Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzień dobry, mam pytanko co do bezuchwytowych szafek... marzy mi się coś takiego jak poniżej, chodzi konkretnie o szuflady, gładkie bez frezów - te niższe szuflady. Czy w grę wchodzą tylko tipony? wiem , że tuż pod blatem musi być frez albo listwa, ale w niższych aby były jak najbardziej "gładkie".

Bez elektrycznych bajerów, chyba tylko tipony, zgadza się?

kuchnia-uchwyty fajne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arek, dzięki za sugestię. Czyli byłbyś za wersją drugą bez tych ścianek zamykających od strony salonu?

Dałeś mi do myślenia z tym sprzętem agd, ale w tej wysokiej zabudowie lodówka i piekarnik powinny tam wejść.

W załączeniu rzut tego aneksu, mam nadzieję, że widać wymiary.

 

Sprzęt spokojnie się zmieści. Tak, jestem za wersją nr 2, ale jedną ściankę możesz zostawić, tą przy wysokiej zabudowie.

Dmagda165

 

Tak. Ale czy warto aż tak sobie utrudniać pracę w kuchni? Oczywiście jeśli ma ona służyć, a nie wyglądać:)

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie, obserwuje watek od pewnego czasu, jakoze juz jestem na etapie SSZ, moge planowac kuchnie :-)

 

Na etapie projektu domu, wymarzylam sobie wyjscie z kuchni na zadaszony taras (duzo drewna- nadbitka) i siedzisko na parapecie wielkiego okna (45 cm nad poziomem 0) oraz stol koniecznie bardziej w kuchni niz w pokoju (taki stol wokol ktorego toczy sie zycie gdy mama gotuje, na ktorym odrabia sie lekcje i klei pierogi).

 

Zależalo mi na schowaniu plyty (roznoszenie sie zapachow na pokoj) i nie chce piekarnika w slupku (rzadko uzywam, wole slupek przeznaczyc na spizarke).

 

Bardzo prosze o wszelkie komentarze dotyczace kuchni (lodowka bedzie wolnostojaca- zostawilam na nia miejsce), plyta indukcyjna tam gdzie okap (niestety planer nobilia nie pozwala rozlaczyc plyty i zaplanowac samego piekarnika). Z gory dziekuje za pomoc!

 

 

 

kuchnia0.jpg

 

kuchnia1.JPG

kuchnia3.JPG

Kuchnia2.JPG

 

Strasznie podoba mi sie taka podloga:

 

kuchnia_podloga_wzor.jpg

 

W salonie beda plytki drewnopodobne, kominek bedzie w lupku (to taki drugi motyw domu poza drewnem), Zastanawiam sie nad zestawieniem lupka, plytki drenopodobnej i kremowego gresu w czesci kuchennej na wzor powyzej tylko obawiam sie zeby ten wzor nie przytloczyl calosci (pokoj z kuchnia to tylko 32 m2)

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

questa, moim zdaniem kuchnia niefortunnie rozplanowana, w jednym kącie masz wciśniętą w kąt płytę, zaraz obok zlewozmywak, a dalej cały blat roboczy. To bardzo niewygodne rozwiazanie, blat powinien być pomiędzy sprzętami, tak aby można było wyciągając coś z lodowki mieć gdzie to odstawić, płyta musi mieć miejsce z obu stron, żeby ostawić garnek, ale też żeby koło płyty mieć gdzie np. pokroić warzywa przed wrzuceniem do gotowania czy smażenia, to samo ze strefą mycia, poza tym w Twoim układzie kuchni jeśli ktoś stoi przy płycie, to już dostęp do zlewozmywaka jest ograniczony.

Piekarnik w drugim kącie też słabo widzę, sytuując go przy samej ścianie masz ograniczone możliwości złapania gorącej blachy czy innego czegoś z prawej strony.

Może przenieś słupek-spiżarkę w miejsce piekarnika, uzyskasz trochę miejsca i blatu kolo płyty i odsuń zlewozmywak z kąta.

Stół chyba lepiej wyglądałby i byłoby wygodniej gdyby stał na środku, trochę w formie wyspy rozdzielającej kuchnię od pokoju.

Półki narożne górne zgodnie z tym co pisze Elfir do likwidacji, albo zamień je na normalne półki, albo zamykane szafki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że nie tylko liczy się piękny wygląd, imponujące wrażenie, ale przede wszystkim praktyczność i funkcjonalność:-) na własnej skórze przekonaliśmy się o tym, dlatego teraz o wiele bardziej ostrożnie wybieraliśmy meble do kuchni... Owszem, może być stylowo, ale właśnie takie wnęki czy wysokie połyski to szczyt niepraktyczności. Najlepiej stawiać na proste meble, ale wiadomo, że to kwestia gustów...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki, ok piekarnik dalam pod plyte i wywalilam spizarke na rzecz blatu :D Nad poleczkami otwartymi sie waham (takie sa wygodne do siegania, ale z doswiadczenia wiem ze trudno na nich utrzymac porzadek). Moze zostawie chcby jedna na przyprawy ?

 

 

Zlewu za szafka i zarazem plyty za szafka ukryc nie moge, a chce ukryc plyte coby mi sie zapachy nie roznosily.

 

kuchnia sama lodowka.JPG

Edytowane przez questa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia dachowo.jpg

kuchnia dachowo.jpg3.jpg

kuchnia dachowo.jpg4.jpg

Witam, proszę o rady/ocene kuchni. Kuchnia ok 12 metrów, otwarta na salon. Na wyspie kontakty wysuwane typu "grzybek", żona świadomie nie chciała blatu na wysokości okna + dodatkowo wie o dystansie między zlewem a lodówką/częścią do gotowania. Zlew nie miał być pod oknem.

Fachowiec zaproponował "ściankę" po lewej stronie zamiast blatu + wiszących szafek.

Na podłodze tylko i wyłącznie panel pod kolor blatu. Za indukcją czarne szkło, by nie było niespodzianek przy gotowaniu (choć płyta bez płomienia, czyli powinno być bezpiecznie)

Proszę o rady.

Edytowane przez jarekFTW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zlewu za szafka i zarazem plyty za szafka ukryc nie moge, a chce ukryc plyte coby mi sie zapachy nie roznosily.

 

[ATTACH=CONFIG]341934[/ATTACH]

 

Wydaje mi się, że chodziło o wrzucenie zlewu w miejsce płyty.

Jeśli wolisz ukrywać za lodówką okap i płytę, to przynajmniej odsuń od narożnika zlew - przenieś go w miejsce zmywarki, a zmywarkę też przesuń (nadal po prawej stronie zlewu).

Jeśli koniecznie mają być odkryte półki, to lepsze będą w prostej a nie ściętej czy zaokrąglanej formie. Poza tym wystarczą tylko te przy narożniku z okapem, a przy oknie lepsza będzie zamykana szafka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie projektant tylko do mebli to zbędny wydatek ,dobry stolarz z doświadczeniem zaprojektuje , wykona kuchnie,podsunie pomysły i rozwiązania.

projektant narysuje tylko wizualizacje za nie małe pieniądze i wstawi swoja magiczna tabelkę:

-wymiary sprawdzić na miejscu inwestycji

-powyższy projekt jest projektem koncepcyjnym,nie uwzględnia rozwiązań wynikającej z sztuki stolarskiej

-wykonawca czyli stolarz jest zobowiązany do ustalenia z inwestorem (klientem) rodzaj sprzętu AGD

itp

 

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie rady, ostatecznie mama przekonala mnie do zmywarki i piekarnika na wyzszej pozycji. Koniecznie chcialam szafke nad zlewem z suszarka, ale w tym wariancie moge zrobic z boku. Okap w szafce (i tak silnik zewn na poddaszu).

 

Martwi mnie mala ilosc blatu ale z drugiej strony bedzie stol...

 

Wszystko lacznie z obudowami bedzie debowe, tylko fronty w polysku nie.

 

kuchnia2.JPG

 

http://kuchniezdrewna.net.pl/realizacje/loft

 

Teraz ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie rady, ostatecznie mama przekonala mnie do zmywarki i piekarnika na wyzszej pozycji. Koniecznie chcialam szafke nad zlewem z suszarka, ale w tym wariancie moge zrobic z boku. Okap w szafce (i tak silnik zewn na poddaszu).

 

Martwi mnie mala ilosc blatu ale z drugiej strony bedzie stol...

 

Wszystko lacznie z obudowami bedzie debowe, tylko fronty w polysku nie.

 

[ATTACH=CONFIG]342478[/ATTACH]

 

http://kuchniezdrewna.net.pl/realizacje/loft

 

Teraz ok?

 

Lepsze byly projekty wczesniejsze. Ten nie jest dobry:

- zlew za blisko naroznika, trudno bedzie z niego korzystac

- po otwarciu zmywarki nie bedzie mozna korzystac ze zlewu, a przelozenie naczyn ze zlewu do zmywarki bedzie graniczylo z cudem.

Jak widac stolarz to nie projektant i nie zawsze wystarczy.

 

Hej dzieki, ok piekarnik dalam pod plyte i wywalilam spizarke na rzecz blatu :D Nad poleczkami otwartymi sie waham (takie sa wygodne do siegania, ale z doswiadczenia wiem ze trudno na nich utrzymac porzadek). Moze zostawie chcby jedna na przyprawy ?

 

 

Zlewu za szafka i zarazem plyty za szafka ukryc nie moge, a chce ukryc plyte coby mi sie zapachy nie roznosily.

 

[ATTACH=CONFIG]341934[/ATTACH]

 

 

ten uklad jest ok , ale:

- w miejsce plyty daj zlew - ze zlewu czesciej nieprzyjemnie pachnie niz z kuchenki

- kolo okna wstaw slupek z piekarnikiem

- z lewej str. skupka z piekarnikiem wstaw plyte w odleglosci 40-60 cm od slupka

 

Wprawdzie to klasyka ukladu, ale dobrze sie sprawdzajaca, bo bedzie dobry ciag roboczy - lodowka, zlew, blat roboczy, plyta, piekarnik. Naczynia w zlewie nie beda widoczne z salonu, piekarnik bedzie, spory blat roboczy.

 

Jesli martwisz sie o zapachy to albo zamontuj wydajny, albo 2 wysokie slupki umiesc kolo okna, a kuchenke po lewej, oddzielajac ja od salonu scianka.

Edytowane przez Sawadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsuń chociaż o 40 cm zlew od narożnika. Nie przeszkodzi ci to w odkładaniu naczyń na suszarkę schowaną za piekarnikiem, ale ułatwi pracę i zapobiegnie opieraniu się o goracą szybe piekarnika.

 

60 cm miedzy otwarta zmywarka a zlewem, obrot o 180 stopni i slupek w miejscu obrotu, naczynia przenoszone nad podloga - mokra bedzie podloga, osoba przenoszaca naczynia, a slupek poobijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, proszę o ocenę projektu kuchni.

 

http://images78.fotosik.pl/214/80d10379032e0174gen.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/214/d76edff8fe48f89f.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/214/bc2875ba5d5335d2.jpg

 

http://images77.fotosik.pl/214/aff76bcaa5abfc6e.jpg

 

w stosunku do pierwotnego planu burzona jest ściana między salonem a kuchnią tworząc aneks. dobudowana lodówka idzie w zabudowę obok szafka i na tym kaloryfer. dobudowana szafa z przejściem do kuchni 1,1m.

Proszę o uwagi odnośnie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero siadam do projektowania kuchni, dlatego wielka prośba o podpowiedzi :-)

Kuchnia nie jest duża. Planuję, aby była w kształcie litery U. Styl: minimalistyczny/skandynawski - jasne z elementami drewna. Mieszkanie ma 2,8m wysokości, dlatego ciekawi mnie kwestia wykorzystania szafek do samego sufitu na rzeczy, z których korzystam rzadko.

 

kuchnia2.jpg

 

kuchnia1.jpg

 

 

Inspiracje: http://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia/235038_photoshoot-for-patryk-kowalski-architect-kuchnia-styl-minimalistyczny

http://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia/51585_-kuchnia-styl-minimalistyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam jakiś czas temu o pomysły na przebudowę mojej kuchni. Po długim namyślaniu się, kombinowaniu, mierzeniu i liczeniu wymyśliłam coś takiego. Wszelkie uwagi mile widziane - krytyczne też ;) Może zobaczycie coś czego ja np. nie widzę, nie wzięłam pod uwagę itp. Na podział szafek na razie za bardzo nie zwracajcie uwagi- generalnie szafki górne będą zabudowane pod sufit (u góry szafki raczej przeszklone, na rzadko używaną ale potrzebną zastawę, żeby nie były zbyt "ciężkie" wizualnie). Szafki dolne to w większości będą pewnie szuflady. Uprzedzę pytania- lodówka musi być duża bo jest nas (prawie) 5 os. a często mamy gości więc lodówka 60-tka jest stanowczo za mała.

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/a_zpsjofaj6zr.jpg

tej ciemnej ściany na obrazku poniżej nie ma- kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/c_zpsx3f4atnj.jpg

 

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/b_zpsc0wnderu.jpg

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/d_zpsdsmqhve9.jpg

Edytowane przez ngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...