Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witaj:) kombinuję jak tu zrobić, żeby było dobrze:) te 2 opcje są już ostateczne, tylko jeszcze miejscami niektóre szafki zamieniam;) i jeszcze biorę pod uwagę drugi rząd górnych szafek (w obu opcjach), bo ja mam sufit na 3,30m :D a ta przestrzeń nad szafkami to i tak do niczego się nie przyda, a ja potrzebuję szafek!:) a w tym programie to się nie da tak;/;p a kici, napisz mi na priv jak wzmocnić ten parapet!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anulek2005 to był tekst z przymrużeniem oka.

 

 

Dziękuję za pomoc przekazaną na priv.

Wszystko dostałam wytłumaczone jak krowie na granicy, czyli tak jak lubię.

Jednak muszę rozkminić moją klawiaturę niemiecką i wtedy pokarzę co miałam na myśli.

 

Wczoraj widziałam na żywca w Ikei właśnie moją kuchnię. Wszystko takie same jak na mojej wizualce domowej - układ mebli, długści poszczególnych ścian, tylko kolor nie ten, ale to już pryszcz.. Wiem już,że będzie ok no przynajmniej z dolnymi szafkami, górę muszę jeszcze rozkminić.

 

Powodzenia wszystkim, życzę udanych kuchni będę podglądać. Jak się uda zamieszczę swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

właśnie dostałem projekt mieszkanka i natrafiłem na to forum!

No i zaczęło się kombinowanie co zrobić... na razie chcę otworzyć kuchnię na pokój no i tu mam problem jak to wszystko zebrać do kupy...

Bo wyspa się chyba nie zmieści....

będę wdzięczy za jakieś sugestie :)

pozdr

http://a.imageshack.us/img148/1553/ppropozycja.jpg

http://a.imageshack.us/img12/866/rzutwyjciowy.jpg

Edytowane przez lukasz48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D

Brawo Lamia! Twoja pierwsza w życiu męska decyzja.

 

Mam pytanie.

Skoro tak odważnie wywaliłeś jedną ścianę, to czemu za jednym zamachem nie wyrzuciłeś pozostałych i nie poprzesuwałeś reszty, tylko zamurowałeś stare drzwi od kuchni i pozamykałeś się drzwiami ? :rolleyes:

I tak teraz kuchnia będzie otwarta, więc co za różnica ,że otworzysz ją także na korytarz ( można ją częściowo przecież przesłonić np bufetem) ?

Być może jest to jakiś pomysł, ale szkoda, że jak już, to tak mało odważnie robisz rewolucję, zyskując w sumie niewiele.

Zostało Ci ponad 8 m2 korytarza którego powierzchnia jest nie wykorzystana do życia . Korytarz to jedynie ciąg komunikacyjny.Szkoda tej przestrzeni, choćby optycznie .

A gdyby tak wypieprzyć ścianę od kuchni i przesunąć w głąb ścinę od pokoju w stronę holu?

Zmniejszysz korytarz, ale powiększysz pokój i optycznie całe wnętrze. Chyba wiatrołap Ci nie potrzebny, to mieszkanie nie dom jeśli zrozumiałem, a ścianki są działowe.

Na garderobę w holu potrzebujesz 60-70 cm, czyli nowa ścianka z palcem w nosie, może stanąć przed istniejącym w korytarzu "pionem".

Chyba , że miałeś jakiś inny cel na myśli, zamykając się z powrotem drzwiami.

Edytowane przez 2112wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek2005 to był tekst z przymrużeniem oka.

 

 

Dziękuję za pomoc przekazaną na priv.

Wszystko dostałam wytłumaczone jak krowie na granicy, czyli tak jak lubię.

Jednak muszę rozkminić moją klawiaturę niemiecką i wtedy pokarzę co miałam na myśli.

 

Wczoraj widziałam na żywca w Ikei właśnie moją kuchnię. Wszystko takie same jak na mojej wizualce domowej - układ mebli, długści poszczególnych ścian, tylko kolor nie ten, ale to już pryszcz.. Wiem już,że będzie ok no przynajmniej z dolnymi szafkami, górę muszę jeszcze rozkminić.

 

Powodzenia wszystkim, życzę udanych kuchni będę podglądać. Jak się uda zamieszczę swoją.

 

lili07 - Ty mi mrugaj tym okiem, bo ja ostatnio nerwowa jestem :rolleyes: :hug:

 

Dawaj tę kuchnię, bo "smaka" narobiłaś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

śledzę ten wątek od początku. Jestem pełna podziwu dla Waszych porad. Podglądałam, przypatrywałam się i niemalże nic z tego mi nie wyszło. Teraz już mam nóż na gardle, muszę podjąć decyzję.

Zatem zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Starą kuchnię zrównałam z ziemią. Łącznie ze skuciem kafli na podłodze. Jest to kuchnia w blokowisku, maleńka. Mieszkanie mam urządzone w rustykalnym klimacie i chciałabym aby takim pozostał. W kuchni musi pozostać lodówka (nowiutka, wysoka na 192 cm), kuchenka elektryczna i ewentualnie okap.

Jedna ściana jest wyburzona do wysokości 93 cm, tworząc okno na duży pokój.

Oto plan tej dziupli:

http://lh5.ggpht.com/_EaLolBbXfnk/TG7ACx77zcI/AAAAAAAACzA/Ffyn2Bbgd9o/s720/plan.jpg

A tu wizualizacja jaka mi wyszła, z której oczywiście nie jestem zadowolona

http://lh5.ggpht.com/_EaLolBbXfnk/TG7AChgwmwI/AAAAAAAACy8/y_NasvnjZrc/s912/kuchnia.jpg

 

Będę ogromnie wdzięczna za wszystkie rady i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Skoro tak odważnie wywaliłeś jedną ścianę, to czemu za jednym zamachem nie wyrzuciłeś pozostałych i nie poprzesuwałeś reszty, tylko zamurowałeś stare drzwi od kuchni i pozamykałeś się drzwiami ?

 

na razie nic jeszcze nie wywalałem, no chyba że na papierze... :)

Tak więc na wszelkie sugestie jestem otwarty.

I tak teraz kuchnia będzie otwarta, więc co za różnica ,że otworzysz ją także na korytarz ( można ją częściowo przecież przesłonić np bufetem) ?

 

Też mi się to podoba ale nie wszyscy domownicy akceptują ten pomysł...

 

A gdyby tak wypieprzyć ścianę od kuchni i przesunąć w głąb ścinę od pokoju w stronę holu?

Zmniejszysz korytarz, ale powiększysz pokój i optycznie całe wnętrze.

 

To rzeczywiście cenna uwaga!

Edytowane przez lukasz48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

poniewaz plany ulegaja zmianie i projekt tez, zatem musialam przysiasc nad kolejna kuchnia ;)

ale wciaz w tym samym klimacie :) czyli szaro-biala z drewnem

chce powiekszyc ja kosztem hollu by miec wymarzona wyspe - oto wizualka :)

 

1. lodowka taka byla w programie - chcialabym duza, ale wiem, ze ladniejsza bedzie w zabudowie

2. prosze o rade jaka zrobic podloge - szara czy w drewnie pod kolor blatow

3. i co proponujecie na sciany ? mysle o szybie nad szafkami dolnymi (ale nie na calosci), albo deska taka jak blat

 

z gory dziekuje za rady :)

kuchnia_w_Z88_wizualkaG6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś

wielkie dzięki za wskazówki. Myślę jeszcze aby zlewozmywak dać w kąt koło kuchenki i nad nim szafkę z osączarką. Nie wiem tylko jak się sprawdza takie umiejscowienie zlewozmywaka. Ten na wizualce jest ogromny, w programie nie znalazłam mniejszego. Mnie taki olbrzymi nie potrzebny, wystarczy jednokomorowy.

Jeżeli dam zlew po okno, poszatkuję roboczy blat, a tego bym nie chciała. Gdzieś trzeba pierogi lepić:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowa ale widzę że jest tu sporo osób znających się na rzeczy :).

 

Mam pytanie co myślicie o takim układzie kuchni ( kuchnia jest otwarta na salon )

Dodam tylko że to pomarańczowe na ścianie to ma być szkło pod którym jest pomarańczowa ściana. Kolory frontów jeszcze nie sa wybrane na 100% i nie patrzcie na podłogę bo tez jeszcze nie wiem czy będzie taka sama jak w salonie czy może kafelki ) To na środku to a'la wyspa - główny blat roboczy. Jej ścianka wystająca na salon będzie stykała się z sofą z salonu.

 

Pozdrawiam

kuchnia..jpg

kuchnia1..jpg

kuchnia3..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaxxxxx - wybacz, ale mnie się nie podoba ze względu na totalny brak "trójkąta ergonomicznego" - jeżeli blat pod oknem ma być głównym blatem roboczym, to masz z niego "daleko" zarówno do lodówki, jak i do zlewu, no i do kuchenki tez

 

wizualnie nie pasuje mi różna wysokość szafek górnych (tzn na każdej ścianie jest inna odległość od górnej krawędzi szafki do sufitu)

 

w kwestii uwag anse72 - nie rozumiem o co chodzi - może dlatego, że późno, albo ciemna jestem ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją pinię umiejscowienie płyty jest jak dla mnie w nieodpowiednim miejscu zabudowa HL ja zasłania proponowałbym zabudowę HL przestawić na scianę frontową a zlewozmywak i zmywarkę na scianę koło okna

 

nie bardzo rozumiem czemu to przeszkadza że jest zastawiona ???

 

Malaxxxxx - wybacz, ale mnie się nie podoba ze względu na totalny brak "trójkąta ergonomicznego" - jeżeli blat pod oknem ma być głównym blatem roboczym, to masz z niego "daleko" zarówno do lodówki, jak i do zlewu, no i do kuchenki tez

 

wizualnie nie pasuje mi różna wysokość szafek górnych (tzn na każdej ścianie jest inna odległość od górnej krawędzi szafki do sufitu)

 

w kwestii uwag anse72 - nie rozumiem o co chodzi - może dlatego, że późno, albo ciemna jestem ;););)

 

Po pierwsze :) Kuchnia ma 10,14 m2 więc w niej nigdzie nie jest daleko ;). Po drugie to na zdjęciu się wydaje, że z wyspy jest daleko do lodówki bo wystarczy obrócić się i zrobić 2 kroczki więc i do kuchenki tez nie jest daleko - najdalej jest do zlewu ale to też nie są wielkie odległości. Pisząc że wyspa jest głównym blatem miałam na myśli że będzie miała najwięcej ciągłego blatu bo inne sa trochę przerywane przez np zlew. Co do wysokości szafek to - szafki na ścianie (tam gdzie zlew) mają się kończyć tam gdzie wysoka zabudowa z piekarnikiem. Natomiast te nad okapem to jest tak jak by "kolejne piętro". Nie chcę dodawać tego piętra na drugą ścianę, bo będzie za ciężko. :)

 

@ malaxxxxx

nie podoba mi się niekonsekwencja. anulek2005 pisała o różnych wysokościach szafek, a ja do tego dorzucę jeszcze kolor - część szafek jasna, część ciemna, ale konsekwencji w tym podziale brak, a przynajmniej nie dostrzegam. do tego na ścianie wprowadzasz odważny kolor, który z pomieszczenia robi "jamnika". i jeszcze szafki zdają się mieć różną długość (przez co blat wydaje się być postrzępiony). przeznaczenia dla wyspy - nie widzę przy tym układzie sprzętów.

powiem tak - chcesz wprowadzić bajerancki kolor - zrób zabudowę na całą ścianę i niech ona cała będzie pomarańczowa, lakierowana (mocny element przykuwający wzrok).

chcesz wyspę - zrób dużą wyspę z prawdziwego zdarzenia, która jest i blatem roboczym i stołem i miejscem dla sprzętów z ładnym okapem. niech będzie stonowana kolorystycznie, ale niechaj będzie ozdobą tej kuchni. ale jeśli potrzebujesz całą masę miejsca do przechowywania, to wybierz kształt litery C albo coś podobnego. będą wiszące szafki i wszystko się zmieści. tylko jeśli się zdecydujesz na zabawę kolorem, to niech wszystkie szafki będą raczej w zbliżonej kolorystyce (niekoniecznie takiej samej).

 

Na temat wysokości szafek już napisałam wyżej. Co do koloru to tak jak pisałam z tym to jest wielka niewiadoma i tym proszę się nie sugerować ( zwłaszcza jeśli na zdjęciu kolory nie są podobne - sama robiłam projekt i to pewnie dla tego :) ) - jeśli nic się nie zmieni to chyba będą takie kolory jak na zdjęciu w załączniku i do tego szare ściany chyba ( a nad blatem szyba na tej szarej ścianie). Myślę jeszcze tylko jakiego koloru tą wysoka zabudowę czy tą jasna błyszczącą czy tą ciemną jak dolne szafki. Szafki mają być wszystkie równe więc blat tez będzie równy - nie ma być poszczępiony :). Wyspa ta ma być po to, żeby dodać trochę blatu który znika przez wysoka zabudowę, również po to, żebym siedząc w kuchni miała kontakt z salonem oraz telewizorkiem :).

 

Mam nadzieję, że troszkę się wytłumaczyłam :))

Dziękuję za sugestie :)

crjmr..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że chodziło bardziej o to, że przy takim układzie jak posiekasz cebulkę robisz piruet żeby trafiła na patelnie, a potem kolejny piruet, żeby zlać ziemniaki. podobnie, żeby sięgnąć cokolwiek z lodówki. co więcej - jeśli wyciągasz z niej coś co puszcza soki (np. mięso), masz szansę na ciapki przez całą podłogę aż trafisz z tym do ociekacza przy zlewie. taaak wiem, ja też wszystko wiążę 50x, ale czasem się jednak zdarza ;)

 

hihi :) uśmiałam się z tym ociekającym mięsem :)).

Wiem że przed aranżacją całkiem nowej kuchni patrzy się na wszystko i chciało by się, żeby wszystko było idealnie a i tak w praktyce potem wychodzi że to czy tamto mogło by być inaczej. Co do krojenia cebuli czy czegoś innego, co trzeba szybko do patelni wrzucić to przecież koło zlewu a między płytą też jest kawałek blacika więc to chyba nie będzie problem :). Patrze teraz na swoja obecna kuchnię ( mieszkanie wynajmowane) jakoś nigdy nie było problemu z "komunikacją" a nie uznała bym jej za idealny układ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) własnie oglądam kuchnie na wątku " pochwalcie się swoimi kuchniami" i się pocieszyłam bo prawie w każdej kuchni jest takie ustawienie jak u mnie - zlew, płyta, lodówka - w niektórych nie ma wyspy a w niektórych jest . Czyli znaczy, że nie może być aż tak źle :D

 

Nie chodzi o to, że źle - do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ale skoro zaczyna się od pustego pomieszczenia to można spróbować zrobić lepiej niż "nieźle" ;););)

 

Ja się zaprę, że wędrowanie ze wszystkim nad podłogą może być uciążliwe (a może po prostu to ja taka niezdara jestem). Wyobrażam sobie poranne śniadanie: wyciągam z lodówki smarowidło + coś na kanapki i dwa kroczki do blatu, potem dwa kroczki do lodówki, bo może pomidorek ... dwa kroczki na blacik z pomidorkiem ... aaaa cebulka ... dwa kroczki do lodówki ... dwa kroczki z cebulką na blacik ... itd.

 

To kapiące mięso wspomniane przez duś'kę :) też przeszło mi przez głowę - lekko przerysowane, ale idea słuszna.

 

Teoria mówi, że kolejność urządzeń kuchennych, to lodówka, zlew a potem kuchenka ...

 

Ale jeszcze raz powtórzę - do wszystkiego można się przyzwyczaić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaxxxx ok napisałem to ze nie pasuje ze względu zabudowy HL jako w tym układzie a to ze ludzie tak mają to nie znaczy ze mają dobrze dobrany układ szafek - a jeżeli tak mają to mają inne rozmieszczenie Okien - Powiem tak -ostateczna decyzja i tak zostanie jako Twoja ale osadzenie zlewozmywaka jest w miejscu bardzo nasłonecznionym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...