor drewna sokół i blat, niekoniecznie zabudowa lodówki, chyba że może wziąc lodówkę do zabudowy? czy taka wolnostojąca bez zabudowy lepsza w tym rogu i mogłaby tam stac? od ściany do okna jest 88cm więc raczej nic tam nic więcej nie wykombinuje

 

czy lepszy układ tej lodówki w wejsciu? który układ Ci się wydaje najbardzij korzystny z tych co mi przedstawiłaś?

Edytowane przez marta19866
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA, o takie cos chodziło?

BEWA_lodówka w zabudowie.jpg

Moja rada, aby się nie zgubić wśród tych wszystkich wariantów Twojej kuchni ;)

1. Sprawdź (i zapisz sobie)co masz do umieszczenia w kuchni.

2. Pomyśl (i zapisz), co jest jeszcze potrzebne, co jeszcze kupisz.

3. Rozmieść to wszystko w szafkach, tak aby było wygodnie.

4. W razie braku miejsca na jakieś rzeczy, albo zbyt dużej ilosci szafek, trzeba będzie co nieco zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinokio_a, ja udzielę odpowiedzi, gdy dostanę info, co z tym nieszczęsnym okapem, którego nie chciałaś przesuwać :)

A może jednak masz WM i olewasz temat wyciągu okapowego? :)

 

Bo po tym co napisała zaanka, to się zastanawiam czy jest sens montować nawet pochłaniacz.

Może ktoś jeszcze z WM a bez okapu się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, to jest kuchnia otwarta, czy zamknięta?

Gdzie jest wejście do niej?

Czy stół jest konieczy i jak duży?

Jakie sprzęty powinny się znaleźć w kuchni (piekarnik, zmywarka, mikrofaówka)?

Czy jest oddzielna spiżarka, czy moze potrzebne jest na to miejsce w szafkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki z tyłu muszą mieć trochę miejsca, żeby ciepło miało gdzie uchodzić. Zabudowa pewnie ogranicza uchodzenie ciepła, a okno od jakiej masz strony?

 

Alicyja chodziło mi o samo wprowadzenie koloru ,żeby właśnie korpusy szafek miały kolor drewna sokół i blat, niekoniecznie zabudowa lodówki, chyba że może wziąc lodówkę do zabudowy? czy taka wolnostojąca bez zabudowy lepsza w tym rogu i mogłaby tam stac? od ściany do okna jest 88cm więc raczej nic tam nic więcej nie wykombinuje

 

czy lepszy układ tej lodówki w wejsciu? który układ Ci się wydaje najbardzij korzystny z tych co mi przedstawiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA, o takie cos chodziło?

[ATTACH=CONFIG]290129[/ATTACH]

 

 

Dziękuję, jesteś nieoceniona!

Najbardziej zależało mi na lodówce w kuchni. Mam trzy warianty w których ta lodówka jest.

 

Pytanie do wszystkich:

 

Który wariant kuchni będzie najlepszy:

 

1) wysoka zabudowa na wprost

a )z samą lodówką i piekarnikiem pod płytą, okap nad płytą

b)lodówka plus słupek mikrofala i piekarnik, ale brak miejsca na okap

 

lub

 

2) wysoka zabudowa po prawej stronie

a )z samą lodówką z przodu, mikrofala gdzieś ukryta lub stojąca na szafce

b ) lodówka plus słupek mikrofala i piekarnik????

 

 

 

2)wysoka zabudowa po prawej stronie -sama lodówka czy słupek plus mikrofala w zabudowie ?

beznazwynjjjjkl.jpg

BEWA_kuchnia3c.jpg

BEWA_lodówka%20w%20zabudowie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA, wrzucam to wszystko w jednym kolorze i z jednego ujęcia, to łatwiej będzie porównać.

[ATTACH=CONFIG]290177[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290178[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290179[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290180[/ATTACH] (z barkiem lub bez)

 

Superrrrr!

 

A gdybym Cię poprosiłam o Twoje zdanie, który wariant wybrać to co podpowiedziałabyś mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superrrrr!

 

A gdybym Cię poprosiłam o Twoje zdanie, który wariant wybrać to co podpowiedziałabyś mi?

:D a ja na to: poupychaj (wirtualnie oczywiście) wszystkie kuchenne klamoty do każdej z tych kuchni, to porozmawiamy o jej wyglądzie :D

 

A tak w ogóle, to widziałaś kuchnię pokazaną dzisiaj przez JACUŚ na Pochwalcie się...? Może taką chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D a ja na to: poupychaj (wirtualnie oczywiście) wszystkie kuchenne klamoty do każdej z tych kuchni, to porozmawiamy o jej wyglądzie :D

 

A tak w ogóle, to widziałaś kuchnię pokazaną dzisiaj przez JACUŚ na Pochwalcie się...? Może taką chcesz :)

 

Tak, teraz zobaczyłam. Cudna! Bardzo mi się podoba. Jest lekka, jest przestrzeń i kolorki te co lubię.

 

Ale ja chciałabym mieć lodówkę w kuchni bo nie doproszę się moich facetów, aby drzwi do spiżarki były zawsze zamknięta. Teraz żałuję, bo gdybym pomyślała wcześniej to mogłabym wybić dziurę obok futryny do spiżarki i tam mogłabym wsadzić lodówkę. Ale nie mam już na to siły i muszę wymyślić coś z takim układem ścian jak mam.

 

To może zrobić taką lekką i dać na ścianie na wprost tylko jeden słupek lodówkę w rogu i dalej lecieć literkę "U"? Pod ręką powinnam wszyto zmieścić.

 

Albo

 

bez barku tylko z lodówką -słupkiem po prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, bo pora już późna... Z wysokich, to tylko ma być lodówka?

A tak właściwi, to u Ciebie wszystkie wersje są light. U JACUŚ, pomimo, że cała jedna ściana jest w wysokiej zabudowie, to kuchnia nadal sprawia wrażenie lekkiej. Pozwolę sobie wrzucić:

kuchnia u JACUŚ.jpg

Lodówka u Ciebie niekoniecznie musi być wbita w ścianę spiżarki - wystarczy zrobić ścianę z wysokiej zabudowy jak powyżej :)

 

Kurczę, mam wrażenie że już bredzę i myśli mi się plączą, znaczy że trzeba uderzać w kimono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doradźcie proszę w sprawie mebli w kuchni. Mianowicie problem mam z jedną ściana w kuchni, który polega na tym, że nie wiem na którą wersję się zdecydować. Na tej ścianie jeśli chodzi o górne szafki mają być witrynki po obu stronach okapu. Witrynki maja być symetryczne ( bo lubię symetrię ). Na tej ścianie ciąg szafek kończy się półwyspem. Mój problem polega na tym, że nie chciałam, żeby zabudowa kuchenna była do końca ściany, bo do półwyspu będą hokery. Jeśli meble będą do końca ściany to hokery będą "wchodziły' do jadalni, w której będzie stół z krzesłami, a chciałabym uniknąć sytuacji takiej, że przy wsiadaniu przy półwyspie trzeba odsunąć stół z krzesłami:bash:. Chciałabym, żeby górne szafki zostały bez zmian. Mam dwie wersje:

1) Wersja do końca ściany

 

http://images66.fotosik.pl/386/fecf75e613c9939c.jpg

http://images69.fotosik.pl/387/19b0f7ca29ae6d48gen.jpg

 

2) Wersja z cofniętym półwyspem

 

http://images69.fotosik.pl/387/01fc81a97028c0fb.jpg

http://images70.fotosik.pl/386/fdd03850d9660b71.jpg

 

Jeśli chodzi o wersję 2 to mogłoby tak zostać jednak mam problem jak wtedy położyć płytki. Mają być białe mugaty. Do końca półwyspu będą się kończyć w połowie witrynki, a jeśli do końca witrynki to oprócz tego do samego dołu? Pomóźcie:bash:

 

Jeszcze rzut parteru, żeby było widać połączenie kuchni z jadalnią

 

http://images70.fotosik.pl/386/41fe9b6094d990e7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...