Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

trochę zmodyfikowałam wymiary przy słupku. Na końcu słupek cargo na 30cm, potem lodówka, potem szafka 30cm, kuchenka z piekarnikiem pod.

Szafki do sufitu.

[ATTACH=CONFIG]332402[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]332403[/ATTACH]

 

Jak ustaniesz w rogu raz, że zablokujesz wszystkie sprzęty, dwa, myjąc ręce możesz się poparzyć. Postaraj się nie pchać sprzętów w kąt bo są bardzo niewygodne w użytkowaniu. Ja Ci nie dałem optymalnych wymiarów szafek, tylko chodziło mi o ogólny schemat zabudowy, można trochę pomyśleć i zrobić to jeszcze lepiej. Wyżej masz fotkę kuchni ze zlewem nie na środku okna, a po prawej, wcale źle nie wygląda, a poprawia funkcjonalność w kuchni. Uważam także, że od kiedy zmywarki są w każdym domu wszelkie ociekacze w niewielkich kuchniach zabierają tylko cenny blat, szukałbym samej komory. Łączenia blatów przy zlewie unikaj.

 

No nie wiem,wydawało mi sie że wystarczy ogólny zarys:tu lodówka tam indukcja(a więc i wyciąg nad),a czy miedzy nimi szafka 60-ka będzie podzielona na 2 czy 3 szuflady to chyba elektryce nic do tego ;)a może sie myle?elektrykiem nie jestem

 

wygooglałam coś co miałam na myśli a ktoś to juz zrobił,co o tym myślicie?

 

[ATTACH=CONFIG]332413[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]332414[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]332415[/ATTACH]

 

czy lepiej by wyglądało gdyby lodówka została jak na zdjęciu,a np. zabudowe z piekarnikiem zrobić po prawej stronie okna?będzie więcej blatu.

 

Jak dla mnie jest to idealny układ dla Ciebie, szedłbym właśnie w tym kierunku. Bardzo ładna i funkcjonalna kuchnia.

Jeśli przestawisz piekarnik na prawo ilość blatów będzie podobna. Uważam, że gorzej to będzie wyglądać, dodatkowo do pomieszczenia będzie wpadać mniej światła.

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dla mnie jest to idealny układ dla Ciebie, szedłbym właśnie w tym kierunku. Bardzo ładna i funkcjonalna kuchnia.

Jeśli przestawisz piekarnik na prawo ilość blatów będzie podobna. Uważam, że gorzej to będzie wyglądać, dodatkowo do pomieszczenia będzie wpadać mniej światła.

Własnie też pomyślałam że światła będzie mniej,dzięki że pomogłes podjąć decyzje.

Dzieki że jesteście :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam się do tych którzy planowanie kuchni mają już za sobą co sądzicie o takiej wysokości szafek wysokiej zabudowy http://images69.fotosik.pl/1222/9045bfdd585bf4a3gen.png http://images68.fotosik.pl/1222/b625509752c4cfeegen.png chodzi mi tutaj o to, że okno jest dosyć wysoko osadzone i wysoka zabudowa, która ma mieć 224cm nie sięga mi do końca okna tzn nie będzie to z sobą z licowane tylko będzie niższa od okna ok 14cm, nad szafkami z wysoką zabudową planuje zabudowę z karton-gipsu, która natomiast będzie miała wysokość 32cm. Czy waszym zdaniem będzie to dobrze wyglądało? Rozważam również opcję wydłużenia szafek do 234cm z tym,że wtedy będą one musiały być dzielone na 3 części a wolałabym żeby były dzielone na dwa fronty, ale znowu tedy zabudowa będzie niższa Edytowane przez Karolinaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno jest dosyć wysoko osadzone i wysoka zabudowa, która ma mieć 224cm nie sięga mi do końca okna tzn nie będzie to z sobą z licowane tylko będzie niższa od okna ok 14cm, nad szafkami z wysoką zabudową planuje zabudowę z karton-gipsu, która natomiast będzie miała wysokość 32cm. Czy waszym zdaniem będzie to dobrze wyglądało? Rozważam również opcję wydłużenia szafek do 234cm z tym,że wtedy będą one musiały być dzielone na 3 części a wolałabym żeby były dzielone na dwa fronty, ale znowu tedy zabudowa będzie niższa

 

14 cm więcej spowoduje konieczność dodatkowego dzielenia frontów?? A z jakiego powodu? Według mnie zdecydowanie zabudowa do linii okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że stolarz trochę mija się z prawdą, ale nie jestem specjalistką w tym temacie ;) Zwykle podział frontu wynika z wysokości drzwi lodówki, ale wiele osób, aby uniknąć dodatkowego podziału robi jeden wysoki front, który jednocześnie zakrywa lodówkę i szafkę nad nią. Pierwsza lepsza firma znaleziona w sieci podaje 260 cm jako maksymalny wymiar frontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

chciałam zapytać o Waszą opinię nt. tego projektu. Dodam, że mi się bardzo podoba, jedyne, nad czym się zastanawiam - to większa ilość szuflad zamiast otwieranych szafek. Jeżeli chodzi o zlew, płytę grzewczą - usytuowanie wymuszone podłączeniem mediów. Drugi zrzut - drzwi do spiżarki są przesuwne.

 

aneta1.jpganeta2.jpg

aneta1.jpg

aneta2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokico - Dziwnie wygląda samotny wysoki słupek z piekarnikiem tak przystawiony bokiem do szafek z blatem a przy stole tylko jedna osoba będzie mogła usiąść(pozostałych krzeseł nie da się wysunąć, nie mówiąc o tym, żeby ktoś się tam wcisnął) - może słupek postaw obok spiżarki a mały stół z dwoma lub trzema krzesłami po drugiej stronie wejścia czyli zamiana miejsc. Nie widzę lodówki - jeśli ma być w spiżarni to przemyśl to, bo już były na tym forum osoby, które żałowały takiego rozwiązania. Poza tym ta spiżarka wygląda na małą i jak wstawisz w głębi lodówkę to żeby zachować do niej dostęp trudno będzie zagospodarować pozostałą przestrzeń. Być może przypadnie ci do gustu pomysł, żeby na całej ścianie po prawej od wejścia zamiast spiżarni zrobić pojemną wysoką zabudowę z wkomponowaną lodówką i piekarnikiem. Co do większej ilości szuflad - jestem za, zwłaszcza, jeśli pozbędziesz się w ten sposób tych dwóch wąskich frontów po lewej stronie płyty. Nie lubię jak ociekacz zlewu wchodzi na róg blatu - uważam, że lepiej jak ociekacz jest nad zmywarką, ale to kwestia osobistych upodobań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

chciałam zapytać o Waszą opinię nt. tego projektu. Dodam, że mi się bardzo podoba, jedyne, nad czym się zastanawiam - to większa ilość szuflad zamiast otwieranych szafek. Jeżeli chodzi o zlew, płytę grzewczą - usytuowanie wymuszone podłączeniem mediów. Drugi zrzut - drzwi do spiżarki są przesuwne.

 

[ATTACH=CONFIG]333036[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]333037[/ATTACH]

 

Przydałby się rzut z wymiarami, w innym wypadku ciężko proponować jakiekolwiek zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę odnośnie kuchni, jakiekolwiek uwagi.

Pierwotnie zlew miał być na ścianie obok płyty grzewczej, ale chyba jednak lepiej będzie umieścić go pod oknem?

Na drugim rzucie widać miejsce gdzie miałby stać stół - w połowie jest to już salon :)

Nie wiem, która opcja z trzech widocznych na wizualizacjach byłaby najlepsza - szafki do końca ściany, węższe szafki do końca ściany czy półwysep.

W tych szufladach, które są pod oknem miałyby być częściowo rzeczy kuchenne i inne typu obrusy, ręczniki itp. bo nie mam na nie innego miejsca w domu.

Nie mam też pomysłu jak umiejscowić szafki górne, w których miałyby być np. talerze, kubki. A może lepiej zrezygnować z górnych szafek?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

kuchnia2.JPG

kucnia1.JPG

kuchnia3.JPG

rzut2.JPG

rzutkuchni.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę odnośnie kuchni, jakiekolwiek uwagi.

Pierwotnie zlew miał być na ścianie obok płyty grzewczej, ale chyba jednak lepiej będzie umieścić go pod oknem?

Na drugim rzucie widać miejsce gdzie miałby stać stół - w połowie jest to już salon :)

Nie wiem, która opcja z trzech widocznych na wizualizacjach byłaby najlepsza - szafki do końca ściany, węższe szafki do końca ściany czy półwysep.

W tych szufladach, które są pod oknem miałyby być częściowo rzeczy kuchenne i inne typu obrusy, ręczniki itp. bo nie mam na nie innego miejsca w domu.

Nie mam też pomysłu jak umiejscowić szafki górne, w których miałyby być np. talerze, kubki. A może lepiej zrezygnować z górnych szafek?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

 

Ta opcja wydaje mi się najlepsza:

kucnia1.JPG

Ewentualnie można by dodać jeszcze rządek płytkich szafek na krótszej ścianie jadalni:

rzutkuchni.JPG

 

Zlew może być pod oknem lub w jednym ciągu kuchennym z płytą. Pomiędzy nimi dwie szafki, przy czym w jednej zmywarka (ta obok zlewu).

Nad ciągiem z płytą i zlewem można dać szafki wiszące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia w kształcie litery G wymaga przestrzeni, tu jest tylko 2,6m szerokości pomieszczenia. Zdecydowanie wyrzuciłbym ten barek, zbędna zawalidroga, dodatkowo drzwi na przeciwko i będzie tego wszystkiego zwyczajnie za dużo, za ciężko. Wysoka zabudowa do końca ściany, po drugiej stronie równolegle nad blatem szafki wiszące. Zlew zostawiłbym na oknie, w układzie "L" wygodniej się pracuje niż wzdłuż jednego ciągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi pomożecie z naszą kuchnią :)

 

Plan i wymiary:

plan.jpg

Nie ma drzwi, jest tylko otwarte przejście, a nad nim szafka.

 

Aktualny układ:

plan_aktualny.jpg

Dla mnie bardzo niewygodny, nie mam blatu roboczego. Na blacie z prawej strony jak się robi coś „brudnego” to umycie go jest praktycznie niemożliwe – zlew po drugiej stronie i zachlapana cała podłoga.. Dodatkowo kuchenka w kącie i 20 cm między nią a zlewem.

 

Dlatego też chcemy trochę to pozmieniać – plan tego co udało nam się wymyślić:

plan_nowy.jpg

Ściany są nieruszalne – wszystkie nośne. Okno jest dość wysoko – ok. 120 cm, dzięki temu można postawić zlew pod oknem i będzie dało się je normalnie otworzyć i nie zahaczyć o baterię. Grzejnik byśmy przenieśli na ścianę koło okna na wysokości szafek wiszących. Dzięki temu pod oknem możemy dać normalne szafki, a nawet wsunąć je 10 cm we wnękę zyskując trochę miejsca. Z prawej strony okna myśleliśmy nad słupkiem 50-60 cm z mikrofalówką. Szafki wiszące tylko na lewej ścianie i myślałam, żeby były do sufitu (wys. 255cm), ale nie wiem czy nie zrobi się przytłaczająco. Lodówka i kuchenka 60cm wolnostojące. Zmywarka do zabudowy 45 cm.

I chcę mieć jakiś stół, bo lubimy jeść w kuchni :)

 

Oceńcie proszę, bo nie jestem do końca przekonana do takiego układu.

I nie wiem czy mogę tak daleko od pionu dać zlew i zmywarkę.. i czy jakoś dociągnę rurę od okapu do wentylacji.

Edytowane przez ana87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy mogę tak daleko od pionu dać zlew i zmywarkę.. i czy jakoś dociągnę rurę od okapu do wentylacji.

 

Sama odległość od pionu to mniejszy problem. Rury CO mogą przeszkadzać - nie wiem czy można poprowadzić rury wod-kan w ścianie za nimi lub po skosie przed nimi. Okapu daleko nie przesuwasz.

 

W Twoim projekcie wcale nie masz tak dużo blatu, zwłaszcza z tym słupkiem na mikrofalę. Na lewej ścianie może się zrobić lekki chaos wizualny bo będzie lodówka, szafki wiszące, których nie dociągniesz do końca ze względu na rury i grzejnik oraz szafka z okapem powieszona wyżej(jeśli kuchenka gazowa)lub luka na okap wolno wiszący.

 

1)Moja propozycja to na lewej ścianie tylko kuchenka z okapem i płytkimi półkami(i ew.grzejnik), pod oknem zlew i zmywarka a po prawej lodówka, blat ze stołkami i szafki wiszące.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/402da32e5661.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8b40c217a445.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ad4e80ee248c.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bf8d35afefea.jpg

 

 

2)Bez kombinowania z przenoszeniem grzejnika i poprowadzeniem instalacji do zlewu i zmywarki. Obok lodówki blat pomocniczy do postawienia chlebaka, tostera, ew.mikrofalówki itp. Pod oknem płytszy blat roboczy(50-40cm)służący również za stolik. Między zlewem a kuchenką ok.80cm blatu. Na całej lewej ścianie można powiesić szafki górne ale chyba lepiej zostawić ją "luźniejszą".

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8dda686f82a8.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ad70e4f89eec.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6bf94112d933.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/97b0440c4419.jpg

Edytowane przez alicyja
dodana druga propozycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na zainteresowanie :)

 

Może najpierw faktycznie dopytam o poprowadzenie rur wod-kan za rury CO zamiast kombinować. Choć pierwsza wersja chyba bardziej mi się podoba. Próbowałam nawet podobnego układu ale zamiast blatu wpychałam stolik i krzesła - elekt marny ;)

 

Ogólnie nie jestem przekonana czy przy takim blacie-stoliku jak się postawi normalne krzesła z oparciem to czy będzie to wygodne. Stołki można wsunąć pod spód i zyskuję blat, krzeseł już nie. Dodatkowo czy jak ktoś będzie tam siedział to czy nie będzie siedział na środku kuchni i przeszkadzał drugiemu w przygotowaniu posiłku?

 

A w projekcie 2 co zrobić z suszarką do naczyń? Wiem, że jest zmywarka, ale i tak zawsze coś myję ręcznie. Najchętniej z lewej też bym dała szafki górne i tam suszarkę, ale boję się, że kuchnia będzie zagracona..

Na początku z lewej strony ustawiałam to podobnie (cargo, kuchenka gazowa, szafka, zmywarka i zlew 1,5 komorowy do szafki 60) a pod oknem albo 1) "dziura" na kaloryfer z blatem, szafka i lodówka po prawej stronie okna albo 2) przenieść kaloryfer na lewo ode okna i pod oknem szafki i na końcu lodówka. Szafki wiszące tylko z lewej i nad lodówką a na prawo od drzwi wszedłby stolik i krzesła.

Edytowane przez ana87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, źle odczytałam Twój rzut i myślałam, że kuchnia ma 260cm szerokości a nie 280cm. Dlatego odrzuciłam na początku wersję z lodówką po prawej stronie okna bo zakładałam, że ścianki po obu stronach mają po 55cm. Ale skoro jest więcej miejsca to może i szafki górne(gł.30-35cm) na lewej ścianie da się dociągnąć do końca i obok nich zmieści się bardzo wąski grzejnik(ok.30cm).

 

3)Po lewej od wejścia: szafka 30, kuchenka 60, zmywarka 45, szafka ze zlewem 100cm z drzwiami 60cm i stałym bokiem 40cm do którego przystawione są prostopadłe szafki o głębokości ok.50cm(wsunięte 10cm we wnękę okna) - szafka 60 i szuflady 90cm. Szafki wiszące to 30+60+3x45 i 10cm blenda(miejsce na grzejnik).

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d6fbbb56b17d.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c283f2fbc037.jpg

 

Gdyby szafki pod oknem zrobić standardowej głębokości albo nawet jeszcze 10cm głębsze(żeby krawędź blatu była równo z lodówką) to dostęp do zlewu robi się gorszy - chyba, że przesunie się zlew w stronę kuchenki o ile jesteś gotowa zrezygnować z całkiem sensownego blatu między nimi. Fajnie by było gdyby jednak dało się zlew przenieść pod okno.

Nie bardzo mam pomysł gdzie umieścić mikrofalówkę. Może w szafce wiszącej - nad blatem albo nad stołem? Albo na stole - dłuższym niż na wizualce, np.100x70cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...