Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niby spora a jednak mało ustawna ta kuchnia... hmm ... musimy jeszcze przemyśleć opcje z półwyspą - może takim barkiem na wysokość 120 cm między jadalnią a kuchnią... dzięki za pomoc...

tylko już musimy zdecydować gdzie ma być kanaliza...

Kuchnia jest spora i fajna tylko nie do wyspy,

 

Moniss jak to widzisz- narożnik po przeciwnej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glx - pomyśl o "wyjściu" tą ciasną kuchnią bardziej na salon, nie trzymaj się kurczowo pierwotnego obrysu ścian.

poza tym - wychodze - właśnie jadalnią ;D

Nie wiem jak tu bardziej jeszcze wyjść, i po co , kiedy chce:

duży naroznik , duzy TV (szfka rtv?) stól na 4 os i jakiś regał i komodę ?:rolleyes:

Edytowane przez glx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się skojarzyło z twoją kuchnią:

http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/10/Oryginalna-jadalnia-w-kuchni.jpg

:) skąd to wytrzasnęłaś ? Podobna.

Ale za bardzo odkryta nawet jak dla mnie ;-)

 

Elfir bardzo dziekuję .

Projekt 1 jest mi bliższy - tylko dlaczego zlew na poływspie? Wole plyte, ale rozumiem ze wzialas pod uwage trudnosc w przenoszeniu przylaczy?

I wydaje mi sie że ja sie wysoką zabudowe rozdzieli na dwie strony to jednak bedzie nie tak ciezko, a z pokoju i tak bedzie widac tylko slupki - szerokosc 1m. (40+60) po drugiej str przy drzwiach 60

 

PROJEKT 2 - niby fajny - coś nowego , ale -

Zabudowa kuchni po "L" się tam nie da zrobić, nad czym ubolewam - w kuchni jest okno balkonowe---- przeciez nie mogę tam dac szafek... to najpowazniejszy zarzut dyskwalifikujacy ten projekt;

No i układ caly blat roboczy tylem do pokoju, co się mija z celem otwierania kuchni moim zdaniem.

 

 

Co do stricte salonu - zastanawiam sie jeszcze nad przesunieciem stolu do tej ściany blizej wejscia, obok tv z pierwszego projektu

 

lub - odwróceniem kanapy na ta sciane od wejscia, a Tv obok stołu.... z drugiego projektu

 

Co myślisz?

 

potem moge sobie suwac po pokoju , jednak na poczatku bede musiala zdecydowac gdzie dac przyłacza RTv, wiec o tyle jest wazne na cos sie zdecydowac...

 

Jeszcze raz dziękuję :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na planie nie widać było, że to balkonowe.

Zlew - wydaje mi się , że przy zlewie stoisz w kuchni częściej niż przy płycie - mycie, skrobanie warzyw. Łatwiej nawet kanapki przygotować przy zlewie, bo po prostu okruszki zmiatasz do zlewu (zwłaszcza jak masz komorę wpuszczaną w blat). Gdyby cokolwiek robić na blacie bez zlewu, te okruszki trzeba zmieść na rękę i potem do zlewu lub kosza na śmieci.

A przy płycie tylko wstawiasz garnek i czasem coś zamieszasz.

A skoro w czasie pracy chcesz oglądać TV, to będzie najbardziej wygodny sposób ustawienia wszystkich mebli.

 

 

Tak wyglądałoby zblokowanie wysokiej zabudowy:

http://i.mamkuchnie.pl/i/00/82/11/008211_940.jpg

 

albo podobnie jak u ciebie (nawet słup jest), tylko przy zlewie blat a płyta naprzeciw:

http://i.mamkuchnie.pl/i/01/28/58/012858_940.jpg

 

 

Jak planujesz narożnik, to on może dziwnie wyglądać tak na wejściu do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir -nie , nie chce zlewu na połwyspie na pewno/

Jak coś kroję i siekam, przygotowuje to do tego mam blat a obok płyta -bezpośrednio wrzucam do garnka.

 

 

Kinka - juz sama zaczełam sie zastanawiać na temat przyklejenia poływspu jednak do ściany z oknem,ale:

-trace wtedy widok na okno i doświetlenie salonu

- ten słup wtedy to zwyły słup zawaildroga

- fajne wyglada takie przejscie wzdłuż kuchni jak w tamtej opcjii, zwłaszcza jeśli zostawimy krotka sciane obok słupa, a tak to po prostu omijamy słup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...