Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoko, wszystko widać:)

zapomniałam dodać, że kominek jest przeniesiony stamtąd ;) a spiżarnia jest powiększona o miejsce które zajmuje komin. Z piekarnikiem to zastanawiam się nad tym czy wygodnie było by mi z niego wyciągać gorące rzeczy z tego względu, że nie ma obok blatu żeby odstawić cokolwiek i że działający, gorący piekarnik znajdzie się w przejściu, ale to też racja, że lodówka będzie częściej używana. I w sumie słupek z piekarnikiem plus jeszcze jakaś szafka obok będzie lepiej wyglądać niż sama lodówka :) muszę to przemyśleć :) dzięki za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczy z piekarnika odkładać na półwysep.

 

Można zrobić piekarnik i obok blat (wówczas piekarnik przy ściance a blat przy wejściu do spiżarki). Na blacie można trzymać też ekspres do kawy czy toster - schowane od strony salonu za piekarnkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w mojej leworęczności żadnej mojej zasługi. Przpraszam, bo widzę, że odebrałaś to zbyt ambicjonalnie. Pisząc o defekcie miałem na myśli wyłącznie wzgląd genetyczny. Tak to się w tej dziedzinie określa. Jako praworęczna na pewno jesteś Wspaniałą Kobietą. Ja w kuchni (jako facet) spedzam dużo czasu a konsumpcja jest tylko ułamikem tego czasu, dlatego szukam rozwiązania które mnie, mojej Lepszej Połowie i mojej Najlepszej Teściowej będą możliwie wygodne.

 

Aha. Czyli ty jesteś facetem, który komplikuje sam sobie wygląd kuchni, z uwagi na leworęczność jakiegoś bliżej nie określonego podmiotu?

No to se rób, tylko już dupy więcej nie zawracaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bewa - a jak mam to narysować? Nie mam rysunku od strony kuchni, który mogę przerobić w paincie :)

Z resztą co tam trzeba rysować? jedną szufladę? Szuflada się zmieści, skro są biurka z szufladami :) Tyle, że nie może być wysoka, max 15 cm.

 

 

Jeszcze jedna inspiracja ze skosem:

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/252/1660252/interior/designerski-polwysep,main.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pomóżcie rozplanować kuchnię.

 

Ściany i otwory okienne już są.

 

kuchnia 111.jpg

 

Chciałabym, aby za ścianą oddzielającą kuchnię od salonu powstało miejsce do pracy. Takie na co dzień. Blatu będzie tam 120 cm.Nad blatem półeczka na kubki i inne akcesoria kuchenne, które nie zdobią, ale dobrze, by były na wierzchu.

 

Piekarnik - albo koło lodówki, albo pod płytą (chyba bym wolała pod płytą)

 

Zlew - chciałabym jak najbardziej schować. Ale nie wiem jak. Odpływ jest między zmywarką a zlewem.

 

Stół pod oknem między salonem a kuchnią.

 

Największa moja bolączka - zagospodarowanie szafek narożnych.

Przy proponowanym przeze mnie układzie nie wiem, jak je zagospodarować, aby było funkcjonalnie.

 

A może ktoś ma całkiem inny pomysł?

 

Help!

kuchnia 111.jpg

Edytowane przez agrafffka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw zlew pod okno i płytę bardziej na środku szafek (wówczas piekarnik pod płytą).

 

Albo schowaj zlew i lodówkę a płytę zrób po prawej stronie okna. Wówczas pod oknem masz dobrze doświetlony światłem naturalnym blat roboczy.

A problem narożnej szafki zlikwiduj :) Szafa dostępna z drugiej strony.

 

e5a083ce4e5f29cdgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do Was ponownie po mojej chorobie.

Projekt kuchni mam na ukończeniu.

Dziękuję za Wasze wszystkie pomysły i podpowiedzi.

Zastanawiam się jeszcze nad nurtującymi mnie sprawami

 

Jak sądzicie jakiej szerokości cago wrzucić w okolice płyty indukcyjnej? 15cm, 20 czy 30 cm? Byłoby to kosztem szuflad, które w tej chwili mają ok 95 cm, Myślę, żeby dać szuflady 70 cm i cargo trzypoziomowe 15cm. Czy takie cargo trzypoziomowe jak tutaj http://www.b2bpeka.pl/product/show/productid/370742

sprawdza się?

 

 

Po lewej stronie będzie kosz 60cm, zmywarka 60cm i na szuflady mam ok 85cm, Czy warto w okolice kosza na śmieci dać cargo na środki czystości zmniejszając tym samym szufady do ok 70cm czy też te środki zmieszczą się na półce nad zlewem?

 

I jeszcze mam pytanie. Czy 10-12 cm wystarczy aby zrobić półki takie jak na przykładowych znalezionych w necie propozycjach wykończenia boku wysokiej zabudowy?

Jak dobrze zmierzyłam kuchnię to zmieści mi sie w wysokiej zabudowie cargo 40 cm. I zastanawiam się, czy może dać cargo 30 cm i te 10-12 cm, które pozostają wykończyć półką (połączenie lakier plus wenge) jak w załączeniu. Temat trudny ale trzeba dobrze przemyśleć .

BE 5.jpg

zabudowa1-kuchenna-na-wymiar-w-biezach-i-brazach-mobiliani-006.jpg

brazowa_kuchnia_z_bialym_blatem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...