Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A słuchajcie, mam jeszcze pytanie odnośnie korpusów górnych szafek oraz korpusu lodówki.

Mam dylemat, czy korpusy robić w kolorze białym, czy w ciemnym jak na foto poniżej.

Podobnie zastanawiam się, czy słupek z piekarnikiem i lodówkę zostawić białą, czy wenge.

 

Kolory to: góra biała połysk, dół mat wenge

 

Jest tu kuchnia zamknięta i wszędzie są ściany.

 

ddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów. Mamy zamiar z mężem na wiosnę ruszyć z budową- dlatego teraz jest czas na ostatnie ewentualne poprawki i zmiany w projekcie. Zawsze marzyłam o kuchni z wyspą- albo chociaż jej namiastką:) Póki co zamiast wyspy mam ściankę działową !Kuchnia niewielka(12m kw), próbowałam bawić się w jej projektowanie na stronie ikei, ale słabo mi to wychodzi. Być może macie pomysł jak zorganizować nasze "serce domu" aby było wygodne, praktyczne. Może polecicie jakiś program dla laików- takich jak ja? Z góry dziękuje za wasze pomysły i podpowiedzi. Załączam fragment rzutu parteru KUCHNIA rzut.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh wojna przegrana :( nie ruszamy ani drzwi ani spiżarki ... zabudowa musi zostać jak na fotkach poniżej:

 

OCH W01.jpg OCH W02.jpg

 

jak w jednym z projektów alicyja stół pójdzie pod ścianę, ale czy powinien być taki masywny i drewniany? czy nie lepiej zrobić coś delikatniejszego i białego?

niestety chwilowo brak środków na szafki na ścianie jak z projektu alicyjna, doradźcie jak zagospodarować tą ścianę ale w miarę niedrogi sposób, początkowo zastanawiałam się nad dużym lustrem tylko czy to będzie dobrze wyglądać w kuchni??? jakoś nie wiem czemu nigdzie w kuchniach nie ma luster? a może jakiś kolor na ścinę? jaki by pasował? jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh wojna przegrana :( nie ruszamy ani drzwi ani spiżarki ... zabudowa musi zostać jak na fotkach poniżej:

 

[ATTACH=CONFIG]292797[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]292798[/ATTACH]

 

jak w jednym z projektów alicyja stół pójdzie pod ścianę, ale czy powinien być taki masywny i drewniany? czy nie lepiej zrobić coś delikatniejszego i białego?

niestety chwilowo brak środków na szafki na ścianie jak z projektu alicyjna, doradźcie jak zagospodarować tą ścianę ale w miarę niedrogi sposób, początkowo zastanawiałam się nad dużym lustrem tylko czy to będzie dobrze wyglądać w kuchni??? jakoś nie wiem czemu nigdzie w kuchniach nie ma luster? a może jakiś kolor na ścinę? jaki by pasował? jakieś inne sugestie?

 

Jak lustro, to takie jak w jadalniach: duże i w ramie.

Ale ta ściana aż się prosi, aby zrobić tam galerię zdjeć rodzinnych. Bo kuchnia to zwykle serce domu, a do tego strefa bardziej prywatna (tylko dla rodziny i przyjaciół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lustro to myślałam raczej o czymś prostym .... choć nie wiem czy to dobry pomysł ...

typu: http://allegro.pl/mega-lustro-w-ramie-140x60-wenge-biale-kolory-i4817523762.html

(nie lubię zdobień, błyszczeń i wszelkich zbędnych ozdób, "udziwnień" - chyba dlatego też planowanie wnętrz przysparza mi tyle problemów, bo nie chce/nie lubię tego co chce większość i co jest aktualnie modne)

 

galeria rodzinna .. proste i sentymentalne :) podoba mi się :) moniss you are changing my house into my home :) dziękuję Ci bardzo :) choć to lustro mnie też kusi, myślisz że można to połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, mam jeszcze pytanie odnośnie korpusów górnych szafek oraz korpusu lodówki.

Mam dylemat, czy korpusy robić w kolorze białym, czy w ciemnym jak na foto poniżej.

Podobnie zastanawiam się, czy słupek z piekarnikiem i lodówkę zostawić białą, czy wenge.

 

Kolory to: góra biała połysk, dół mat wenge

 

Jest tu kuchnia zamknięta i wszędzie są ściany.

 

[ATTACH=CONFIG]292746[/ATTACH]

 

Jeżeli chodzi o wygląd to Tobie musi się podobać, wrzuć na swoją wizualizację różne zestawienia kolorów i porównaj. Tylko pamiętaj o jednym. Jeżeli chcesz dawać korpusy białe to wiedz, że zwykła biała płyta nie będzie tak dobrze wyglądać, a na lakier musisz dorzucić sporo pieniążków, bo boki lodówki + 2 boki obok okapu więc trochę metrów się uzbiera. My właśnie z tych względów przy 2kolorowej kuchni (mat/połysk) dół oraz wysokie szafki robimy z tańszych materiałów. I tu mogę pociągnąć temat szuflady. Zamiast połysku na lodówce i piekarniku dasz folię i zaoszczędzisz na lepsze okucie. Szuflady zawsze będą wygodniejsze od zwykłych drzwi. Koszem wyjeżdżasz i masz wszystkie pojemniki na widoku, nie schylasz się, przy obieraniu ziemniaków czy innych czynnościach nie musisz wystawiać kosza zza drzwi tylko wysuwasz szufladę . Pamiętaj fronty tylko wyglądają, jak byś nie zrobiła będzie ładnie, ale odpowiednie okucia i rozmieszczenie sprzętów sprawi że praca w kuchni stanie się wygodniejsza na kilkanaście kolejnych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum, podczytuję Was już od dłuższego czasu i w końcu przyszedł czas na mnie. :bye: Jestem na etapie projektowania kuchni. Kuchnia ma być połączona z jadalnią i potem z salonem. Kuchnię chciałabym zakończyć podwyższonym barkiem aby zasłonić blaty. Wolnej ściany przy której krótszym bokiem miałby stanąć barek ma 115 cm. Przy barku od strony jadalni chciałabym postawić hokery. Ideałem byłoby dla mnie postawienie barku który od strony kuchni miałby standardową wysokość szafek kuchennych (głębokość nie musi być 60 cm mogłaby być 40 cm.) natomiast od strony jadalni barek miałby wysokości ok. 120 cm, szerokość blatu wyższego też ok. 40 cm ale ok.10-15 cm zachodziłoby na ten niższy od strony kuchni. Zależy mi w barku na kawałku blatu d strony kuchni standardowej wysokości bo mam zlew w kącie zaraz przy ewentualnym barku więc jak zrobiłaby od razu wysoki barek to zahaczałabym o niego lewą ręką. Zlewu od barku nie mogę odsunąć. No i jeszcze na tym 115 cm kawałku ściany muszą się zmieścić hokery, których poza ścianę 115 cm wysunąć nie mogę bo zaraz mam wykusz ze stołem. Jednym słowem czy da się zrobić tak aby od strony na ścianie 115 cm postawić krótszym bokiem barek o różnych wysokościach i hokery? Czy to nie ma sensu bo jest za ciasno? A jeśli za ciasno to co z tym fantem zrobić Proszę pomóżcie. Trochę zakręciłam ale mam nadzieję że zrozumieliście ;) Narysowałam odręcznie schemat aby ułatwić zrozumieć mojego pokrętnego posta, załączam też zdjęcie które obrazuje to o co mi chodzi.

pozdrawiam

kuchnie-na-poddaszu.jpg

blat3.jpg

Edytowane przez maksimini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby narysować na podłodze i ścianach parę kresek, oznaczyć taśmą malarską barek, stół w jadalni, przynajmniej jako tako, i wszystko będzie jasne. Jeżeli za ciasno, parę cm można zyskać na kilka sposobów, nie wiem tylko czemu zlew nie do ruszenia. Naprawdę parę cm nie da rady? Przydałby się rzut całego pomieszczenia oraz podłączeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmelisa, moniss, wielki dzięki za pomoc. Bez Was nie dałabym rady. Projekty już zapisane na laptopie :)

Proszę, oceńcie swoim fachowym okiem, to co udało mi się w bólach rozrysować. Chodzi mi głównie o zachowanie optymalnych odległości pomiędzy:

1.półwyspem a szafkami ze zlewem (w projekcie jasnej kuchni jest 120cm, a w czarnej prawie 170. Czy to nie za dużo?)

2.lodówką a półwyspem. Lodówka miała być SBS, ale "fachowcom" wnęka wyszła za płytka. Ma tylko 57cm głębokości :(

3.jakiej szerokości półwysep? Na razie zrobiłam go na1 metr szeroki.

Jak rozplanować szafki wiszące: z okapem czy bez? Kolorami na razie się bawię, ale raczej jestem za jasną kuchnią.

Co byście zrobili z wnęką z czerwonym znakiem zapytania? Myślałam o niskich półkach na moje książki kucharskie albo skrzyni do siedzenia albo po prostu wysokim wazonie (lub czymś podobnym). Wnęka ta jest jakby końcem komunikacji biegnącej środkiem przez całą długość domu. Dom to prostokątna 130m2 parterówka .

Stołki chciałabym chowane pod blatem tak ze 30cm, ale nie potrafię tego wstawić w programie ikea.

Wszystkie propozycje mile widziane :)

Proszę doradźcie

Rzut szerokiej.jpg

jasna, wąska.jpg

jasna, wąska, rzut.jpg

czarna.jpg

czarna, szeroka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mamy zamiar z mężem na wiosnę ruszyć z budową- dlatego teraz jest czas na ostatnie ewentualne poprawki i zmiany w projekcie. Zawsze marzyłam o kuchni z wyspą- albo chociaż jej namiastką:) Póki co zamiast wyspy mam ściankę działową !Kuchnia niewielka(12m kw), próbowałam bawić się w jej projektowanie na stronie ikei, ale słabo mi to wychodzi. Być może macie pomysł jak zorganizować nasze "serce domu" aby było wygodne, praktyczne. Może polecicie jakiś program dla laików- takich jak ja? Z góry dziękuje za wasze pomysły i podpowiedzi. Załączam fragment rzutu parteru [ATTACH=CONFIG]292783[/ATTACH]

serio? Nikt nic?;) pomóżcie, proszę.

EDIT:

Proszę o komentarze - czy taki układ ma rację bytu?:) kuchnia1.jpgkuchnia2.jpgkuchnia3.jpgkuchnia4.jpgkuchnia5.jpg

Edytowane przez emilkazozz
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półwysep:

[ATTACH=CONFIG]293211[/ATTACH]

wyspa:

[ATTACH=CONFIG]293212[/ATTACH]

Super, dzięki za rzuty-

Mam jeszcze pytanie: jak wygląda kwestia zabudowy do sufitu w narożniku? (przy opcji półwyspu)

No i chciałabym piekarnik w tejże zabudowie- chyba nie powinien znajdować się obok lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby lodowka nie powinna stać obok źródla ciepła ale ludzie często stawiają ją obok piekarnika - nie mam pojęcia jak to się sprawdza, zwłaszcza w przypadku lodówek niezabudowanych...

W zależności od tego jaka będzie długość tej ściany od strony wiatrołapu można pokombinować z ustawieniem lodówki. Na przykład:

W rogu szafka narożna 90x90cm(czerwony kontur) i na niej nastawka do sufitu(żółty kontur), dalej lodówka, wysokie cargo (30-40cm) i słupek z piekarnikiem.

1b.jpg

Albo szafka narożna 120x60cm a między nią a lodówka drugie wysokie cargo.

1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...