Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pamiętaj o konieczności zachowania spadku w posadzce. Jest na tyle wysoka, że będzie to możliwe?

To już są daleko idące ingerencje w konstrukcję budynku, konieczna jest konsultacja z hydraulikiem, czy ten układ jest w ogóle możliwy do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru lodówkę : Liebherr ICBN3366 lub ewentualnie samą chłodziarkę Liebherr IKB3550?

 

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarko-zamrazarki-do-zabudowy/icbn-3366-114.html

 

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarki-do-zabudowy/ikb-3550-129.html

 

O każdej z nich czytałam pozytywne opinie jednak chodzi mi o pojemność, czy rodzina 4-o osobowa pomieści się takiej chłodziarce-pojemność nett 176litrów? Półki na drzwiach są tylko dwie. Ale ma automatyczną kostkarkę. Sprawdzi się czy to bajer?

Zastanawiałam się nad zakupem osobno lodówki wysokiej i osobno zamrażarki, którą dam do spiżarki.

I mam problem, proszę o pomoc.

 

Pytałam o opinie na w innym wątku ale tam brak odpowiedzi a wiem, że tutaj zaglądacie, służycie radą a Wasze doświadczenie jest bezcenne.

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci się podoba i można tak zrobić to zrób.

Dałabym jednak wysoką zabudowę od strony pokoju a zlew maksymalnie ukryła za słupem. Inaczej będzie widoczny z kanapy.

tak, na pewno zlew nie może byc widoczny z pokoju.

Ale chciałam poznać Twój pomysł - jak zrobiłabyś ten pokój inaczej - skoro na poczatku sugerowaałaś coś innego - Chętnie poznam inny sposób myślenia :)

 

 

 

Moniss - czekam cały czas na twoje ostateczne zdanie dotyczące ustawienia kuchni vs / ustawienie salon:wiggle:

 

 

Dziewczyny, a gdyby tak stoł dać rownolegle do barku, naprzeciw tego pojedyńczego okna, dalej scianke z TV, a naprzeciwko, na tej ściane co jest wejście dac narożnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru lodówkę : Liebherr ICBN3366 lub ewentualnie samą chłodziarkę Liebherr IKB3550?

 

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarko-zamrazarki-do-zabudowy/icbn-3366-114.html

 

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarki-do-zabudowy/ikb-3550-129.html

 

O każdej z nich czytałam pozytywne opinie jednak chodzi mi o pojemność, czy rodzina 4-o osobowa pomieści się takiej chłodziarce-pojemność nett 176litrów? Półki na drzwiach są tylko dwie. Ale ma automatyczną kostkarkę. Sprawdzi się czy to bajer?

Zastanawiałam się nad zakupem osobno lodówki wysokiej i osobno zamrażarki, którą dam do spiżarki.

I mam problem, proszę o pomoc.

 

Pytałam o opinie na w innym wątku ale tam brak odpowiedzi a wiem, że tutaj zaglądacie, służycie radą a Wasze doświadczenie jest bezcenne.

 

Bewa, tym tematem wsadziłaś u mnie kij w mrowisko, cały poprzedni tydz szukałam lodówki...

Mam teraz ten sam dylemat -tzn nie szukam osobno zamrażarki - to u mnie odpada, ale szukam możliwie największej lodówki.

Ale ja z otwartą kuchnia na pewno biore do zabudowy.

Jeśli chcesz wolnostojącą to te nowe Samsunga są extra - i tam masz pojemność 276 +130 zamrażlnik...

 

Z lodowek do zabudowy - to zauważyłam jedna prawidlowość- te najprostsze , bez no frost maja najwieksza pojemnosc... im wiecej bajerow to mniej pojemności. Ale i tak to kwestia różnicy tylko 24-25 litrow, z przewagą dla tych bez bajerów.

Kostkarka dla mnie zupełnie niepotrzebna, bardziej patrze na te strefy przechowywania, no frost i klase energetyczna.

I wciaz jeszcze nie wybralam ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniec wakacji od internetu i telefonu :p

Moniss - czekam cały czas na twoje ostateczne zdanie dotyczące ustawienia kuchni vs / ustawienie salon:wiggle:

 

Podoba mi się pierwsza propozycja Alicyji, gdzie wysoka zabudowa jest rozstrzelona na boki i nie tworzy masywnego bloku.

A skoro stół będzie tak blisko kuchni, to i barek śniadaniowy jest zbędny.

 

 

Dziewczyny, a gdyby tak stoł dać rownolegle do barku, naprzeciw tego pojedyńczego okna, dalej scianke z TV, a naprzeciwko, na tej ściane co jest wejście dac narożnik?

 

Nie wiem, czy dobrze rozumiem.... Chcesz dać kanapę pomiędzy korytarzem/przedpokojem a wyjściem na taras/balkon?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

 

 

Podoba mi się pierwsza propozycja Alicyji, gdzie wysoka zabudowa jest rozstrzelona na boki i nie tworzy masywnego bloku.

ok czyli piekarnik pod drzwiami, potem zabudowa, zlew,zabudowa , lodowka, slupek 40cm

po drugiej stronie płyta.

jeszcze nie wiem, przysłonieta sciana czy nie...

 

A skoro stół będzie tak blisko kuchni, to i barek śniadaniowy jest zbędny.

Barek musi być

 

stoł moze stac w innym miejscu, ale barek jest konieczny.

 

 

 

Nie wiem, czy dobrze rozumiem.... Chcesz dać kanapę pomiędzy korytarzem/przedpokojem a wyjściem na taras/balkon?

? no po drugiej stronie w rogu pokoju, nie wiem,

Jakbys w ogóle ustawiła ten salon?

 

Nie podoba mi sie tylko taki przyklejony stół do barku właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawy wątek i prawie w całości przeczytałem.

Żona bardzo chciała by mieć wyspę w kuchni. Ja natomiast stawiam nacisk na funkcjonalność. Czyli tak urządzić aby było miejsce na różne sprzęty drobne (czajnik, ekspres, itp..). I żeby to wszystko ze sobą nie kolidowało. Może podsuniecie jakieś ciekawe propozycje?:)

Bardzo dziękujemy z góry.

20161003_140154[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby weszła wyspa, ta kuchnia jest nieco za wąska.

szerokość to 336 cm, zabudowa wzdłuż ścian wypada 2x60 cm, czyli zostaje 216 cm. Wygodne przejścia między liniami zabudowy dwóch ciągów szafek to 120 cm (min to 100 cm). 2*120 (100) = 240 (200) cm. Czyli nie ma już miejsca na blat.

 

Można pokusić się o półwyspę, która przesłoni widok na kuchenny nieporządek, ale tak naprawdę niewiele da w kwestii poprawy samej funkcjonalności.

Jeśli chcecie zlew pod oknem, to niestety będzie on widoczny z salonu.

 

http://images82.fotosik.pl/54/23503d23ab0479cdgen.jpg

 

Za lodówką szafki do blatu z miejscem na toster, mikser, z drzwiczkami żaluzjowymi lub uchylanymi do góry:

http://www.salonkuchni.pl/data/page/fck/kuchnie/WNETRZA/zaluzja_otwarta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między ścianką spiżarki a ścianą domu masz 185 cm.

Lodówka do zabudowy ma 60 cm szerokości. Ciąg szafek pod oknem to drugie 60 cm. zostaje 65 cm. Za wąsko by wystawiać tam zlew.

 

Gdyby zrobić odbicie lustrzane układu, to wychodzi jeszcze gorzej - zlew jest na widoku jak się wchodzi do jadalni, daleko jest od lodówki do miejsca na toster.

http://images83.fotosik.pl/54/5c0fe3b6f3f8b189gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bewa, tym tematem wsadziłaś u mnie kij w mrowisko, cały poprzedni tydz szukałam lodówki...

Mam teraz ten sam dylemat -tzn nie szukam osobno zamrażarki - to u mnie odpada, ale szukam możliwie największej lodówki.

Ale ja z otwartą kuchnia na pewno biore do zabudowy.

Jeśli chcesz wolnostojącą to te nowe Samsunga są extra - i tam masz pojemność 276 +130 zamrażlnik...

 

Z lodowek do zabudowy - to zauważyłam jedna prawidlowość- te najprostsze , bez no frost maja najwieksza pojemnosc... im wiecej bajerow to mniej pojemności. Ale i tak to kwestia różnicy tylko 24-25 litrow, z przewagą dla tych bez bajerów.

Kostkarka dla mnie zupełnie niepotrzebna, bardziej patrze na te strefy przechowywania, no frost i klase energetyczna.

I wciaz jeszcze nie wybralam ;-p

 

Ja mam możlwość kupienia lodówki z kostkarką w cenie jak bez kostkarki, ot naprawdę okazyjna cena. Już byłam zdecydowana na samą chłodziarkę tylko zastanawiam się czy jest sens taką dużą na 178cm.

Mam okazję kupić w dobrej cenie i mam dylemat. Lodówka tylko do zabudowy, u mnie brzydko wyglądałaby wolnostojąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...