Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tO poczekam na zdanie "na zimno" :p

ps. a wizualki, które przedstawiłaś z wyspą..są rewelacyjne!!!..ja na pewno wybrałabym, którąś z tych opcji (2 bo tańsza:Phihi )

 

A wolisz szafki poziome czy mogą być z pionowymi drzwiami? Same pełne fronty czy też dodatkowo witryny a może otwarte półki? Z uchwytami czy bez? Kolor taki sam jak dolnych frontów(biały?) czy może być inny(np. w kolorze blatu)?

Po krótkiej analizie(czyli tak na pół-gorąco) mogę tylko zwrócić Ci uwagę na jedna kwestię. Według rysunków blat będziesz mieć na wysokości 90cm a szafki powieszone 50cm nad nim czyli od podłogi 140cm. Jeśli szafki wiszące będą poziome to otwarty(podniesiony do góry) front może przeszkadzać wysokiej osobie w podejściu do tej szafki lub blatu(zapomniałam ludzikowi dorysować guza na czole ;))

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/50e2ed75a87a.jpg

 

Czyli szafki poziome powinny być powieszone trochę wyżej lub ich fronty otwierane w inny sposób, np taki:

http://www.budnet.pl/Meble_kuchenne_Szafki_otwierane_do_gory_dzieki_podnosnikowi,Meble_kuchenne,i=23626.html

No chyba, że żaden z domowników nie ma wzrostu powyżej 175cm(mniej więcej).

 

 

hejka,

wrocilam po szybka porade...

[ATTACH=CONFIG]303544[/ATTACH]

na tym stanelo projektowanie kuchni. Jedyna zmiana jaka dokonalam bylo zrezygnowanie z zabudowanej lodowki. w zwiazku z tym po lewej jest najpierw lodowka, nastepnie slupek z piekarnikiem.

 

Pojawilo sie pytanie, czy nie lepiej umiescic piekarnik pod plyta, a kolo lodowki zrobic zwykly slupek?

 

Podpowiedzcie jaka opcja wydaje sie najbardziej praktyczna. nie używam piekarnika codziennie ale zdecydowanie jest on uzywany.

 

Dlaczego najpierw lodówka ? Nie pamiętam wymiarów kuchni bo projekt mam na innym kompie ale wydaje mi się, że jednak lepiej mieć lodówkę trochę bliżej blatu po oknem. Do blatu na półwyspie w dalszym ciągu będzie blisko. A to że lodówka niezabudowana to nie szkodzi, nawet ładniej będzie wyglądała wstawiona między dwa meble(słupek zaraz przy wejściu i tą płytsza zabudowę bliżej okna).

A dlaczego obok lodówki zwykły słupek? Boisz się złego wpływu piekarnika na lodówkę czy tego, że będzie to źle wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss ale masz oko! Rzeczywiście brak zmywarki.

 

Pan, jak widzę zapomniał o zmywarce a ja już mam zakupioną, taką full wypas-60cm. Już działa!

Co zmienić?

 

1)Czy dać szerszy barek tj. od strony salonu wąski a od strony kuchni szerszy? Na projekcie wydaje mi się ten barek taki chudy. Czy taki ukłąd będzie funkcjonalny-chodzi mi oo szuflady przy ścianie i brak czegokolwiek(szuflady, półki) pod barkiem .Wydaje mi się, że wygodnie byłoby mieć jakieś półki, szuflady pod barkiem

2) Myślę o wąskim cargo przy zmywarce na tabletki do zmywarki/ściereczki - czy się sprawdza? Czy ewentualnie takie coś przyda się przy płycie indukcyjnej czy nie? Zawsze miałam małą kuchnię i teraz nie mam pojęcia jak rozplanować

3) Powstała tutaj propozycja aby zamienić indukcję i zlew. Nie wiem, czy to będzie możliwe, płytki już są przygotowane w miejscu okapu. Ale gdyby technicznie było możliwe to czy efekt będzie tego wart? nie będzie wówczas wiszących szafek po lewej stronie..... Czy indukcję i płytę zostawić tak jak na projekcie? Tylko jaki wówczas okap i jaka głębokość szafek wiszących w rogu?

222.jpg

111.jpg

Edytowane przez BEWA
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najpierw lodówka ? Nie pamiętam wymiarów kuchni bo projekt mam na innym kompie ale wydaje mi się, że jednak lepiej mieć lodówkę trochę bliżej blatu po oknem. Do blatu na półwyspie w dalszym ciągu będzie blisko. A to że lodówka niezabudowana to nie szkodzi, nawet ładniej będzie wyglądała wstawiona między dwa meble(słupek zaraz przy wejściu i tą płytsza zabudowę bliżej okna).

A dlaczego obok lodówki zwykły słupek? Boisz się złego wpływu piekarnika na lodówkę czy tego, że będzie to źle wyglądało?

 

 

Rany Alicyja ty trzymasz te wszystkie projekty:eek: wow!!! Nie wiem co ty dziewczyno robisz zawodowo ale ja jestem zawsze pod wrazeniem trafnosci twoich uwag:yes:

Nie mam zupelnie problemu z lodowka kolo piekarnika. Jakos myslalam, ze skoro nie zabuduje lodowki to ja w myslach wrzucilam na koniec:)

Natomiast zmiana lokalizacji piekarnika to wymysly mojego maza-kucharza milosnika- amatora. Popiera sie pomyslem, ze im dalej od salonu bedzie piekarnik tym mniej zapachow pieczeniowych bedzie sie nioslo.

Ja chyba wole miec pod plyta szuflady na garnki. Strasznie to wygodne. Osobiscie bym zostawila ten piekarnik tam gdzie jest.

 

Dalas mi tylko do myslenia czy ta lodowke rzeczywiscie nie postawic miedzy zabudowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że wszystko już przygotowane stąd mój pomysł, czyli po prawej do ściany wysoka zabudowa, zlew zamiast płyty zdecydowanie bardziej do okna, i płyta pod obecnymi szafkami po lewej stronie. Kuchnia byłaby pojemniejsza, bardziej funkcjonalna i ładniejsza, ponieważ z tym kątem za wysoką zabudową jest zawsze problem. Blat ciężko dostępny i wygląda to średnio. Nie wiadomo czy szafki płytkie ( kiepsko wygląda) czy na głębokość lodówki (dostęp do blatu będzie koszmarny). Dla mnie na pierwszy rzut oka taki układ byłby oczywisty, chyba, że są przeszkody, o których mi nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że wszystko już przygotowane stąd mój pomysł, czyli po prawej do ściany wysoka zabudowa, zlew zamiast płyty zdecydowanie bardziej do okna, i płyta pod obecnymi szafkami po lewej stronie. Kuchnia byłaby pojemniejsza, bardziej funkcjonalna i ładniejsza, ponieważ z tym kątem za wysoką zabudową jest zawsze problem. Blat ciężko dostępny i wygląda to średnio. Nie wiadomo czy szafki płytkie ( kiepsko wygląda) czy na głębokość lodówki (dostęp do blatu będzie koszmarny). Dla mnie na pierwszy rzut oka taki układ byłby oczywisty, chyba, że są przeszkody, o których mi nie wiadomo.

 

Arek570 bardzo dziękuję za Twoje uwagi. Nie podejmę decyzji, jeśli nie będę pewna. Każda uwaga jest cenna i na wagę złota. Stolarz zrobi tak jak mu zlecę a to ja mam się dobrze czuć i mnie ma się podobać.Na blacie za wysoką zabudową nie zależy mi. Jest dużo miejsca pomiędzy zlewozmywakiem a płytą indukcyjną , zlewozmywak jest obecnie pod oknem ale mogę go przesunąć lekko w lewo-wówczas miejsca będzie jeszcze więcej.

Twoja propozycja zamiany płyty ze zlewem.

 

Przeszkody :

 

1)Instalacje już są przygotowane,

2)płytki pod okap zrobione (górny rząd na szerokość 90cm), wisi kabel na okap

3)dokonując zamiany musiałabym skuć płytki i dać nowe płytki pod okap w nowym miejscu (nie mam ich ale może się znajdzie)

4) Zmiana miejsca na wyciąg, kłucie itd.

5)przerobienie wody i zmiana położenia płyty-nie wiem czy starczy kabla-tutaj jet siła-nie znam się

6)mąż mnie chyba wyrzuci z domu

Teoretycznie wszystko da się zrobić poza poz.6=nie dam się!

 

 

Wiem, że pomieszałam z tą kuchnią i dlatego liczę bardzo na Waszą pomoc. Kuchnia widoczna z salonu -musi być fajnie zaplanowana.

Kuchnia, którą proponujesz byłaby troszkę podobna do kuchni Jacuś, którą podziwialiśmy na forum. Mnie się bardzo podoba.Moja jest mniejsza.

 

Moniss, alicyja- jakie jest Wasze zdanie?

 

Poniżej kuchnia Jacuś-czyżby coś podobnego mogłoby byc u mnie????

Zdjęcie0051 JACUŚ.jpg

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Przeczytałam cały wątek od 2005 r, aż dziw, że tyle tego, całe 10 lat historii. Potrzebuję pomocy na cito, meble zamówione, ale coś mi nie gra, podobnie jak u Anyżka - górne szafki - obrócić twarzą do siebie? czy po lewej stronie zrobić narożne? (po prawej nie ma miejsca), półki zamienić na szafkę jak pozostałe dwie? Dół raczej zostanie bez zmian. Całość frontów biały mat, srebrne uchwyty, blat będzie szary (jasny atelier z kronopolu). Płytki na podłodze gres beż, ściany póki co białę, nad blatem planuję decobel szary/grafit z białymi kwiatami wiśni, lub poczochrana trawą. Nie jest to wszystko odkrywcze, wiem, ale ma być moje, a nie na pokaz. Czy te górne szafki są ok, a ja wybrzydzam, czy może jednak zmieniać póki jest czas? a1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wygląda to tak: a2.jpga3.jpg Po prawej stronie jest wejście do przedpokoju, które się właśnie fachowcom trochę za dużo wyburzyło (o jakieś 40cm), po lewej jakiś metr ściany i znów okno nisko osadzone. Przy tym oknie będzie stał spory stół jadalniany, brzoza, dla ocieplenia. Edytowane przez Pasiajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek570 bardzo dziękuję za Twoje uwagi. Nie podejmę decyzji, jeśli nie będę pewna. Każda uwaga jest cenna i na wagę złota. Stolarz zrobi tak jak mu zlecę a to ja mam się dobrze czuć i mnie ma się podobać.Na blacie za wysoką zabudową nie zależy mi. Jest dużo miejsca pomiędzy zlewozmywakiem a płytą indukcyjną , zlewozmywak jest obecnie pod oknem ale mogę go przesunąć lekko w lewo-wówczas miejsca będzie jeszcze więcej.

Twoja propozycja zamiany płyty ze zlewem.

 

Przeszkody :

 

1)Instalacje już są przygotowane,

2)płytki pod okap zrobione (górny rząd na szerokość 90cm), wisi kabel na okap

3)dokonując zamiany musiałabym skuć płytki i dać nowe płytki pod okap w nowym miejscu (nie mam ich ale może się znajdzie)

4) Zmiana miejsca na wyciąg, kłucie itd.

5)przerobienie wody i zmiana położenia płyty-nie wiem czy starczy kabla-tutaj jet siła-nie znam się

6)mąż mnie chyba wyrzuci z domu

Teoretycznie wszystko da się zrobić poza poz.6=nie dam się!

 

 

Wiem, że pomieszałam z tą kuchnią i dlatego liczę bardzo na Waszą pomoc. Kuchnia widoczna z salonu -musi być fajnie zaplanowana.

Kuchnia, którą proponujesz byłaby troszkę podobna do kuchni Jacuś, którą podziwialiśmy na forum. Mnie się bardzo podoba.Moja jest mniejsza.

 

Moniss, alicyja- jakie jest Wasze zdanie?

 

Poniżej kuchnia Jacuś-czyżby coś podobnego mogłoby byc u mnie????

 

A pamiętasz jedną z początkowych wizualizacji Twojej kuchni z płytą na półwyspie?

BEWA_płyta na półwyspie1.jpg BEWA_płyta na półwyspie2.jpg

Wtedy kategorycznie zarządziłaś, że tak być nie może bo już wszystkie podłączenia są na docelowych miejscach :D

Miotasz się kobietko od jednej inspiracji kuchennej do drugiej.

Najpierw spisz Wasze (Twoje i męża) priorytety, a później dopasuj odpowiednie ukądy szafek.

Co do zmywarki, to na wizualizacjach, które robiłam zawsze była neidaleko zlewu (raz po prawej, raz po lewej stronie) - poszukaj w tych starociach :)

 

P.S.

Bardziej mi się jednak podoba układ z wysoką zabudową stojącą bokiem do salonu - jest wtedy mniej "łyso" ;)

 

A był jeszcze układ z samotną lodówką w zabudowie i za nią było sporo dodatkowego blatu na mikrofalówkę, krajalnicę itp.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolmik - Chcesz porady w sprawach ergonomii czy estetyki? To co mi się rzuciło w oczy jak już kiedyś pokazywałeś te wizualki:

- szafki wiszące lepiej zrobić bez zakrętu na ścianę z oknem czyli na końcu zwykła szafka zamiast narożnej.

- paski sufitu podwieszanego są za szerokie - jak już musi być to podwieszenie to niech nie wystaje dalej niż blat(60cm). Ta wąska szczelina między obniżeniami podkreśla długi kształt kuchni. I nie podoba mi się urwanie tego "nawisu" równo z końcem blatu "barowego".

 

Proponowałabym zrobić blat(i również sufit podwieszany) w kształcie "L" - tylko przy lewej ścianie i pod(nad) oknem. "Barek" jakoś wyłączyć z tego ciągu - zrobić go w formie węższego blatu, może umieścić trochę wyżej niż szafki( i do niego wysokie hokery) lub lepiej - zamiast "barku" stół i normalne stołki lub krzesła(i nad nim lampa wisząca albo kinkiet ścienny) a za nim, na prawej ścianie, dosyć szeroki pionowy pas tapety, fototapety, cegły itp lub po prostu inny kolor farby.

 

Jeśli chodzi o rozmieszczenie sprzętów - nie widzę potrzeby przestawiania lodówki na druga stronę komina, (przy drzwiach) bo to niepotrzebne zwężanie przejścia a przy lewej ścianie(ok.4m) wszystkie podstawowe sprzęty raczej da się sensownie rozplanować. Na Twojej wizualce są trochę za małe kawałki blatu między zlewem a lodówką i płytą - mnie do zwykłego robienia kanapek potrzeba z 80cm i to blisko lodówki.

 

1)Kuchenka przesunięta bardziej w stronę okna - między nią z zlewem ok.90cm blatu.

Przykładowe wymiary szafek - Od komina: lodówka 60, szafka pod zlew 90, zmywarka 45, szafka 45(może szuflady), kuchenka 60, szafka narożna 90x90, pod oknem jakieś szafki(np. szuflady 90+60).

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fc957e2fe7a5.jpg

 

2) Zamieniona kolejność sprzętów - kuchenka bliżej lodówki a zlew dalej ale ma to pewne uzasadnienie. Pod oknem też jest blat i to dość długi i wygodny do pracy i od niego do zlewu też nie powinno być daleko - ja mam od głównie wykorzystywanego kawałka blatu do zlewu ok.160cm i wkurza mnie to ciągłe dreptanie żeby a to ręce opłukać, a to wyrzucić jakieś śmietki do kosza na odpadki...

Przykładowe wymiary szafek: lodówka 60, szuflady 40, kuchenka 60, szuflady 40, zmywarka 45, szafka pod zlew 80, szafka narożna 60x120, pod oknem np.80+40.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/28365585c5da.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/775b7bf41e19.jpg

 

Kolorystyka na wizualkach przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym te wiszące szafki dosunął do prawej strony zamiast półek i powiększył ją do szerokości blatu. Czerwone linie "pokazują" gdzie by się miała kończyć szafka wisząca. BTW dużo łatwiej sobie to wyobrazić jak na rysunku jest jeszcze ściana i okno - polecam nakreślić te kilka kresek więcej albo wręcz skorzystać z jakiegoś programu do wizualizacji. Druga opcja to przenieść tą szafkę z lewej strony na prawą a ten kawałek przy oknie zostawić pusty

a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miśku. Coś nie mam szczęścia do takich programów, ikea mi się nie chce ruszać, w BRW przed chwilą wyskoczył mi fatal error. Postaram się wyskrobać dziś coś lepiej, ale z perspektywą u mnie kiepsko, więc.. Okno jest duże, praktycznie na styk między tymi wiszącymi szafkami. Po prawej stronie między półkami a szafką będzie okap.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja, dopiero teraz zauważyłam...ze ten "ludz" to dla mnie był :p

no i racja my "niskopienni" jesteśmy :p żaden z domownikow na razie nie ma więcej niż 175cm:P no chyba że mi córki po pradziadku wyrosną na wysokie panny :p ale to cenna uwaga, będę o tym pamiętać..przy konkretnym uzgadnianiu ze stolarzem.. (na razie czekam jeszcze na wyceny..na razie zaproponowali mi za lakier na wysoki połysk ceny: s1: 17650, s2 15.000, s.3 11.000, no i znalazłam jeszcze jednego stolarza i wciąż czekam na wycenę)

 

A wolisz szafki poziome czy mogą być z pionowymi drzwiami? Same pełne fronty czy też dodatkowo witryny a może otwarte półki? Z uchwytami czy bez? Kolor taki sam jak dolnych frontów(biały?) czy może być inny(np. w kolorze blatu)?

 

szafki wiszące lubię wszystkie (muszą po prostu ładnie wyglądać:p wpaść mi w oko..chociaż troszkę bardziej wolę poziome..a pionowe to takie kubiki bardziej..bo typowych długich, wąskich słupków pionowych nie chciałabym. Raczej tylko pełne frontyale mogą być innego koloru niż szafki dolne...nawet myślałam o tym, żeby lodówkę i szafki wiszące zrobić jakieś "drewnopodobne" albo szare (w kolorze z inspiracji, które mi podesłałaś)..jeszcze myślę nad tym intensywnie:) a może ktoś zechciałby mi poradzić w tej sprawie i w sprawie moich górnych szafek? :)

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA Gdyby płytę przenosić to ładniej moim zdaniem będzie wyglądała na półwyspie(i wysoka zabudowa frontem do salonu). W sumie kiedyś( jeszcze w listopadzie) zrobiłam wizualkę z takim układem ale nie pokazywałam jej na forum - od wizualki moniss rożni się właściwie tylko szerokością półwyspu(chyba nawet ma ze 120cm) i tymi szafkami stojącymi na blacie zamiast wiszących.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/00faae619e33.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/edccebba6d9d.jpg

 

Układu z płytą przy lewej ścianie już nie wizualizowałam , moniss Ci zaraz na początku taki pokazała(bez barku). U Jacusia ten układ dobrze wygląda bo nie ma okna na ścianie z okapem i okap jest centralnie na środku ściany. U Ciebie im większy okap tym bardziej będzie wystawał na tle bocznego okna(widok z salonu) - nie jest to coś co mnie zachwyca. Poza tym barek musiałby być raczej wąski(ze 40cm) żeby płyta(i okap) nie była zbyt blisko okna, a jakoś do Twojej kuchni jednak bo bardziej pasuje mi szeroki. Ale nie mówię że ta opcja jest zła tylko trzeba się jej uważniej przyjrzeć od strony wizualnej.

 

Po Twoim stwierdzeniu, że płyty nie będziecie przenosić zaczęłam się "przyzwyczajać" do omawianego przez dłuższy czas układu i nawet stworzyłam wizualkę jak "na tapetę" wyskoczyła kwestia witryny przy spiżarni i zabudowy w kącie obok płyty. Poniżej efekt - nie do końca dopracowany, nie zwracaj uwagi na kolorystykę bo sobie chciałam zaszaleć ;). Jeśli nie chcecie witrynki przy spiżarni to piekarnik można będzie odsunąć od blatu z płytą i wstawić tam jakieś wąskie cargo. Półwysep jest szeroki(90cm) i wyrównany do drzwi spiżarni, płytkie szafki stoją na jego blacie(tu się nie mogłam zdecydować jak kolory porozmieszczać) ale mogą być zwykłe wiszące. Jeśli martwisz się o ergonomię, kolejność rozmieszczenia sprzętów, to mogę Cię pocieszyć, że tak jest całkiem dobrze - z lodówki(lub spiżarni) wyjmujesz produkty na półwysep, dalej poruszając się w prawo masz zlew i potem płytę. Chyba, że jakieś znaczenie ma lewo- lub praworęczność.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8b01fb308f96.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/505ac2ae864d.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ff24353125e6.jpg

 

 

Podsumowując - każdy układ ma szanse dobrze wyglądać. Mnie się najbardziej podoba płyta na półwyspie, mimo pustej ściany przy drzwiach do spiżarni - już ja bym sobie ją jakoś zapełniła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...