Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy post tak więc jak coś zrobiłem źle to bardzo proszę o wyrozumiałość :) Poniżej wrzucam plan swojej kuchni z salonem (wraz z podanymi wymiarami). Niestety nie są to wymiary które by dawały swobodną możliwość projektowania, ale jakoś trzeba sobie poradzić. Pierwszym problemem jest określenie się czy robić wyspę, czy stół (wiem że będzie on bardziej praktyczny w przypadku gości). Jeżeli chodzi o wnękę widoczną po prawej stronie tutaj raczej wszystko zostaje bez zmian, czyli lodówka/zmywarka/zlew, natomiast za rogiem (kominem) będzie plyta/piekarnik/okap (podłączony do komina), kawałek blatu no i właśnie co dalej.. wyspa? stół? czy coś jeszcze?

 

Na chwilę obecną przyłącza telewizyjne są na ścianie widocznej u góry, czyli za wyspą/stołem powinna być kanapa, no i tutaj pojawia się pytanie/problem, czy nie będzie wtedy za mało miejsca na taką kanapę? Już nie wspominając o jakimś fotelu. Biorę pod uwagę przeniesienie przyłączy na drugą ścianę (tam gdzie domyślnie ma być kanapa), a wtedy tam by poszła szafka rtv, a na drugiej ścianie (całej tej długiej) może być kanapa + ewentualnie fotel (do tego jakiś stolik kawowy).

 

Nad czym Waszym zdaniem warto by było jeszcze pomyśleć, co zmienić, może dobudować kawałek ścianki (zmniejszyć wejście), czy coś.. Dziękuję za wszystkie kreatywne inspiracje/pomysły (poniżej wrzucam także swoje pomysły).

 

http://i.imgur.com/QSbs3eV.jpg

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/fabryka_wnetrz_d_1.jpg

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/imagecache/the_look_gallery/images/look/fabryka_wnetrz_2_m.jpg

http://i.imgur.com/xLzkVwv.jpg

http://i.imgur.com/trLVWKE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z takich podstawowych kwestii, poczytaj o kolejności sprzętów w kuchni, zapomnij o rogowej skośnej szafce na takim małym metrażu, no i główny blat roboczy powinien znajdować się między płytą i zlewem, ew lodówką i zlewem. Umiejscowienie ich bezpośrednio obok siebie jest paskudnie niewygodne. Układ w kształcie litery U to jeden z najwygodniejszych, a kuchni na powyższych projektach gorzej już chyba się nie da zaprojektować::o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu szukam inspiracji(w większości na tym forum) do urządzenia swojej ukochanej pierwszej kuchni. Myślę, że sporo tu ludzi jest kreatywnych a na pewno bardziej doswiadczonych w urządzaniu wnętrz ode mnie:) Dlatego też bardzo bym prosiła o opinie,propozycje zmian projektu. Projekt mi się podoba uwzględniając mały rozmiar aneksu : lewo- 270 cm, środek 240 cm , prawo 150 cm . Jednak nie wiem czy nie za mało szafek na gorze i czy dobre jest rozmieszczenie dołu. Była bym wdzięczna za wszelką pomoc :) projekt został wykonany w sklepie ja nie znam się na takich programach :( oto linki pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]309499[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]309503[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]309504[/ATTACH]

 

Hej dzięki za odpowiedź ;-) a te zdjęcia na tym projekcie? czy tak by mogło być czy coś zmienić i kombinować dalej?(niestety nie mam zbyt dużego pola czyt. aneksu do popisu :( ) Na tym projekcie jest tak -od lewej strony : zabudowana Lodówka 60 cm ,słupek piekarnik +mikrofalówka 60 cm, szuflady 45 cm(myślę żeby rozbić na 15 cm cargo i 30cm szafkę lub szuflady),dalej narożna 105x60 z magic corner lub le mans, dwie 60 z szufladami na ich łączeniu płyta 60tka,narożna 105 cm w niej zlew 45 i obok zmywarka 45 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu coś wycisnąć. Blat roboczy daleko od zlewu. Stojąc przy zlewie zaraz za łokciem masz gorące garnki. Ja bym spróbował tak. Lodówka, piekarnik, zmywarka 45, rogowa 45, na kolejnej ścianie zlew + szafka rogowa 60+60 ew 70+50 aby między zlewem i płytą był kawałek blatu , po prawej stronie szuflady 90 i na nich płyta ( tylko 15 cm od krawędzi, ale pewne kompromisy trzeba zachować).

 

Zastanów się nad uchwytami frezowanymi, bo inaczej listwy w szafkach rogowych zajmą kawał miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu coś wycisnąć. Blat roboczy daleko od zlewu. Stojąc przy zlewie zaraz za łokciem masz gorące garnki. Ja bym spróbował tak. Lodówka, piekarnik, zmywarka 45, rogowa 45, na kolejnej ścianie zlew + szafka rogowa 60+60 ew 70+50 aby między zlewem i płytą był kawałek blatu , po prawej stronie szuflady 90 i na nich płyta ( tylko 15 cm od krawędzi, ale pewne kompromisy trzeba zachować).

 

Zastanów się nad uchwytami frezowanymi, bo inaczej listwy w szafkach rogowych zajmą kawał miejsca.

 

Arku wymiary mojego aneksu to od lewej 270, środek 240, prawa ścianka 150. Jednak zastanawiałam się nad Twoją propozycją i wyszło mi coś takiego:

RYSUNEK KUCHNI.JPG

Z tego co mi wiadomo nie jest możliwe zastosowanie szafki narożnej 60 na 60 bo jej boki miałyby 30 cm, więc ta opcja tylko przy szafkach górnych. Chciałabym tez uniknąć szafek narożnych z półkami.Dlatego zdecydowałam się bardziej na podłużne tego typu : szafka narożna.jpg wtedy można w nich zastosować systemy i nie trzeba nurkować w szafce.

Niemniej jednak układ zaproponowany przez Ciebie daje więcej blatu i zlew nie jest w pobliżu płyty... jednak straciłam dużo szuflad i zastanawiam się czy szafki narożne plus cargo i małe szuflady lub szafki wystarczą do przechowywania... ??? :) ehh ciężko się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy post tak więc jak coś zrobiłem źle to bardzo proszę o wyrozumiałość :) Poniżej wrzucam plan swojej kuchni z salonem (wraz z podanymi wymiarami). Niestety nie są to wymiary które by dawały swobodną możliwość projektowania, ale jakoś trzeba sobie poradzić. Pierwszym problemem jest określenie się czy robić wyspę, czy stół (wiem że będzie on bardziej praktyczny w przypadku gości). Jeżeli chodzi o wnękę widoczną po prawej stronie tutaj raczej wszystko zostaje bez zmian, czyli lodówka/zmywarka/zlew, natomiast za rogiem (kominem) będzie plyta/piekarnik/okap (podłączony do komina), kawałek blatu no i właśnie co dalej.. wyspa? stół? czy coś jeszcze?

 

Na chwilę obecną przyłącza telewizyjne są na ścianie widocznej u góry, czyli za wyspą/stołem powinna być kanapa, no i tutaj pojawia się pytanie/problem, czy nie będzie wtedy za mało miejsca na taką kanapę? Już nie wspominając o jakimś fotelu. Biorę pod uwagę przeniesienie przyłączy na drugą ścianę (tam gdzie domyślnie ma być kanapa), a wtedy tam by poszła szafka rtv, a na drugiej ścianie (całej tej długiej) może być kanapa + ewentualnie fotel (do tego jakiś stolik kawowy).

 

Nad czym Waszym zdaniem warto by było jeszcze pomyśleć, co zmienić, może dobudować kawałek ścianki (zmniejszyć wejście), czy coś.. Dziękuję za wszystkie kreatywne inspiracje/pomysły (poniżej wrzucam także swoje pomysły).

 

http://i.imgur.com/QSbs3eV.jpg

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/fabryka_wnetrz_d_1.jpg

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/imagecache/the_look_gallery/images/look/fabryka_wnetrz_2_m.jpg

http://i.imgur.com/xLzkVwv.jpg

http://i.imgur.com/trLVWKE.jpg

 

Nikt? Nic nie pomoże? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku wymiary mojego aneksu to od lewej 270, środek 240, prawa ścianka 150. Jednak zastanawiałam się nad Twoją propozycją i wyszło mi coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]309877[/ATTACH]

Z tego co mi wiadomo nie jest możliwe zastosowanie szafki narożnej 60 na 60 bo jej boki miałyby 30 cm, więc ta opcja tylko przy szafkach górnych. Chciałabym tez uniknąć szafek narożnych z półkami.Dlatego zdecydowałam się bardziej na podłużne tego typu : [ATTACH=CONFIG]309879[/ATTACH] wtedy można w nich zastosować systemy i nie trzeba nurkować w szafce.

Niemniej jednak układ zaproponowany przez Ciebie daje więcej blatu i zlew nie jest w pobliżu płyty... jednak straciłam dużo szuflad i zastanawiam się czy szafki narożne plus cargo i małe szuflady lub szafki wystarczą do przechowywania... ??? :) ehh ciężko się zdecydować

 

Pomieszałaś, tam nie ma żadnej 60x60, jest zlew, a druga to właśnie rogowa, zlew lepiej zrobić trochę szerszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt? Nic nie pomoże? :)

 

Na pewno półwysep wielofunkcyjny (jako blat roboczy i stół) lepiej się sprawdzi niż mała wyspa i stolik w mojej opinii. Przede wszystkich chodzi o miejsce. Nie znam waszych oczekiwań, jeżeli codziennie rano wstają 4 osoby do śniadania to na pewno lepiej zrobić stół. RTV z pewnością na ścianie za półwyspem/stołem. Nie ma sensu ładować wszystkiego po jednej stronie i potem omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu coś wycisnąć. Blat roboczy daleko od zlewu. Stojąc przy zlewie zaraz za łokciem masz gorące garnki. Ja bym spróbował tak. Lodówka, piekarnik, zmywarka 45, rogowa 45, na kolejnej ścianie zlew + szafka rogowa 60+60 ew 70+50 aby między zlewem i płytą był kawałek blatu , po prawej stronie szuflady 90 i na nich płyta ( tylko 15 cm od krawędzi, ale pewne kompromisy trzeba zachować).

 

Zastanów się nad uchwytami frezowanymi, bo inaczej listwy w szafkach rogowych zajmą kawał miejsca.

 

Możesz bardziej objaśnić. Nic nie rozumiem rogowa 45? rogowa 60+60....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa: lodówka 60, słupek 60, zmywarka 45, rogowa 105. Środek: zlew 70, rogowa 110. Prawa: szuflady 90 (płyta).

 

 

Może jak znajdę chwilę to Ci zwizualizuję. Pamiętaj że listwa zabierze po 5cm od każdych rogowych drzwiczek.

 

o rany dzięki :) teraz to sobie wyobrażam i oczywiście byłabym wdzięczna za zwizualizowanie pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku dziękuje Ci bardzo za poświęcenie czasu, pomysły i wizualizację ;)

Jak jest zobrazowane fachowo od razu widać o co chodzi ;) Martwi mnie jednak płyta,że nie ma za dużo blatu po prawej stronie...:( a jakbym ją przysunęła do rogu? Zlew 70 jak dla mnie za duży. Mi wystarczy jednokomorowy z ociekaczem 45 ew. 60 to max. Pomyślałam więc żeby zrobić zlewozmywak 60 a obok po prawej cargo 15cm i narożną 105 zamiast 110. Tylko czy przez to się nie zrobi jakoś ciaśniej? Generalnie super ten Twój projekt mam dwa aktywne carga w narożach, szuflady , szufladę pod zlew i blat między lodówką a zlewem i zlewem a płytą :lol2: Czego nie miałam w tamtym projekcie...

Aaaa i jeszcze nurtuje mnie ta góra czy nie jest trochę za pusto na ścianie na wprost? może polecieć z szafkami górnymi również i tam?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dała wysoką zabudowę na ścianę we wnęce (tak, gdzie teraz zlew) i blat na długiej ścianie zakończony L-ką - kuchnia zostałaby ciut ukryta, blatu wydaje się więcej i cała zabudowa byłaby lżejsza - Twoja kuchnia to aneks prawda?

 

Witaj tak to aneks. Od dłuższego czasu rozmyślam nad jego zagospodarowaniem...:( Z powodu niewielkich rozmiarów zdecydowałam się lewą ścianę zagospodarować na 270 cm, środek ma 240cm, a prawa strona 150cm...Jeżeli bym chciała zrobić tak jak proponujesz musiałabym rozmieścić zlew zmywarkę i płytę na lewej stronie czy to w ogóle możliwe??hmmm. Nie wiem czy widziałaś,ale miałam projekt ze sklepu 1.JPG , ale Arek570 zauważył, że mam nie bardzo te sprzęty rozmieszczone i zmywając stałabym za blisko garów... :(

Dlatego cały czas szukam nowego rozwiązania. Myślałam też nad schowaniem zlewu za słupkiem kuchnia rysunek 111.JPG lub takim ustawieniem wtedy zmieściłaby mi się zmywarka 60 RYSUNEK KUCHNI.JPG lub zlew wpuszczony w szafkę narożna 105 a obok dwie szafki z szufladami po 60cm rysunek kuchni 11.JPG A tak planuję rozmieścić meble w całym mieszkaniu rozmieszczenie mebli mieszkania.JPG Niestety z aneksem mam największy problem ;( Jak byś Ty go urządziła???... Trzymałam się ciągle kształtu U bo jakoś tak szkoda mi nie zagospodarować tej ściany 150 cm hmm już sama nie wiem... obłęd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z uwagi na to że jest to aneks widoczny z salonu myślałam, żeby wizualnie go "odchudzić" - może np tak?:)

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zpsscbcvnw6.jpg

 

Wysoka zabudowa na ściance 150, w tle wiszące szafki z okapem. Pod ścianą zlew z blatem roboczym - można oczywiście zamienić miejscami płytę ze zlewem, w zależności od preferencji - kuchnia jest tak malutka, że jakbyś nie ustawiła, to się nie nabiegasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...