Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie się najbardziej podoba wersja 2(chyba) - z piekarnikiem w słupku obok płyty na półwyspie.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=368750&d=1475100137&thumb=1

Blaty są naprzeciwko siebie, tak samo elementy wysokiej zabudowy.

 

A rozważaliście zlew na półwyspie? Może była taka propozycja wcześniej ale nie zauważyłam - widzę, że z płytą na półwyspie masz problem. Dlaczego chcesz ukryć płytę za ścianką? Nie lubisz okapów wyspowych? Boisz się, że gary na kuchence będą zbyt widoczne(chociaż podwyższony barek moim zdaniem by wystarczył)?

Dzieki.

Nie zlew na połwyspie odpada. Okapy lubie - garów na wierzchu chyba nie :-P

teraz też mam otwartą kuchnie ale jest po "L" i nie wszystko jest "na widoku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla Ciebie Moniss:

salon.jpg

 

drzwi oczywiscie nie bedzie ani ścianki tak czyli zostalby tylko ten słupek ...

Lub słupek i część ścianki kuchni ;-)

 

stól mi wyszedl chyba za bardzo na środku. W oryginale przyłacza tv sa na scianie naprzeciw kuchni, tam gdzie ustawialam naroznik.

 

Chętnie przyjmę wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie Moniss:

[ATTACH=CONFIG]368809[/ATTACH]

 

drzwi oczywiscie nie bedzie ani ścianki tak czyli zostalby tylko ten słupek ...

Lub słupek i część ścianki kuchni ;-)

 

stól mi wyszedl chyba za bardzo na środku. W oryginale przyłacza tv sa na scianie naprzeciw kuchni, tam gdzie ustawialam naroznik.

 

Chętnie przyjmę wszelkie sugestie :)

 

Z kuchnią zamkniętą ten projekt miał sens: na ścianie kuchennej kanapa, naprzeciwko ściana RTV, a na wprost drzwi stół - łatwy dostęp z kuchni i dobrze doświetlony przez podwójne drzwi tarasowe.

 

Gdy się wyburzy całą ścianę kuchenną, będzie to trochę wyglądało bez sensu - samotny komin niemal na środku pomieszczenia, a do tego przyklejona do niego ściana korytarzowo-kuchenna. Tak więc przynajmniej kawałek ściany przy kominie musi być. I w ten sposób zawężamy wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a do tego przyklejona do niego ściana korytarzowo-kuchenna.

To wszystko mialo byc wyburzone - sciana miala sie konczyc przy tamtej pierwszej w kuchni, potem wszystko wyburzone - słup mial byc jakos fajnei zaaranzowany - jakies cegielki?

 

 

Tak więc przynajmniej kawałek ściany przy kominie musi być. I w ten sposób zawężamy wybór :)

no tak - wydaje mi sie ze tak jest wiecej mozliwosci...

Czyli co byś wybrała?

 

A nowy uklad salonu ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELFIR - Właśnie na poprzedniej stronie Moniss mi pomaga :)

zerknij, moze cos podpowiesz.

 

Moje przemyslenia sa takie - albo za ściana kuchenka, albo sam piekarnik - wtedy kuchenke cofamy z powrotem na drugą strone obok zlewu.

Wydaje mi sie - ze słupek i kuchenka na środku - tak jak w opcji Twojej drugiej Moniss - to za dużo, zostaje mi wtedy za mało miejsca na blat - tylko te dwa kawalki po obu stronach kuchenki - a to miał być moj głowny blat ;-)

 

Czyli opcja albo kuchenka albo piekarnik i kwestia rozmieszczenia wysokiej zabudowy po drugiej stronie...

 

 

Bewa - zależy co chcesz tam trzymac - jak gary - to 100 cm. Jak nie to ja bym chyba wolala mniejsze... a co do wewnętrznych to sie nie wypowiem, sama się zastanawiam... ;-)

Edytowane przez glx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glx - ja się trochę pogubiłam w twoim wnętrzu. Gdzie w końcu ma być kanapa i TV?

Może po prostu wrzucisz czysty rzut z wymiarami?

 

pomysł na słup

 

Obudowanie

http://www.kwadraton.pl/blog/wp-content/uploads/2016/06/Kwadraton-polwysep-biala-kuchnia.jpg

9V2A1518.jpg

 

podkreślenie

http://bi.gazeta.pl/im/ae/98/c9/z13211822Q,Kolory--Slup-konstrukcyjny-na-srodku-pokoju-mozna.jpg

 

inne:

http://cdn2.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/35827/mala-kuchnia_2899234.jpg

http://media.castorama.pl/media/wysiwyg/inspiracje/NARZ/SMALL_kolumna_otwarta_kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej od TV tym większa przekątną TV trzeba kupić - rośnie cena. Tam jest prawie 5 m. Sporo, ale kto co lubi, dlatego pytam. W przypadku ekranów ciekłokrystalicznych bezpiecznie można oglądać z odległość kilkunastu cm. Inaczej bolałyby cię oczy przy korzystaniu z telefonu, laptopa czy komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, ja jestem jeszcze kompletnie w lesie z salonem, zobacz z kuchnią jaki problem (moinss, gdzie jesteś?:o ) i łazienką ( tu myślalam ze mam juz dobry projekt.... tjaaa ) i nie moge sie ogarnąć.

 

Jak masz jakieś propozycje, coś podpowiesz w układzie salonu czy kuchni , pomożesz to super - bardzo będę wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Po lewej, od okna: wysoka zabudowa 90cm(30+60), blat ze zlewem i przy drzwiach wysoki słupek 60cm. Przy kominie od strony salonu stworzona wnęka, za nią ukryta dodatkowa szafka wisząca. Blat półwyspu głęboki na ok.80cm, osłonięty wyższym murkiem do którego jest przystawiony stół.

Początkowo planowałam płytę i zlew bliżej okna(dlatego nie określiłam z której strony blatu lodówka) ale okap chyba ładniej wygląda w jednej linii ze stołem - ewentualnie można pokombinować z wyciągiem wbudowanym w obniżony sufit czy jakoś inaczej ukrytym(może wysuwany z blatu ale to droga impreza)...

Barek z hokerami wymusiłby chyba zbytnie wysunięcie stołu w strefę kanapową.

 

5967a003e700.jpg

 

dc4ff43cf69d.png

 

00bd1c499fdb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Alicyja :-)*** jestem w szoku ;-)

Podoba mi się dodatowa szafka na kominie, ale projekt zdecydowanie 2. tylko nie z okrągłym stołem....

Opcja z barkiem bedzie tylko 10 cm szersza od Twojego projektu 1 (60 + 30)

Ale dziękuje Ci bardzo, dużo daja takie wizualizacje...

Acha, sciany nad drzwiami do kuchni tez nie bedzie.

 

Elfir i co Ty na to? To nie jest znowu jakiś ogromny pokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...