Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź.

Co do barku - to chciałabym mieć miejsce w kuchni abym mogła sobie usiąść i np. wypić kawę- poprostu nie stać cały czas na "nogach"..

Jeśli nie planujesz robić blisko jadalni/miejsca w którym będziesz urządzała kolacje, to jak najbardziej taki barek w Twoim układzie ma sens i wygląda bardzo dobrze. Moim zdaniem jest bardzo fajnie wkomponowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

barki przydają się przy gościach - przecież często przychodzą do osoby kucharzącej pogadać - jest wtedy gdzie przysiąść. no i często mają tą zaletę że osłaniają burdello kuchenne przed jedzącymi w jadalni. ten akurat został okrojony z powyższej funkcjonalnosci

 

opcja kawa jak dla mnie mało prawdopodobna. siedzieć przy romantycznej porannej kawie z widokiem na kuchnie? prosze was... jest tyle bardziej urokliwych miejsc w pobliżu - idę o zakład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialabym zaczerpnąc Waszej opini.

Co sądzicie o rozmieszczeniu sprzętu, półek... Przede wszystkim nie wiem, jak zrobić barek -w tej wersji wygląda jak przyklejony, nie pasujący do całości.

Liczę na wasze porady, pomysły. Całkowicie nie mam pojęcia co do koloru szafek. Chodzi mi po głowie-górne szafki - biały lub jasny krem, dół - orzech amerykański bądź całość w bieli + opaski w orzechu. A teraz spróbuję wkleić zdjęcia..:confused:

 

 

Ja planuję baaaardzo podobny układ tylko jakby w odbiciu lustrzanym, tzn ta cała zabudowana sciana po tej stronie co u Ciebie kuchenka i odwrotnie i wtedy u mnie wypada zlew bliżej kuchenki.

i wlasnie jedyne co ja bym zmieniła u ciebie to zlew dałabym bliżej kuchenki, aby nie biegac z garnkiem goracym do odcedzenia czy opłukanymi warzywami do garnka na kuchence.

U mnie bedzie tak ze przy gotowaniu jak zrobimy jeden obrót w miejcsu i może jeden kroczek i juz zlew pod ręką. Tak mi sie wydaje przynajmniej ze bedzie porecznie i praktycznie. Ale chetnie pczytam co na ten temat mysla inni forumowicze poniewaz moja kuchnia tez dopiero jest na papierze ;-))

Edytowane przez maggieQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anołek, bardzo fajna Twoja kuchnia, czy chcialabys ten barek taki otwarty?

Efilo, spechalistko, czy moglabys zerknac na moja kuchnie (na poprzedniej stronie)? myslalam tez o takim /"barku" zeby dzieci zjadly szybkie sniadanie, czy wysokie krzesla w ogole by sie spisaly przy dzieciach? tylko u mnie zaraz obok są drzwi (w sumie bedzie sam otwor) wiec bedzie sie siedzialo troche na przejsciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Co do barku to mi na nim zależy i faktycznie można byłoby go "czymś" wypełnić. Tylko czym???? Mam jeszcze jedno pytanie: Chciałabym podnieś do góry mikrofalę i piekarnik - tak żeby mikrofala byłaby równa z lodówką. Czy takie rozwiązanie byłoby funkcjonalne? I nie wiem jeszcze jakie zrobić oświetlenie (nie mam jeszcze zrobionego podwieszenia sufitu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutka pierwsze spostrzeżenia na gorąco

 

1. raczej zrezygnowałabym z szafek wiszących po bokach okapu - maszy wystarczająco dużo miejsca na to a ściana nabierze lekkości (o aspektach uzytkowych typu oddziaływanie pary na meble nie wspominając)

2. wybacz ale nie podoba mi się ten patyk przy barku. chyba wolałabym spuścić w dół blat.

3. zlew zdecydowanie pod oknem. po drugiej stronie będzie za daleko. nie mówiąc o tym że to naprawdę fajna sprawa. fikuśnymi bateriami się nie przejmuj. w kuchni akurat jest wielkie pole do popisu jeśli chodzi o ciekawe elementy.

4. zmywarke dałabym po lewej stronie zlewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy barek tudzież wyspa powinna być wyższa od pozostałej części szafek (tak przynajmniej w teorii, niekoniecznie dla mojego projektu)? Jesli ma służyć jakio blat roboczy to pewnie nie, ale jeśli jako miejsce do jedzenia i oddzielenia częsci pokoju od kuchni to pewnie tak... ?

A jeśli ma być 2w1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich spostrzezen:

 

Spinacz nie wiem jak tobie ale mnie srednio podobaja sie szafki wiszace przy okapie zamkniete. Nie wiem tez ile potrzebujesz szafek zamknietych, gdybys chciala z tych zrezygnowac to mozesz pomyslec o otwartych polkach - tylko to nie jest zbyt praktyczne ze wzgledu na opary, ale mozesz ladnie wyeksponowac przyprawy. Wybor pozostawiam Tobie :)

Kayteck ostatni uklad na pewno przystepniejszy wizualnie, jednak z doswiadczenia wiem, ze za malo miejsca macie przewidziane przy plycie. Moze sprobujcie przeniesc ja na ten polwysep?

 

Wott uklad uwazam ze jest dobry, zamienilabym tylko lodowke z piekarnikiem, bo czesciej sie z niej korzysta i na pewno wygodniej bedzie wam cos wykladac z niej majac blisko blat :)

 

Aniołek1 ja bym zamienila stronami zabudowe slupkowa z hmm....?zabudowa robocza? tj. plyta. Jedzenie na pewno bedzie przyjemniejsze nie patrzac sie na wielka sciane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wstawiła szafki "płytsze" - IKEA ma np. szafki o głębokości 37 cm. blat 40 cm jest wg mnie dostatecznie szeroki, żeby nim ladnie "przejść" w ten wasz półwysep jadalny ....

 

Ja mam teraz aneks kuchenny w kształcie litery c i przejście między meblami ok 130 cm. Spoko wg mnie ...

 

Anulek a może wrzucisz zdjątko swojej kuchni:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wenus poruszyłaś ważną dla mnie sprawę tj odnośnie szafek wiszących przy okapie, spotykałam się z opiniami że właśnie nie można montować szafek bo coś się z nimi będzie dziać. Dziewczyny Wy jak sądzicie, przytrafiło isię komuś już zwiotczenie mebli od oparów?

kayteck mi się wydaję że troszkę mało miejsca na Twoim blacie, bo i zlew jak i płytka blisko ścianek i można się obijać podczas gotowania lub nawet płukania czegokolwiek, jak uważasz?

aniołek1 ja u siebie tez przewiduje barek właśnie na takie szybkie sniadanka i kawki i obok oczywiście stół dla gości. BVarek u mnie tez robił by za odgrodzenie kuchni od tej jadalni.

spinacz są tez fajne barki tudziesz wyspy:) z dwoma poziomami na jednym sie przyrządza a na drugim wyższym je:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłódkowane znowu:rolleyes: Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale może sprawdź w ustawieniach. Może masz jakąś blokadę na zdjęcia i linki.:rolleyes:

wracając do problemu: czy może to się dziać przez to że jest kod HTML wyłaczony bo taka informacja widnieje pod postem jak się piszę, co jest aktywne a co nie... a jesli to przez to to jak go włączyć:oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz nie wiem czy widzialas duzo realizacji z okapem skosnym czarnym, bo ja sporo - jest cholernie niepraktyczny widac kazda smuge, dotkniecie palca, a tego w kuchni nie unikniesz + szafki nie wygladaja moim zdaniem dobrze obok skosnego okapu, ale moze sie myle....;)

 

Ktos pisal wlasnie o szafkach przy okapie i ich wiotczeniu, nie slyszalam o czyms takim jeszcze, w wiekszosci domow szafki sa przy okapie, moze takie sytuacje maja miejsce gdy meble kuchenne pozostawiaja wiele do zyczenia?

 

W wynajmowanym mieszkaniu mam szafki przy okapie i nic takiego nie zauwazylam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...