Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Parabola, wyślę Ci fotkę, jak to u mnie wygląda, żebyś miała wyobrażenie, jak będzie Ci wygodnie przy takim układzie :) Oprócz blatu bezpośrednio przy płycie, będziesz miała bezpośredni dostęp do całego blatu po prawej stronie, gdy bedziesz stała przy kuchni :) Aby wejścia do kuchni nie zastawiały krzesła, możesz pomyśleć o fajnych stołkach, które zawsze można wsunąć pod stół :) Nie chcesz pociągnąć wysokiej zabudowy do sufitu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://images78.fotosik.pl/644/2586c56bc404ad0f.jpg

 

Jak dla mnie ten układ zdecydowanie wygrywa jeśli chodzi o ergonomię, pokusiłbym się jednak o drobne korekty. Fajnie jeśli lodówkę i słupek piekarnikowy udałoby się umieścić obok wejścia, a tam gdzie stoi lodówka zostawić blat ( właścicielka wspomniała, że za mało). Zlew ciut w prawą stronę (najlepiej na oknie, wg mnie to atut). Trójkąt roboczy fajnie się zawęzi, blatu będzie wystarczająco na podstawowe czynności, nie będziesz biegała po całej kuchni (w razie potrzeby blat za zlewem), nie będziesz robiła obrotów 180* płyta/zlew . Minusem na pewno widok z salonu na zlew, dla mnie zawsze wygoda użytkowników jednak na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, bardzo chętnie obejrzę*zdjęcia Twojej kuchni. Proszę, podaj przy okazji długości blatów, żebym mogła sobie porównać. Co do krzeseł, to chciałabym jakieś*takie, które można mocno dosunąć do stołu (nie da się*tego narysować*w programie z ikei ;)). Nie planuję*stołu w dalszej części salonu, więc wolałabym mieć*krzesła, a nie stołki, bo krzesła wydają*mi się bardziej odpowiednie na wypadek gości ;) Ale w sumie nad stołkami jeszcze pomyślę, bo nie możemy dojść*z mężem do kompromisu przy wyborze krzeseł - on jest ode mnie zdecydowanie wyższy i krzesła, które są dla mnie wygodne, dla niego są trudne do zaakceptowania (i vice versa :rolleyes:). Na co dzień moglibyśmy korzystać*ze stołków, a na wypadek gości, znosilibyśmy krzesła z reszty domu. Plus stołków widzę*taki, że można je bardzo łatwo ustawić na czas sprzątania*do góry nogami na stole :) Co do zabudowy, to tak, chciałabym pociągnąć*ją*wyżej, ale muszę*dokładnie popatrzeć*jakie są*rozwiązania w ikei - wiem, że można wziąć szafki-nadstawki na wysokie szafy. Mąż obstaje przy okapie i najprawdopodobniej trzeba będzie ukryć rurę*wentylacyjną*w podwieszonym suficie, więc rozważam przedłużenie tego sufitu nad wszystkimi szafkami i zrobienie w nich halogenów. Od wysokości tego sufitu zależeć*musi wysokość*wysokiej zabudowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też podoba się propozycja Elfir, z tą szafą spiżarkową nawet.. :), też bałam się garów koło zlewu naprzeciw salonu ale zdecydowanie wygoda najważniejsza.. (ociekarkę wepchnę w szafkę wiszącą - tu też by się dało w szafki wiszące na lewo od zlewu obok okapu?), Elfir ładnie wyszedł trójkąt roboczy i na dodatek wygodny piekarnik w zabudowie - strefa ciepła - strefa mycia - strefa przechowywania.. obok wszystkiego blaty robocze i do odstawiania..

ja jeszcze nie mieszkam (a w budowie mam juz postawiony podobny układ co zaproponowała Elfir) ale tu gdzie jeszcze mieszkam wkurza mnie przenoszenie z mojego długiego zabójczego blatu roboczego pod oknem obok lodówki kotletów i tym podobnych w rejon kuchenki gdzie tego blatu mało, i jeszcze upchnąć talerz z jajkiem, talerz z bułką tartą (zależy jak kto robi jeszcze mąka?) i mięso... to niby blisko ale podczas smażenia jest ciasno.. chociaż kotletów nie robi się przecież co dzień.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mi pomoże. Posiadam kuchnia na jedną ścianę o długości 450 cm. Kupiliśmy nowe mieszkanie, które dopiero się buduje i tam będę miała kuchnie o wymiarach 240x274 cm. Niewiem co tam jak ustawić. Dołączam zdjęcie kuchni i plan nowego mieszkania. Kuchnia była robiona przez stolarza. Cała biała lakierowana. Blat do zmiany, bo obecny mi nie odpowiada. 13410595_1311093422251488_494742237_o.jpgMIESZKANIE 17.2..jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pomóżcie mi proszę w podjęciu decyzji, pisałam juz o tym w innym wątku, ale tam chyba nikt nie zagląda.. Mam dwie wizualizacje kuchni i nie wiem, która lepsza.. 1 ze stolikiem na śniadanie w środku, bardziej zamknięta na sąsiadującą jadalnnię, 2 zakończona wyższym barkiem ze słupkiem lodówka/mikrofala. Kuchnie mam szer. 290 i 403 dł. Ma dwa wejścia (mam nadzieje ze je widać na załączonych zdjęciach...Czy 2 wersja nie okaże się za ciasna? Kolorystyka na razie nie ważna, tylko układ.. którą byście wybrali?

1. 1(1).jpg

1b.jpg

2.2.jpg

2b.jpg

008322_940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teoretycznie powinna być lodówka bliżej zlewu, ale ja teraz częściej z niej korzystam kiedy stoję przy garnkach i wydaje mi się to u mnie praktyczniejsze, a poza tym stolik nieco utrudniałby korzystanie z niej (zwłaszcza gdy ktoś przysiądzie) a piekarnik używam od święta...a czemu nie 2? Mniej przestronna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka_a nie wiem jaki masz układ w domu, ja w tym samym miejscu mam spiżarkę , okno też w tym samym miejscu ale mniejsze szer 120cm, na sąsiedniej ścianie też mam okno. Wymiary mojej kuchni 330 i 310- Twoja jest zatem ciut dłuższa. Ja mam trudniej gdyż kuchnia ma na dwóch ścianach okna, na trzeciej drzwi a czwartej ściany nie ma bo to jest salon. Jaka jest długość ściany po prawej stronie- do drzwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA niestety u mnie nic prościej.. Mam okno narożne, jedna czesc ma 190 i druga 110, dwa wejścia, jedno duże na salon.. Wklejam rzuty domu, (u nas odbicie lustrzane)ale zaznaczam, że zlikwidowaliśmy spiżarkę kosztem poszerzenia kuchni i wyszlo 290x403 a ta ścianka gdzie miałby być stolik ma zaledwie 226 cm (tam było wejści do spiżarki) -upload-imgs-Rzuty-dom-w-mekintoszach-4_Parter_normal.jpg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się*sprawdza biała kuchnia w połysku? Widać*smugi po palcach?

 

super sie sprząta, praktycznie nic nie widać. troche ewenualnie przy wkładaniu do zmywarki coś widać na szafkach obok.

W porówaniu do wczesniejszej, która była ciemna to ta jest super :) sprzatam płynem do okien, albo zwilżoną sciereczke z mikrofibry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczeka_a, ja bym wybrała układ 1.

 

Skoro kuchnia jest otwarta na salon, to można by w pierwszym układzie rozważyć przeniesienie piekarnika pod płytę i zrezygnowanie dzięki temu z jednego słupka.

 

Inny pomysł - może przenieść stolik śniadaniowy w róg pod okno i rozdzielić zabudowę kuchenną na dwie przestrzenie - między ścianą z oknem a drzwiami dać (najlepiej wąską) zabudowę pod sufit, a po drugiej stronie kuchni umieścić resztę szafek w kształcie L (tworząc półwysep między kuchnią a salonem).

 

 

 

patrycjagdaniec, dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mi pomoże. Posiadam kuchnia na jedną ścianę o długości 450 cm. Kupiliśmy nowe mieszkanie, które dopiero się buduje i tam będę miała kuchnie o wymiarach 240x274 cm. Niewiem co tam jak ustawić. Dołączam zdjęcie kuchni i plan nowego mieszkania. Kuchnia była robiona przez stolarza. Cała biała lakierowana. Blat do zmiany, bo obecny mi nie odpowiada. [ATTACH=CONFIG]357836[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]357837[/ATTACH]

Jeśli chcesz wykorzystać wszystkie meble, to chyba jedynym rozwiązaniem byłoby dać słupek z piekarnikiem w kącie za drzwiami po prawej stronie od wejścia, a pozostałe meble w takiej kolejności jak masz teraz dać od kąta z lewej strony, czyli lodowka, szafka, płyta, szafka, tu nowa odrobiona narożna, na ścianie pod oknem zmywarka, zlewozmywak i pralka

na ścianę kolo słupka z piekarnikiem mały stolik z taboretami, tak aby można je było wsunąć pod stół

rozrysuj to sobie z wymiarami i zobaczysz, czy się zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...