Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Faktycznie podobna :) Bardzo bym chciała pod oknem też mieć zabudowę, ale niestety okno jest nisko - 60cm i nici z tego :( Płytki genialne ! Proszę powiedz skąd je masz:) Dawno kupiłas? Zachorowałam na nie !

 

Firma to CERKOLOR, firma zajmująca się głównie produkcją takich małych płytek :) Tu masz adres: http://www.cerkolor.com.pl/index.php?ms=8&id=238 Ja kupiłam normalnie w salonie w moim mieście ;) Czy dawno kupiłam? na początku roku może? nie pamiętam dokładnie, ale ta kolekcja jest w katalogu 2009/2010r. więc pewnie jeszcze jest dostępna ;)

 

Odnośnie zabudowy pod oknem to ja już pilnowałam wysokości okna na etapie budowy domu, to okno było robione specjalnie pod tą kuchnię ;) Ciekawe czy Nam wyszło? zobaczymy przy zamontowaniu kuchni.. ;)

AGA Nr 1, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu czytam Wasze mądre rady i staram się ogarnąć moją nową kuchnię. Poradźcie proszę co można jeszcze w niej zmienić. Blat "barowy" będzie służył jako główny stół jadalny więc dałem go troszkę wyżej. Kolory raczej takie jak na "wizualizacji", tylko że fronty będą szklane. Przedstawiam tez wersję z blatem na jednej wysokości i mieszanymi kolorami frontów (nie patrzeć na brzydki okap, innego wcześniej nie znalazłem).

Czy dobrze rozmieściłem całe AGD? Proszę może dacie mi jakieś mądre rady i powiecie co można by tu zmienić że było ładnie i funkcjonalnie.

I jak sądzicie, ładniej z dużym okapem ozdobnym czy lepiej będzie zrobić rząd szafek i w nich okap podwieszany ?

 

Dobra, to ja odpowiem. ;)

Choć za jakiegoś wybitnego znawcę od projektowania kuchni się nie uważam, wypowiadam się jako kobieta - użytkowniczka kuchni :

według mnie jest git.

Ładnie, mądrze i funkcjonalnie.

;)

 

Ale wg mnie, nie rób rzędu szafek podwieszanych i w nich okapu tylko tak jak jest teraz - super.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, pozwolę sobie wkleić ponownie wizaulizację kuchni... (tak, tak wciąż jeszcze szukam, zmieniam)

 

I w związku z tym mam pytanie... wymyśliłam, że po prawej stronie płyty kuchennej mogłabym dać taką wąską szafkę cargo taką do 1, 1,20 wysokości... Myślicie, że ma to ręce i nogi? Szafka z lewej strony okapu będzie zlikwidowana, zamiast zmywarki 45 dam 60 ... i zlew na 1,5 komory... chyba...

Rany mam tyle dylematów... i chciałabym mieć już spokój z tym wszystkim ;)

Meble w kolorze brzozy, blat chcę w odcieniu szarości....

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/min_2dd07.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/min_1b1ff.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/min_46f38.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/min_675ea.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/min_wymiary53f9.jpg[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer, toż to moja kuchnia, hahahaha !

:jawdrop:

Mam identyczny układ !

I też brzoza !

Jedyne, czym się różni to tym, że mam tylko dwie szafki wiszące - koło okna ( z prawej i lewej strony okna ).

No i wyspę jeszcze mam.

 

Co do cargo po prawej stronie płyty.... to jak, miałoby ono być wyżej od blatu ( piszesz 1 - 1,20 ) ?

Tak jak jest teraz, jest idealnie - pamiętaj, wolne miejsce koło płyty po prawej i lewej stronie ( minumim 40 - 50 cm ) jest szalenie wygodne.

Jestem już po kilku parapetówkach - w sobotę było 14 osób, hehe. ;)

Moja kuchnia zdała egzamin na szóstkę.

Projektowałam sobie sama, a kuchnię mam.... z IKEI.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magduska - a nie chcesz podnieść tej zabudowy z piekarnikiem do góry? dziwnie mi jakoś wygląda szafka do takiej wysokości, łyso

Myślałam tam o powieszeniu jakiegoś obrazu, których mam na stanie "trochę" ;) ..albo jakiś fajny zegar.., nie wiem jeszcze, ale na pewno tak łyso tam nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za opinie....

 

pogrzebałam jeszcze w necie, pooglądałam mnóstwo zdjęć i faktycznie to cargo obok płyty to niezbyt fajny pomysł.... i taki od czapy.... ;)

pozostanę jednak przy zmianie zmywarki na większą bo w projekcie mam 45... tylko sprawdzić muszę czy przy zlewie 1,5 komory bateria wypadnie mi pośrodku okna....

czy w ogóle bateria musi być pośrodku okna?

 

 

@Aga Nr1 :) to faktycznie zbieżność projektów... a Twojego nie widziałam... nawet nie wiem czy umieszczałaś zdjęcia ;)

Myslę jeszcze nad tym czy zostawić tę brzozę samotną czy zestawić z jakimś kolorkiem... na przykład górne szafki inne dolne brzoza...

 

i chyba zaczynają mi przeszkadzać te relingowe uchwyty... może coś bardziej subtelnego wybrać ale co.... albo listwy.... czy takie listwy się sprawdzają?

Edytowane przez fionka
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za opinie....

 

pogrzebałam jeszcze w necie, pooglądałam mnóstwo zdjęć i faktycznie to cargo obok płyty to niezbyt fajny pomysł.... i taki od czapy.... ;)

pozostanę jednak przy zmianie zmywarki na większą bo w projekcie mam 45...

 

Zmień na 60-tkę. Obowiązkowo.

;)

 

tylko sprawdzić muszę czy przy zlewie 1,5 komory bateria wypadnie mi pośrodku okna....

czy w ogóle bateria musi być pośrodku okna?

 

Też mam zlew 1,5 komorowy.

Bateria wcale nie musi być idealnie pośrodku.

U mnie też jest odstępstwo kilku centymetrów, nikt się nie zorientował.

:)

 

@Aga Nr1 :) to faktycznie zbieżność projektów... a Twojego nie widziałam... nawet nie wiem czy umieszczałaś zdjęcia ;)

 

Projekt mamy identyczny, w szoku jestem.

Ja raczej nie umieszczam zdjęć na FM.

Poza tym u mnie kuchnia to "tylko" IKEA i boję się linczu, hahaha !

;)

 

Myślę jeszcze nad tym czy zostawić tę brzozę samotną czy zestawić z jakimś kolorkiem... na przykład górne szafki inne dolne brzoza...

 

U mnie wszędzie ten sam kolor - jaśniutka brzoza.

No, ale mam tylko dwie szafki wiszące.

Tylko moje blaty dębowe ( grube, robione u stolarza ) są dużo ciemniejsze - taki rustykalny brąz ( bejca wodna ) plus olej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiadam się jako kobieta - użytkowniczka kuchni :

według mnie jest git.

Ładnie, mądrze i funkcjonalnie.

 

Dzięki za jedyną, ale jak przyjemną opinię :). Jeśli chodzi o funkcjonalność to może rozpiszę jakie tam są szafeczki, bo mam jeszcze mały dylemat. Zaczynając od lewej:

słupek z piekarnikiem i mikroflą -60cm

GÓRNE - szafka 30cm, okap 90cm, szafka na AVENTOSIE 140cm

DOLNE:

cargo - 30cm

szafka z 2 szufladami - 90cm (po środku niej zamontowana płyta)

szafka z 2 szufladami i jedną wewnętrzną na sztućce - 80cm (faktycznie będzie musiała mieć jakieś 75cm aby zrobić blendę 5cm między szafkami)

szafka pod zlewozmywak - 100cm (dźwiczki widoczne 45cm)

zmywarka - 60cm

szafka około 70cm - tutaj nie jestem pewien czy zrobić małe drzwiczki otwierane jak na wizualizacji czyli pod blatem barowym, czy może nie zakaczańczać tej szafki blatem jasnym i zrobić jej otwarcie na salon?

pod blatem barowym dwie wąskie (ok.40 cm głębokości) szafki z półkami - każda 90cm szerokości.

 

Kombinuję ciągle czy nie lepiej by było np:

słupek bez zmian :)

GÓRA - szafka 20cm, okap 75.cm, 2 szfki po 80cm

DÓŁ - cargo 20cm, szafka z 2 szufladami pod płytę grzewczą 75cm, szafka z 2 szufladami i dodatkową wewnętrzną na sztućce 60cm, szafka narożna 100cm(45 cm dźwiczki), szafka 45 pod zlewozmywak a rezzta już bez zmian.

 

Które rozwiązanie wydaje się lepsze (mam nadzieję że to pierwsze ;) )

 

Ale wg mnie, nie rób rzędu szafek podwieszanych i w nich okapu tylko tak jak jest teraz - super.

:)

właśnie taką odpowiedź chciałem zobaczyć :)

 

A może ktoś doradzi na jaki kolor pomalować ściany w tej kuchni i oczywiście przy lodówce. Lodówka będzie taka jak na wizualizacji(bordowa), model LG 217lkcaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kleikadam:)

 

Jak dla mnie pierwsza wersja lepsza. Jeśli chcesz umieścić w słupku piekarnik i mikrofalę, to piekarnik powinien być zamontowany na wysokości 53 cm+ 10 cm cokół (to daje 63 cm od podłogi). Umożliwia to łatwiejsze korzystanie z mikrofali. To taka ergonomiczna uwaga. ;)

 

Kolorystycznie zrezygnowałabym z czarnych frontów. Pięknie wyglądają w dużych lub dobrze oświetlonych kuchniach, ale w małych już niekoniecznie. A Twoja kuchnia jest w mieszkaniu, jak się nie mylę???? :rolleyes:

 

Jeśli podobają Ci się fronty czerwone to już lepiej iść w czerwień. Ściany można potraktować np. na szaro.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz umieścić w słupku piekarnik i mikrofalę, to piekarnik powinien być zamontowany na wysokości 53 cm+ 10 cm cokół (to daje 63 cm od podłogi). Umożliwia to łatwiejsze korzystanie z mikrofali

 

Masz rację, tylko że w tedy troszkę mniej wygodne staje się korzystanie z piekarnika, a to on będzie głównie używany. Mikrofala jest tylko dodatkiem który naprawdę sporadycznie będzie w użytku.

 

Kolorystycznie zrezygnowałabym z czarnych frontów. Pięknie wyglądają w dużych lub dobrze oświetlonych kuchniach, ale w małych już niekoniecznie. A Twoja kuchnia jest w mieszkaniu, jak się nie mylę???? :rolleyes:

Jeśli podobają Ci się fronty czerwone to już lepiej iść w czerwień

 

Nie mylisz się, jest to mieszkanie. Próbowałem z czerwonymi frontami ale jakoś nie wyglądało to za ładnie, zresztą poniżej wizualizacja, a po za tym wtedy urok pięknej bordowej lodówki może zaniknąć.

Jeśli chodzi o oświetlenie nie jest tak źle, okno bezpośrednio w kuchni, zaraz obok drugie, a na przeciwko kuchni okno balkonowe. Do tego fronty szklane ładnie odbijają światło. Mama nadzieję że nie będzie tak źle jak mówisz. Ewentualnie jeszcze mają szkło lakobela w kolorze czarnym ale z dużym dodatkiem mieniących się złotych drobinek (ten czarny podchodzi bardziej pod bardzo ciemny szary). Bardzo to rozjaśnia całość ale chyba aż tak odważny nie jestem żeby całą kuchnię z tego zrobić.

 

.

Ściany można potraktować np. na szaro.:)

 

Do czerwonych frontów to może i tak ale do czarnych to chyba już by było za ciemno

10..jpg

8..jpg

7..jpg

6..jpg

9..jpg

Edytowane przez kleikadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić osoby doradzające, które mają na wyspie płytę gazową, aby wypowiedziały się w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthrea...kuchennej-quot

 

jak doprowadziły gaz do wyspy :)

 

podano tam tylko jeden sposób - pod sufitem i po ścianie w dół - ale jeśli kuchenka ma być na wyspie, to trochę ciężko prowadzić rurę po ścianie w dół. Ma ktoś jakiś sprawdzony i zatwierdzony przez gazownię sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ddaaiissyy

ja bym zmniejszyla tylko ilosc szyb w szafkach, ogolnie mi sie sie podobaja, ..... niestety do momentu do kiedy nie wlozysz tam rzeczy, potem tylko wprowadzaja balagan, bo niby mleczne, ale jednak kolory przebijaja. ale upierac sei nie bede. moze nawet sama zrobie 1 szybe albo i 2 :)

podobny stosunek mam do szyb w szafach z ubraniami, ale tam to za nic nie wstawie chocby polowy szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam wkleić po raz kolejny zdjęcia ale nadal nei wychdozi.

przeczytałam instrukcję i nadal nic.... jakoś nie widzę tej żółtej ikony na ktora mam kliknac zeby dodac link, ale jest cos jak kwadracik z widokiem drzewa - klikam na to, wrzucam link do zdjecia i potem klikam ok i potem tylko link sie wyswietla.

chyba ze to ta koperta .... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08a17dd38741bd9e.html

męczące te próby, bo wiem, ze nie każdemu chce się zaglądać na linki,.... ale będę wdzięczna za uwagi co do projektu kuchni, a raczej za tym jak to rozmieścić po kuchni.

 

eehhh chyba sie udalo jako miniaturki przez zalacznik. a chcialam wkleic ladnie zdjęcia jako większe obrazy. ale tak tez juz jest lepiej niz wczesniej!

 

pozdr

Kuchnia i czesc j&#.jpg

kuchnia..jpg

IMGP2264 mala kuch&.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga nr1... Kobieto czemu Ty się boisz linczu za meble z Ikea.... ja połowe domu w tym stylu pewnie będę miała... ;)

 

Ja intensywnie myślę nad stroną prawą w moje kuchni tam, gdzie płyta jest... projektantka zaproponowała mi tam jadą od prawej strony cargo - 60, (bez tego udziwnienia z wysokością.... ;) , potem normalna szafka pod płytą 60 z półkami, i dalej cargo 30... będzie to miało ręce i nogi....? A może zostawić te szuflady po płytą i te cargo z lewej i prawej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...