Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Małgoś, rzecz najważniejsza to wywalenie zlewu z narożnika. To niezbyt wygodne rozwiązanie.

Opcja ze zlewem oddzielonym od płyty i piekarnika zmywarką, jest już nieco lepsze, ale 60cm blatu roboczego pomiędzy tymi sprzętami to takie całkowite minimum.

Ja bym zlew umieściła w tym rzędzie co lodówka. To jest dobry układ, gdy bardzo chcesz mieć piekarnik w słupku przy wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcccinn, przy tym układzie masz:

- mało blatu roboczego

- jest bardzo ciasno - miejsce tylko dla jednej osoby na raz

- może być kłopot z otwieraniem szafek wiszących przy wyciągu

 

Jakie wymiary ma Twoja kuchnia? Możesz wrzucić rzut z wymiarami kuchni wraz z przyległościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss, tak kuchnia jest mała ma 5,7 m2. W załaczniku rzut kuchni z wymiarami. Zakładając układ z literą U to przestrzeń do chodzenia w kuchni to będzie 1,25m na 1,25m. Raczej nie widzę możliwości zmiany układu na L - chociaż robiłem takie próby - z plusów to, że odzyskuje się wtedy jeden narożnik .

kuchnia_L.jpg

 

 

kuchnia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss, tak kuchnia jest mała ma 5,7 m2. W załaczniku rzut kuchni z wymiarami. Zakładając układ z literą U to przestrzeń do chodzenia w kuchni to będzie 1,25m na 1,25m. Raczej nie widzę możliwości zmiany układu na L - chociaż robiłem takie próby - z plusów to, że odzyskuje się wtedy jeden narożnik .

[ATTACH=CONFIG]343465[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]343464[/ATTACH]

 

Nie, nie chodzi o układ kuchni (U jest idealne), lecz rozmieszczenie sprzętów.

Jutro przyjrzę się dokładniej.

Czy piekarnika koniecznie musi być w słupku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik nie musi być w słupku. Faktem jest, że bawiłem się w różne rozmieszczenie. Od np. zlew na tej ścianie, gdzie jest lodówka i piekarnik + płyta grzewcza na ścianie łazienkowej. Tylko wtedy zmywarka wychodziła jakby w części wyspowej, więc dość daleko od pionu, który jest w rogu - tak jak to widać na zamieszczonym niżej zdjęciu:

 

DSC_1023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]343467[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343468[/ATTACH]

Witam

dostałam wstępny projekt kuchni. Na pewno do zmiany jest podłoga będzie w kolorze drewna. Zastanawiam się nad zmianą okapu na szafkę z okapem pod szafkowym. Zdecydowaliśmy się też na białą płytę indukcyjną. Szafki drewniane chciałam żeby wyglądały mniej więcej tak jak na zdjęciu

[ATTACH=CONFIG]343469[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]343470[/ATTACH]

Czy drzwiczki z fezem do otwierania wychodzą dużo drożej niż z uchwytami? Macie jeszcze jakieś cenne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bea135 - przesuń zlew na środek blatu pod oknem albo nawet trochę bliżej prawej ściany ale niech ociekacz nie wchodzi na blat w rogu. Okap w szafce wiszącej - jestem na tak. Jeśli płyta indukcyjna biała to zlew chyba też? Średnio według mnie wygląda ta drewniana okładzina wychodząca na ścianie z oknem poza głębokość szafek - spróbuj może zakończyć ja równo z szafkami albo wstawić w rogu na blacie wąski "słupek" albo odważnie - "pojechać" z drewnem wszędzie nad blatem(wokół okna też).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U nas też mała kuchnia :/ Ale będziemy próbowali osiągnąć coś takiego...

[ATTACH=CONFIG]342528[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]342529[/ATTACH]

 

Kalkulatorek napisz proszę ile cm ma ściana z lodówką? Jakie są wymiary Twojej kuchni? Ciekawa jestem jak wygląda bok lodówki. Możesz podesłać więcej zdjęć, jeśli oczywiście posiadassz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w podjęciu decyzji: mam kuchnię o wymiarach 4*3 m otwartą na salon.

Aranżację planuje w nowoczesnym stylu. Szafki po lewej stronie wysoka zabudowa w kolorze wanilia lub biel, szafki dolne na pozostałych ścianach oraz od strony salonu fornir orzech amerykański lub palisander. Szafki bez uchwytów, frezowane. Blaty białe lub kremowe. Nad szafkami lacobel w jasnym kolorze biel lub krem lub szarość.

Płytki na podłogę w kuchni już zakupiłam tubądzina epoxy grey w macie. (szare, betonowe)

Na podłodze w salonie planujemy położyć drewno - dąb atakama old.

 

Z tym, że teraz mąż mnie namawia by pociągnąć drewnianą podłogę do kuchnii, żeby się brzydko nie odcinała. Tylko, że wtedy raczej nie będą pasowały dolne szafki w kolorze drewna.

 

Co zrobić lepiej zostać przy pierwotnej wersji. Czy może zrobić drewnianą podłogę w kuchni, a szafki szafki w kolorze białym lub jasny krem i do tego drewniany blat.

 

Dodaje że okna w kuchni na obydwu ścianach w kolorze złoty dąb.

 

Proszę o pomoc która opcja lepsza. Za moment muszę zamówić szafki, a nadal nie wiem:/

Poniżej zamieściłam zdjęcie nr 1) moja wizualizacja, nr 2 i 3 aranżacje, które mi się podobają z internetu.

20160207_154228.jpg

20160207_154249.jpg

20160207_154308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc ludzi odcina kuchnię płytkami z prozaicznego powodu - wygody w sprzątaniu:

http://bi.gazeta.pl/im/ac/93/10/z17382572Q,Jadalnia-to-czesc-duzej-przestrzeni-dziennej-na-pa.jpg

 

http://i.najlepszedomy.pl/i/00/09/62/000962_960.jpg

 

Możesz zrobić pas płytek pod samymi szafkami a na środku "dywanik" z parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejny nasz pomysł to panele:

http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe-laminowane/panel-podlogowy-laminowany-dab-filadelfia-classen,p133849,l188.html

lub

http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe-laminowane/panel-podlogowy-laminowany-pedro-alberto,p251062,l188.html

na podłodze w salonie i kuchni

 

szafki kuchenne w układzie jak na zdjęciach, po lewej wysoka zabudowa w kolorze waniliowym na wysoki połysk, szafki pod okanami tylko niskie w kolorze fornir palisander - matowe - blat kremowy.

Myślałam, żeby nóżki dolnych szafek zabudować kremowym cokołem, żeby się odcinało od podłogi, co o tym myślicie?

 

Blat zrobić jasny po całości czy tak jak na drugim zdjęciu od strony salonu drewniany? Jeśli drewniany to w jakim kolorze? Może zbliżony do palisandru?

 

Proszę o opinię czy taki wystrój jest ok? i czy szafki nie będą gryzły się z panelami?

 

Myślę o takim odcieniu palisandra jak na trzecim zdjęciu.

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

20160207_154308.jpg

20160207_154228.jpg

202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w zaplanowaniu kuchni w kształcie litery L. Rzut kuchni z projektu (Dom w wisteriach 2 (W)) oraz zdjęcia kuchni przed wybudowaniem ścianki i w trakcie, ścianka jest do samego sufitu, zamieszczam w załączniku.

- Kuchnia ma wymiary 300x305 cm.

- Ważna zmiana: zamiast ścianki skośnej jest ścianka prostokątna o wym. 107x105, nie chcę kuchni otwartej na salon.

- Wejście z holu 120 cm, wejście z jadalni 190 cm.

- Okno szerokość 150 cm, od ściany nośnej (tej od wiatrołapu) do okna jest 88 cm, od końca okna w stronę jadalni 46 cm, licuje się na równo ze ścianką prostokątną tą co ma 107 cm.

- Wysokość blatu zaplanowana na ok. 86 cm.

- Pod schodami spiżarka obniżona o 70 cm.

 

Chciałam ściankę, żeby odgrodzić kuchnię od salonu a teraz mam z nią problem i nie mam dobrego pomysłu na jej aranżację.

Wstępny plan mam taki, patrząc od wejścia:

- lodówka 60 cm, nad nią szafka wisząca

- blat 60 cm

- płyta indukcyjna 60 cm

- blat 60 cm

- zlew tak jak w projekcie 1,5 komorowy z ociekaczem (dług. całkowita ok. 100 cm, a może mniejszy 1 komora i ociekacz?),ociekacz wepchnięty w kąt, nie chcę zlewu bezpośrednio pod oknem.

- pod oknem długi blat roboczy

- między kuchnią a jadalnią barek śniadaniowy z podwyższonym blatem, zasłaniający widok na kuchnię od salonu + dwa hokery/krzesła

- w ściance prostokątnej w słupku piekarnik 60 cm, nad nim mikrofala , obok powstaje blat ok. 40 cmm mógłby tam stać ekspres do kawy, nad nim szafka na kawę i herbatę..?

 

Czy taka kuchnia będzie ma ergonomiczny sens? Co poprawić, żeby kuchnia stała się wygodnym "sercem domu"?

 

Raczej nie chcę lodówki koło okna od str jadalni (zresztą tam braknie miejsca, bo jest 46 a lodówka potrzebuje 60). Pod płytą mógłby być piekarnik, a mikrofala gdzieś w szafkach wiszących, tylko co z tą ścianką?Może jakoś inaczej ją wykorzystać?

 

 

Teraz mam dobry czas, bo elektryk wchodzi za tydzień, a hydraulik w marcu, þóki co nie ograniczają mnie instalacje ( z wyjątkiem wentylacji, która jest na ścianie nośnej ok. 70-75 cm od wejścia, wypada za lodówką).

 

Proszę o pomoc bardziej doświadczone osoby, każda rada cenna i mile widziana :)

Wklejam dwa odręcznie rysowane pomysły.

projekt_dom-w-wisteriach-2-w_rzut_848930.gif.jpg

20151108_142919_Burst01.jpg

20151109_153127.jpg

DSC_1230.jpg

DSC_1231.jpg

Edytowane przez letniowoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w miejscu płyty indukcyjnej dałabym zlew - tak podają przynajmniej wszystkie poradniki, że taka powinna być kolejność - lodówka, blat, zlew, blat, płyta indukcyjna, blat :)

 

A co gdyby przy tej ściance zaplanować strefę przechowywania żywności i umieścić tam lodówkę lub/i szafę spiżarkową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zostało nam parę dni żeby zdecydować jak rozmieścimy ścianki działowe. mamy dylemat czy otwierać kuchnię czy zostawić zamkniętą...

za zamkniętą przemawia to że aby się do niej dostać nie trzeba przechodzić przez salon, zapachy i hałas są w pewien sposób oddzielone, z racji małych wymiarów można ją bardziej zabudować i wykorzystać przestrzeń

 

za otwarciem natomiast przemawia dodatkowy blat/wyspa która może być funkcjonalna przy większych imprezach, "moda" na otwarte kuchnie, możliwość przesunięcia w stronę salonu i zyskanie dodatkowego miejsca/blatu na posiłki

 

w załącznikach rzut mieszkania, przykładowe szkice otwartej kuchni oraz wizualizacje zamkniętych oraz otwartej które nas interesują

 

rzut.jpg

v1a.jpg

v2a.jpg

zamknięta.jpg

otwarta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani powiedzcie mi czy macie kosze pod zlewem czy może gdzieś w szafce obok?

projekt przedstawia się tak:

http://images77.fotosik.pl/359/a7d98a702786b0b2.jpg

 

szafka ze zlewem - szerokość drzwi 60 cm i była by to szafka narożna otwierana normalnie, obok była by szafka 40 cm wysuwana z koszami na śmieci.

 

Czy sprawdzi się jeżeli kosz jest nie pod zlewem tylko zaraz obok?

I jak zagospodarować tą szafkę narożną?

Brak pomysłów - pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

U mnie plan wygląda tak.

plan.jpg

 

Tylko jak "usunęłam" otwarte drzwi łazienkowe z planu to jakoś taka pustka zapanowała w tym niby przedpokoju... I teraz nie wiem czy nie przesadziłam z otwartą przestrzenią :) Kuchnie chciałam trochę zasłonić i zrobić tam szafki od strony kuchni, tym bardziej ze potrzebuje miejsca na ustawienie tam mikrofali i ekspresu do kawy, żeby nie zabierać blatu roboczego.

 

Macie jakieś sugestie co z tym można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letniowoc i Alkala zastanówcie się jeszcze nad zlewem w narożniku. Coś wyczytałam kiedyś, że taki zlew w rogu jest niepraktyczny, ze względu na trudności w dostępie.

 

Letniowoc - ja na Twoim miejscu wybrałabym tą lodówkę przy narożnej ściance. Łatwiejszy dostęp z salonu np. :)

 

Alkala - mam identyczny plan kuchni, jak Twój :) (szczegóły w moim dzienniku :) ). Ja zaplanowałam zlew bardziej na lewo i pod zlewem szufladę zlewozmywakową. Jeżeli nie możesz odsunąć się od narożnika ze zlewem, to na Twoim miejscu pod zlewem dałabym szufladę zlewozmywakową, a narożną szafkę po drugiej stronie, przy tej prawej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani powiedzcie mi czy macie kosze pod zlewem czy może gdzieś w szafce obok?

projekt przedstawia się tak:

http://images77.fotosik.pl/359/a7d98a702786b0b2.jpg

 

szafka ze zlewem - szerokość drzwi 60 cm i była by to szafka narożna otwierana normalnie, obok była by szafka 40 cm wysuwana z koszami na śmieci.

 

Czy sprawdzi się jeżeli kosz jest nie pod zlewem tylko zaraz obok?

I jak zagospodarować tą szafkę narożną?

Brak pomysłów - pomóżcie :)

 

Moim zdaniem lepiej byłoby wstawić w narożnikach szafki 90 z drzwiami łamanymi. Są one zazwyczaj bardziej wygodne i pojemne niż te, które masz na rysunku. Można oczywiście szarpnąć się na system wysuwanych półek, ale wygodny i pojemny jest zazwyczaj pieruńsko drogi.

Zlew bym odsunęła od narożnika i nieco oddaliła też płytę, aby pomiędzy nimi było więcej miejsca dla 2 osób pracujących równocześnie. Poza tym, ten odcinek blatu jest zwykle najintensywniej wykorzystywany, więc powinien być dłuższy (80-120cm)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...