Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BEWA Gdyby płytę przenosić to ładniej moim zdaniem będzie wyglądała na półwyspie(i wysoka zabudowa frontem do salonu). W sumie kiedyś( jeszcze w listopadzie) zrobiłam wizualkę z takim układem ale nie pokazywałam jej na forum - od wizualki moniss rożni się właściwie tylko szerokością półwyspu(chyba nawet ma ze 120cm) i tymi szafkami stojącymi na blacie zamiast wiszących.

 

 

 

Układu z płytą przy lewej ścianie już nie wizualizowałam , moniss Ci zaraz na początku taki pokazała(bez barku). U Jacusia ten układ dobrze wygląda bo nie ma okna na ścianie z okapem i okap jest centralnie na środku ściany. U Ciebie im większy okap tym bardziej będzie wystawał na tle bocznego okna(widok z salonu) - nie jest to coś co mnie zachwyca. Poza tym barek musiałby być raczej wąski(ze 40cm) żeby płyta(i okap) nie była zbyt blisko okna, a jakoś do Twojej kuchni jednak bo bardziej pasuje mi szeroki. Ale nie mówię że ta opcja jest zła tylko trzeba się jej uważniej przyjrzeć od strony wizualnej.

 

 

Bardzo dziękuję za wizualizacje i cenne uwagi. Nawet o tym nie pomyślałam, że u Jacusia rzeczywiście okap na ścianie wygląda inaczej. Bardzo się cieszę, że zwróciłaś na to uwagę. Już wczoraj w myślach zamieniałam okap ze zlewem.

Chwilami mam ochotę przenieść całą płytę bardziej w lewo, zrezygnować z okapu (mamy rekuperator i podobnież wówczas nie jest okap potrzebny).

 

Teraz muszę przemyśleć ponownie. Bardzo, bardzo dziękuję!

Edytowane przez BEWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Ten uklad obecnie widzi mi sie najbardziej. Fakt, ze wiaze sie to z przekladka grzejnika, sily i wyciagu :/ Poczekam na wycene. Co myslisz o takim ukladzie alicyja? Lepiej jak slupy sa w rogu czy rozdzielone? Jak to lepiej wizualnie wyglada? Btw. Moze ktos z Was mial podobny uklad, ile kosztowal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę teraz na wizualizację z płytą na półwyspie, którą stworzyła alicyja, to już nie razi mnie ta goła ściana przy spiżarce :p

Podoba mi się :D

 

W sumie na wizualce niewiele widać tej ściany. Zmieniłam kąt "patrzenia" i dodałam skromną dekorację ;)

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/280e4d85cca1.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9da13aec8d46.jpg

 

 

Uważam ten układ za najbardziej elegancki - bo prosty i nieprzekombinowany.

 

I zbliżenie na na napis na ścianie - motto dla BEWY i innych, którym przeniesienie instalacji wydaje się niemożliwe ;)

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9219e94d4c44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę teraz na wizualizację z płytą na półwyspie, którą stworzyła alicyja, to już nie razi mnie ta goła ściana przy spiżarce :p

Podoba mi się :D

 

I kto to mówi! Moniss, która jako pierwsza pokazała mi jak będzie wyglądać moja kuchnia.

To prawda:kobieta zmienną jest.

Wszystkie warianty są fajnie, ja nie mam takiej wyobrażni.

 

Przyzwyczaiłam się do płyty obok okna, na półwyspie, który obecnie stanowi stół dzieci szykują śniadania oglądając TV i ciężko mi sobie wyobrazić płytę na półwyspie. Ale ponieważ u mnie z wyobrażnią ciężko to trzeba będzie poczekać, Jeszcze wczoraj okap dałabym po lewej stronie a dzisiaj już tego nie zrobię.

Na tą chwilę wybieram wariant z okapem na wprost. tj.okap -rura na wprost i lodówka nie w zabudowie-wszystko np. srebrne tj.lodówka i okap. Mogę przenieść w inne miejsce piekarnik. Nie wiem czy dać lodówkę szeroką czy węższą, może być węższa bo mam spiżarkę i tam może być druga lodówka.

Jak widziałybyście takie rozwiązanie? Maż nie bardzo był skłonny do lodówki w zabudowie (awaryjność, mniejsza pojemność). Mnie zależy na ładnym wyglądzie ale jeśli kuchnia z lodówką wolnostojącą byłaby tylko odrobinkę brzydsza od tej z lodówka w zabudowie to wybrałabym tą pierwszą.

Jak Wy to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znów powracam z prośba o aranżacje kuchni domu przy bajecznej po zmianach (kuchnia na miejscu pokoju za salonem). Wstawiam mój ostatni projekt. Niestety moniss program PRO100 u mnie nie działa, nie wiem dlaczego :/ Ocencie krytycznie i mam prosbę do moniss: czy mogłabyś mi takie ustawienie zrobic w PRO100? Tylko pólki wiszące zeby były jakies mniej przytłaczajace, otwór do salonu zaczynał by sie tam gdzie konczy mniej wiecej półka wysoka typu cargo, a konczył gdzie zaczyna piekarnik, tam gdzie blat od strony salonu zabudowane pólki z witryna (np. na zastawe, szkło itp.) a i lodówka wolnostajace ale zeby mozna było ja zabudowac tak zeby była równa z wysoka pólka. Dziekuje z góry i czekam na komentarze. Ps. jednak nie chce zeby lodówka była koło piekarnikaNazwa Projektu.jpg

Edytowane przez agusia59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia59, czyli jednak preferujesz kuchnię do której wchodzi się przez salon?

Tylko pólki wiszące zeby były jakies mniej przytłaczajace,

Mniej przytłaczające to np. jasne i może bez wiszącej szafki narożnej. Może też z okapem ukrytym w szafce? Coś takiego?

A styl szafek taki jak u Ciebie na obrazku (ciemne przynajmniej u dołu i pionowe, z klasycznymi frontami z przetłoczeniem), czy moze być coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia59, czyli jednak preferujesz kuchnię do której wchodzi się przez salon?

 

Mniej przytłaczające to np. jasne i może bez wiszącej szafki narożnej. Może też z okapem ukrytym w szafce? Coś takiego?

A styl szafek taki jak u Ciebie na obrazku (ciemne przynajmniej u dołu i pionowe, z klasycznymi frontami z przetłoczeniem), czy moze być coś innego?

 

Tak właśnie przemyślałam i chyba wole kuchnie bez tych dodatkowych drzwi, bo raz zabiora troche miejsca, dwa, to to, że do salonu drzwi są w rogu i nie trzeba by przechodzic przez cały salon a tylko kawałeczek Górne szafki to własnie nie wiem jak usytuować, zdaje sie na Twoja porade. Okap to własnie ukryty w szafcem wyciagany, ale w tym zestawieniu nie było takiego. Co do stylu to nie podobaja mi sie stylizowane meble ani tez obecny "labolatoryjny" styl kuchni. Wole proste fronty z ewentualnym delikatnym tłoczeniem. Meble to raczej jednolity kolor, moze byc ciemny, moze byc jasniejszy, byle nie białe :). Moniss narazie wszystko w planach i na wszystko róznie patrze i caly czas mysle. Chciałabym, zeby przed ostatecznym wykonaniem kuchni ustalic wszystko, zeby pózniej nie było przeróbek, no i musze sie napatrzec, przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Dziewczyny proszę pomóżcie:) mam taki problem...

nie wiem jak podzielić meble w kuchni na tej ścianie z mikrofalą, piekarnikiem - czy dać wysokie szafki od mikrofali i piekarnika w górę bez dzielenia czy wydzielić do góry małą półkę? zabudowa ma mieć 2,5m sprzęty kompaktowe wysokość 46cm, nie będzie tej półeczki na wina -boję się kurzu i muszę tę szerokość półeczki otwartej rozmieścić inaczej, nie będzie też półki odkrytej z kawiarką tylko normalna półka zakryta

- cała sciana zabudowy ma 2,56

3 szafki muszą być 60 po kolei lodówka, piekarnik,mikrofala - zostaje mi 76 cm coś musi pojść na blendy jakbym od strony okna zostawiła blende 5 cm to szafkę 4 musiałabym dać na 55cm?( więc już tu nie będą równe - 3x60 i jedna 55) żeby ta półka 4 pokryła się z dolną, żeby nie wystawała za blat roboczy tylko była w równej linii z szafkami dolnymi jeśli dałabym blendę większą to szafka również duża mniejsza lub będzie wystawać... jak dam od okna 5cm+55 cm to od strony lodówki zostanie mi 16cm blenda

 

dziewczyny jak to rozwiązać? a może w ogóle dać sobie spokój z takim ułożeniem piekarnika i mikrofali i dać to w słupku? i wtedy jakos podzielić te szafki ? nie mam pomysłu?:(

 

kuchnia będzie biała z frezowanymi uchwytami czarne blaty

 

kuchniaa.jpglampa.jpg

Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia59 może coś w ten deseń? Wysoka zabudowa po prawej - lodówkę od piekarnika oddziela cargo 30cm. Na wprost blat ze zlewem i płytą i wiszące szafki nie na całej ścianie. Półwysep z miejscem na stołki. Można dodać blat pod oknem(połączyć półwysep z blatem przy ścianie) albo zamiast półwyspu wstawić wyspę(przejście z obu stron). Styl i kolorystyka na wizualkach przypadkowe.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/543afc49d1a9.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/544c491016df.jpg

 

Można też na półwyspie umieścić płytę albo zlew (a na granicy z salonem ścianka trochę wyższa niż blat półwyspu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olalee Ładniej będzie z piekarnikiem i mikrofalą na jednym poziomie. Różnica 5cm w szerokości frontów nie powinna być jakoś bardzo widoczna. A może da się jeszcze węższa blendę wstawić, np.2-3cm? Kinkiet nie będzie przeszkadzał w otwieraniu tej szafki?

Wydaje mi się ze pogrubienie ściany przy lodówce w żaden sposób nie zaszkodzi, nawet jak to wyjdzie ok.40cm - im mniej blend tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslałam nad takim układem, tylko nie wiem jak sie sprawdzi w uzytkowaniu ustawienie wysokich szafek w rogu (po prawej). Połaczenie z półwyspem pod oknem konieczne, zeby jednak tego blatu roboczego było troche. Chciałabym raczej zeby to wejscie na salon było mniejsze, tzn. scianki po bokach na jakies 60-70 cm i od góry tez taki gzyms. Chodzi o to zeby jednak troszke ten podział na kuchnie i salon widniał w sciankach. Mam tez fajne propozycje od "moniss", tylko jest tam ustawienie lodówki bezpośrednio przy piekarniku, czego chciałabym jednak uniknac, ale to mysle tylko kwestia wstawienia miedzy nimi szafki cargo i jest drugie wejscie z korytarza. Takze narazie zbieram rózne propozycje i musze to wszystko przemyslec i spróbowac "pobyc" w tych kuchniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...