Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Podczytuję forum od dłuższego czasu i wreszcie zebrałam się na poproszenie Was o radę w kwestii zaprojektowania kuchni. Mam pewien pomysł, ale nie jestem do niego w pełni przekonana, więc będę bardzo wdzięczna za Wasze propozycje. Zamieszczam plan pomieszczenia:

 

kuchnia.jpg

 

Okno umieszczone jest na wysokości 1 m nad podłogą.

 

Wolałabym wstrzymać się z przedstawianiem mojego projektu jeszcze przez jakiś czas, żeby Wam niczego nie sugerować :rolleyes:

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry ogromnie dziękuję za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Od dłuższego czasu czytam forum. Byłam zdumiona super pomysłami. Na niektóre nigdy sama bym nie wpadła. Teraz ja proszę o pomoc w projekcie kuchni. Wrzucam ogólny rzut i propozycję, która jak dotąd wydaje mi się najlepsza. Kolory są przypadkowe. Będę wdzięczna za pomoc.rzut.jpgprop1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o półwysep to chciałabym żeby był dzielony i ta część od jadalni trochę wyżej (nie umiałam tego zrobić w tym programie). Jeżeli chodzi o stołki barowe to tylko taki przykład chciałam pokazać że zależy mi na jakiś siedzeniach. Jeżeli chodzi o zlew to właśnie nie wiem za bardzo gdzie go wstawić. Myślałam też o innym układzie ze zlewem z drugiej strony, ale ta szafka z lewej strony okna zupełnie mi nie pasuje. Tutaj juz półwysep dzie;lony na 2 wysokościprop2.jpg Edytowane przez iwonad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o półwysep to chciałabym żeby był dzielony i ta część od jadalni trochę wyżej (nie umiałam tego zrobić w tym programie). Jeżeli chodzi o stołki barowe to tylko taki przykład chciałam pokazać że zależy mi na jakiś siedzeniach. Jeżeli chodzi o zlew to właśnie nie wiem za bardzo gdzie go wstawić. Myślałam też o innym układzie ze zlewem z drugiej strony, ale ta szafka z lewej strony okna zupełnie mi nie pasuje. Tutaj juz półwysep dzie;lony na 2 wysokości[ATTACH=CONFIG]326141[/ATTACH]

 

Według mnie tak jest bardzo dobrze :) Zrezygnowałabym z szafki wiszącej po lewej stronie okna i pociągnęła wysoką zabudowę do sufitu :) Wiszące obok białe ;)

 

attachment.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez ta biała szafka wisząca się nie za bardzo widzi, ale chciałam mieć gdzieś suszarkę na naczynia. Zmywarka będzie, ale mimo wszystko czasami coś trzeba umyć w zlewie

 

To mnie zaskoczyłaś z tą suszarką ;) Na drobne mycie wystarczyłby ociekacz zlewu, a do większego można wykorzystać pustą zmywarkę ;) Na wizce zrobiłaś tę szafkę drewnianą, może biała, ostatecznie, nie psułaby tak tej ściany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie miała być wysoka zabudowa do końca, tylko tam w rogu nie umiałam tego zrobić w tym programie. I jeszcze jedno pytanie: czy takie ustawienie zlewu jest lepsze niż w pierwszej wersji ze zlewem narożnym. Jeżeli tak to chodzi o odległość do kuchenki czy coś jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przegladałem wątek i zdecydowałem się poprosić Was o porade, pomysły w aranżacji pokoju z aneksem. Mieszkanie odbieram za miesiąc także jest czas do namysłu. Przy czym mieszkanie jest z zasobów TBS, a zatem za duża ingerencja nie jest wskazana. Zdjęcia pokazują jaką mam wizje, przy czym nie jestem pewien czy te moje pomysły są praktyczne. Jak widzicie chciałbym kuchnie pod sufit ( bez podwieszanego sufitu ) i tu się pojawia pytanie czy nie będzie ona zbyt "zawalista". Następnie czy jak na wizualizacjach czy opcja z piekarnikiem i lodówką w wysokiej zabudowie czy jednak zrezygnować z piekarnika w słupku. Kolejnym pytaniem jest opcja z wentylacją, czyli czy można zrobić kratkę na froncie aby wentyalacja grawitacyjna działała oraz czy czasem nie zrezygnować z okapu. U rodziców okap praktycznie nie używany, tak samo rozmowa z bratem okap nie używany. Zlew będzie w rogu tak jak to wynika z rysunków i zaraz obok płyta indukcyjna ( jeśli zrezygnuje z okapu to można przesunąć kawałek dalej). Czyli ciąg kuchenny zachowany lodówka ok 50 cm blatu, zlew i płyta

26478_c0f40ce1-dcf3-4751-8628-41beca55362f_max_900_1200_mieszkanie-wiczlino-konkurs-kuchnia-styl.jpg145151_d3148523-c15a-4ee4-91e5-28e6061a020c_max_900_1200_kuchnia-warszawa-srodmiescie-kuchnia-st.jpg227711_687f1530-ce0c-44b6-9d29-8fc1da453a7b_max_900_1200_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpgBez tytułu.jpgBez tytułu1.jpg

Dziękuję za pomoc z góry. Pewnie o kilku rzeczach jeszcze nie wspomniałem, bo już w głowie mętlik. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

trochę poprawiłam 2 poprzednie pomysły. Co sądzicie teraz? Zastanawiam się czy lepiej żeby zlew był bliżej lodówki czy jednak zlew bliżej kuchenki, bo w zasadzie tylko tym się różnią. Czy może jeszcze jakoś inaczej pomóżcieprop2.jpgprop3.jpg Dodam tylko że to okno z lewej strony to wyście na taras tylko nie ma chyba takiej opcji w tym programie lub nie wiem jak zrobić.

Edytowane przez iwonad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwólcie, że w pierwszym poście przywitam się, jako nowy użytkownik forum :)

 

Dość późno wziąłem się za planowanie wykończenia zakupionego mieszkania, dlatego piszę z prośbą o pomoc, porady - cokolwiek, bo niestety w planowaniu najlepszy nie jestem :)

 

Na początek chodzi o urządzenie kuchni, która robiona będzie na wymiar. Potrzebna jednak koncepcja ustawienia i ewentualnie innych praktycznych porad.

 

Załączam dwa poglądowe zdjęcia kuchni wraz z wymiarami.

 

Zamysł główny jest taki, aby kuchnia była albo w kształcie litery L ale odwróconej (tam gdzie okno i grzejnik, będę starał się usunąć grzejnik i na tej ścianie pod oknem zamontować blat, pod którym będą szuflady).

 

Drugą koncepcją jest odwrócona litera C, czyli na ścianie na której jest wejście będzie stała lodówka a reszta jak powyżej.

 

Układ będzie na pewno inny niż na zdjęciu, bardziej praktyczny, czyli: lodówka, zlew, kawałek blatu ze zmywarką, płyta indukcyjna + piekarnik i dalej już blat pewnie.

 

Raczej chcę ograniczyć ilość szafek górnych, ponieważ bardziej podobają mi się szuflady, w których większość rzeczy będzie trzymana. Zabudowana po sam sufit raczej.

 

Za cenne rady z góry dziękuję :)

 

http://images67.fotosik.pl/1086/523e7eb10b623886m.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/1084/0ff62c5b9e1cebd6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kuchenka oczywiście będzie wyciąg. Myślę że tak samo pryska na podłogę z kuchenki przy ścianie jak na półwyspie, co to za różnica. Widziałam wiele propozycji, nawet na tym forum gdzie nawet na dużo krótszych półwyspach proponowano kuchenki i propozycje te uznawano za ciekawe. Półwysep jak pisałam już wcześniej będzie dzielony i jego część ta za kuchenka w stronę salonu będzie podniesiona do góry- taki barek. To nie jest żaden stół. Stół będzie dalej. Ale skoro jest aż tak źle to może jakaś propozycja, a nie tylko krytyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

dobry wieczór, doradźcie proszę - która wersja wygląda najlepiej?

kuchnie.jpg

zależy mi na jasnym blacie, ciemnym dole i dla lekkości jasnej górze do sufitu (ale nie białej, jakoś nie przepadam za czystą chłodną bielą, wolę jakąś złamaną biel). Wolałabym także właśnie fornir na dół, aha i podłoga kupiona więc nie podlega dyskusji. Spodobała nam się pomarańczowa błyszcząca płytka, ale wydaje mi się że lekko z fornirem się gryzie.... choć może fornir spokojniejszy dobrać? z kolei przygaszony pomarańcz to taki lekki budyniowy efekt daje ? a może mi się wydaje? co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szedłbym w aż tyle kolorów, te pomarańcze i limonki będą wyglądać od czapy. Szkło na ścianie w kolorze blatu lub szafek wiszących (ew delikatna mięta przy białych) wygląda najlepiej. Mi osobiście przy połączeniu forniru z lakierem zdecydowanie bardziej podobają się ciemne blaty. Połączeń szarości z beżami postaraj się unikać:) W sieci jest mnóstwo podobnych kuchni, popatrz które połączenia najbardziej tobie leżą. Sugerowanie się innymi opiniami nie zawsze wychodzi na dobre, bo jest tyle samo gustów ile ludzi.

 

Pod zlewem nie wejdą szuflady. Proponowałbym całą prawą ścianę przeznaczyć na szuflady, na drugiej zostawić pełne fronty, będzie lepiej grało, układ na to pozwala.

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam dwie wersje swojej kuchni, nie mam pojęcia którą wwybrać, w żadnej nie do końca podoba mi się układ szafek, kuchnia jest w kwadracie, tzn. zarówno odległość od barku do rogu ma 330 cm (ściana z okapem i zlewem) jak i od rogu do wysokiej zabudowy ma również 330 cm długości.

W wersji pierwszej patrząc na ścianę ze zlewem jest: blenda (5 cm), zlew (60 cm), zmywarka (60 cm), kosz na śmieci (60 cm), szuflady (80 cm) na których jest płyta, blenda (5 cm), narożnik (60 cm) Potem na drugiej ścianie narożnik (60 cm), blenda (5 cm), front (60 cm), szuflafy (80 cm), front (60cm), blenda (5cm) i narożnik. W jednym narożniku ma być magic corner, w drugim - tym dochodzącym do wysokiej zabudowy nerka.

W wersji drugiej patrząc na ścianę ze zlewnem jest: blenda (5 cm), zlew (60 cm), zmywarka (60 cm), kosz na śmieci (60 cm), szafka (40 cm), blenda (5 cm), szuflady narożne z płytą (60 cm), blenda (5 cm), szafka (40 cm), szuflady (60 zm), szafka (60 cm), blenda (5 cm) i narożnik (60 cm). W jednym narożniku (tym z płytą mają być szyflady narożne), a w drugim tym dochodzącym do wysokiej zabudowy albo le mans albo magic corner.

Oba układy chyba dosyć dobrze wyglądają, bo symetryczne, gorzej z funkcjonalnością, np. brakuje mi jakiegoś choćby wąskiego cargo na ścierki, tabletki do zmywarki, itp, no chyba że pod zlewem, bo kosz na śmieci jest gdzie iddziej, choć chętnie wepchnęłabym go pod zlew, wtedy w miejsce obecnego śmietnika zyskałabym szuflady - tym bardziej że nie mam górnych szafek, a kubki i talerze będę trzymać w dolnych szafkach. O przechowywanie spożywki się nie obawiam, bo w wysokiej zabudowie mam wysokie cargo na podręczne rzeczy, a dodatkowo obok kuchni spiżarnę. Mam wrażenie że właśnie szuflad na naczynia mam za mało, ale może tylko tak mi się wydaje.

Która wersja lepsza, gdzie ewentualnie wcisnąć caro na ścierki, a może jeszcze inaczej?

Kolejna kwestia to barek, który ma mieć mniej więcej 180 cm - pomysły są dwa które determinują dalsze rozwiązania: ja chcę tam barek z hokerami który będzie miejscem do szybkiego zjedzenia czegoś, a mąż niekoniecznie - mówi że hokery niepotrzebne bo tuż za barkiem jest jadalnia ze stołem. I tak: przy mojej wersji część niższa, o standardowej wysokości ma głębokość 40 cm, (tu byłyby płytsze szafki) a ta wyższa od strony jadalni 30 cm blatu pod spodem pusta z miejscem na kolana siedzących na hokerach, a wersji męża od strony kuchni tę niższą część możnaby wyciągnąć na standardową głębokość 60 cm i mieć pełnowymiarowe szafki, a ta wyższa miałaby ok. 30 cm i byłaby przeszklona od strony jadalni i służyłaby np. do przechowywania kieliszków - ale wtedy hokery się nie zmieszczą. Może dodam że ściana z barkiem ma 115 cm szerokości, bo potem jest już wykusz ze stołem.

I ostatnia sprawa jak zagospodarować te szafki w barku od strony kuchni (już niezależnie czy będą na 40 cm czy na 60 cm głębokie). Póki co jest tak: narożnik 60 cm, blenda (5 cm), front (40 cm), szafka (45 cm), butelczak 30 cm, w narozniku mają nyć zwykłe półki - może mało wygodne, ale pojemne i na pewno się przydadzą. Proszę pomóżcie mi to sensownie poukładać

http://images68.fotosik.pl/1146/e645d1b1b5ae8b19med.jpg

http://images70.fotosik.pl/1144/8f570f29fd618f97med.jpg

http://images68.fotosik.pl/1146/d15fc8844b01de82med.jpg

http://images68.fotosik.pl/1146/5ca388f7592733demed.jpg

http://images69.fotosik.pl/1145/dc5398300b5d4b5emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Przydałby się rzut z wymiarami. Najbardziej razi w oczy ten zlew wciśnięty w kąt. Ani ładnie, ani funkcjonalnie. Rozważ jego umiejscowienie na środku prawego okna. Przy tak dużych odległościach w trójkącie roboczym oraz niekorzystnej kolejności sprzętów będziesz pokonywać znacznie większe odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...