Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stworzyliśmy mały projekt z wyspą. Proszę wypowiedzcie się co myślicie. Kolorystyka przypadkowa, rozważamy funkcjonalność.

Tam gdzie piekarnik, pod spodem będzie zmywarka... koło okna to białe to lodówka. Natomiast wyspa - stworzyliśmy kształt, natomiast pewnie od salonu było by miejsce do siedzenia. A ta ściana wolna za wyspą - może duże okno do samej podłogi??

ogólnie myślimy że nie jest najgorzej - minus taki mało miejsca na sprzęty kuchenne tj. czajnik, ekspres, krajalnica, mikser, mały gril.... tych rzeczy najczęściej używamy...

i co zrobić?

może zrezygnować ze spiżarki?

plan (2).jpgplan (1).jpgplan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Projekt moim zdaniem optymalny. Rura zabudowana, a lodówka obok piekarnika nie przeszkadza w niczym. Kwestia przewodów w ścianie, żeby nie były o za małym przekroju. Jak ma byc lodówka wolnostojąca to też ok, po prostu trzeba zrobić na nią wnękę. Pewnie będzie wystawała poza gabaryt szafek, bo musi sie otwierać przynajmniej do kąta 90°, chyba że znajdziesz taka która otworzy się w swojej szerokosci. Czysto i przejrzyście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyliśmy mały projekt z wyspą. Proszę wypowiedzcie się co myślicie. Kolorystyka przypadkowa, rozważamy funkcjonalność.

Tam gdzie piekarnik, pod spodem będzie zmywarka... koło okna to białe to lodówka. Natomiast wyspa - stworzyliśmy kształt, natomiast pewnie od salonu było by miejsce do siedzenia. A ta ściana wolna za wyspą - może duże okno do samej podłogi??

ogólnie myślimy że nie jest najgorzej - minus taki mało miejsca na sprzęty kuchenne tj. czajnik, ekspres, krajalnica, mikser, mały gril.... tych rzeczy najczęściej używamy...

i co zrobić?

może zrezygnować ze spiżarki?

[ATTACH=CONFIG]369865[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]369866[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]369867[/ATTACH]

Wybacz, ale ten projekt to koszmar.

Zlew nie dość, że wciśnięty w kącik, to dodatkowo odcięty całkiem od naturalnego światła (zasługa pani Lodówki). Widok z jadalni na tę samotną panią wśród blatów roboczych, do pięknych też nie należy.

Lodówka obok piekarnika, a w kąciku można dać szafkę (drzwiczki łamane otwierane do góry lub roleta) na różne sprzęty kuchenne.

 

Zlew wizualnie zlikwidujesz, jeśli będzie w kolorze blatu (lub też wykonany wraz z blatem z tego samego materiału).

 

Wyspa...

Liczymy: od ściany spiżarki 100cm, od ściany zewnętrznej 100cm, wyspa 80cm (trochę mało jak na wyspę). Aby miało to "ręce i nogi" oraz przejście do jadalni, przydałoby się wyburzyć ten 60-centymetrowy kawałek ściany nośnej, który miał zasłaniać ciąg szafek kuchennych. Po drugiej stronie, do spiżarki wybrałabym w tym wypadku drzwi łamane zamiast zwykłych, ponieważ potrzebują mniej miejsca przy otwieraniu.

Nie wiem ile miejsca zostawiliście pomiędzy szafkami pod oknem a wyspą, ale przydało by się min. 100-120cm.

 

Moje podsumowanie:

Przy tym układzie (nawet poprawionym) na blacie będą ustawione wszelkie sprzęty kuchenne, które będzie można podziwiać z jadalni i zapewne także z salonu. Zdecydowanie lepszy układ z półwyspem, zaproponowała wcześniej Elfir.

 

JandJ, to Ty masz rację - kuchnia powinna być funkcjonalna, Twoja żona się myli - wyspy tutaj nie wciśnie bez szkody dla funkcjonalności.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czuje sie ciasno we wlasniej kuchni. Ostatnio bylem u kilku znajomych ktorzy maja kuchnie wezsze ale ladnie zaplanowane az mi sie wstyd zrobilo :/ Tak wyglada moja kuchnia: https://drive.google.com/file/d/0B6x9BzothUOHa3RzcExiZXhDdFU/view?usp=docslist_api

Chce poprzestawiac to wszystko w jakas sensowny lad bo mi sie to nie podoba, nie mowie ze mam meble brzydkie czy podloge bo mam wszystko porobione tylko ten uklad mi nie pasuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, według projektu Elfir... według Was jest ok? praktycznie?[ATTACH=CONFIG]370378[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]370379[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]370380[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]370381[/ATTACH]

 

ja bym przesunęła zlewozmywak w lewo jak najbliżej lodówki, żeby mieć możliwie długi blat roboczy - wygodniejszy wg mnie jest jeden długi ciąg blatu, niż poszatkowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak przedstawiła to kinka, z półwyspem / półwyspą. Tylko zlew bym odsunęła z tego kąta.

 

Można też szafki dociągnać do ściany na granicy jadalni i pod podciągiem dać siedziska barku, a płytę umieścić pod ścianą.

 

zmiany.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...