Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

leila87 - bardzo dziękuję za radę dotyczącą lodówki w ściance narożnej, tak właśnie będzie :) Lodówka i obok cargo (ok. 30-40 cm) na wysokość lodówki na suche produkty (kasze, makarony itp) oraz butelki (olej, oliwa, woda itp).

Zlew niby jest narożny niby nie ;) W narożniku będzie ociekacz i 0,5 komory, a komora główna będzie już dobrze dostępna. Nie mam za bardzo go gdzie ulokować (będzie miał ok. 1 m długość), bo zależy mi na blatach roboczych, a przesunięcie zlewu w tą czy tamtą zabiera mi blat roboczy.

Pod zlewem szafka 60 cm na kosze, potem cargo 20 cm na pierdółki do mycia płyny, gąbki i zmywarka 60 cm.

Większy blat ok. 1,5 m (z szufladami) będzie pod oknem, a drugi 1 m między zlewem a płytą. Postanowiłam odsunąć od siebie zlew i płytę, tak żeby było ok. 1m a nie jak na rysunku 70 cm.

 

Tak będzie i pod taki układ zrobimy instalacje. Pewnie nie jest on idealny, ale myślę że dość dobrze sprawdzi się.

 

Jeszcze raz dzięki za super pomysł z lodówką i cargo :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pyskam

Ja proponuję Ci coś takiego:

plan.jpg

Trochę inny układ kuchni.

Zabudowana od wejścia do mieszkania. Na tej ściance zlew, na krótkiej tylko płyta i od sypialni np. wysoka zabudowa.

Albo można zamienić zabudowę ze zlewem, chociaż szkoda w tym wypadku blatu roboczego.

I jeszcze pomyślałabym o lekkim zmniejszeniu łazienki i wyrównaniu wtedy ściany łazienki z tą ścianą od kuchni dzielącą przedpokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika dzięki za pomysł.

Dłuższa ścianka od przedpokoju wygląda nieżle, muszę o tym pomyśleć, bo zafiksowałam się na tym układzie w L i nie szukałam dalej. Tym bardziej że, wtedy w przedpokoju troszkę więcej miejsca mi zostaje, a w kuchni więcej szafek do przechowywania.

 

A powiedz mi co sądzisz o wysokiej zabudowie na tej ściance co dostawiłaś, a zlew jednak schowany? Mamy tendencje do zostawiania garów w zlewie (może zmywarka to zmieni ale na razie mamy masową produkcję brudnych...) i nie byłoby ich widać z kanapy.

 

W łazience w zabudowie pod umywalką muszę zmieścić pralkę, a prysznic dość szeroki (mąż nie mały jest), sprawdzę czy mi się wtedy uda zmieścić jeśli cofnę sciankę.

Edytowane przez pyskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyskam

Moja propozycja wynika z tego właśnie, żeby trochę zneutralizować powierzchnię przedpokoju.

Równie dobrze dobudowana ścianka może się kończyć na wysokości sypialni. zależy ile potrzeba miejsca do przygotowywania.

Jeśli w łazience nie będzie możliwości przesunięcia ścianki, to może ona zostać tak jak była pierwotnie. Po prostu wyrównanie do jednej linii ładniej wygląda.

Przejście do salonu już wtedy będzie zależało od własnych upodobań, czy zrobić na 90cm, czy 120cm, czy jeszcze więcej.

Wysoka zabudowa na krótkiej ściance lepiej wykorzysta miejsce, bo szkoda zamieniać ją ze zlewem.

Zawsze można przedłużyć kawałek ściany z sypialni i wtedy przysłoni ona widok na zlew, a zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyskam- W obu moich propozycjach wysunęłam kawałek ściany z drzwiami do sypialni o ok.40cm ale i bez tego powinno się wszystko pomieścić.

 

1) Od strony przedpokoju wysoka ściana z wejściem do kuchni(drzwi suwane), od strony salonu ścianka trochę wyższa niż blat, we wnęce przy kominie cargo, lodówka oraz słupek z piekarnikiem i mikrofalą.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3c5963b42d5a.jpg

 

2) W wnęce przy kominie lodówka i szafa na mikrofalę i inny sprzęt kuchenny(na wysokości blatu, zasłaniane np.roletą). Miedzy kuchnią a sypialnią można zrobić w ścianie doświetlające "okno" z matowego szkła - np. poziomo miedzy blatem a szafkami wiszącymi.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cfed772899bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika, Alicyja, super!

Dzięki że chciało Wam się pokazać mi możliwe rozwiązania, i powiem że idę w tym kierunku :)

Cały czas to sobie przetwarzam, głównie ukłąd sprzętów, bo obawiam się, że nie da rady pociągnąć przyłączy do zlewu na ścianę sąsiadującą z przedpokojem, a płyta to nie wiem, może mniejszy problem. Ale nadal myślę o widoku bulgoczących garów z kanapy ;)

 

Wydaje mi się, że lepiej byłoby zostawić układ Alicyja z twojego rys nr 2. tylko zrezygnować z zamykania kuchni, już i tak będzie ciemną norą :)

Ciekawy pomysł też z przesunięciem ścianki z sypialni. Tutaj musi się mąż określić, bo na tej ścianie ma wisieć ekran od projektora (nie mamy telewizora) i nie wiem czy załamanie ściany nie będzie z kolidować. Ale nawet jeśli nie to ściana w kuchni może być długości tej przeciwnej z małego pokoju.

Tak czy tak zyskuję:

- zagospodarowanie przedpokoju,

- całkiem fajną kuchnię i więcej miejsca, tym bardziej że myślałam o rezygnacji z górnej zabudowy na którejś ze ścian

- miejsce w przedpokoju na jakąś szafkę czy coś.

 

Generalnie DZIĘKI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciew, kolory fajne. Co do układu, trochę za bardzo upchany piekarnik w rogu, przy otwieraniu miałabym chyba dyskomfort.i masz dostęp tylko z jednej strony. Ile masz miejsca w kuchni? Patrząc na wizualizację widzę "skrócenie" tego rzędu szafek na wprost (wyeliminowanie szuflady i szafki narożnej, tak samo górnych szafek), za to: pozostawienie w pełnej zabudowie tej ściany z lodówką, i dorzuciłabym małą wyspę przed szafkami ze zlewozmywakiem. Ale nie wiem, na ile to umożliwia układ pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekarnik obok lodówki to nie jest dobry pomysł. W szczególności z lodówką, która ma chłodnice po bokach a nie z tyłu jak kiedyś. No i także takie szczelne zabudowanie boków lodówki to wg mnie błąd bo nie będzie tam przepływu powietrza. Natomiast co do braku dostępu do piekarnika z jednej strony to dużo zależy od piekarnika. Ja mam piekarnik przy ścianie ale z prowadnicami wysuwanymi. Nie ma żadnego problemu z dostępem do niego bo "obsługuje" się go od frontu a nie z boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc ludzi odcina kuchnię płytkami z prozaicznego powodu - wygody w sprzątaniu:

http://bi.gazeta.pl/im/ac/93/10/z17382572Q,Jadalnia-to-czesc-duzej-przestrzeni-dziennej-na-pa.jpg

 

http://i.najlepszedomy.pl/i/00/09/62/000962_960.jpg

 

Możesz zrobić pas płytek pod samymi szafkami a na środku "dywanik" z parkietu.

 

Jestem zwolennikiem wstawiania płytek tylko pod szybko brudzące się elementy. W innej części można ładnie wkomponować np dywanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiem że są tu pomocne osoby i liczę, że mi ktoś coś podpowie na temat aranżacji mojej kuchni. Oto foto z wymiarami:

Kuchnia.jpg

Planuje w kuchni taki układ: zaczynając od ściany spiżarki: lodówka (60cm) blat (długośc taka, aby zlewozmywak wyszedł mniej więcej na środku okna, czyli liczę około 80 cm), zlewozywak dwukomorowy z ociekaczem (około 100 cm), zmywarka do zabudowy (45 cm - część umiejscowiona pod ociekaczem zlewozmywaka), blat roboczy aż do końca sciany. Ściana z kuchenką: od blatu z poprzedniej ściany 15 centymetrowy blat tak aby płyta indukcyjna nie wyszła przy samym rogu, następnie płyta indukcyjna (60cm), blat 30 cm, piekarnik wysoki (60 cm), i tu zaczynają sie schody: chcę za wysokim piekarnikiem taki blat równoległy do ściany z oknem o szerokości 60 cm, a za nim równolegle barek o szerokości 30 cm, tylko nie chcę aby mi to wyszło w drzwiach tarasowych. Może ktoś coś podpowie, jakaś wizualizacja albo coś? Chce coś takiego: Kuchnia 1.jpg Chodzi o barek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

 

Właśnie zamówiłam kuchnie ale mam dylemat co do wysokości okapu. Kuchenka będzie indukcyjna chciałam aby wszystkie szafki górne były na tej samej wysokosci. Mam 60cm między szafkami dolnymi a górnymi, to nie za mało na okap teleskopowy? Ciagle czekam na wizualizację od stolarza ale mam rysunek poglądowy :)

 

https://drive.google.com/file/d/0B0yDAhYKhu6nbFRiVDdkWVViX1k/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wszystko będzie dobrze to w czerwcu ruszam z budową , plan na ten rok stan surowy otwarty tylko brak pomysłu na aranżacje kuchni a przy budowie stanu otwartego jakieś rury kanalizacji należałoby położyć .

Poniżej układ i wymiaru kuchni proszę o jakieś propozycje.

http://images75.fotosik.pl/424/f7a167dd218b9550.png

Jest to pomieszczenie z opisem pokój :D

plan.jpg

Edytowane przez kukuku2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej układ i wymiaru kuchni proszę o jakieś propozycje.

 

http://images77.fotosik.pl/426/3d19b84aebd231e4.png

 

układ zmywarka-zlew zależy jest od tego czy jesteś prawo czy leworęczna i jakie masz przyzwyczajenia przy pracy przy zlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , u mnie świtał pomysł z układem lewy dół ale po twoich propozycjach do przemyślenia pozostał mi układ z wyspą .

Bardzo mnie zaskoczył i coś ciekawego można zrobić w małej kuchni , więc małżonka do stanie temat do przemyśleń .

Co do pozostałych układów to z różnych powodów odpadły ale dzięki za inspirację.

Mam jeszcze pytanie w przypadku układu między P a L , bo zakładam że P to piekarnik i będzie na wysokim słupku a L to lodówka i też wysoka to co pomiędzy i jak to wygląda z przodu - czy to jakaś szafka stosownej wysokości do sprzętu AGD

I dzięki za pomoc Elfir :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...