Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu kuchni w bloku.

 

Zasłączam wcześniejszy projekt i nie wiem co zrobić z tą wnęką... czy można jakoś ją wykorzystać czy lepiej ją zabudować i zostawić,

w tej wnęce schowany jest licznik gazu o liczniki wody.

 

Co do kolorystyki to chciałbym zrobić jasne, drewnopodobne płytki na podlodze i drewniany blat na całej długości, łącznie z parapetem.

pp  .jpg

IMAG0985.jpg

k2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes861...a nie da sie zrobic wysokiej zabudowy w miejscu kuchenki i zlewu, a zlew przeniesc pod okno, plyte na druga strone kuchni?

tylko, ze wtedy malo blatu roboczego zostanie....

badz tez po drugiej stronie wysoka zabudowa z ulokowaniem tam lodowki i piekarnika...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss, powracam jeszcze do projektu i proszę o pomoc.Przyjmuję że kuchenka jest po lewej stronie za lodówką.Jednak zlew może na tej ścianie na przeciw,pod oknem,kończąc je.Szafka górna zaraz za oknem, mogłaby być 40 tka,zależy nam aby jednak nad zlewem była choć mała suszarka.

To może jednak nieco zmienić układ:

arek7.jpg

Wiszące szafki na kawę, herbatę i szklanki/kubki a obok szafka z ociekaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej poprzednie wersje,na wprost drzwi stół.Po lewej lodówka.Ten projekt dla Bewy nam się podobał,tylko coś z tym zlewem,żeby miał suszarkę mała.

Obawiam się, że przy poprzednim układzie + dodatkowe zmiany (obok stołu zlew z szafką wiszącą powyżej), może być zbyt mało miejsca na stół z krzesłami. Chyba, że krzesła zastąpi się taboretami i wstawi wąziutki stół.

Poza tym, zlew na samym końcu ciągu, bez dodatkowej szafki obok, wygląda niespecjalnie ładnie. A z praktycznych pododów przeciw... woda podczas płukania warzyw skapuje na podłogę a nie na blat.

arek8a.jpgarek8b.jpg

 

PS.

Nie wiem, czy dobrze pamiętam... ta ściana ze ztołem i zlewem ma 3,9m czy 4m?

Edytowane przez moniss
dodanie obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli barek zamiast stołu.

Długość barku u Ciebie to maksymalnie 140cm, czyli dla 2 osób (na upartego może i 3).

Mniej wygodne rozwiązanie niż stół, a już zwłaszcza w kuchni zamkniętej.

Zauważ, że BEWA ma kuchnię otwartą i tam aż się prosi o barek, aby ją nieco odgrodzić od salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak stół,może być nie duży ale stół.A czy ten barek mógłby być taki wąski tylko w formie przysłonięcia zlewu, moglibyśmy cofnąć się ze zlewem w stronę okna.Wtedy bez szafki wiszącej,a susznik stojący między barkiem a zlewem,praktycznie nie widoczny.Można zakończyć zaraz za oknem,no i zostaje nam w miarę miejsca na stół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barek zwykle pełni rolę stolika śniadaniowego i / lub odcięcia/przesłonięcia części kuchennej w pokoju dziennym czy jadalni.

Głębokość takiego barku śniadaniowego to min. 30-35cm. Wyskość barków 85cm (wysokość szafek kuchennych) - 110cm.

Zamiast barku śniadaniowego może to być coś w stylu wysokich, płytkich szafek otwartych, przeszklonych lub z pełnymi drzwiczkami (w zależności od tego, co będzie tam przechowywane).

 

Kilka pytań, na które powinieneś odpowiedzieć (przynajmniej sobie samemu):

1. Po co barek w takiej niedużej kuchni? Czy tylko po to, bo u kogoś w kuchni ładnie wyglądał?

2. Do czego ma służyć, poza zasłonięciem zlewu i ewentualnie suszarki nablatowej? Do samego przesłonięcia wystarczy płyta meblowa, czy ścianka z cegły lub karton-gipsu.

2. Po co chcesz przesłaniać widok na zlew i suszarkę - w końcu to kuchnia zamknięta?

3. Czy w kuchni jest jedyne miejsce do spożywania posiłków, czy masz może duży stół w pokoju dziennym? Jeśli stół kuchenny jest jedynym stołem w mieszkaniu, to widzę sens w chęci przesłonięcia zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół jest jeden i dlatego przymierzamy się do przesłonięcia zlewu.Co do barku to faktycznie może to być już za dużo.Ale ta płyta meblowa też by była z blatem?Brak mi trochę wyobraźni.Dobrze że są tacy ludzie moniss jak ty,którzy pomogą.

Dobra, dobra, już się tak nie podlizuj :p I tak zrobię wizualizację z przesłonięciem zlewu.

Ale posłuchaj dobrej rady cioci moniss i rozważ układ, który wrzuciłam wcześniej (ten z wysoką zabudową naprzeciw wejścia). Kuchnia będzie bardziej przestronna niż ta z przesłonięciem.

arek_barek1a.jpgarek_barek1b.jpg

 

Na obrazku murowana ścianka z małym blacikiem o gł. 20cm, na którym można coś postawić (np. wąską paterę z owocami)

Murek wraz z blatem dałam do wysokości okien (tutaj 130cm)

 

P.S.

W wysokiej zabudowie, obok lodówki jest szafko-spizarka, a piekarnik pod płytą.

Stół ma wymiary 70x120, a miejsca na kącik stołowy jest tylko 2,1m (od ściany do ścianki przesłaniającej)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]291050[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]291056[/ATTACH] Lodówka w zabudwie

 

[ATTACH=CONFIG]291051[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]291055[/ATTACH] Lodówka w zabudowie i piekarnik w słupku

 

Mam do Was pytania:

 

1)jak widzicie tutaj możliwość umieszczenia lodówki wolnostojącej srebrnej, białej ale nie w zabudowie. Czy to w ogóle tutaj pasowałoby? Widziałam na forum wiele projektów z taką lodówkę, ale to wszystko tam pasowało np. był inox okap, inox lodówka. Mój mąż niezbyt chce lodówkę w zabudowie, ponieważ jest znacznie mniejsza w środku. .Kuchnia otwarta na salon, siedząc na kanapie widzę tą część kuchni zatem może lepiej dać w zabudowie? Przesyłam jeszcze raz w realu widok z kanapy na kuchnię z widocznymi drzwiami do spiżarki (bardzo ciemny orzech).

Jakie warianty kolorystyczne najlepiej tutaj widzicie? Jasne fronty, ciemne blaty, jaki bok-ciemny jasny?

 

2) Moniss-jak masz jeszcze gdzieś ten projekt to wrzuć proszę mikrofalę w wysoką zabudowę

 

3)jak wg Was można rozplanować dolne szafki? Jaka szafka wyjdzie mi w rogu po prawej stronie? Wszędzie dać szuflady różnej głębokości? Wymiary kuchni na zestawieniu roboczym poniżej

 

4)Szafki górne- między szafkami mam płytki o wysokości 60cm, czy szafki górne mają się zaczynać na tej wysokości, czyli ok 55cm nad blatem? Czy zrobić je wysokie czy niskie?

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu mebli? Mam zamiar poprosić o wycenę w kilku firmach. Nie mam pojęcia z czego kuchnia będzie czy lakier, czy mdf ale byłam w jednej firmie w listopadzie w celu "wstępnej" wyceny i Pani wyliczyła mi 16,5 tys (nawet nie pamiętam, czy był tam barek czy bez barku) i powiedziała, że teraz możemy "odejmować". Wycena biała lakierowana kuchnia z brązowymi wstawkami byłaby jeszcze droższa. Wówczas odpuściłam...

 

Ale wracam do tematu i bardzo liczę na Was i na "ciocię " Moniss

BEWA_kuchnia2c.jpg

PICT0002a.jpg

20141111235.jpg

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...