Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to jeszcze zabudowa po lewej stronie:

[ATTACH=CONFIG]290369[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290370[/ATTACH]

 

Wersja tylko z lodówką:

[ATTACH=CONFIG]290371[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290372[/ATTACH]

Może być przesłonieta barkiem lub całkiem otwarta...

 

I jeszcze jedna wersja z rozdzieleniem lodówki i słupka z piekarnikiem:

[ATTACH=CONFIG]290375[/ATTACH]

 

No właśnie, BEWA, na jaką kuchnię się decydujesz:

1. z barkiem aby wciągnać coś na szybko

- niski - odsłaniający kuchnię

- wysoki - przesłaniający rozgardiasz

2. bez barku czyli kuchnia w pełni otwarta na salon

moim zdaniem to nie jest najlepsze rozwiązanie gdy dysponuje się wielkim salonem

3. półwysep odgradzający kuchnie od salonu

- same szafki pod blatem

- płyta na blacie, gdy rodzina wspólnie lubi pichcić

Moniss

Ja myślałam, że mi pomożesz podjąć decyzję a Ty mnie pytasz, jaką wybieram. Ok, ale proszę o wsparcie.

 

Wybieram kuchnię z barkiem, wysoki lub niski- na szybko coś do zjedzenia. Z tego wynika, że na ścianie po lewej nie może być wysoka zabudowa.

Płyta musi być na ścianie na wprost (tam jest siła i podłączenie pod okap) a nie na półwyspie.

Wydaje mi się, że ładniejsza część kuchni powinna być na ścianie po prawej ale nie wiem, czy dać tam wysoką zabudowę czy wiszące półki,, jednak gdyby tam były wiszące półki to tam można byłoby przygotować coś do jedzenia na stojąco, wszystko byłoby widać z salonu. Dlatego nie wiem, czy to jest dobry pomysł.

 

Podsumowanie:

1.Barek wysoki lub niski, indukcja na wprost, wysoka zabudowa po prawej .

2.Nie wiem gdzie dać piekarnik, czy pod indukcję czy w słupku.

3.Mikrofalę mam wolnostojącą, mogę kupić nową ale przyzwyczajona jestem, że mikrofala jest niżej a nie na wysokości oczu.

4. sposób wykończenia widocznego boku jeśli wysoka zabudowa po prawej stronie -czy tak jak proponowała Moniss zrobić ciemny bok czy macie może jakieś inne propozycje jak go wykończyć ?

Może jakieś półki podświetlane? Ewentualnie inne propozycje.

Żałuję, że nie mam w tym miejscu ścianki, byłaby wysoka zabudowa schowana ale już nic na to nie poradzę.

 

 

A L B O

1.Wersja tylko z lodówką na wprost (tak jak na zdjęciu powyżej),

2.okap 90cm (chyba taki ładniejszy będzie niż schowany w szafce), pytanie tylko JAKI OKAP tutaj dać,

3.po lewej lekkie szafki wiszące

4.niski barek do przygotowania posiłku.

5. Mikrofala -gdzie ją dać?

6.Piekarnik pod indukcją

Tutaj nie mam problemu z widocznym bokiem mebli, widać tylko kawałek szafki wiszącej, Wymarzoną lodówkę mam w kuchni. Śniadanko można zrobić przy niskim barku . Ale w rogu będzie sam słupek w postaci samotnej lodówki. Czy tak będzie ładnie? Jak dam dwa słupki to brak miejsca na okap.

 

I co Wy na to?

 

Dla mnie chyba te dwie wersje są najlepsze .

 

Dlatego bardzo liczę na Wasze podpowiedzi.

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

marta19866, Ja jestem raczej za lodówką przy wejściu - łatwiejsze do niej dojście i w tym miejscu wolnostojąca chyba lepiej będzie wyglądać niż w kącie między oknami. Co prawda nie jest zachowana zalecana kolejność sprzętów(zlew-lodówka-kuchenka) ale jest to jeden z "grzeszków", które toleruję. Czasami inaczej się nie da, zwłaszcza w blokowych, wąskich kuchniach i niestety coraz częściej w nieprzemyślanych "domkowych" (dwie ściany z oknami lub okno narożne, trzecia strona otwarta na salon, gdzies dodatkowo drzwi do spiżarki i zostaje niewiele miejsca na kuchenkę z okapem i lodówkę).

Na wizualce lodówka zasłonięta od strony przedpokoju ścianką(na której możesz umieścić włącznik głównego oświetlenia w kuchni). Bez blatu pod drugim oknem i z miejscem na stołki przy półwyspie.

6A.jpg 6B.jpg

Gbybyście się upierali na zostawienie zlewu po prawej stronie okna to lodówkę lepiej postawić między oknami a nie przy wejściu ze względów, które już wcześniej opisywałam(zbytnie stłoczenie podstawowych sprzętów na mniejszej "połowie" kuchni). Tylko, że tam bardziej według mnie pasowałaby zabudowana(wysokość mniej więcej do górnej krawędzi okien).Słupek z piekarnikiem bym sobie darowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak pomogłam, bo dzięki tym pytaniom, masz już mocno ograniczoną ilość ustawień :)

Wrzuć do oceny te, które przeszły do półfinałów.

 

Pomogłaś, bardzo mi pomogłaś. Twoje uwagi, podpowiedzi są nieocenione! Widzę już światełko w tunelu !

A Ty widząc moją kuchnię, który wariant wybrałabyś? Ten co na początku, czyli wysoka zabudowa po prawej czy lodówka na ścianie na wprost ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam dwa pomysły na ustawienie szafek i sprzętów w kuchni. Proszę o opinię :)

 

Rzut oryginalny:

0.jpg

 

A tu moje pomysły:

parter 2 wersje kuchni.jpg

 

Przede wszystkim - likwidacja kominka.

Likwidacja spiżarki, żeby powiększyć kuchnię.

Chcę, aby strefa robocza była zasłonięta, dlatego ściana zostaje.

 

Wersja 1.

Wydaje się, że jest więcej przestrzeni.

Jest więcej miejsca na przechowywanie.

Trzeba by zrezygnować z okna na jednej ze ścian, czego wolałabym uniknąć. Po prostu - takie okno mi się podoba. Nie na tyle jednak, żeby kosztem okna kuchnia straciła na funkcjonalności.

 

Wersja 2.

Jest okno "narożne".

Jest więcej blatów roboczych. Tylko czy potrzeba mi ich aż tyle???

Mniej miejsca do przechowywania.

 

Co sądzicie?

 

A może ktoś ma inny pomysł na tę kuchnię?

parter 2 wersje kuchni.jpg

Edytowane przez agrafffka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrafffka, to jednak na projekt Skromny sę decydujecie?

Nie lepiej poszukać czegoś z większą kuchnią + spiżarką, bez przeróbek?

 

Obie Twoje opcje ustawień kuchennych mają jeden podstawowy błąd: sprzęty upchnięte obok siebie, a przecież najczęściej korzysta się z blatu pomiędzy zlewem a płytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrafffka, to jednak na projekt Skromny sę decydujecie?

Nie lepiej poszukać czegoś z większą kuchnią + spiżarką, bez przeróbek?

 

Obie Twoje opcje ustawień kuchennych mają jeden podstawowy błąd: sprzęty upchnięte obok siebie, a przecież najczęściej korzysta się z blatu pomiędzy zlewem a płytą.

 

Hmmm.... Szukam już jakiś czas, ale bez skutku.

W Skromnym mogę zlikwidować spiżarkę, bo będzie pod schodami.

W wersji 1. sprzęty nie są tak upchnięte jak w wersji 2.

 

Ale fakt: coś zgrzyta w obu. Dlatego pytam o opinie mądrzejszych od siebie.

 

Co do projektu: albo Skromny, albo Zielistki. Na tę chwilę. Skromny troszkę większy.

A czasu coraz mniej.

Mapa się robi. Czas podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mawiała, że co nagle to po diable :)

Ja projektu szukałam już przed zakupem działki, a od jej zakupu, już bardziej pod kątem konkretnej lokalizacji oraz WZki. Drugi etep szukania zajął kolejnych kilka lat, a i tak w końcu wylądowaliśmy z projektem indywidualnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA, jak tu znowu trochę nawrzucam, a Ty wybieraj lub ogłaszaj konkurs kuchennych piękności ;)

1. [ATTACH=CONFIG]290496[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290497[/ATTACH]

 

2. [ATTACH=CONFIG]290498[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290499[/ATTACH]

 

3. [ATTACH=CONFIG]290502[/ATTACH]

 

 

Moniss, jesteś nieoceniona, dziękuję. Wydaje mi się, że wariant nr 2 czyli z wysoką półką po lewej jest najepszy.

A jakie jest zadnie pozostałych? Co mam wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.... zapomniałam napisać przy tych kuchniach, że:

 

- wszystkie pokazałam z niskim barkiem ale można dać też wysoki

- barek może być szeroki lub wąski (lepszy w opcji wysokiej)

 

1. BEWA_kuchnia z prawą zabudową1.jpgBEWA_kuchnia z prawą zabudową2.jpg

- w opcji nr 1 barek ma dł. ok. 1,5-1,6 m

- dodałan witrynkę za którą stoi mikrofalówka

- przykładowy wąski barek za to szafka z szufladami obok m 80cm

 

2. BEWA_tylko lodówka w zabudowie_niski barek2.jpgBEWA_tylko lodówka w zabudowie_niski barek.jpg

- w opcji nr 2 też można dołożyć witrynkę.

- barek ma ok. 1,5-1,6m długości

- mikrofalówka stoi za lodówką

- przykładowy szeroki barek i szafka z szufladami 60cm

 

3. BEWA_kuchnia z lodówką w zabudowie.jpg

- w opcji nr 3 barek ma 2 m długości, na barku postawiłam witrynkę na szkło za którą ukryta jest mikrofalówka

- trzeba będzie dokleić płytki (na wys. tych okapowych) aż do lodówki, bo inaczej brzydko to wygląda

- barek jak w poprzednich wersjach: wąski lub szeroki :)

 

A co bym wybrała bedąc na Twoim miejscu?

Chyba opcja nr 2, ponieważ:

- ma dużo blatu roboczego z każdej strony,

- z piekarnika nie korzystam częściej niż raz w tygodniu, więc może być pod blatem

- można dać barek niski (z witrynką lub bez) lub wysoki

- za lodówką można ukryć kuchenny rozgardiasz, tak jak i za wysokim barkiem (lub częściowo za witrynką stojącą na niskim barku)

Edytowane przez moniss
złożenie tego do kupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.... zapomniałam napisać przy tych kuchniach, że:

 

- wszystkie pokazałam z niskim barkiem ale można dać też wysoki

- barek może być szeroki lub wąski (lepszy w opcji wysokiej)

 

A co bym wybrała bedąc na Twoim miejscu?

Chyba opcja nr 2, ponieważ:

- ma dużo blatu roboczego z każdej strony,

- z piekarnika nie korzystam częściej niż raz w tygodniu, więc może być pod blatem

- można dać barek niski (z witrynką lub bez) lub wysoki

- za lodówką można ukryć kuchenny rozgardiasz, tak jak i za wysokim barkiem (lub częściowo za witrynką stojącą na niskim barku)

 

Też jestem za opcją nr.2 .Za lodówką można ukryć jakieś gary, wody , soki czy inne. A mogłabym się nawet pokusić, aby mikrofalę schować do wiszącej półki po prawej stronie-jeśli oczywiście nie będzie za wysoko. Ja mam 160cm ale pozostali domownicy 180cm więc nie wyleją sobie raczej na głowę..

 

Ponieważ posiadasz naprawdę olbrzymią wiedzę, popartą praktycznymi radami mam pytanko jeśli chodzi o materiał-czy zrobić na wysoki połysk? Nikt poza mną nie będzie czyścił i pucował frontów, więc dla mnie ważne są praktyczne rozwiązania. Czy lakierowane fronty są uciążliwe w utrzymaniu?

Z czego proponowałabyś blat? kiedyś myślałam o granitowym blacie, tutaj fajnie pasowałby, choć nie wiem jeszcze jak wyglądałoby to cenowo. A może jest jakiś materiał o którym jeszcze nie czytałam a warto na niego zwrócić uwagę?

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do frontów w połysku, to nie będę się wypowiadać, bo nie miałam. Zwykle miałam jakieś laminowane imitujące fornir, a znajoma ma oryginalny fornir (barwiony na ciemno), który jest świetny, bo w usłojeniach i zmianach odcienia drewna znikają wszelkie odciski :)

 

Zwykły blat - laminat z marketu wystarczy, no i jest tańszy niż granit. Na takim nawet kroję gdy nie chce mi się sięgnąć po deskę, bo potrzebuję tylko plasterek czegoś czy dwa ;)

Za metr bieżący laminatu o gr. 28mm, zapłacisz ok. 100 zł (w zależności od wzoru), ok. 4cm grubości są oczywiście nieco droższe.

Kiedyś pytałam o granity, ceny dokładnie nie pamietam, ale było to kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Obserwuję wątek od dawna - wreszcie sama mogę coś pokazać - ale na razie są to wizualizacje. I tu prośba o pomoc a raczej poradę - mam dwie opcje ale nie mogę się zdecydować - chyba już za długo na to patrzę - proszę więc "kuchennych fachowców" o wypowiedzenie się i ewentualne uwagi. Kolor laminatu w realu o wiele ładniejszy (dąb arlington o ile dobrze pamiętam z firmy Egger) - proszę więc nie sugerować się wizualizacją.Agnieszka 2a.jpg

Agnieszka 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta19866, Ja jestem raczej za lodówką przy wejściu - łatwiejsze do niej dojście i w tym miejscu wolnostojąca chyba lepiej będzie wyglądać niż w kącie między oknami. Co prawda nie jest zachowana zalecana kolejność sprzętów(zlew-lodówka-kuchenka) ale jest to jeden z "grzeszków", które toleruję. Czasami inaczej się nie da, zwłaszcza w blokowych, wąskich kuchniach i niestety coraz częściej w nieprzemyślanych "domkowych" (dwie ściany z oknami lub okno narożne, trzecia strona otwarta na salon, gdzies dodatkowo drzwi do spiżarki i zostaje niewiele miejsca na kuchenkę z okapem i lodówkę).

Na wizualce lodówka zasłonięta od strony przedpokoju ścianką(na której możesz umieścić włącznik głównego oświetlenia w kuchni). Bez blatu pod drugim oknem i z miejscem na stołki przy półwyspie.

[ATTACH=CONFIG]290444[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]290445[/ATTACH]

Gbybyście się upierali na zostawienie zlewu po prawej stronie okna to lodówkę lepiej postawić między oknami a nie przy wejściu ze względów, które już wcześniej opisywałam(zbytnie stłoczenie podstawowych sprzętów na mniejszej "połowie" kuchni). Tylko, że tam bardziej według mnie pasowałaby zabudowana(wysokość mniej więcej do górnej krawędzi okien).Słupek z piekarnikiem bym sobie darowała.

 

 

Mamy już podłączenie wody przystosowane w tym miejscu po prawej stronie. podoba mi się taki układ szafek wiszących jak przestawiłaś z przedłużeniem ich do okna, jeśli zlew zostałby to lodówke zabudowac i szafkę nad nią do wysokości okna? od ściany co jest blat mam 88cm ,na drugiej ścianie do drugiego okna 112cm.czy może dac tam piekarnik w słupku?

 

Bewa wszystkie fajne układy w twojej kuchni, jednak chyba ta druga opcja ale z niskim barkiem, przemawia możliwosc zakrycia całego "bałaganu" w kuchni:D

i duuuuużo blatu roboczego :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.... zapomniałam napisać przy tych kuchniach, że:

 

- wszystkie pokazałam z niskim barkiem ale można dać też wysoki

- barek może być szeroki lub wąski (lepszy w opcji wysokiej)

 

1. [ATTACH=CONFIG]290593[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290594[/ATTACH]

- w opcji nr 1 barek ma dł. ok. 1,5-1,6 m

- dodałan witrynkę za którą stoi mikrofalówka

- przykładowy wąski barek za to szafka z szufladami obok m 80cm

 

2. [ATTACH=CONFIG]290591[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290592[/ATTACH]

- w opcji nr 2 też można dołożyć witrynkę.

- barek ma ok. 1,5-1,6m długości

- mikrofalówka stoi za lodówką

- przykładowy szeroki barek i szafka z szufladami 60cm

 

[u

 

Moniss, dziękuję, czy mogłabyś mi pokazać wersję 1 i wersję 2 -widok z salonu, czyli tak pod kątek ok 45 stopni?

I jeszcze pytanie kosmetyczne: Zatem projekt wybrany.

 

PYTANIE 1:Czy mogę dać jaśniejszy odcień brązu czy raczej będzie się to "gryzło"?

 

PYTANIE 2: Jaki kolor widocznego boku byłby najlepszy? Drzwi do spiżarki są ciemne, to orzech ale ciemny orzech, czy tak zostawić czy ewentualnie są inne opcje kolorystyczne? To drzwi Vasco orzech, one niestety wychodzą dość ciemno.

Czy ktoś z Was widział może w realu lub na forum zdjęcie kuchni z ciemnym bokiem?

 

PYTANIE 3- Wykończenie boku- Czy tutaj pasowałaby od strony salonu jakaś półka/witrynka , może pólka narożna wykończona białym szkłem, coś co mogłoby inaczej wykończyć ten bok?

A może bok wykończyć dwoma kolorami lub pomieszać kolory boków i szafek? Wydaje mi się, że bok w kolorze ciemnego orzechu będzie brzydko wyglądał. A może się mylę bo zaraz będą jasne drzwi lodówki.

 

Kurcze, ja chyba wolałabym rozwiązywać całki niż wymyślać projekt kuchni. Totalny u mnie brak wyobrażni.

 

 

Poniżej kilka zdjęć z białym bokiem, ladą wykończoną półkami -czy coś takiego zamiast boku pasowałoby? a może lepiej nie bo tylko byłby kurz

 

I UWAGA-niespodzianka-znalazłam podobny układ kuchni do zaproponowanego wariantu nr 3- z samotną lodówką na wprost-, tak samo są drzwi do spiżarki. I co Wy na to? Dobry wariant wybrałam???

IMAG1788 pawko.jpg

kuchnia-anjap_1040430.jpg

nmmm.jpg

imagesEAXB0KD8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

poniżej wizualizacja mojej przyszłej kuchni

układ mebli wymuszony jest układem drzwi: po obi stronach wyspy 1 to drzwi wejściowe, 2 to balkonowe, pierwsza wysoka szafka jest wejściem do spiżarni, kolejna to lodówka i wysokie cargo.

 

co myślicie o takim układzie? Coś do zmiany? Proszę o opinie i rady

 

OCH W02.jpgOCH W01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]291050[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]291056[/ATTACH] Lodówka w zabudwie

 

[ATTACH=CONFIG]291051[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]291055[/ATTACH] Lodówka w zabudowie i piekarnik w słupku

 

SUPERRRRRRRRRR- bardzo dziękuję, Moje pytania:

 

1.Jak najlepiej będzie rozmieścić szuflady i jakiej one mają być szerokości?

2. Jak zagospodarować te trzy narożniki ?

3. Czy dać szafki obrotowe? te szafki obrotowe są bardzo drogie? A może zamiast szafek dać coś innego?

4. Wolałabym, aby do przygotowywania szybkich posiłków miejsce siedzące było "w kuchni". ewentualnie w miejscu przejścia z kuchni do salonu (nie "tyłem do salonu") 1 krzesło, taboret coś co zajmuje mało miejsca. Teraz mamy tak z tymczasowymi meblami i wszystkim to odpowiada. Ale może właśnie przyzwyczailiśmy się do mieszkania i życia z takimi meblami jakie się ma. Jak powinno być, gdzie miejsce siedzące, wewnątrz kuchni czy na zewnątrz i dlaczego? Co Wy NA TO? We wszystkich domach jest inaczej. Czy tak jest praktycznie, czy tak jest lepiej a ja o tym nie wiem?

Co zrobić pod blatem niskiego barku?

Edytowane przez BEWA
.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...