Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

czy ktos moze doradzic czy hydrualik dobrze wyprowadzil wodę? Generalnie miał to zrobić w miejscu gdzie na supereksie jest krzyzyk i moim zdaniem po prostu się pomylił. Teraz twierdzi, że to niczemu nie przeszkadza i wodę do kranu pociągnie się wężykiem. Ja mam watpliwosci tylko czy te kraniki nie beda przeszkadzac przy zakładaniu kuchni w dosunieciu zmywarki do konca? Wlasnie nie wiem czy dochodzi ona wtedy do samej sciany czy jest jakas przestrzen?

Kolejne pytanie czy lepiej jednak upierać się aby to przesunąłw lewo bo np kranik będzie za zmywarką a w razie awarii jakieś zakrecenie wody bedzie utrudnione?

Co o tym sądzicie? Gnębić go aby przesuwał czy zostawić i będzie ok?

 

PS. Jeśli wybrałam zły wątek to proszę o przerzucenie.

 

20160610_201458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mylisz się Elfir, przy głębokości blatu 60cm standardowa zmywarka nie wejdzie. Na węże jest podcięcie na dole. Do przerobienia.

 

Chyba bezpieczniej będzie przerobić, skoro nawet tutaj podzielone zdania.. Wolę to zrobić teraz niż w przy montażu kuchni kuć w ścianach, bo się jednak nie da... ehh fachowcy.

Mam jeszcze przy okazji pytanie odnośnie mojego projektu kuchni. Wykonywałam go sama a może znajdzie się tu ktoś potrafiący ocenić czy technicznie kuchnia ta jest wykonalna, czy może jednak gdzieś jest za wąsko, za szeroko, będzie niewygodnie itp. A może przy okazji jakieś sugestie, aby coś zmienić, przestawić? Chciałabym mieć już w miarę pewny projekt kuchni przed tynkami.

 

PS. Czy jakiś wątek odnośnie projektu przedpokoju/wiatrołapu/spiżarni razem wziętych istnieje? A może ktoś chciałby doradzić :)

 

kuchnia.jpgkuchnia2.jpgkuchnia3.jpgkuchnia4.jpgkuchnia5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kuchnia.

 

1. Przede wszystkim zastanawia mnie fakt czy 110cm między szafkami będzie ok? Czy może szafki po prawej zrobić węższe 40-45cm głębokości (nie wiem jaka musi być głebokość dla cornera?) i tylko wysoki słupek z piekarnikiem zostawić 60cm? Czy taki uskok będzie dobrze wyglądał ?

2. Poza tym niech mnie ktoś upewni, że przy ustawieniu zlewozmywaka nad oknem da się je otworzyć? Okno otwierane jest z lewej na prawą stronę. Ociekacz zlewu będzie po prawej lub lewej, w zasadzie to obojętne. Hydraulik zapewniał, że są krany całkowicie wyciągane (nie może zostać nic kompletnie chyba że zagłębione w blacie, ponieważ parapet będzie równo z blatem i w innym wypadku okna nie otworzymy).

kuchnia6.jpgkuchnia7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleks89

 

Standardowa zmywarka ma przeważnie 1cm luzu z tyłu, montowałem dziesiątki, każda taka sama, radzę przesunąć wszystko do szafki zlewozmywakowej.

 

Otwór na baterię możesz wyciąć bliżej lewej strony, niekoniecznie centralnie, większa szansa na to, że okno się otworzy. A czy w ogóle się otworzy tego nikt Ci nie powie, jeśli parapet jest głęboko jest spora szansa.

 

110-120cm między ciągami to bardzo wygodna odległość do pracy pod warunkiem, że w kuchni nie plącze się druga osoba. Uskok na pewno gorzej wygląda, a 45cm głębokości blatu roboczego to jak dla mnie zbyt mało do wygodnej pracy.

 

Jeśli interesuje Cie bateria całkowicie chowana radzę prześledzić wcześniej sklepy i ceny.

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleks89

 

Standardowa zmywarka ma przeważnie 1cm luzu z tyłu, montowałem dziesiątki, każda taka sama, radzę przesunąć wszystko do szafki zlewozmywakowej.

 

Otwór na baterię możesz wyciąć bliżej lewej strony, niekoniecznie centralnie, większa szansa na to, że okno się otworzy. A czy w ogóle się otworzy tego nikt Ci nie powie, jeśli parapet jest głęboko jest spora szansa.

 

110-120cm między ciągami to bardzo wygodna odległość do pracy pod warunkiem, że w kuchni nie plącze się druga osoba. Uskok na pewno gorzej wygląda, a 45cm głębokości blatu roboczego to jak dla mnie zbyt mało do wygodnej pracy.

 

Jeśli interesuje Cie bateria całkowicie chowana radzę prześledzić wcześniej sklepy i ceny.

 

Dzieki za odpowiedz.

 

Co do hydrauliki- będzie zmiana, nie ma mowy, aby tak zostało. Zmywarka by się nie dosunęła do ściany a zawór byłby trudno dostępny. A czy to prawda, że każdy zlew ma na innej wysokości syfon i może się okazać, że i tak będzie potrzebne kucie, aby odpływ umiejscowić na odpowiedniej wysokości?

i jeszcze pytanie czy do zlewu półtorakomorowego nalezy w inny sposób wyprowadzić hydraulikę?

 

Jeśli chodzi o otwieranie okna to podejrzewam, że będzie problem. Muszę pojechać na budowę i wszystko dokładnie przemierzyć. Widzę, że takie podokienne baterie potrafią kosztować nawet ponad 1000zł, więc wolałabym chyba jednak tego uniknąć i umiejscowić baterię w lewym górnym rogu zlewu a ociekacz dać na lewą stronę.

 

Główny blat roboczy będę miała pewnie nad zmywarką (bo przy oknie) albo obok płyty indukcyjnej (bo blisko), a blat na prawo raczej będzie służył do "odkładania". Ale nad tym muszę jeszcze pomyśleć.

A co myślicie o piekarniku w wysokim słupku tuż przy wejściu do kuchni? Trochę się tym martwię, aby nie było kłopotów z jakimś oparzeniem, ale tak na prawdę nie znajduję innego miejsca gdzie mogłabym taki pion wstawić i tutaj pasuje mi najbardziej...

Edytowane przez aleks89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kuchnia.

 

1. Przede wszystkim zastanawia mnie fakt czy 110cm między szafkami będzie ok? Czy może szafki po prawej zrobić węższe 40-45cm głębokości (nie wiem jaka musi być głebokość dla cornera?) i tylko wysoki słupek z piekarnikiem zostawić 60cm? Czy taki uskok będzie dobrze wyglądał ?

2. Poza tym niech mnie ktoś upewni, że przy ustawieniu zlewozmywaka nad oknem da się je otworzyć? Okno otwierane jest z lewej na prawą stronę. Ociekacz zlewu będzie po prawej lub lewej, w zasadzie to obojętne. Hydraulik zapewniał, że są krany całkowicie wyciągane (nie może zostać nic kompletnie chyba że zagłębione w blacie, ponieważ parapet będzie równo z blatem i w innym wypadku okna nie otworzymy).

[ATTACH=CONFIG]358468[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]358469[/ATTACH]

 

Aleks jeśli chodzi o Twój układ kuchni proponowałabym zamianę miejsca zmywarki ze zlewem (z kranem po prawej stronie). Po pierwsze szerzej otworzysz okno, po drugie powiększysz blat roboczy. Wygodniej jest mieć go między zlewem a płytą. Możesz też płytę przesunąć bliżej lodówki. W ten sposób jeszcze bardziej powiększysz główny blat roboczy.

A gdzie planujesz trzymać naczynia? Przy układzie ze zmywarką po prawej stronie nie przepakujesz naczyń do szuflady obok. Otwierając front zmywarki zablokujesz otwarcie szuflady z naczyniami. Będziesz musiała najpierw wypakować zawartość na blat a dopiero potem do szuflad.

 

Pozdrawiam

Anna Nowak

Doradca firmy Blum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Co do hydrauliki- będzie zmiana, nie ma mowy, aby tak zostało. Zmywarka by się nie dosunęła do ściany a zawór byłby trudno dostępny. A czy to prawda, że każdy zlew ma na innej wysokości syfon i może się okazać, że i tak będzie potrzebne kucie, aby odpływ umiejscowić na odpowiedniej wysokości?

i jeszcze pytanie czy do zlewu półtorakomorowego nalezy w inny sposób wyprowadzić hydraulikę?

 

Jeśli chodzi o otwieranie okna to podejrzewam, że będzie problem. Muszę pojechać na budowę i wszystko dokładnie przemierzyć. Widzę, że takie podokienne baterie potrafią kosztować nawet ponad 1000zł, więc wolałabym chyba jednak tego uniknąć i umiejscowić baterię w lewym górnym rogu zlewu a ociekacz dać na lewą stronę.

 

Główny blat roboczy będę miała pewnie nad zmywarką (bo przy oknie) albo obok płyty indukcyjnej (bo blisko), a blat na prawo raczej będzie służył do "odkładania". Ale nad tym muszę jeszcze pomyśleć.

A co myślicie o piekarniku w wysokim słupku tuż przy wejściu do kuchni? Trochę się tym martwię, aby nie było kłopotów z jakimś oparzeniem, ale tak na prawdę nie znajduję innego miejsca gdzie mogłabym taki pion wstawić i tutaj pasuje mi najbardziej...

 

Syfon jest regulowany góra/dół, zawsze można wpiąć dodatkowe kolanka w razie problemu.

Nowoczesne piekarniki nie nagrzewają się aż tak, aby się poparzyć, zostawiłbym jak jest. Sprzęty faktycznie ciasno umiejscowione i jeszcze dosyć blisko narożnika... Pokombinowałbym z rozsunięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczeka_a, ja bym wybrała układ 1.

 

Skoro kuchnia jest otwarta na salon, to można by w pierwszym układzie rozważyć przeniesienie piekarnika pod płytę i zrezygnowanie dzięki temu z jednego słupka.

 

Inny pomysł - może przenieść stolik śniadaniowy w róg pod okno i rozdzielić zabudowę kuchenną na dwie przestrzenie - między ścianą z oknem a drzwiami dać (najlepiej wąską) zabudowę pod sufit, a po drugiej stronie kuchni umieścić resztę szafek w kształcie L (tworząc półwysep między kuchnią a salonem).

 

 

 

patrycjagdaniec, dziękuję!

 

Piekarnik pod płytą odpada na pewno, mam teraz w slupku i nie zamieniłabym tego rozwiązania na inne. Co do stolika pod oknem, to troszke szkoda by mi było odbierać światła dziennego pracy w kuchni na rzecz kawki czy sniadania.. wolałabym pod oknem mieć jednak jakąś zabudowę.

 

Swoją drogą polatalam troszkę z miarą i kurczę powiem Wam, że opcja ze stolikiem odpada bo między nim a piekarnikiem nie będzie nawet 100cm czyli sciasno, a nie chce stolika na 40 cm szerokiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleks jeśli chodzi o Twój układ kuchni proponowałabym zamianę miejsca zmywarki ze zlewem (z kranem po prawej stronie). Po pierwsze szerzej otworzysz okno, po drugie powiększysz blat roboczy. Wygodniej jest mieć go między zlewem a płytą. Możesz też płytę przesunąć bliżej lodówki. W ten sposób jeszcze bardziej powiększysz główny blat roboczy.

A gdzie planujesz trzymać naczynia? Przy układzie ze zmywarką po prawej stronie nie przepakujesz naczyń do szuflady obok. Otwierając front zmywarki zablokujesz otwarcie szuflady z naczyniami. Będziesz musiała najpierw wypakować zawartość na blat a dopiero potem do szuflad.

 

Pozdrawiam

Anna Nowak

Doradca firmy Blum

 

Syfon jest regulowany góra/dół, zawsze można wpiąć dodatkowe kolanka w razie problemu.

Nowoczesne piekarniki nie nagrzewają się aż tak, aby się poparzyć, zostawiłbym jak jest. Sprzęty faktycznie ciasno umiejscowione i jeszcze dosyć blisko narożnika... Pokombinowałbym z rozsunięciem.

 

Faktycznie, wcześniej nie pomyślałam o przesunięciu zmywarki w lewo a to może być całkiem fajne rozwiązanie. I skłaniam się ku niemu coraz bardziej:) jedyne co mnie teraz zaczęło zastanawiać to czy fakt, że zlew nie będzie centralnie nad oknem będzie dobrze wyglądać? Chociaż w zasadzie innego wyjścia i tak nie mam, jedynie przerzucić go na inny ciąg, ale luby zażyczył sobie w oknie to będzie miał :)

Jeśli chodzi o płytę to raczej chciałam ją odsuniętą od lodówki, aby było miejsce na odłożenie zakupów i wypakowanie ich do lodówki. Kusi mnie jeszcze dorzucić obok słupka jakieś wysokie cargo na 30-40cm a może nawet 20cm (?) na przechowywanie produktów typu makaron, mąka, cukier.

Dziękuję serdecznie za rady, projekt kuchni jest już coraz bliżej ostatecznego wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wcześniej nie pomyślałam o przesunięciu zmywarki w lewo a to może być całkiem fajne rozwiązanie. I skłaniam się ku niemu coraz bardziej:) jedyne co mnie teraz zaczęło zastanawiać to czy fakt, że zlew nie będzie centralnie nad oknem będzie dobrze wyglądać? Chociaż w zasadzie innego wyjścia i tak nie mam, jedynie przerzucić go na inny ciąg, ale luby zażyczył sobie w oknie to będzie miał :)

Jeśli chodzi o płytę to raczej chciałam ją odsuniętą od lodówki, aby było miejsce na odłożenie zakupów i wypakowanie ich do lodówki. Kusi mnie jeszcze dorzucić obok słupka jakieś wysokie cargo na 30-40cm a może nawet 20cm (?) na przechowywanie produktów typu makaron, mąka, cukier.

Dziękuję serdecznie za rady, projekt kuchni jest już coraz bliżej ostatecznego wyglądu :)

 

 

Zdecydowanie odradzam „przerzucenie” samego zlewu. Zlew i zmywarka powinny być obok siebie, by jednocześnie otworzyć front zmywarki i szufladę z koszem.

Odnośnie cargo to bardzo dobry pomysł. Cargo o szerokość 40 cm jest już całkiem pojemne. Spełni rolę małej spiżarki. Pojedynczo wysuwane szuflady dają pełen obraz zawartości. Przesyłam link do rozwiązania. http://www.blum.com/pl/pl/01/80/10/

Pozdrawiam

Anna Nowak

Doradca firmy Blum Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam „przerzucenie” samego zlewu. Zlew i zmywarka powinny być obok siebie, by jednocześnie otworzyć front zmywarki i szufladę z koszem.

Odnośnie cargo to bardzo dobry pomysł. Cargo o szerokość 40 cm jest już całkiem pojemne. Spełni rolę małej spiżarki. Pojedynczo wysuwane szuflady dają pełen obraz zawartości. Przesyłam link do rozwiązania. http://www.blum.com/pl/pl/01/80/10/

Pozdrawiam

Anna Nowak

Doradca firmy Blum Polska

 

Zlewu przenosić nie będziemy, zostanie pod oknem i najprawdopodobniej po prawej. Szczerze mówiąc miałam na myśli inne cargo, gdzie wysuwa się cała szafka, ale takie szuflady też są ciekawe. Bratowa ma je w swojej kuchni i fajnie się sprawdzają. Czasu na decyzję dot. takich szczegółów jeszcze troszkę mam także na spokojnie sobie przemyślę.

 

Dzięki za wszystkie opinie i porady pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Drodzy forumowicze,

 

chciałbym podzielić się z Wami wizualizacją kuchni. Jak oceniacie pod kątem funkcjonalności? Prawa ściana ma 230 cm, lewa 303 cm, a na wprost 300 cm.

Zabudowa w kolorze popielatym (ciemniejszym) na połysk, pod blatem jasny popielaty półmat, a wiszące szafki białe połysk. Nie wiem tylko w jakim kolorze dać blat (czarny/ ciemny grafit czy jasnoszary).

 

Parę info:

- zmywarka 60 cm pod oknem po prawej stronie

- na prawej ścianie koło lodówki jest płytka szafka-spiżarnia

 

Za jakiekolwiek sugestie, porady będę wdzięczny.

 

kuchnia1.jpgkuchnia2.jpgkuchnia3.jpgkuchnia4.jpg

kuchnia1.jpg

kuchnia2.jpg

kuchnia3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie sprzętów w zasadzie optymalne przy tym układzie, dla mnie jednak zbyt kolorowo. Jak dasz blat podobny do frontów dolnych wszystko się zleje ( pewnie jeszcze szare szkło?). Proponowałbym blat czarny i zostać przy 2 kolorach frontów, czyli wysoka zabudowa w kolorze dolnej + biała góra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym blacie jednolitym zwłaszcza z połyskiem szybciej dostrzeżemy zabrudzenia, czy drobne uszkodzenia w przyszłości, dlatego warto zastanowić się nad strukturą czy wzorkami/ciapkami. Dla mnie np biały blat jest bardziej wymagający w utrzymaniu czystości, u siebie mam czarny i problemu nie widzę. Wiadomo, że jak w domu się mieszka to każdej powierzchni nie będziemy w stanie utrzymać non stop na błysk, nie ma co przesadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...