Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym układzie wszystko co będzie w zlewie będzie widoczne z kanapy. Masz też daleko od zlewu do lodówki.

Kolejność wg zasad ergonomii to lodówka-zlew-płyta.

 

A u ciebie najpierw jest płyta, potem zlew.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może coś poradzicie bo próbowałam dzisiaj coś kombinować ale nie chciało mi wyjść a do tego nie możemy dojść z mężem do porozumienia.

Na pierwszym zdjęciu jest kuchnia jak wygląda teraz. Ale myślimy nad zburzeniem ściany na korytarz aby wykorzystać go trochę. Mąż chce mieć otwartą kuchnie aby była duża przestrzeń. Ja natomiast myślałam aby kuchnia była trochę zasłonięta i te meble od strony korytarza były wyższe ale nie do samego sufity, z enie będzie widać tego co tam się robi ztym ze nie wiem czy w tedy się ze wszystkim pomieszczę. Moze wy będziecie mieli jeszcze inne pomysły. Żadnych instalacji nie chcemy zmieniać jakby co tylko tą ścianę wyburzyć. AHa zapomniałam umieścić tego na obrazku na zdjęciu przedstawiającym obecną kuchnię przy lodówcę w stronę ławy jest komin i trochę pomniejsza kuchnie wymiary ok 110x15

 

teraz.jpgplan.jpgukład kuchni.jpg

Edytowane przez Vijana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Potrzebuję fachowej porady :)

Projekt domu zawierał ogólny rzut kuchni na podstawie którego starałam się zaplanować wszystko czego do szczęścia w kuchni potrzebuję. A przynajmniej tak mi się wydaje... :p

Mam jednak wątpliwość, czy kuchenka nie powinna być na miejscu zlewu i odwrotnie? Załączam rzut z projektu i malunki. Bardzo proszę o pomoc w temacie + ogólne rady/porady także chętnie przyjmę.

 

KUCHNIA_RZUT.jpg

KUCHNIA_LEWA.jpg

KUCHNIA_PRAWA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamieniła miejscami płytę i zlew.

Przy lodówce warto mieć nieco blatu na produkty, które mamy do niej włożyć/wyjąć. Tam jest też dobre miejsce do robienia kanapek (krajalnica + deska do krojenia + miejsce na kanapki = ok.100cm).

Pamiętaj też o blacie dla takich urządzeń jak ekspres do kawy czy czajnik bezprzewodowy, oraz wyciągane od czasu do czasu jak np. frytownica, robot kuchenny itp.

 

 

Co planujesz dalej, na ścianie w kierunku okna?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłabym od pytania, gdzie będziesz trzymać naczynia? Gdzie jest Twój główny blat roboczy? Najważniejsze to zachować ergonomiczny ciąg pracy lodówka-zlew-płyta. Zamieniłabym lodówkę z piekarnikiem, obok w szufladach naczynia. Po przeciwnej stronie zaczęłabym od strony prawej zmywarka-zlew- szuflady (na sztućce robocze i produkty spożywcze)-płyta (pod nią szuflady z garnkami). W obecnym układzie będziesz biegać od zlewu do głównego blatu roboczego. Zmywarka pomiędzy zlewem a płytą uniemożliwia przechowywanie potrzebnych rzeczy do przygotowania obiadu. Wygodniej jest mieć te rzeczy zaraz przy płycie.

Pozdrawiam

Anna Nowak

Doradca Blum Polska

 

Blum_ds0026_2-change.jpg

 

Witajcie,

 

Potrzebuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłam że z tych moich planów w paincie nic nie wiadomo, więc przedstawie plan mieszkania. Z prawej strony (na planie, w kuchni) jest wcześniej wspomniany komin. A po lewej stronie na ścianie jest dojście wody itd. Nawet jak wyburzymy ścianę to czuje że nie ma dużego wyboru bo w korytarzy są drzwi do innych pomieszczeń. Czuje ze mój pomysł na kuchnie nie ma szans przeżyć bo będzie wszystko zagracone a obawiam się otwartej kuchni. Kiedyś miałam w opcji przebicie się do pokoju obok ale tam jest ściana nośna więc na pewno całkowicie nie ma co jej burzyć. Dzieci mamy dwójkę więc wstępnie każdy ma swój pokój a my możemy mieć pokój zamknięty a w razie gości tam ich zaprosić. Szczerze to już sama nie mam na to pomysłu a marzy mi się jakaś zmiana. Może wam się coś uda wymyślić.

 

mieszkanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie kuchni na korytarz zmieni jedynie to że wszystko będzie na widoku z każdego pokoju.Nie wiem gdzie macie pokój dzienny,ale może warto przeciagnąc przyłącza przez ścianę i zrobić jedną wielką przestrzeń dzienną.

http://images78.fotosik.pl/876/16380f3d660730a7med.jpg

 

Pokój dzienny mamy tam gdzie umiejscowiona kuchnia w Twoim projekcie. I akurat na tej ścianie gdzie zlew jest wyjście na balkon, ale zawsze można skrócić ciąg szafek. Nie planowaliśmy aż tak wielkiego remontu aby przenosić instalacje. Pomysł dobry, ale z drugiej strony w przyszłości myśleliśmy o trzecim dziecku i dwójkę chciałam umiejscowić w tym większym pokoju. Ale ogólnie projekt bardzo ciekawy i może wtedy bym mogła spełnić marzenie o jakimś barku czy wyspie ha ha

 

I jeszcze pytanie czy ściana nośna może być ruszona? Niby znika kawałek tam gdzie ta para drzwi do dwój pokojów, ale nie wiem czy tak można.

Edytowane przez Vijana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kuchnia jest duża, nie rozumiem problemów z jej rozplanowaniem?

 

Poprzednio prosiłaś o wygospodarowanie dodatkowego pokoju - to robił się problem.

Ale w tej sytuacji, jeśli to ma być tylko kuchnia, masz piękne, przestronne pomieszczenie.

 

Ściana nośna może być naruszona, ale trzeba zrobić podciąg obliczony przez konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir wtedy rzeczywiście był problem i zrezygnowałam z tego właśnie dlatego ze by było strasznie mało miejsca a nie o to mi chodzi.

 

Ogólnie nasza kuchnia źle nie wygląda, podoba mi się też to ze idzie ją zamknąć itd szczególnie przy obecnie małych dzieciach. Ale pojawia się też ale. Myślę, że jak każda kobieta od czasu do czasu ma chęć na zmiany :D

 

Mąż zaproponował wyburzenie ściany aby zyskać więcej miejsca w razie dużej ilości gości aby było gdzie ich przy stole ugościć. A ja nie do końca chce mieć otwartą kuchnie i szukam pomysłu na nią. A jak widać po Waszych propozycjach macie na prawdę świetne pomysły. A ja od zawsze uwielbiałam oglądać projekty domów i wizualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak:

zmniejszasz kuchnię i zamykasz ją olbrzymimi przeszklonymi drzwiami przesuwnymi, które wpuszczają światło na powiększony korytarz. A na powiększonym korytarzu stół owalny 4-osobowy, rozkładany do 8-osobowego. Jak dodasz jeszcze lustra na ścianie naprzeciw kuchni to będzie całkiem jasno

 

http://images76.fotosik.pl/877/de25a2841305d9d0gen.jpg

 

 

Tutaj taka jadalnia w głębi pomieszczeń, bez okna:

http://www.maracayhomes.com/assets/neutral-home-decor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss, Pani Aniu,

 

Serdecznie dziękuję za praktyczne sugestie - przez weekend przemyślę jak przemodelować układ i wrócę z tematem.

Kłopot w tym, że w kuchni jest już instalacja: woda - gaz - szufelka od odkurzacza centr., natomiast jeśli funkcjonalność kuchni zyska to być może Małżon zgodzi się na demolkę... Dodatkowo lodówka musi zostać tam gdzie jest ze względu na "wnękę" - tu już nic nie poradzimy.

 

Odpowiadając na pytanie moniss - pod oknem jakiś mikro stolik może kiedyś postawię, aby kanapkę zjeść/kawę wypić. Albo alternatywnie nic i będzie można wyjść na taras z kuchni - oczywiście też kiedyś jak taras powstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir super pomysł. Podoba mi się, chyba muszę spróbować zrobić jakąś wizualizację aby zobaczyć jak to dokładnie będzie wyglądać. Tylko w jakim programie bo ten w ikea ciężko mi dopasować meble.

 

A jakby zrobić tak:

 

http://images75.fotosik.pl/878/e963dc5daf21daafgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...