Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moniss, czy mogłabyś mi napisać, jak rozplanować meble za wysoką zabudową tj. chodzi mi o narożnik prawej strony mebli, tam gdzie jest wysoka zabudowa.

Ile mam cm mam liczyć na

1) lodówkę w zabudowie i piekarnik w słupku

lub

lodówkę bez zabudowy i piekarnik w słupku.

Ściana ma 220cm.

Czy zmieści się za wysoką zabudową jakaś szafka narożna i jakie będą jej wymiary?

 

1) 60+60 czyli od ściany masz 100cm blatu. Zostaje szafka z drzwiczkami 40cm, lub z listwą 35cm zależnie od konstrukcji

2) Jak będziesz chciała zasłonić lodówkę to trzeba doliczyc pare cm (lodówka wolno stojąca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Prosiłam kiedyś o pomoc w rozplanowaniu kuchni. Dzięki Waszym sugestiom przeniosłam przyłącze wody i indukcji. Tak wyglądały dwie najlepsze propozycje (Kinka).:

ddghjj (1).jpg

Zastanawiam się, czy nie lepiej zamiast stolika po prawej stronie postawić wolnostojącą lodówkę. Kuchenka będzie na środku ściany, na prawo od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 60+60 czyli od ściany masz 100cm blatu. Zostaje szafka z drzwiczkami 40cm, lub z listwą 35cm zależnie od konstrukcji

2) Jak będziesz chciała zasłonić lodówkę to trzeba doliczyc pare cm (lodówka wolno stojąca)

 

Dziękuję

Rozumiem, że nie ma w tym przypadku problemu z szafką narożną. Ile liczymy na szafkę narożną -80cm z każdej strony?

Wyposażenie szafki narożnej to kosze obrotowe np. na gary. U mnie wyjdą dwie takie szafki-po prawej i po lewej stronie. Czy w obu dać kosze obrotowe-wiem, ze nie są tanie i nie będzie chyba aż tylu garów. Co zatem umieścić w drugiej narożnej? Macie jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Rozumiem, że nie ma w tym przypadku problemu z szafką narożną. Ile liczymy na szafkę narożną -80cm z każdej strony?

Wyposażenie szafki narożnej to kosze obrotowe np. na gary. U mnie wyjdą dwie takie szafki-po prawej i po lewej stronie. Czy w obu dać kosze obrotowe-wiem, ze nie są tanie i nie będzie chyba aż tylu garów. Co zatem umieścić w drugiej narożnej? Macie jakieś podpowiedzi?

 

Po 90cm na karuzele. U Ciebie wychodzi 100, możesz cofnąć wysoką zabudowę od futryny i zaoszczędzić przestrzeń, albo zostawić trochę niewykorzystanego miejsca w szafce, dzięki czemu będziesz miała szersze drzwi i łatwiejszy dostęp. Wszystkie okucia zobaczysz w hurtowni, zawsze warto przetestować na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 90cm na karuzele. U Ciebie wychodzi 100, możesz cofnąć wysoką zabudowę od futryny i zaoszczędzić przestrzeń, albo zostawić trochę niewykorzystanego miejsca w szafce, dzięki czemu będziesz miała szersze drzwi i łatwiejszy dostęp. Wszystkie okucia zobaczysz w hurtowni, zawsze warto przetestować na żywo.

 

Bardzo dziękuję.

Czyli prawa strona mebli rozpracowana. Zmieści się zarówno lodówka bez zabudowy jak i w zabudowie. Ściana na wprost (tam gdzie płyta indukcyjna ) ma ok 309cm. Liczę 180cm na dwa narożniki czyli zostaje 129cm na zagospodarowanie .

Co lepiej zrobić:

1)podział na szuflady 80cm i ok 49cm

2) szufladę 100cm i cargo 30cm lub dwa cargo po 15cm?

Czy szuflada musi być równo pod płytą indukcyjną czy dowolnie?

Odległość od końca płyty indukcyjnej do ściany po prawej stronie wynosi 85cm, napisałeś, że szafka narożna musi mieć min.90cmzatem płyta indukcyjna musiałaby wchodzić w "prawy" narożnik.Czy to jest możliwe? Nie bardzo mogę przesunąć ją w lewo ponieważ mam już w tym miejscu kafle pod okap i byłoby niesymetrycznie.

BEWA_wys_zabudowa%20przy%20drzwiach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA, tutaj dokładniej widać szafki,

1. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (polecam zwykłe półki zamiast druciaków i innych wynalazków - są najtańsze i najbardziej pakowne), później dwa słupki 60 w dodatkowej obudowie:

Bewa3.jpg

 

2. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (czy jak to się tam fachowo nazywa), potem np. dwie szafki z szufladami robione oczywiście na wymiar:

Bewa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Problemik odnośnie kuchni pojawił się u mnie. ;( Będąc u prawie 5 rzemieślników i nie wybrać ani nie zaaranżować kuchni tak ja mi się podoba uważam za porażkę...:confused: Każda osoba u której byłam sugerowała sie rzutem z projektu. Chciałam zaznaczyć że jestem teraz na etapie prądów i pasowało by jakąś kuchnie już mieć zaplanowaną...Chciała bym przede wszystkim umieścić w kuchni wyspę przy której mogła bym gotować a dziecko mogło by przy mnie odrabiać lekcje. Nie podoba mi się na pewno zabudowa zaraz po prawej stronie przy wejściu do kuchni bo uważam, że za bardzo przytłacza resztę pomieszczenia... W zabudowie ma byc lodówka zmywarka mikrofala piekarnik ; płyta indukcja... jeżeli chodzi o wentylacje czy o kanalizację to wszystko na tym etapie na jakim jestem teraz jest do przestawienia .(np okap wyspowy) i tak będzie podwieszany sufit. Bardzo proszę o jakieś pomysły pomiesznienie wydaje się byc w miarę ustawne.. Myślałam nawet o zabudowie całej sciany po lewej stronie... z połączonym blatem pod oknem a zakańczając wyspą na której była by indukcja .. Sama już nie wiem .. Proszę pomóżcie... ;)kuchnia.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

proszę Was o pomoc/ podpowiedź.

 

Wrzucam projekt kuchni z rozrysowanym przezemnie(amatorsko;) ) ustawieniem sprzetow i blatu.

Meble mamy na chwile obecna stare, na nowe musimy troche poczekac.

Z Mebli chce miec tylko szafki/ szuflady na dole , pod blatem

 

Ustawienie sprzętu AGD + stol i naroznik zostaje tak jak jest, ewentualnie zlew pojdzie bardziej pod okno, ale tu jeszcze rozważymy, bo gdzies zmywarka musi się zmieścić + szafka z butlą na gaz..

 

KUCHNIA.jpg

 

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?

a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

 

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?

help:-?

 

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)[ATTACH=CONFIG]298008[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298010[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss, BEWA pozwolę sobie skorzystać z Waszego projektu. Wydaje mi się, że do mojej kuchni to świetne rozwiązanie. Muszę tylko maksymalnie skrócić barek, żeby mieć wygodne przejście, a nie przesmyk do kuchni. A może zrobić stolik z przedłużonego blatu, wtedy nie zawężę przejścia ? Jakie rozwiązanie widzicie w mojej kuchni ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss, BEWA pozwolę sobie skorzystać z Waszego projektu. Wydaje mi się, że do mojej kuchni to świetne rozwiązanie. Muszę tylko maksymalnie skrócić barek, żeby mieć wygodne przejście, a nie przesmyk do kuchni. A może zrobić stolik z przedłużonego blatu, wtedy nie zawężę przejścia ? Jakie rozwiązanie widzicie w mojej kuchni ? Pozdrawiam

 

Widzisz szarobiały bo Moniss to jest Mistrzyni na tym forum, cudowna kobieta. Bardzo mi pomogła i nadal pomaga. Widzę, że także masz dwa okna w kuchni w tym samym miejscu, szerokość także ta sama tylko nie wiem co to jest ten biały kwadrat na dole po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA, tutaj dokładniej widać szafki,

1. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (polecam zwykłe półki zamiast druciaków i innych wynalazków - są najtańsze i najbardziej pakowne), później dwa słupki 60 w dodatkowej obudowie:

[ATTACH=CONFIG]298387[/ATTACH]

 

2. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (czy jak to się tam fachowo nazywa), potem np. dwie szafki z szufladami robione oczywiście na wymiar:

[ATTACH=CONFIG]298386[/ATTACH]

 

Moniss, bardzo dziękuję. Pytam dokładnie, gdyż zamierzam to przelać na papier i chcę poprosić o wycenę w kilku miejscach.

Pytanie jak rozpracować ścianę po lewej stronie -jakie półki i szafki oraz jak szeroki barek-stolik i co pod nim. Wydaje mi się, że bardziej praktyczny będzie dla mnie stolik niż wysoki barek. Jak zagospodarować miejsce lady-stolika?

Ściana po lewej ma 329cm. Narożnik przy oknach 90cm, zmywarka 60cm(tutaj dajemy kosze na śmieci), jakieś cargo 15cm na płyny, proszki, tabletki-razem 165cm. Zostaje 164cm, w tym lada-stolik ok 40-60cm. Jak zagospodarować miejsce pod ladą-stolikiem? Dać szuflady, czy puste miejsce? Proszę o podpowiedzi.

 

Znalazłam takie oto zdjęcia jak poniżej. Co o tym myślicie?

Moniss, zauważ , że to podobny projekt to tego o którym myślałyśmy z samotną lodówką w prawnym rogu.

_MG_6789_[800x600].jpg

_MG_6779_[800x600].jpg

bewa_na%20wprost.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA ten biały kwadrat w prawym dolnym rogu to spiżarka.

Widzę, że pokazałaś kuchnię Magnoliajoaski, która już dawno, dawno temu wpadła mi w oko. Jest świetna. Ja taż brałam wcześniej pod uwagę wolnostojącą lodówkę. Jednak dobrze mieć obok lodówki miejsce choćby na wyładowanie zakupów. Tak jest w ostatnim projekcie Moniss. Tylko wolałabym zamienić miejscami piekarnik z lodówką, chyba będzie wygodniej.

Jeszcze pytanie; barek, czy stolik ? Ja mam kuchnię tylko w połowie otwartą na jadalnię (zawęża wszystko spiżarka). Ale wolałabym barek, ponieważ on mi trochę ''schowa, zakryje'' widok z jadalni nazlewozmywak.

Ostatnio urzekła mnie kuchnia użytkownika lea**. Takiej nie mogę zrobić, ale choć odrobinę podpatrzę. Widziałaś ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wolałabym zamienić miejscami piekarnik z lodówką, chyba będzie wygodniej.

 

Ja też myślę, że tak będzie wygodniej

 

 

Ostatnio urzekła mnie kuchnia użytkownika lea**. Takiej nie mogę zrobić, ale choć odrobinę podpatrzę. Widziałaś ? Pozdrawiam

 

Nie widziałam, podeślij link, nie mogę znależć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-się-swoimi-kuchniami/page972

Zobacz też to: zdjęcia kuchni Basi krk. Też bardzo ładne

 

Szarobiały, cudne kuchnie! Zestawienie kolorystyczne znakomite. Blat chyba z granitu-cudny, ja na razie zrobię zastępczy (ciekawe na ile lat???). A Ty jaką kolorystykę preferujesz? Ma być biała, brązowa, lakier, mdf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langi_84 - właśnie tym się zajmujemy na tym forum i tym wątku. Mniej lub bardziej profesjonalnie;) doradzamy w kwestii rozmieszczenia sprzętów i mebli więc jak chcesz jakoś wstępnie sobie kuchnie zaplanować to wrzuć rzut z wymiarami i innymi niezbędnymi informacjami i podaj swoje preferencje(czy chcesz piekarnik w słupku, wyspę, barek, stół itp). Rozumiem, że chociaż większość podmiotów zajmujących się zabudowami kuchennymi oferuje projekt gratis (jeśli to oni ostatecznie dostaną zlecenie) to warto mieć jakąś swoją koncepcję i wtedy można na początku poprosić tylko o wycenę wybranego układu w kilku różnych miejscach.

 

 

kuchnia szkic.jpgkuch1.jpg

 

Tak więc załączam szkic oraz jedną fotkę z widokiem na kuchnię - trochę słabo, ale lepszej nie mam. W razie potrzeby zrobię jutro lepsze, dzisiaj za późno do domu wróciłem.

 

Tak jak zaznaczyłem na szkicu mam plan na położenie tylko kilku elementów. Spiżarka - wiadomo, lodówka będzie w tej wnęce, nad nią miałyby być jakieś szafeczki jeszcze. Zlewozmywak 2 komorowy będzie "pod" dużym oknem. Zaznaczyłem tak +/- położenie barku. Tzn. będzie połączony z zaznaczonym filarem, który będzie stanowił konstrukcję barku - filar obecnie jest kwadratowy (24x24), ale jest plan aby przerobić go na okrągły.

W barku chciałbym aby była mała płyta (gazowa, indukcyjna - obojętnie)

Duża "klasyczna" płyta - nie wiem w jakim miejscu - nic mnie nie ogranicza. Piekarnik i mikrofalówka w jednym ciągu (jedno nad drugim) - miejsce też bez znaczenia. Byle się to gdzieś pomieściło.

Generalnie plan jest taki aby docelowo meble było klasyczne coś jak kiedyś były kredensy. Drzwi z szybami (może jakiś witraż), barek ma być z cegły od frontu. Może też w nim jakies szafki, z drzwiczkami po obu stronach, aby np. wyjąć z nich coś od strony jadalni) - ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na pewno szafki miałyby być od strony kuchni.

Nie wiem także czy dobry pomysł aby barek miał jakby dwupoziomowy blat - od frontu wyżej od kuchni niżej.

 

Właśnie ta ilość pomysłów i nie za dużo miejsca powoduje, że nic przez to nie wiem;-)

Stąd moja prośba o pomoc.

 

Nie wiem, może ktoś miałby w ogóle jakąś zwariowaną koncepcję np. z wyspą po środku - ale to raczej z racji małej ilości miejsca odpada.

 

Nie wiem czy szkic jest OK, czy może mam dokładnie wszystko pomierzyć i wtedy wkleić, czy tak jak jest to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA kuchnię w pierwszym mieszkaniu miałam białą, w drugim mieszkaniu mam białą, a w trzecim będę miała ......... białą. Cóż ''kobieta zmienną jest''.

Z mojej kuchni poprzez jadalnię widać salon. A tam uwaga ,, wisienka na torcie,, - dwumetrowe kaloryfery czarno-białe (jedno żeberko białe, drugie czarne). Żeby tego było mało w jadalni stary,drewniany, wielki stół na toczonych nogach, który też przemaluję na biało. Miały być krzesła duchy, ale piszą, że ciężkie w utrzymaniu, więc się z nich wyleczyłam.

Nie mam dylematu - kuchnia musi być biała. Myślę o lakierze, ale w macie. Blaty pewnie jakieś w miarę jednolite, może czarne. Granit to wydatek minimum 6-8 tys. (myślę), więc pewnie zostanie laminat prowizorka (wieczna). Gdzieś dobrze czytałam o czarnym blacie nie gładkim i nie błyszczącym, a łatwym w użytkowaniu. Muszę go znaleźć. Ostateczna decyzja zapadnie później, po położeniu podłogi. Gres mam musztardowy, ale w kartonach.Nie wiem jak będzie wyglądał ostatecznie.

Jest problem z oświetleniem. Wolę proste sufity bez bajerów, bez półek i cudawianków. Tu nie mam konkretnej koncepcji. Przewody elektryczne wyciągnięte na środku kuchni i nad okiennym rogiem (z tego wyjścia trzeba oświetlić blaty. Róg na prawo od kuchenki może dostanie oświetlenie podszafkowe.

Pozdrawiam, miłego dnia.

Edytowane przez szarobiały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...