Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Moje szafki stojące w kuchni będą miały wysokość 90 cm i zastanawiam się teraz nad ilością i głębokością szuflad? w jednym ciągu będę miała 3 szafki szerokie na 60 cm. Myślę czy zrobić w nich po 3 szuflady takie same czy 4? Obawiam się, że przy 3 nie wykorzystam w pełni miejsca. Proszę o Wasze sugestie i podpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o podpowiedź użytkowników kuchni, inne osoby czy pojedyńcza szafka wisząca zakończona uchwytem listwowym będzie wygodna w użytkowaniu.

Uchwyt w załączeniu, szafka w załączeniu.

 

Mam do wyboru albo szafkę otwieraną na boki albo do góry na aventosie HK.

 

Ten rodzaj uchwytu jest jednym z najmniej wygodnych, wolałbym już tip on lub opuszczenie frontu poza korpus, lepiej wygląda bez tego aluminium. Jeśli chodzi o pion czy poziom wiele zależy od rozmiarów frontu, aby otwarcie nie wymuszało odsuwania się użytkownika, podnośniki uważam za wygodniejsze.

 

Hej. Moje szafki stojące w kuchni będą miały wysokość 90 cm i zastanawiam się teraz nad ilością i głębokością szuflad? w jednym ciągu będę miała 3 szafki szerokie na 60 cm. Myślę czy zrobić w nich po 3 szuflady takie same czy 4? Obawiam się, że przy 3 nie wykorzystam w pełni miejsca. Proszę o Wasze sugestie i podpowiedzi :)

 

Odejmij cokół i blat, na pewno nie więcej niż 80cm, u mnie zawsze sprawdzało się 2+1płytka. Jeśli chcesz być pewien rozpisz sobie co gdzie będziesz trzymał, nie ma uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich.

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moje szafki stojące w kuchni będą miały wysokość 90 cm i zastanawiam się teraz nad ilością i głębokością szuflad? w jednym ciągu będę miała 3 szafki szerokie na 60 cm. Myślę czy zrobić w nich po 3 szuflady takie same czy 4? Obawiam się, że przy 3 nie wykorzystam w pełni miejsca. Proszę o Wasze sugestie i podpowiedzi :)

 

Zdecydowanie 4.

Górną możesz zrobić nieco płytszą na sztućce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj uchwytu jest jednym z najmniej wygodnych, wolałbym już tip on lub opuszczenie frontu poza korpus, lepiej wygląda bez tego aluminium. Jeśli chodzi o pion czy poziom wiele zależy od rozmiarów frontu, aby otwarcie nie wymuszało odsuwania się użytkownika, podnośniki uważam za wygodniejsze.

.

 

Arek bardzo dziękuję za Twoją opinię.

Długo zastanawiałam się nad uchwytami, nie chcę frezowanych (paznokcie), odrzuciłam przykręcane do powierzchni (może żle). Napisz proszę co zatem zaproponowałbyś, jakie uchwyty są wygodne w użytkowaniu.

Niewygodne to opinie Twoich klientów?

 

Po Twojej odpowiedzi znalazłam taką opinię

.Decydując się na system listwowy trzeba jednak liczyć się z pewnymi „ale”: przy lodówce w zabudowie konieczne jest użycie pionowej listwy, która wymaga kilku dodatkowych centymetrów szerokości

 

A ja mam chłodziarkę w zabudowie.... Czy będzie się dobrze otwierać? Zaczynam się zastanawiać

 

Jakie uchwyty dobrze pasowałyby do mojej kuchni i byłyby wygodne?...

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek bardzo dziękuję za Twoją opinię.

Długo zastanawiałam się nad uchwytami, nie chcę frezowanych (paznokcie), odrzuciłam przykręcane do powierzchni (może żle). Napisz proszę co zatem zaproponowałbyś, jakie uchwyty są wygodne w użytkowaniu.

Niewygodne to opinie Twoich klientów?

 

...

 

Im bardziej odstaje od szafki i łatwiej jest za niego złapać tym wygodniejszy tylko gorzej wygląda, bo dzisiaj im mniej tym lepiej stąd te listwy, frezy itp. Górne szafki w większości dzisiaj robimy bez uchwytu, opuszczamy front, i wygodnie i ładnie. Nie wiem co autor miał na myśli odnośnie lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim rozwiązaniu jak opuszczany front nie słyszałam. Warte przemyślenia. Z tip=on zrezygnowaliśmy bo na lakierze widać palce .

Mam chłodziarkę do zabudowy- jedne drzwi. Jak tutaj umocowałbyś uchwyt listwowy? Byłby jeden czy dwa?

Robiłeś takie uchwyty w chłodziarce?

 

A może lepiej dać nakładane aluminiowe uchwyty haj na załączonym zdjęciu? Czy będą praktyczniejsze od listwowych?

9a4c48046c3ad4d02669e8bd6dcceb9e.jpg

Edytowane przez BEWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, że to jedne duże drzwi... Jedyne sensowne dla mnie rozwiązanie to zwykły uchwyt w kolorze frontu. Raz że front waży swoje, drugie lodówka ciężej otwiera się od zwykłej szafki, więc wszelkiego rodzaju frezy i cienkie listewki byłyby dla mnie zbyt uciążliwe i fakt, że uchwyt musiałby być pionowo czyli inaczej niż reszcie frontów w kuchni. Ew jeśli zdecydujesz się na te listewki zobala zamiast uchwytów to możesz ją dać przy lodówce pionowo (w kolorze frontów to nie będzie tak "świecił").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, że to jedne duże drzwi... Jedyne sensowne dla mnie rozwiązanie to zwykły uchwyt w kolorze frontu. Raz że front waży swoje, drugie lodówka ciężej otwiera się od zwykłej szafki, więc wszelkiego rodzaju frezy i cienkie listewki byłyby dla mnie zbyt uciążliwe i fakt, że uchwyt musiałby być pionowo czyli inaczej niż reszcie frontów w kuchni. Ew jeśli zdecydujesz się na te listewki zobala zamiast uchwytów to możesz ją dać przy lodówce pionowo (w kolorze frontów to nie będzie tak "świecił").

 

 

Arek dzięki Tobie zaczęłam się zastanawiać nad tymi uchwytami, są drogie i pomyślałam sobie tak: dam tyle kasy i jeszcze się będzie źle otwierało. Pani która robi meble odradzała mi uchwyty te w załączeniu, że źle wykonane,że z boku nieobrobione ale nie wiem, czy jej wierzyć bo moi znajomi sobie je chwalą wieć jesli mam zapłącić sporo kasy i jeszcze mieć problem z otwarciem to zaczęłam się zastanawiać.

 

Teraz sprawdziłam dokładnie- w umowie mam nie listewki zobala tylko uchwyt vitro stal szczotkowana. Załączyłąm zdjęcie kuchni z Halupczoka, gdzie podobały mi się uchwyty do szafek z wysokimi drzwiami. A gdyby do chłodziarki (jedne drzwi) i szafki wysokiej 30 cm (jedne drzwi) dać taki uchwyt? Pasowałby? W załączeniu moja wizualizacja tej ściany. Albo wymienić na inne uchwyty????

Co sądzicie o tym?

imaggge (1).jpg

1bnhh.3.jpg

9a4c48046c3ad4d02669e8bd6dcceb9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek 570

Dziękuję

Byłam w sklepie i próbowałam otwierania szafek przy pomocy uchwytów listwowych. Osobiście lepiej otwierałoby mi się mając normalne uchwyty. Wydaje mi się, że uchwyty listwowe wpijały mi się w palce i ciągłe otwieranie np przy gotowaniu byłoby mało wygodne. A może zasugerowałam się Twoim zdaniem..... Napisałeś: "Ten rodzaj uchwytu jest jednym z najmniej wygodnych". Pisząc, że są najmniej wygodne miałeś to samo na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek 570

Dziękuję

Byłam w sklepie i próbowałam otwierania szafek przy pomocy uchwytów listwowych. Osobiście lepiej otwierałoby mi się mając normalne uchwyty. Wydaje mi się, że uchwyty listwowe wpijały mi się w palce i ciągłe otwieranie np przy gotowaniu byłoby mało wygodne. A może zasugerowałam się Twoim zdaniem..... Napisałeś: "Ten rodzaj uchwytu jest jednym z najmniej wygodnych". Pisząc, że są najmniej wygodne miałeś to samo na myśli?

 

Tak;) Przy małych frontach pół biedy, ale pełne talerzy szuflady czy lodówka, zmywarka tu listewki będą utrapieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak;) Przy małych frontach pół biedy, ale pełne talerzy szuflady czy lodówka, zmywarka tu listewki będą utrapieniem.

 

Arek 570, Elfir

dziękuję za Wasze uwagi. Popróbowałam sobie w sklepie i niezbyt dobrze mi się otwierało. Wezmę uchwyty, przynajmniej przy szufladach. Przy górnych szafkach bez uchwytów i tutaj zastanawiam się, czy lepiej dać listwowe czy frezowane. Nigdy nie miałam żadnych z nich. Czy listwowe będą pasowały?Kuchnia będzie lakierowana więc może będą praktyczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę i ja o pomoc oraz o Waszą opinię. Im więcej czytam, tym trudniej mi podjąć decyzję..;)

Mamy wstępny projekt który przygotowaliśmy w ikeowym programie, żeby zrobić już instalacje pod odpowiedni układ sprzętów. Teraz będę dogrywać szczegóły ze stolarzem. Układ szafek został zainspirowany zdjęciem poglądowym - wyższe szafki górne będą bardziej wystające ( na rzeczy mniej używane), niższe trochę schowane. Chciałabym aby meble były lakierowane, i tu problem - czy całe białe, czy może pokombinować coś z ciemniejszym kolorem - grafit/ czarny?.. na pewno drewno odpada. blat podoba mi się ikeowy - imitacja ciemnego betonu ( Ekbacken). uchwytów nie przewiduję - wszystko chciałabym otwierać takimi popularnymi tłoczeniami na rantach.. ogólnie lubię minimalizm i chciałabym aby kuchnia była jak najbardziej uproszczona wizualnie i w miarę możliwości łatwa w utrzymaniu czystości ( mam natręctwo czystości :( ) , wszystko schowane co tylko można schować, w miarę nowocześnie. kuchnia jest mała, szafki stoją tylko na 1 ścianie ( zaznaczyłam na zdjęciu na czerwono), lodówka będzie usytuowana po przeciwnej stronie, naprzeciw słupka z piekarnikiem, kuchnia jest zamknięta. zastanawiam się, czy wewnętrzne półki/korpusy można zrobić w innym kolorze niż białym aby łatwiej zachować czystość - czy spotkałyście się z czymś takim? proszę również o pomoc w dopasowaniu wymiarów szufladek - jedną szafkę z szufladami zamieniam na cargo, może zamiast 3 szuflad po prawej, pokusić się o 4? czy już tego za dużo by było? Zastanawiam się też nad przytuleniem płyty bliżej słupka, aby uzyskać troszkę więcej blatu roboczego... Jaka jest Wasza opinia? kuchnia1.jpgkuchnia 2.jpgk1.jpg

kuchnia z szarym.jpg

Edytowane przez Kendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pólki możesz wewnątrz mieć z dowolnej płyty. Możesz mieć np. ciemne korpusy a tylko białe drzwiczki.

Ładnie by ta zabudowa wyglądała w ciemnej ramce, jak w oryginale.

 

Ja optuję za czterema szufladami - więcej wejdzie i jest lepszy dostęp.

Jesteś pewna że cargo będzie ci potrzebne?

Masz bardzo mało blatu roboczego. Serio, nie wolisz piekarnika mieć naprzeciw tej zabudowy, obok lodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo! Cztery szuflady także wydawały mi się praktyczniejsze, myślę, że przy tym zostanę, bo pomogą wygospodarować więcej miejsca. cargo zamieniłam właśnie z szafeczki z szufladkami "za radą" - ale nie wiem czy słusznie.. myślałam, że będzie praktyczniejsze do przechowywania wszelkiego rodzaju produktów do gotowania. Myślisz, że jednak szafeczki by były praktyczniejsze? Obecnie mam starą kuchnię bez takich udogodnień i po prostu brakuje mi tutaj praktyki użytkowej. Gdzieś podpytuję ale każdy jednak ma inne oczekiwania wiec i opinie są różne. Nie pomyślałam o przeniesieniu piekarnika na drugą stronę, ale to by było fajne rozwiązanie! Pojadę na budowę to wymierzyć w praktyce. Planuję pod oknem mały stół z krzesełkami, mam nadzieję że się wszystko zmieści :) Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyprawy trzymam w szufladzie pod płytą. Olej do smażenia, makaron, kaszę i mąkę mam w spiżarce (w starej kuchni trzymałam w wiszącej szafce obok płyty). To nie są rzeczy po które sięga się kilka razy dziennie, więc wyciągam przed zrobieniem obiadu.

 

masz okno 210 cm - to wystarczy na blat do posiedzenia dla 3 osób, bez ścisku.

Zostaje 160 cm na wysoką zabudowę. Czyli wejdzie lodówka, piekarnik i jeszcze 40 cm cargo

 

e6e1fed6274a4a3bgen.jpg

 

Nie robiłabym drzwi otwieranych do kuchni (blokują korzystanie z lodówki). Jeśli już, to suwane.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, Elfir proszę o Waszą opinię.. Stoarz podzielił mi drzwi do chłodziarki na dwie części. Wszędzie miały być uchwyty listwowe, zrezygnowałam z nich, będą UKW 7. Stolarz chce na dolną połowę drzwi chłodziarki dać uchwyt UKW7, na górną UKW4 (i te uchwyty mają być obok siebie). Przeglądałam te uchwyty i moim zdaniem UKW7 są do szafek górnych o dolnych do do łączenia dwóch frontów jest uchwyt UKW17. Czy przy uchwycie UKW17 drzwi będą stabilniejsze? W załączeniu uchwyty

aea90d1f743a1624e711756147af5cb1.jpg

69d627fa592e76ff777530a1829f06de (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...