Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anulek: dzięki wielkie za uwagi. Nie pomyślałem o tym, że jak piekarnik będzie w rogu, to będzie to niewygodne, ale teraz jak zwróciłaś na to moją uwagę to zgadzam się. Nawet jeśli da się go otworzyć, to z wkładaniem czegoś do środka i wyjmowaniem może być krucho (nie będzie to wygodne).

 

Myślę, że dałoby się odsunąć kuchenkę i piekarnik od narożnika - jest kilka możliwości:

1. mogę dać mniejszy zlew,

2. mogę zrezygnować z tego kawałka blatu między lodówką a zlewem (ale tego wolałbym uniknąć)

3. mogę dać zmywarkę na 45 cm, a nie na 60 cm

4. mogę pomniejszyć spiżarkę i całość (kuchenkę, zmywarkę, zlew i lodówkę) przesunąć o 10-20 cm w stronę spiżarki, ale tego też bym wolał uniknąć.

 

Inne pomysły nie przyszły mi do głowy.

 

Co do mikrofali, to faktycznie nie wygląda to najlepiej, ale to już jest mały problem - jakoś to się na pewno da rozwiązać. Ostatecznie postawie ją na blacie (na zmywarce, albo gdzieś w okolicach narożnika). Zresztą nawet nie jest pewne na 100% czy będziemy mieli mikrofalę :-)

 

romilka: wymiary kuchni to 200 cm x 440 cm. To co proponujesz zaburza ten trójkąt roboczy, o którym wszędzie piszą, więc nie wiem czy to będzie wygodne rozwiązanie. poza tym moja małżonka bardzo nie chce mieć zlewu pod oknem.

 

josephine: sam piekarnik pod blat pod oknem? A płyta tam, gdzie jest?

 

I przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy myślicie, że nad blatem podokiennym trzeba koniecznie zainstalować jakieś oświetlenie (np. halogenki w suficie)? W koncu nie zawsze przez okno świeci slońce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że chcesz płytę zintegrowaną z piekarnikiem, to wtedy razem, ale można też przecież kupić z odrębnym sterowaniem. Można wtedy zakończyć słupkiem wyższym niż normalny blat, jeśli coś takiego by Ci pasowało jak tu po prawej (możesz tam również zmieścić mikrofalę przy okazji lub zmywarkę, ale ta niech lepiej będzie przy zlewie)

http://lh4.ggpht.com/_Nz61_zWt2bY/R5UVmIVen7I/AAAAAAAABxE/s9o-_u15jQM/s800/kuchnia%206.jpg

 

Z dużej zmywarki nie rezygnuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że chcesz płytę zintegrowaną z piekarnikiem, to wtedy razem, ale można też przecież kupić z odrębnym sterowaniem. Można wtedy zakończyć słupkiem wyższym niż normalny blat, jeśli coś takiego by Ci pasowało jak tu po prawej (możesz tam również zmieścić mikrofalę przy okazji lub zmywarkę, ale ta niech lepiej będzie przy zlewie)

 

Z dużej zmywarki nie rezygnuj!

 

Fajny taki słupek :-)

 

Ale pod okno raczej mi nie wejdzie (parapet będzie 110 cm od podłogi). A blat ma się kończyć niemal równo z oknem, więc takie rozwiązanie raczej odpada...

 

Z dużej zmywarki też nie chciałbym rezygnować. Wygląda na to, że skończy się na mniejszym zlewie (1,5 komory, albo 1 komora i niewielki ociekacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek: dzięki wielkie za uwagi.

Ależ proszę bardzo :D :wink:

 

Myślę, że dałoby się odsunąć kuchenkę i piekarnik od narożnika - jest kilka możliwości:

1. mogę dać mniejszy zlew,

2. mogę zrezygnować z tego kawałka blatu między lodówką a zlewem (ale tego wolałbym uniknąć)

3. mogę dać zmywarkę na 45 cm, a nie na 60 cm

4. mogę pomniejszyć spiżarkę i całość (kuchenkę, zmywarkę, zlew i lodówkę) przesunąć o 10-20 cm w stronę spiżarki, ale tego też bym wolał uniknąć.

Wg mnie pierwszy pomysł najlepszy 8)

 

 

I przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy myślicie, że nad blatem podokiennym trzeba koniecznie zainstalować jakieś oświetlenie (np. halogenki w suficie)? W koncu nie zawsze przez okno świeci slońce 8)

 

No jakieś światło by się tam przydało .... Tak od strzału nie podpowiem co, bo nic nie wiemy o oświetleniu tej kuchni ...

 

Pomysł z piekarnikiem też wart rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pierwszy pomysł najlepszy 8)

 

Dzięki :-) Też się skłaniam ku temu pomysłowi. Ale zobaczymy co jeszcze małżonka powie... :-)

 

I przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy myślicie, że nad blatem podokiennym trzeba koniecznie zainstalować jakieś oświetlenie (np. halogenki w suficie)? W koncu nie zawsze przez okno świeci slońce 8)

 

No jakieś światło by się tam przydało .... Tak od strzału nie podpowiem co, bo nic nie wiemy o oświetleniu tej kuchni ...

 

Co do tego, to przygotuję jakąś lepszą wizualizację i wówczas wrócę do tematu.

 

Pomysł z piekarnikiem też wart rozważenia.

 

Który pomysł z piekarnikiem?

 

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel a nie można drzwi od spiżarni przesunąć zamiast tej ścianki pierwszej po lewej, a ściankę przy lodówce przedłużyć o drzwi do spiżarki?? Można by wtedy zakręcić piekarnikiem i lodówką a potem cała reszta. szczerze mówiąc przez te drzwi do spiżarki masz zepsustą drugą ścianę. Na jednej okno, na drugiej drzwi w samym środku.

A można by wkleić rzut całej kondygnacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel a nie można drzwi od spiżarni przesunąć zamiast tej ścianki pierwszej po lewej, a ściankę przy lodówce przedłużyć o drzwi do spiżarki?? Można by wtedy zakręcić piekarnikiem i lodówką a potem cała reszta. szczerze mówiąc przez te drzwi do spiżarki masz zepsustą drugą ścianę. Na jednej okno, na drugiej drzwi w samym środku.

A można by wkleić rzut całej kondygnacji?

 

Nie wiem jak Vafel, ale ja nie bardzo skumałam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images46.fotosik.pl/184/970c13862ef02aa3.jpg

 

Chodzi o drzwi do spiżarki. Nad resztą szafek trzeba oczywiście pomyśleć dalej. Tam gdzie zmywarka zlew z komorą w szafce z podwójnymi drzwiami. Płyta po lewej stronie szuflad.

 

Dzięki wielkie za sugestię. Też tak kombinowałem. Ale...

Kuchnia ma 200 cm szerokości, więc nie zmieszczą się obok siebie drzwi do spiżarki, lodówka i słupek z piekarnikiem/mikrofalą.

Poza tym, jak przesunę drzwi do spiżarki w taki sposób jak Ty to zrobiłeś, to wchodząc do spiżarki przez te drzwi, po prawej stronie mam ścianę, a po lewej półki o głębokości 120 cm. Trochę dużo, nie uważasz? Ciężko będzie sięgnąć po cokolwiek schowane w głębi takiej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi do spiżarki (mogą być zsuwane) ustawiłem na 70 cm. pozostało 140 i w tę długość już wejdą te sprzęty.

 

Wybacz, bo nie rozumiem...

 

Pomijając już fakt, że jak od 200 odejmiesz 70 (drzwi) to jest 130, a nie 140, to nie wiem jak to się tam ma zamieścić. Przy ścianie są szafki (60cm), potem lodówka (60 cm) i jeszcze słupek (60 cm)... razem 180 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przekombinować.

 

Na razie żaden z rewolucyjnych pomysłów mnie nie przekonał i raczej ich nie zrealizuję. Najprawdopodobniej zrobię jak radzisz, czyli dam mniejszy zlew, żeby tylko odsunąć piekarnik i płytę od narożnika. Żona wypowiedziała się pozytywnie :-)

 

A Ty z tą szafką to poważnie? Wchodzisz przez szafkę do spiżarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty z tą szafką to poważnie? Wchodzisz przez szafkę do spiżarki?

 

Nooooo :D

 

Po prostu drzwi do spiżarki mam z tej samej płyty co meble i w ciągu szafek wysokich: na obrazku to te pod kątem. Mam ładny projekt od pani projektantki, ale nie zapytałam czy mogę go opublikować on-line :oops: dlatego tutaj taki "brzydki" zrobiony przeze mnie w programie IKEA.

 

http://anulek2005.republika.pl/kuchnia01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...