Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Górne szafki są do całkowitego przemyślenia, chodzi mi o ustawienie dolnych i sprzetów, zeby wiedziec jak rozprowadzic instalacje. No własnie nie wiedziałam czy piekarnik koło lodówki to dobry pomysł, bo sie nagrzewa, a lodówka dobrze aby była w odległosci od takich grzejacych sprzetów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to zerknij na watki z kuchniami i zobaczysz, ze jest wiele kuchni z takim ustawieniem agd..

ja u siebie tez mam lodowke przy piekarniku (kuchnia jeszcze nie skonczona) :-)

 

Co więcej, w wątku z kuchniami nie ma takiej, co by miała słupek z piekarnikiem między blatami :) Piekarnik śmiało może stać obok lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 2+2 i mam kuchnie otwarta od 7lat, a raczej aneks kuchenny w salonie i jakos mi i moim domownikom/gosciom to nie przeszkadza :p

nawet slysze opinie w stylu: Ty to masz fajnie...ja to musze sie nachodzic do gosci za kazdym razem by cos im podac

w domu tez taka zrobilismy ;)

 

Zamknięta to nie znaczy w drugim końcu domu, takie mam zdanie, ty masz odmienne i ok, ja uznałem że warto zwrócić na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o ocenę kuchni (wrzucałam do osobnego wątku, ale dostałam niewiele odpowiedzi.

Kilka moich sugestii:

- Lubię gotować i piec

- kaloryfer, piecyk gazowy, a także strona przyłączy wody nie może się zmienić

- zależy mi na małym miejscu do jedzenia śniadać, ale ostatecznie mogę zrezygnować

- Kuchnia szeroka na 2,1 m długa na 4 m

- pod zlewem szuflada na kosz

- na blacie muszę mieć miejsce minimum na czajnik, ociekacz i toster

 

Z góry przepraszam za jakość "projektu" ;)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=300739&d=1422129647

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=300741&d=1422129912

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: lodówka standardowa wysoka z zamrazarką na dole, marzy mi sie piekarnik w słupku, zlew jednokomorowy z ociekaczem ale dośc duzy, bez mikrofali, bez zmywarki, ale może być przygotowane miejsce na zmywarke w przyszłosci. Z wiekszych sprzetów to tyle, a no i płyta indukcyjna, chyba ze zostane przy gazowej. Marzy mi sie niewielki blat, taki barek jak w barze i do tego hokery (2-3 sztuki), ale opcja z niewielkim stolikiem jest do przyjecia. Kuchnia jak wspomniałam półotwarta raczej.

 

Na razie dwie propozycje:

1. kuchnia zamknięta z możliwością półotwarcia (podwójne drzwi przesuwne)

agusia59_kuchnia zamknięta.jpg agusia59_kuchnia zamknięta1.jpg

Od drzwi przesuwnych:

- szafka 35cm

- szafka 60cm lub zmywarka

- szafka 60 ze zlewem

- szafka narożna 90 (drzwiczki łamane)

- szafka 60 z szufladami

- szafka 60 z szufladami + płyta

- szafka 60 z szufladami

- słupek 60 z piekarnikiem

- miejsce na lodówkę wolnostojącą

 

Po drugiej stronie zabudowy, przy drzwiach do salonu mogą być:

- szafki dolne + górne,

- wysokie szafki spiżarniane,

- można tutaj też przenieść słupek z piekarnikiem i lodówkę, wówczas będzie można na zwolnione miejsce przesunąć zlew (wtedy pod oknem zostaje bardzo dobrze oświetlony blat roboczy)

kuchnia przy bajecznej_zmiany2.jpg

 

2. kuchnia półotwarta:

- widok z salonu oraz widok od góry

agusia59_kuchnia półotwarta1.jpgagusia59_kuchnia półotwarta1a.jpg

Obok barku z hokerami może być witryna na szkła i trunki. Można też tam umieścić chłodziarkę do napojów nie tylko wyskokowych ;)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę razi mnie dysproporcja między malutkim cargo i dużą szafką narożną obok siebie. Pokombinowałbym trochę, żeby zmniejszyć szafkę i powiększyć szuflady, bo masz ich bardzo mało w kuchni, a są najwygodniejsze. Może tu coś znajdziesz:

http://www.peka.pl/pl/page/szafki-narozne

 

 

Fajnie to wygląda, nawet bez tej nadstawki. Bije na głowę rozwiązanie z deską do prasowania. ;-)

 

 

Nie nazwałbym tego dziurą, tylko wolną przestrzenią, która dodaje "oddechu" tej kuchni. Gorzej by wyglądało, gdybyś zawaliła wszystkie ściany dookoła. Tak będzie ładnie. Tego typu okapy mają zwykle 60 cm szerokości.

 

 

Tak jest ładnie i praktycznie, ale jak wspominałem bez gwarancji. Lodówki w zabudowie są mniejsze i lipne. Niestety mam ten sam dylemat...

 

Minimalna szerokość drzwiczek w przypadku szafki narożnej to 45cm (105cm), ze względu na dostęp oraz okucia. Można tą szafkę zastąpić klasyczną rogową 90x90, tylko cargo pod oknem znika, można je przenieść na prawo od szuflad pod wyspą lub zrobić szerokie szuflady.

 

Też mi się wydaje że jednak szafka nie może być taka szeroka...ale właśnie zmierzyłam jedną szafkę narożną w obecnej kuchni i front ma 29,5cm (!), no i powiem że na pewno nie jest wygodna i praktyczna do użytkowania na co dzień ale mimo wszystko mamy ją wypełnioną po brzegi:eek: i wiele rzeczy ma tam swoje miejsce (typu 'sprzyda się', pudełko w razie gwarancji, jakaś gofrownica używana raz do roku itp) i generalnie stwierdzam że mogło by i tak być w nowej kuchni:yes: coś zawsze znajdzie tam miejsce a w najgorszym wypadku będzie stała prawie pusta...wtedy była by równa z cargo też 30 cm (bo jednak cargo koło płyty się przyda) i szuflady wyszłyby również takie same (90) więc całość nabrałaby proporcji.

 

Co raz bardziej przekonuje się że tak ta kuchnia powinna wyglądać :cool: jeszcze pozostaje kwestia sufitu...dalej nie wiem która opcja lepsza: czy zrobić ten 'schodek' (plus ewentualnie jakieś oświetlenie centralne:confused: ) obniżyć cały i dać halogeny/ledy czy zostawić sufit nie obniżany i jakieś 'reflektorki'...nad półwyspem chciałabym na pewno coś zwisającego i tyle wiem:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłam jedną szafkę narożną w obecnej kuchni i front ma 29,5cm (!), no i powiem że na pewno nie jest wygodna i praktyczna do użytkowania na co dzień ale mimo wszystko mamy ją wypełnioną po brzegi

 

To jeszcze zostaje opcja zrezygnować z szafki narożnej i na całej szerokości półwyspu od strony kuchni dać wielką szufladę. A dostęp do szafki "od święta" można zrobić z drugiej strony, tj. tam gdzie krzesełka.

 

pozostaje kwestia sufitu...dalej nie wiem która opcja lepsza: czy zrobić ten 'schodek' (plus ewentualnie jakieś oświetlenie centralne:confused: ) obniżyć cały i dać halogeny/ledy czy zostawić sufit nie obniżany i jakieś 'reflektorki'...nad półwyspem chciałabym na pewno coś zwisającego i tyle wiem:eek::D

 

Mi się podobała ta wersja:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=300165&d=1421831030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"moniss" fajne propozycje. W ten sposób nie myślałam, żeby zrobić. Chodzi mi o pozostawienie drzwi z korytarza, a co za tym idzie układ sie zmienia. Naprawde ciekawe rozwiazania. Dziekuje. A mozna wiedziec co to za program do projektowania? Czy z internetu czy płatny jakis, bo ja mam tylko power net plus (na windows 8 duzo nie działa :/ )?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika Urb Daszki z halogenami są średnio atrakcyjne. Zlew dałabym pod okno a kuchenkę przesunęła bliżej barku. "Dziurę" w kącie za lodówką lepiej zabudować(głęboka nadstawka na szafce narożnej) bo te płytkie szafki wiszące wyglądają tam na takie wciśnięte i ten kawałek zakręcającego blatu jest za krótki żeby był funkcjonalny i według mnie nieładnie to wygląda. Ostatecznie można blat na szafce narożnej zostawić na duperele typu mikrofalówka i toster a powiesić po prostu nad nim głębokie szafki zamiast płytkich ale wtedy postarałabym się jednak, żeby ten blat był trochę dłuższy czyli lodówka musiałaby stać przy samym wejściu, bez tej wąskiej szafki po jej prawej stronie. Albo nie robić w ogóle tego zakrętu na ścianę z wejściem i lodówkę postawić w kącie po prawej stronie okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że jednak szafka nie może być taka szeroka...ale właśnie zmierzyłam jedną szafkę narożną w obecnej kuchni i front ma 29,5cm (!), no i powiem że na pewno nie jest wygodna i praktyczna do użytkowania na co dzień

 

Drzwi do szafki rogowej mogą mieć nawet 5cm. Ale pisząc min 45 miałem na myśli jakąkolwiek wygodę czy z czasem przy lepiej sytuacji finansowej można zainstalować jakies okucie rogowe. Zastanów się, czy jest sens robić mikro szafkę tylko i wyłącznie dla symetrii... bo jak sama wyżej napisałaś, nie jest wygodna. Sam mam w domu 45 i wyjąc coś co jest głębiej to tragedia. 30 to nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi do szafki rogowej mogą mieć nawet 5cm. Ale pisząc min 45 miałem na myśli jakąkolwiek wygodę czy z czasem przy lepiej sytuacji finansowej można zainstalować jakies okucie rogowe. Zastanów się, czy jest sens robić mikro szafkę tylko i wyłącznie dla symetrii... bo jak sama wyżej napisałaś, nie jest wygodna. Sam mam w domu 45 i wyjąc coś co jest głębiej to tragedia. 30 to nieporozumienie...

 

Wiem...ale jak pisałam 30 mam obecnie w domu i znowu nie uważam tego za największą tragedię (w tej kuchni są większe nieporozumienia choć nie jest znowuż taka stara, powiedzmy że kilkuletnia)...to jest oczywiście jeszcze do przemyślenia ale w ostateczności zaakceptowałabym i takie rozwiązanie:) trochę tych szafek jednak będzie, to tego spiżarnia i schowek gospodarczy pod schodami-więc sądzę że jakoś się ze wszystkim zmieścimy;) Okucie rogowe przewiduję tylko do jednej szafki. W każdym razie jeszcze intensywnie myślę nad tym układem...i każda uwaga w dalszym ciągu mile widziana, więc dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nieśmiało sie wtrącę, choć moja kuchnia jeszcze w fazie przedprojektowej...

Weronika Urb bardzo ładnie wygląda listwa Ledowa jako podświetlenie szafek wiszących. Tylko należy wybrać barwę tzw. ciepłą a'la światło słoneczne żarówkowe (temp. barwowa 2800 max. do 3000K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nieśmiało sie wtrącę, choć moja kuchnia jeszcze w fazie przedprojektowej...

Weronika Urb bardzo ładnie wygląda listwa Ledowa jako podświetlenie szafek wiszących. Tylko należy wybrać barwę tzw. ciepłą a'la światło słoneczne żarówkowe (temp. barwowa 2800 max. do 3000K).

 

 

Aaaj przepraszam Was zapomniałam dodać że oświetlenie mam w planie taki podwieszony sufit "ze schodkiem", w salonie też będzie taki z ciepłym ledem właśnie tylko nie umiałam sobie dodać takiego w programie taka nadstawka oczywiście odpada ;) I zlew chyba faktycznie zlew lepiej pod oknem będzie ;) a co myślicie o tej płycie lepiej tak czy bliżej lady? W tym ustawieniu podoba mi sie zachowanie symetrii w górnych półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...