Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tomkowa, dzięki, można sobie chociaż popatrzeć na urodę projektów.

Mattilda, może krakowskim targiem pólmat/satyna? Sama też mam dylemat, bo generalnie wolę mat we wnętrzach (w meblach, kaflach itd). Ale bardzo mi się podoba kontrast głębokiego połysku z surowością drewna olejowanego lub woskowanego. Kurczę, człowiek jest pełen sprzeczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta z rameczką super

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339599&d=1449157984

 

Ale wiszące bardziej podobają mi się pod sam sufit. Nie masz wersji szafek wiszących pod sufit z ramką drewnianą?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339604&d=1449157826

 

 

Szafki do sufitu to była pierwsza wersja, którą wstępnie odrzuciłam bo troche za dużo dla mnie tych szafek. Ale dostałam kolejną propozycję, a tym samym wiecej dylematów :)

Chyba jednak bedzie mat, tak dla odmiany od dotychczasowej kuchni.

Dziękuję wszystkim za rady :)

I wrzucam wam do podglądu jeszcze jeden pomysł P. Agnieszki :)

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki do sufitu to była pierwsza wersja, którą wstępnie odrzuciłam bo troche za dużo dla mnie tych szafek. Ale dostałam kolejną propozycję, a tym samym wiecej dylematów :)

Chyba jednak bedzie mat, tak dla odmiany od dotychczasowej kuchni.

Dziękuję wszystkim za rady :)

 

Połysk powodowałby, że w wysokiej zabudowie odbijałoby się światło okna i oprócz totalnego blasku biegałabyś ze szmatką, aby wytrzeć wszelkie ślady, które tu byłyby bardzo widoczne. Mat będzie wyglądał super :)

Zgadzam się, że wysokie szafki tworzą wrażenie, że czegoś jest za dużo ;) Wersja z lampkami w miejsce szafek też ciekawa, jednak ja zakochałam się w tej wersji:

 

01_02.jpg

 

02_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piu, ta wizka jest piękna, to prawda, ale czerń jest, na blatach, tylko tego na tym ujęciu akurat nie widać :) I te czarne blaty w połączeniu z drewnem i bielą wyglądają fantastycznie. Ale masz rację: ile nas, tyle opinii :D

 

 

A dla mnie biel frontów plus szarość podłóg plus grafit blatów plus czerń sprzętów plus dąb w jednym projekcie to już jest za dużo, dlatego podoba mi się ta jedna wizka, na której grafitów nie widać :)

To narzuca stylistykę całemu wnętrzu, może i ładną, ale strasznie oklepaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images72.fotosik.pl/112/6d090a536f430591.jpg

 

 

te otwarte górne szafki - wnęki są moim zdaniem bez sensu - nic się tam nie zmieści i będą tylko łapać kurz

 

Tez jestem zdania, że te poleczki niepraktyczne. I wysoka zabudowę zrobiłabym w jednym kolorze, ten ciemny u gory zaburza proporcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania, że te poleczki niepraktyczne. I wysoka zabudowę zrobiłabym w jednym kolorze, ten ciemny u gory zaburza proporcje

te górne wnękowe półeczki aż się proszą o kurz, więc nie jest to chyba praktyczny pomysł, ale z ciemnego koloru w kuchni bym nie rezygnowała, bo to zawsze ciekawy akcent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te górne wnękowe półeczki aż się proszą o kurz, więc nie jest to chyba praktyczny pomysł, ale z ciemnego koloru w kuchni bym nie rezygnowała, bo to zawsze ciekawy akcent.

 

Chodzilo mi o ciemny kolor w wysokiej zabudowie, wydaje mi sie ze ta czesc lepiej wygladala by w jedym kolorze.

 

 

 

Jeśli chodzi podloge w jadalni to jest to dąb bielony, niestety nic konkretnego tylko podgladowo. Nie rozgladalam sie jeszcze za podloga bo do tego daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w kwestii wybrania układu kuchni. Dodam, że aneks jest bez okna. Meble będą raczej białe (ale jeszcze nie wiem czy mat czy połysk), blat szary, płytki na podłodze szare, między szafkami biała cegiełka przykryta szkłem.

No i mój problem: czy lepszy układ ten "otwarty", gdzie widać blaty od strony salonu? Na wprost wysoka zabudowa, na blacie lewym indukcja, na prawym zlew podwieszany. Przy tym układzie dociera tam więcej naturalnego światła i nie stoi się tyłem do salonu.

Czy może ten, gdzie meble kończą się zabudową ze ścianki? Z prawej wysoka zabudowa, na wprost z prawej zlew, na lewym blacie indukcja. Dzięki tym ścianom od strony salonu nie byłoby widać tego co jest na blatach (np. bałaganu ;)), ale będąc w kuchni niestety musiałyby chyba cały czas świecić się lampy, bo do blatów mało co docierałoby światło naturalne. No i będąc przy zlewie byłoby się tyłem do salonu

A Wy jak to widzicie? Co wybrać? Co ma plusy a co minusy?

Aneks otwarty.jpg

Aneks zamknięty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorka

A ja połączyłbym obie opcje. Po prawej wysoka zabudowa jak na 2 wizce, a środek i lewa szafki dolne i wiszące. Jeśli koniecznie chcesz mieć przynajmniej kawałek ukrytego blatu możesz poratować się barkiem lub ścianką. W dwójce będzie ciemno, przypomina mały bunkier, ściana zamykająca blat w pewnym stopniu ogranicza ruchy. Nie podoba mi się zupełnie. W jedynce na pewno 2 oddzielne blaty to duży minus. Otwieranie lodówki i jednoczesne blokowanie blatu to kolejny. Dużo szafek narożnych, trudno dostępnych lub drogich jeśli będą wyposażone w systemy. Chciałbym zobaczyć wymiary pomieszczenia, jesteś pewna, że zabudowa wysoka (lodówka i piekarnik) wejdzie między ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te górne wnękowe półeczki aż się proszą o kurz, więc nie jest to chyba praktyczny pomysł, ale z ciemnego koloru w kuchni bym nie rezygnowała, bo to zawsze ciekawy akcent.

 

Chodziło mi o ciemny kolor przy wysokiej zabudowie, nie wiszacych gornych szafkach. Wysoka zabudowe zrobilabym w jednym kolorze.

 

Jesli chodzi o podloge w jadalni to nie jest to nic konkretnego, kolor to dab bielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...