Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanów się jak wielką rogową kanapę chcesz.

Bo nie w każdym układzie ci wówczas wejdzie.

 

Okrągły stół też lepiej wygląda gdy ma stać w przejściu.

 

glowa mała na to wszystko...

 

Okragły stól nie podoba mi się:no: Mogę weższą strona dosunac stoł do ściany lub koło okna blizej.

 

W ktorym ukłądzie zatem wchodzi najwieksza ta kanapa?

 

Elfir bo ja juz sie pogubilam - Ty radzisz rozsunąc szeroką zabudowe w kuchni? 60-60-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na rysunku akurat jest 3x60 w słupkach. Środkową szafkę można dowolnie zwęzić, jak potrzebujesz szerszego blatu. Służy jako izolator między piekarnikiem a lodówką. Ale ty potrzebujesz dużo blatu na wyspie, a nie tam.

Zastanów się czy jest sens robić w ogóle dodatkowe przejście z tej kuchni. Może starczy niska zabudowa od słupa aż po okno? Masz wówczas długi blat roboczy z widokiem na TV.

Co za różnica czy do stołu zaniesiesz talerz przechodząc wejściem do kuchni czy pod oknami? A likwidujesz w ten sposób szlaki komunikacyjne, które blokują ci niektóre ustawienia mebli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]369390[/ATTACH]

 

zastanawiam sie jeszcze nad stolem przy wejsciu : [ATTACH=CONFIG]369391[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]369392[/ATTACH]

 

lub tak:

[ATTACH=CONFIG]369393[/ATTACH]

 

Przepraszam za jakość rysunków....

wiecej mozliwosci nie widze ;-(

Sama mam obecnie taki słup i bardzo mi z tym wygodnie bo zasłania cześć roboczą.Spójrz na pierwszy twój wariant jaki robisz slalom wychodząc z kuchni żeby usiąść na kanapie.

 

http://images83.fotosik.pl/62/041a6f0b949591cdmed.jpg

 

http://images84.fotosik.pl/61/fa2f82329cd73151med.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy jest sens robić w ogóle dodatkowe przejście z tej kuchni. Może starczy niska zabudowa od słupa aż po okno? Masz wówczas długi blat roboczy z widokiem na TV.

Co za różnica czy do stołu zaniesiesz talerz przechodząc wejściem do kuchni czy pod oknami? A likwidujesz w ten sposób szlaki komunikacyjne, które blokują ci niektóre ustawienia mebli

Niska zabudowa i taka dluga na cala kuchnie jest okropna powstaje coś takiego jak sklep...

Wejście z salonu do kuchni musi być - to juz prędzej zabudowałabym wejscie z przedpokoju uzyskujac "L" ;-) ale i ta koncepcja odpadała na wstępie.

Edytowane przez glx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam obecnie taki słup i bardzo mi z tym wygodnie bo zasłania cześć roboczą

wiem - dlatego chciałbym wykorzystać potencjał słupa:rolleyes:

Pozostawiony sam sobie po tej stronie ( połwysep od okna) niczego nie zasloni - ma 40 cm szer od strony salonu.

 

 

Spójrz na pierwszy twój wariant jaki robisz slalom wychodząc z kuchni żeby usiąść na kanapie.

racja - zatem stoł pod oknem odpada.

 

Z tego samego wzgledu odpada tez kanapa tyłem do kuchni...

 

Kinka te dwa ostatnie projekty tez mi s ie nie podobaja :cry: ten blat (stól) pod oknem bedzie kompletnie nieużyteczny - taki daleko odstawiony od wszystkiego... do tego widok na zlew centralnie...

Edytowane przez glx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glx - no to zrób jak ci się podoba.

 

inne inspiracje:

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/524/1482524/RR%20House%20-%20Guilherme%20Torres_fot.%20Denilson%20Machado%20(MCA%20Estudio)%20(14).jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir ;-) wiem...

 

Chciałam wszystkim podziękowac za pomoc, baaardzo dziękuję :-)***

 

W toku tych projektow, ktore tu powstały, dla mnie najbardziej optymalna jest kuchnia Moniss - z rozstawieniem słupkow, o co jeszcze ja serdecznie poprosiłam, tu wersja trzy kolo siebie:

glx_kuchnia4a.jpg

oraz ustawienie pokoju wg pierwszego projektu Elfir czy Alicyji (ale z kwadratowym stołem ;-) )

układ 2b.jpg

wydaje mi sie ze tak jest pokoj najmniej zastawiony, jest dojście do wyjścia na taras z dwoch stron itd.

 

Teraz z kwestii technicznych - czym ten slup oblozyc? poniewaz od strony wewn w kuchni byłaby tam plyta wiec potrzebuje czegos niebrudzacego i zeby nie trzeba bylo fartucha z kafli na takim odcinku nad płytą robić.

 

Podoba mi się to strasznie - komin.jpg99820_b1d8b77f-aeed-4b67-8d33-2e7e16eea52e_max_900_1200_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg

Co by to mogło być?

Edytowane przez glx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie TV na ścianie po prawej stronie od wejścia do pokoju to i tak nie będziesz mogła go oglądać, bo ścianka p;przeszkadza.

 

na rysunku jest wizualizacja komputerowa z czymś co ma udawać wielkie płyty marmuru Carrara, Statuario lub Calacatta :)

Od strony płyty możesz na ścianie komina połozyć szybę. Albo obłożyć całość płytą meblową - fornirowaną lub oklejaną, zależnie od tego, jakie planujesz meble w kuchni

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss dziekuje pieknie.

 

Ktora opcja Wam sie podoba naj?

 

jak będzie TV na ścianie po prawej stronie od wejścia do pokoju to i tak nie będziesz mogła go oglądać, bo ścianka p;przeszkadza.

jakos bokiem po przekatnej zalukam... ;-) ale to miejsce jest najlepsze na t v...

 

 

Jak ten slup oceniacie? to zasłaniac te kuchenke czy nie? Przedłuzyc słup kawałkiem scianki? czy jednak zostawic tylko 40 cm slupa i wyższy barek zeby przesłonic gary, bez ścianki?

 

 

na rysunku jest wizualizacja komputerowa z czymś co ma udawać wielkie płyty marmuru Carrara, Statuario lub Calacatta :)

Od strony płyty możesz na ścianie komina połozyć szybę. Albo obłożyć całość płytą meblową - fornirowaną lub oklejaną, zależnie od tego, jakie planujesz meble w kuchni

Co radzicie?

Myslalam wcześniej o cegle, ale na sam słup, gdyby byla sciana to nie wiem ...

 

wiem ze juz mi naprawde duzo pomoglyście, ale będę wdzięczna za wszelkie dalsze rady i sugestie ;-)*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, forum czytam od 2 miesięcy.. od kiedy postanowiliśmy kupić mieszkanie. Stało się, od 3 dni posiadamy klucze i.. puste ściany. Zaczynamy od kuchni i tu pojawiają się problemy.

1) chciałabym wcisnąć piekarnik w słupku, ale nie wiem gdize będize wyglądał dobrze.

2) nie wiem jak poradzić sobie z tymi wystającymi ścianami w rogu, tak żeby szafki się otwierały

3) chciałabym najwięcej mieć szuflad

4) Nie wiem czy wcisnąć lodówkę przy wejściu, przy oknie - tam jest 60 cm .. wystarczy?

5) W szafce koło zlewozmywaka jest zmywarka

5) i liczę na jakieś propozycje :)

14580529_1234638206582082_987518586_n.jpg14610730_1234636326582270_1705396876_n.jpg14627983_1234636366582266_1379374969_n.jpgZrzut ekranu 2016-10-07 08.21.38.jpgZrzut ekranu 2016-10-07 08.22.14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlitujcie się nad tymi, którzy mają wam pomagać i wklejajcie te rysunki jakieś wyraźne, duże, jasne, na których widać cyfry.

Bo teraz to ja ślęczę nad rysunkiem i czytam jak hieroglify.

Słupek przy oknie nie wejdzie, bo tam jest tylko 57 cm do okna. A zabudowa ma min. 60 cm.

Chyba, że słupek ma ci 3 cm zachodzić na ramę okna?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, w końcu mogę usiąść do projektów. Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)) Elfir, podoba mi się miejsce kuchenki, jednak nie chciałabym mieć wysokich sprzętów 'od wejścia' do kuchni :) chciałabym przejrzystość, szczególnie że kuchnia jest otwarta na salon :)

 

alicyja, bardzo mi się podoba Twój pomysł, jednak chyba piekarnik koło lodówki nie jest chyba najlepszą kompozycją? lodówki nie planujemy w zabudowie. Ale kuchenka, myślę że to będzie strzał w 10, a gazu nie będziemy przenosić, bo zdecydujemy się na indukcję.

 

-Myślimy, aby w tym 'wystającym' rogu postawić płytki regipsowe, tak aby nie mieć problemu ze złączeniem mebli, tak aby wszystkie się otwierały. Dodatkowo akurat ukryjemy rurę od gazu.

-Lodówka mogłaby troszkę zachodzić na ramę okna? hm..

- Tutaj jest między lodówką a piekarnikiem słupek 40 cm(w brw nie ma 30) ..a o takim właśnie myślę... i wtedy możnaby zostawić wolnego miejsca troszkzę od okna... na miotłę .. ?

-Zlew raczej jest bez zmian, bo jest tam duża rura odpływowa, i uda się ją ukryć w szafce ze zlewem :)

Zrzut ekranu 2016-10-08 22.03.12.jpgZrzut ekranu 2016-10-08 22.03.16.jpgZrzut ekranu 2016-10-08 22.03.23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tutaj jest między lodówką a piekarnikiem słupek 40 cm(w brw nie ma 30) ..a o takim właśnie myślę... i wtedy możnaby zostawić wolnego miejsca troszkzę od okna... na miotłę .. ?

]

 

Widok na miotłę w kącie z salonu jest lepsze niż na boczną ścianę (moze nawet murowaną) zabudowy kuchennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...