Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

można. Wstawia się mate izolującą na ściance piekarnika. Na dodatek koło piekarnika będziesz miała przerwę, bo lodówka wolnostojąca lepiej pracuje jak ma wokoło nieco luzu.

Ja u siebie mam lodówkę wolnostojącą oddzieloną murkiem od piekarnika.

 

 

przykład - side by side wolnostojąca obok piekarnika:

szara-zabudowa-kuchenna,main.jpg

 

250087_3583e2e8-97b1-4a73-a4df-b8ffb84c033f_max_900_1200_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się podoba taka kuchnia ?

 

Sam dizajn to rzecz gustu, więc ja tylko o funkcjonalnosci:

Ten wystający cokół przy wyspie - nie będzie niewygodny? Ja bym go kopała stopami. Po to blat w szafkach wystaje trochę za szafki, a dodatkowo cokół jest cofnięty żeby się wygodnie stało.

Czy te blaty są na równo z szafkami czy trochę wystają? Jak nie wystają to będzie niewygodnie coś zrzucić (na rękę lub do kosza).

Zlew - on się tylko wydaje być taki mały czy jest taki wąski? Wygodny jest w miarę kwadratowy zlew.

Na wyspie: ta przestrzeń pod blatem, nad półkami na wino, ma jakieś zastosowanie - czy to dizajn? ;)

Edytowane przez Doli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc.

Męczę się z projektem juz kilka miesięcy.

Robiłam projekt już w dwóch sklepach, ale ciągle nie wiem co wybrać

 

Mam dwa problemy do rozwiązania

Umywalka i dwudrzwiowa lodówka side-by-side

 

Umywalka miała być pod oknem, ale w pomroczności zrobiłam okno jednoskrzydłowe, a pomiędzy blatem a parapetem zostanie mi tylko około 15cm

Można było zrobić jedno skrzydło uchylne tylko , a tak mam problem

 

Drugi problem lodówka, którą uparłam się mieć, kocham ją całym sercem i nie wyobrażam sobie mieć już klasycznej. No, ale nie bardzo mam miejsce

 

Mam pomieszczenie na bazie prostokąta w którym ma być kuchnia, jadalnia i salon. Strasznie chciałam kuchnię otwartą, ale przysłoniętą na część kuchenki i zlewu chociaż. No jak to w kuchni, nie zawsze wszystko od razu jest w zmywarce i lodówce.

 

Projektanci proponują mi kuchnię całkowicie otwartą, w której nie ma zachowanego ciągu roboczego, ale to dla mnie nie problem. Problemem jest otwartość całkowita.

 

Druga wersja, którą sama wymyśliłam, oznacza przesunięcie otworu drzwiowego do spiżarki o około 30-40 cm. Dodam, że mam już prąd i tynki :(

 

Powiedzcie proszę , którą wersję byście wybrali

Pierwszą ?

kuchnia1.jpg

8-to piekarnik i pyta gazowa

3-zmywarka

kuchnia7.jpg

Między lodówką a płytą gazową mieści się szafka 40 cm

 

Czy drugą?

kuchnia1.jpg

kuchnia6.jpg

kuchnia10.jpg

W tym ujęciu lodówka i podniosiona ścianka na półwyspie zasłania mi trochę kuchnie, a jednocześnie ja nadal pozostaję w kontakcie z rodziną

 

Pomocy ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wspolpraca - gdzie masz przyłącza wody, prądu i gazu? Jak bardzo można się ruszyć ze zlewem, zmywarką i kuchenką?

 

Oba projekty są dość nieergonomiczne, chociaż drugi bardziej zamyka kuchnię. Ja wejście do spiżarki zrobiłabym w ogóle od strony krótszego boku i miała całą ścianę na meble. Tak właśnie zmieniłam swój projekt, bo w pierwszej wersji architekt ustawił mi drzwi do spiżarki na ścianie kuchni, ale bądźmy szczerzy - w spiżarce trzyma się zapasy, a nie podręczne produkty. Wejście od kuchni nie jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wspolpraca - gdzie masz przyłącza wody, prądu i gazu? Jak bardzo można się ruszyć ze zlewem, zmywarką i kuchenką?

 

 

Oba projekty są dość nieergonomiczne, chociaż drugi bardziej zamyka kuchnię. Ja wejście do spiżarki zrobiłabym w ogóle od strony krótszego boku i miała całą ścianę na meble. Tak właśnie zmieniłam swój projekt, bo w pierwszej wersji architekt ustawił mi drzwi do spiżarki na ścianie kuchni, ale bądźmy szczerzy - w spiżarce trzyma się zapasy, a nie podręczne produkty. Wejście od kuchni nie jest wymagane.

 

Mam tylko gaz w lewym rogu, tam, gdzie uparcie pcham kuchenkę. Wody jeszcze nie mam, ale mąż chce w marcu robić, więc dlatego tak szaleję.

Spizarka ma tylko 1m szerokości, więc te dwa rogi najlepiej nadają się na półki. W spiżarce będzie sporo sprzętu kuchennego, dodatkowe naczynia , zapasy mąk, cukru itp, trochę pyrów, ale na pewno nie słoiki. :) Szafek mogę mieć mniej w kuchni, głównie na te rzeczy podręczne i juz otwarte produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wspolprawa - drugi projekt jest o tyle "lepszy", że jest zachowana kolejność stref kuchennych, z tym, że dla osoby leworęcznej. Miałam tak w jednej kuchni i było mi trochę niewygodnie, ale pewnie da się przyzwyczaić. Lepsze jest też usytuowanie zlewu, który nie koliduje z oknem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę użytkowników kuchni o pomoc w doborze zlewozmywaka stalowego. Zależy mi aby był praktyczny, nie mam czasu na przecieranie ściereczkami do sucha. Myślałam o BLANCO, Franke, Obecnie mam zlewozmywak Franke, który ma około 20 lat i jestem zadowolona.

 

Wysłałam męża do sklepu aby na żywo pooglądał zlewozmywaki stalowe. Sprzedawca bardzo zachwalał zlew ceramiczny franke, ok 3 tys! i doradził mu, że najlepiej pasowałby biały zlew . A ja się boję białego zlewu-buraki, kawa, przebarwienia....Chcę stalowy zlew, jak najmniej pracochłonny, ma być praktyczny ale też ładny, najlepiej 1,5 komory z ociekaczem.

 

Czy zlew 1,5 komory sprawdza się czy lepiej kupić zlew z 1 większą komorą? Może ktoś mógłby się wypowiedzieć na ile to pół komory jest praktyczne.

 

Czy może ktoś może polecić konkretny, sprawdzony zlew? Blanco, franke. W załączeniu moja wizualizacja. Moim zdaniem ciemny zlew wyglądał ładnie na jasnym blacie, u mnie będą blaty ciemno brązowe i stwierdziłam, że najlepiej będzie pasował stalowy zlew. A może jednak ceramiczny ale czarny, tak jak płyta indukcyjna?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i dotychczasową pomoc.

wersja z zzzszafką otwartą.jpg

Edytowane przez BEWA
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie widzę sens na 1,5 komory tylko do młynka. Tak poza tym, to ani w tym coś umyć, ani coś nalać. Można zostawić warzywa do ociekania, ale wolę do tego użyć durszlaka. Też bym chciała stalowy, tylko ona są, wg mnie, o wiele mniej estetyczne niż konglomeratowe. Ale za to praktyczne. Moi rodzice maja zlew stalowy już pewnie z 20 lat i sądzę że nie był to bardzo drogi zlew, a sprawuje się i wygląda bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się podoba taka kuchnia ?

 

[ATTACH=CONFIG]407658[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]407659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]407660[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]407661[/ATTACH]

 

Dużo się dzieje w tej kuchni, a nie widać do czego będzie wykorzystywana - szybkie śniadania, posiadówki przy herbatce, duże gotowanie, imprezy z gotowaniem...?

- Dużo chodzenia po kuchni, żeby wykonać proste czynności.

- Tak dużo miejsca, a mały zlew i kuchenka.

- Wyspa na środku to przerost formy nad treścią. Źle zaprojektowana. Zdecydowanie lepiej wstawić duży stół, a jeśli zostawić wyspę to trzeba ją przeprojektować od podstaw.

- Dziwnie wygląda w takiej kuchni niezabudowana lodówka. Ja wiem, że to rzecz gustu, ale są też praktyczne strony. Zabudowana lodówka jest cichsza i nie wygląda jak przypadkowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...