Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem. Czyli mam kuchnię.

 

Miejsca niby sporo, ale jakoś nieustawnie.

 

Rzut kuchni:

 

kuchnia.jpg

 

 

Aktualna wersja:

 

kuchnia 1.jpg

 

kuchnia 2.jpg

 

Meble z Ikei. Przy wyspie trzeba sobie wyobrazić dokręcony blat z krzesłami.

 

 

Moje wytyczne:

  • ma być miejsce do jedzenia dla dwóch osób, ale koniecznie z normalnymi krzesłami
  • chciałam mieć piekarnik w słupku, ale jakoś mi to tutaj nie wychodzi
  • miejsce gdzie na projekcie wrysowana jest duża lodówka będzie spiżarnia z jakimiś przesuwnymi drzwiami
  • okno można ewentualnie troszkę zwęzić

 

jakieś pomysły? wszystko można przestawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Serdecznie witam.

Proszę o doradzenie w kwestii projektu mojej kuchni. Kuchnia ma powierzchnię 10,60 m, ściana z płytą grzewczą ma 280 cm, ściana z oknem 390 cm. Z lewej strony przy wysokiej zabudowie jest przejście do holu, kuchnia jest .otwarta na salon, widoczna z części jadalnianej. Czy taki układ mebli (projekt nr 1) będzie korzystny, czy raczej zredukować jedną część wysokiej zabudowy (tę za słupkiem z piekarnikiem i mikrofalą, zrezygnować z półek przy okapie, a w ich miejsce wstawić symetrycznie dwie szafki wiszące o szer. 90cm każda, ewentualnie szafkę wiszącą lewą zrobić jako narożną,połączoną z wysoką zabudową.Może taki układ optycznie kuchnię poszerzy. Projekt nr 2 jakoś mi nie pasuje, bo ja lubię bardziej symetrycznie. Meble będą białe, bez uchwytów, blat grafit bądź czerń, podłoga gres szary masto grys, ściany jasny szary. Co dać nad blatem? W salonie podłoga dąb naturalny, szara kanapa, wykończenie przy kominku czarne. Liczę na waszą pomoc. Jeśli to coś pomoże, to jest to dom z Archonu - Dom w idaredach. Pozdrawiam

Edytowane przez t.kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

Chciałam prosić Was o pomoc, zupełnie nie mam pomysłu, co można zrobić z taką kuchnią? Wszystkie pomysły bardzo, bardzo mile widziane :)

 

Wejście z korytarzyku, kuchnia otwarta, łączy się z częścią jadalną. W sumie do dyspozycji są tylko dwie ściany, w tym na jednej okno.

 

Nie wiem gdzie mogę umiejscowić lodówkę? Tzn. wielkiego wyboru nie ma i tu pojawia się pierwszy problem, bo będzie musiała stać bliżej ‘jadalni”, co wyklucza możliwość zamontowania takiej jakby półwyspy za nią. Ściana z oknem ma 2,9 m, ta na której jest domyślnie płyta kuchenna ma 3,3m.

Marzyła mi się choć mini-wyspa, na której mogłabym swobodnie przygotowywać posiłki, ale raczej odpada, bo zatarasuje podejście do stołu.

resize$860-860-1,f$mirror,f$bw.jpg

 

Będę wdzięczna za każdą sugestię, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na waszą pomoc. Jeśli to coś pomoże, to jest to dom z Archonu - Dom w idaredach. Pozdrawiam

 

Ostatnie szafki wysokiej zabudowy w projekcie nr 2 przy okapie 90cm nie otworzą się do końca, na pewno wygodne w użytkowaniu nie będą. W projekcie nr 1 z kolei taka wnęka jest mało wygodna, wizualnie kiepsko to będzie się zgrywać z ramką wokół zabudowy. Można zostawić 30cm blatu roboczego kosztem wysokiej zabudowy (np zamiast 60, cargo 30cm) czyli wejdzie rogowa 90x90, rozwiąże to oba problemy. Dodatkowo utworzy się miejsce na szafki wiszące. Decyzja czy szafki czy półki należy do Ciebie. W okolicach strefy gotowania darowałbym sobie kurzołapy to raz, bo szybko zajdą tłuszczem, a druga sprawa użytkowanie szafek wiszących jest zdecydowanie wygodniejsze niż schylanie się do szuflad, dla mnie konieczność w kuchni.

 

Będę wdzięczna za każdą sugestię, pozdrawiam!

 

Na rzucie lodówkę masz obok zlewu, dlaczego ma stać bliżej jadalni? Lodówka większa niż planowana czy miejsca za mało?

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie szafki wysokiej zabudowy w projekcie nr 2 przy okapie 90cm nie otworzą się do końca, na pewno wygodne w użytkowaniu nie będą. W projekcie nr 1 z kolei taka wnęka jest mało wygodna, wizualnie kiepsko to będzie się zgrywać z ramką wokół zabudowy. Można zostawić 30cm blatu roboczego kosztem wysokiej zabudowy (np zamiast 60, cargo 30cm) czyli wejdzie rogowa 90x90, rozwiąże to oba problemy. Dodatkowo utworzy się miejsce na szafki wiszące. Decyzja czy szafki czy półki należy do Ciebie. W okolicach strefy gotowania darowałbym sobie kurzołapy to raz, bo szybko zajdą tłuszczem, a druga sprawa użytkowanie szafek wiszących jest zdecydowanie wygodniejsze niż schylanie się do szuflad, dla mnie konieczność w kuchni.

 

Dziękuję Ci za odpowiedź. Potwierdziłeś moje obawy, co do takiego ustawienia mebli. A co sądzisz o takiej zabudowie? Czy nie będzie wrażenia ciasnoty? Ewentualnie może nie robić tej małej szafki wiszącej przy słupku z piekarnikiem i mikrofalą. Oczywiście zlew pod oknem. Pozdrawiam!

8845_1398291708_image.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Potwierdziłeś moje obawy, co do takiego ustawienia mebli. A co sądzisz o takiej zabudowie? Czy nie będzie wrażenia ciasnoty? Ewentualnie może nie robić tej małej szafki wiszącej przy słupku z piekarnikiem i mikrofalą. Oczywiście zlew pod oknem. Pozdrawiam!

 

Rozmieszczenie zabudowy zdecydowanie wygodniejsze i wygląda znacznie lepiej. Nie sądzę aby było wrażenie ciasnoty, 160cm między zabudową to odległość która pozwala na bezkolizyjną pracę 2 osób w kuchni,a więcej nie znaczy lepiej, bo będziesz niepotrzebnie nadrabiać kilometów. Białe fronty oraz ukryty okap spowodują, że kuchnia będzie bardzo przyjemna w odbiorze. Szafka za piekarnikiem ładnie zamknie zabudowę, nie pozbywałbym się jej.

 

Szuflady za wszelką cenę nie muszą być symetrycznie. Ważniejsze dla mnie jest funkcjonalne rozmieszczenie sprzętu, swoje też zrobią systemy narożne jeśli takowe będą, ustawienie szuflad wyjdzie wtedy z projektu. Po kilku tygodniach nie będziesz zwracać uwagi na takie rzeczy ;)

 

nie, to zmywarka ma być, od ścianki spiżarni do okna jest ledwo 50 cm, lodówka nie wejdzie.

 

Możesz zrobić półwysep z płytą 180x90cm równolegle do zabudowy na ścianie z oknem, na przejście zostaje wygodne 110cm, lodówka na prawo od zlewu, a ty masz wymarzoną "wyspę". Minimalna długość takiej zabudowy, aby było wygodnie to 270cm. W innym wypadku lodówka musi stać tak jak piszesz i zostaje układ w kształcie L.

 

Chyba, że drzwi do spiżarki przeniesiesz na drugą ścianę, a w ich miejsce wstawisz lodówkę.

 

O takim mniej więcej półwyspie mówię:

http://tytuurzadzisz.pl/wp-content/uploads/2013/11/1-APPLAD.jpg

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz zrobić półwysep z płytą 180x90cm równolegle do zabudowy na ścianie z oknem, na przejście zostaje wygodne 110cm, lodówka na prawo od zlewu, a ty masz wymarzoną "wyspę". Minimalna długość takiej zabudowy, aby było wygodnie to 270cm. W innym wypadku lodówka musi stać tak jak piszesz i zostaje układ w kształcie L.

 

Chyba, że drzwi do spiżarki przeniesiesz na drugą ścianę, a w ich miejsce wstawisz lodówkę.

 

O takim mniej więcej półwyspie mówię:

 

Arek, pomysł bardzo fajny, nie pomyślałam o takiej możliwości. Jedyne co jest minusem to fakt, że taka kuchnia nie ma wielu szafek, jedną dolną zajmie zmywarka, pod zlewem raczej miejsce też, wieć zostają dwie na tej scianie. To zdecydowanie za mało na moje potrzeby.

 

Niemniej jednak dziękuję Ci Arku za pokazanie, że myliłam się sadząc, że nie da sie nią nic innego zrobic poza pierwszym pomyslem. Zawsze to juz jakis poczatek:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmieszczenie zabudowy zdecydowanie wygodniejsze i wygląda znacznie lepiej. Nie sądzę aby było wrażenie ciasnoty, 160cm między zabudową to odległość która pozwala na bezkolizyjną pracę 2 osób w kuchni,a więcej nie znaczy lepiej, bo będziesz niepotrzebnie nadrabiać kilometów. Białe fronty oraz ukryty okap spowodują, że kuchnia będzie bardzo przyjemna w odbiorze. Szafka za piekarnikiem ładnie zamknie zabudowę, nie pozbywałbym się jej.

 

Szuflady za wszelką cenę nie muszą być symetrycznie. Ważniejsze dla mnie jest funkcjonalne rozmieszczenie sprzętu, swoje też zrobią systemy narożne jeśli takowe będą, ustawienie szuflad wyjdzie wtedy z projektu. Po kilku tygodniach nie będziesz zwracać uwagi na takie rzeczy ;)

 

 

Wielkie dzięki, pomogłeś podjąć mi decyzję. Projekt i wycena już się robi. Mam jeszcze do Ciebie prośbę, jeśli dobrze pamiętam udzielałeś porad na forum "okapy kuchenne". Szukam dobrego okapu teleskopowego do szafki 90cm. Kuchnia, salon i hol to ok. 60 m kwadratowych, otwarta przestrzeń, bez drzwi. Co sądzisz o okapie Falmec Slim 90 X plus. Co polecasz? Pozdrawiam:)

Edytowane przez t.kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, pomogłeś podjąć mi decyzję. Projekt i wycena już się robi. Mam jeszcze do Ciebie prośbę, jeśli dobrze pamiętam udzielałeś porad na forum "okapy kuchenne". Szukam dobrego okapu teleskopowego do szafki 90cm. Kuchnia, salon i hol to ok. 60 m kwadratowych, otwarta przestrzeń, bez drzwi. Co sądzisz o okapie Falmec Slim 90 X plus. Co polecasz? Pozdrawiam:)

 

To z pewnością nie byłem ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja mojej kuchni:

http://images67.fotosik.pl/1029/b461da308b4e83bam.jpg

Kuchnia już zrobiona, małe zmiany dotyczą koloru sprzętów - piekarnik i mikrofala są czarne a ściany są w kolorze Dostojna perła Magnat: http://images70.fotosik.pl/1027/4d0bb37b4307fc39m.png - w realu nie wpada w taki pomarańcz jak na zdjęciu, raczej cieply beżo-brąz.

Nie mam jeszcze szyby. Zdjęcie w realu zamieszczę później jak już zamontują mi szybę. Ogólnie w realu wydaje się bardzo sterylnie i biało. Podłoga też jest biała ze strukturą. Wydaje mi się że powinnam zastosowac trochę koloru, żeby nie było za "szpitalnie" (określenie mojego męża). W wizualizacji mam roletę, ale myślę nad:

 

1. http://images69.fotosik.pl/1027/e12e15e6e1f834c3m.png

a

2.http://images67.fotosik.pl/1029/4d2bd780ce46b312m.png

 

Do tego zegar:

http://images66.fotosik.pl/1028/1adb7fbcfafecf4bm.png

 

Jeśli ktoś zechciałby mi doradzić to poprosze o rady. Czy moja koncepcja z kolorem jest właściwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja mojej kuchni:

http://images67.fotosik.pl/1029/b461da308b4e83bam.jpg

Kuchnia już zrobiona, małe zmiany dotyczą koloru sprzętów - piekarnik i mikrofala są czarne a ściany są w kolorze Dostojna perła Magnat: http://images70.fotosik.pl/1027/4d0bb37b4307fc39m.png - w realu nie wpada w taki pomarańcz jak na zdjęciu, raczej cieply beżo-brąz.

Nie mam jeszcze szyby. Zdjęcie w realu zamieszczę później jak już zamontują mi szybę. Ogólnie w realu wydaje się bardzo sterylnie i biało. Podłoga też jest biała ze strukturą. Wydaje mi się że powinnam zastosowac trochę koloru, żeby nie było za "szpitalnie" (określenie mojego męża). W wizualizacji mam roletę, ale myślę nad:

 

1. http://images69.fotosik.pl/1027/e12e15e6e1f834c3m.png

a

2.http://images67.fotosik.pl/1029/4d2bd780ce46b312m.png

 

Do tego zegar:

http://images66.fotosik.pl/1028/1adb7fbcfafecf4bm.png

 

Jeśli ktoś zechciałby mi doradzić to poprosze o rady. Czy moja koncepcja z kolorem jest właściwa...

mnie jakoś ten kolor nie przekonuje, właśnie ta szyba nada ci koloru i moim zdaniem to już wystarczy, kwiatki na okno i biała firanka lub roleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w aranżacji kuchni.

Otwarta na salon, okno narożne ( w programie ikea nie poradziłam sobie z nim najlepiej) . Szafki stojącej od lewej : lodówka, zmywarka, zlew, szafka narożna, szuflady, szafka narożna, cargo 20 cm, płyta grzewcza, szafka, słupek wysoki z piekarnikiem i mikrofalą. Po lewej stronie szafki wiszące 100 cm. Po lewej stronie chciałabym zabudowę do sufitu. Co ze ścianą na wprost i po prawej stronie? Okap pod szafkowy czy zwykły? dokładać szafki czy już nie? Kuchnia ma być z ikea, biała, blat grafitowy albo drewno... Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie :)http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2830141_kuchnia.png

Edytowane przez Paweł_Marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja również proszę o pomoc w aranżacji i wizualizacji kuchni.

To moja twórczość w paincie:

kuchnia.jpg

 

Żeby obraz był pełniejszy, pokazałam całą przestrzeń dzienną.

 

Chciałam zamkniętą (choć trochę) kuchnię, ale doszłam do wniosku, że strefa dzienna jest na to za mała.

Stąd pomysł na wyspę meblową/szafkową - z troszkę wyższą ścianką od strony salonu. A od strony kuchni - z lekko wysuniętym blatem, żeby można było postawić dwa krzesła.

 

Acha, żeby nie zagracać kuchni, wyspa - szafka (ta część szafkowa) może być płytka. Tak, żeby głębokość całej wyspy była 60 - 70 cm.

 

Czy ktoś mógłby zrobić jakąś wizualizację tego pomysłu?

 

EDIT: Ups, coś mały ten obrazek. Projekt to Dom w zielistkach ver. 2. Część dzienna jest poszerzona o 50 cm w stosunku do oryginału.

kuchnia.jpg

kuchnia.jpg

kuchnia.jpg

Edytowane przez agrafffka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrafffka - a nie lepiej wysoką zabudowę dać na jedną ścianę(tam gdzie u Ciebie płyta), płytę naprzeciwko i półwysep zamiast wyspy? Dosyć popularny układ, podobny zaprezentował(a) ostatnio kalafiorek :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEA-opinie-zdj%C4%99cia-monta%C5%BC-etc&p=6901609&viewfull=1#post6901609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrafffka - a nie lepiej wysoką zabudowę dać na jedną ścianę(tam gdzie u Ciebie płyta), płytę naprzeciwko i półwysep zamiast wyspy? Dosyć popularny układ, podobny zaprezentował(a) ostatnio kalafiorek :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEA-opinie-zdj%C4%99cia-monta%C5%BC-etc&p=6901609&viewfull=1#post6901609

 

Alicyja,

obawiam się, że w Twojej propozycji będzie niewygodne przejście do drzwi tarasowych. Bo gdzie postawię stół?

Stąd pomysł na wyspę, a przy niej stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...