Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wysokość mebli to 255 cm.

Jak inaczej podzielić wysoką zabudowę, aby na samej górze pod sufitem szafki były otwierane na bok. Nie mam przekonania do aventosów, może dlatego, że nigdy takich szafek nie miałam.

 

Co sadzicie zamykaniu szafek w przedstawionej wysokiej zabudowie -wszędzie są aventosy. Na ile je polecacie ?

Zostawić czy zmienić?

Aventosy to też dodatkowy koszt.-czy warto? Polecacie je?

Eb ab 1.jpg

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wydaje mi się, że przy tej wysokości bez sensu jest umieszczenie niskich szafek na najwyzszym poziomie. szła bym raczej w stronę szafek ściennych bardzo wysokich, gdzie uchwyt mamy w zasięgu ręki. przecież często tylko szukamy czegoś, sprawdzamy czy to jest. nie będziemy wchodzić na taboret tylko po to żeby popatrzeć na wnętrze najwyzej położonej szafki. lepiej żeby wnętrze najwyzszej polki ukazywało sie podczas obsługiwania nizszych półek. wiem że aventos otworzy i górną ale i tak to są dla mnie za małe wysokości, takie okapowe te szafki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość mebli to 255 cm.

Jak inaczej podzielić wysoką zabudowę, aby na samej górze pod sufitem szafki były otwierane na bok. Nie mam przekonania do aventosów, może dlatego,

Aventosy to też dodatkowy koszt.-czy warto? Polecacie je?

na tym zdjęciu zamieniłabym , fronty wysokie dlabym wyżej pod sam sufit a szafki niskie niżej w lini blatu, jesli musimy działać na tym zestawie meblowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semiramida dziękuję za odpowiedż

 

 

na tym zdjęciu zamieniłabym , fronty wysokie dlabym wyżej pod sam sufit a szafki niskie niżej w lini blatu, jesli musimy działać na tym zestawie meblowym.

 

To ustawienie uznałam za optymalne, było wiele przemyśleń, mikrofalę tylko dam wyżej bo boję się oddziaływania otwartego piekarnika na bok mebli. Dostęp do carga będzie z dwóch stron-jeśli pozostanie w tym miejscu. Masz jakiś inny pomysł?

 

Czyli wysokie szafki zaczynające się na wys. ok 185 cm (nie wiem dokładnie ale chyba taka jest wysokość lodówki w zabudowie). I wówczas wysokość szafki wyniesie ok. 70cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość mebli to 255 cm.

Jak inaczej podzielić wysoką zabudowę, aby na samej górze pod sufitem szafki były otwierane na bok. Nie mam przekonania do aventosów, może dlatego, że nigdy takich szafek nie miałam.

 

Co sadzicie zamykaniu szafek w przedstawionej wysokiej zabudowie -wszędzie są aventosy. Na ile je polecacie ?

Zostawić czy zmienić?

Aventosy to też dodatkowy koszt.-czy warto? Polecacie je?

 

Idea aventosa jest taka, że otwierasz go z poziomu podłogi i masz dostęp do całej szafki.

Nie rozumiem (w Twoim przypadku) inwestowania w tego typu system. Co z tego,że otworzysz drzwiczki stojąc na podłodze, skoro by sięgnąć po zawartość szafki i tak musisz stanąć na krześle czy drabince.

 

Mam wysoką zabudowę, górne szafki otwierają się na boki, zastosowano zawiasy 180 st. Dla mnie idealne rozwiązanie.

 

 

Nieustannie zadziwia mnie koncepcja kosza na śmieci pod zlewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

Nie rozumiem (w Twoim przypadku) inwestowania w tego typu system.

 

Mam wysoką zabudowę, górne szafki otwierają się na boki, zastosowano zawiasy 180 st. Dla mnie idealne rozwiązanie.

 

 

.

 

Tak szafki rozrysował mi stolarz ale ponieważ nie jestem przekonana do podziału szafek to pytam na forum.

Nie wiem co zrobić z szafką przy ścianie- zaraz obok będzie okap więc możliwości są ograniczone-, szafka nie otworzy się gdyby były jedne drzwi, gdyż będzie przeszkadzał okap. Czy tutaj dać aventosa, łamaną szafkę czy taką dzieloną na dwoje drzwi szafkę jak na zdjęciu?

 

Co sądzicie o takim rozplanowaniu szafek?

60cm naroznik, 60 cm słupek, 40 cm cargo, 60 cmlodówka=220cm

Eb ab poprawione.jpg

Eb ab poprawione1.jpg

Eb ab poprawione2.jpg

Edytowane przez BEWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szafki rozrysował mi stolarz ale ponieważ nie jestem przekonana do podziału szafek to pytam na forum.

Nie wiem co zrobić z szafką przy ścianie- zaraz obok będzie okap więc możliwości są ograniczone-, szafka nie otworzy się gdyby były jedne drzwi, gdyż będzie przeszkadzał okap. Czy tutaj dać aventosa, łamaną szafkę czy taką dzieloną na dwoje drzwi szafkę jak na zdjęciu?

 

Co sądzicie o takim rozplanowaniu szafek?

60cm naroznik, 60 cm słupek, 40 cm cargo, 60 cmlodówka=220cm

 

BEWA do swojej kuchni możesz zastosować inny podnośnik, niekoniecznie HF. AVENTOS HK-XS jest mniejszy i tańszy a wystarczy przy tych wymiarach. Jeśli nie chcesz uchwytu na każdym froncie możesz zastosować TIP-ON (mechaniczne wspomaganiem otwierania do bezuchwytowych frontów).

Pogodzisz dwie rzeczy funkcjonalność i ekonomię.

Pozdrawiam

Anna Nowak

Doradca Blum Polska

 

Blum_kla0518_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem tu pierwszy raz, bardzo potrzebuję porady w sprawie projektu kuchni. Dom do remontu generalnego, więc wszystko można. Kuchnia prawie kwadratowa, marzy mi się wyspa żeby usiąść przy śniadaniu. Niestety konieczne TV (myślałam żeby powiesić nad lodówką side-by-side), koniecznie zamykane suwanymi drzwiami szklanymi od schodów (ta ściana na przeciw okna). Przy lodówce jest szerokie przejście do jadalni. Mam dwa pomysły, co sądzicie? Który lepszy?

1a.jpg1b.jpg2a.jpg2b.jpg2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Jaka powinna być szerokość blatu na półwyspie zamknietym i jak duża wnęka na nogi, aby wyglądało ładnie, było funkcjonalne. Tak jak w na załączonym zdjęciu-tego typu półwysep. Z drugiej strony półwyspu mają być szuflady ale zastanawiam się, czy nie będą za wąskie.

 

Który z pólwyspów, blatów najbardziej Wam sie podoba?

Biał. 3.jpg

Biał. 1.jpg

Biał. 1a.jpg

B E aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie dojedziesz szafkami do ściany spiżarki?

Opierasz się na jakiś gotowych meblach, że wybrałaś takie mało wygodne szafki narożne?

Nie chcesz piekarnika w słupku?

zlew koniecznie ma być w narożniku?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie dojedziesz szafkami do ściany spiżarki?

Opierasz się na jakiś gotowych meblach, że wybrałaś takie mało wygodne szafki narożne?

Nie chcesz piekarnika w słupku?

zlew koniecznie ma być w narożniku?

Nie dojade bo tam ma być grzejnik chyba 50cm kilka żeberek i krzesło przed nim.

wizualizacje robiłem w darmowym netplus2012 tam są tylko takie meble, ale to chyba standard. Co w nich jest niewygodnego? Są lepsze?

Piekarnik w słupku niby ok ale gdzie? Koło lodówki chyba niebardzo bo brak tam wentylacji i wszystko poleci na salon. Zlew niekoniecznie w narożniku tylko że parapet okna będzie na równi z blatem, pewnie połączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...