Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej,

dzieki, lodowka to bedzie inny model, jak sie pan dowiedzial cze my sprzet chcemy kupic we wlasnym zakresie to stracil wigor do wyszukiwania w katalogu, choc mialam liste swoich sprzetow. Lodowka nasza bedzie pare cm niższa, ale racja, postaram sie ja znalezc w sklepie i obczaic na jakiej wysokosci sie konczy nizsze dzrzwi i mniej wiecej na takiej umiescic piekarnik.

co do obcinania boków stolika - to baliśmy się ze odchodząc od lodówki będziemy sie uderzać w róg stolika, plus mamy wrażenie, że w ten sposób mamy więcej miejsca, bo szerokość tego stolika to tylko 90cm,a to ma byc na sniadanka dla 2 osób.

 

Czy mogłabym prosic o dalsze komentarze.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak, tak - ten mini barek to planujemy wyższy, tylko że program Ikeowski nie pozwala (albo ja nie umiem) na ustawienie go na odpowiedniej wysokości. A na ścianie na przeciwko planuję walnąć jakiś mocny, nasycony kolor, może coś między żółtym a pomarańczem. Będzie tak też wisieć plafon.

Zastanawiam się czy ta ściana z oknem nie będzie za "łysa", bo według tego projektu nie będzie na niej szafek wiszących, tylko jakiś okap - jeszcze nie wybrany. Na ścianę miedzy szafki planuję dać białe matowe kafle, ale bezfugowe, cięte. Reszta ściany będzie jasno-szara. Nie wiem tyklo, czy nie będzie za mdło.

 

W programie Ikea sa oddzielnie barki / wyspy takie w calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alutka

szczerze mówiąc nie mam uwag. Jedyne co to mam wątpliwości co do piekarnika bez dystansu z prostopadłą zabudową. Nie wiem czy to sie nie kłóci ale może osoby które tak mają by się wypowiedziały jak sie to rozwiązuje. Możliwe też że tworzę problem gdzieś gdzie go nie ma.

 

jedno pytanie: gdzie będziesz trzymać szkło do picia?

Edytowane przez efilo
szklanki szklanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilko jeszcze nie wiem ale planuje w ktorejs szufladzie: kubki, szklanki - takie grubsze. Na kieliszki i szklaneczki mam bufet w jadalni tzn stoi zaraz za scianka po lewej lub w tej wyspie od strony salonu zrobie tylko szafeczke witrynke 60cm po prawej stronie od sciany i miejsce do siedzenia. Chyba 100cm na 2 hokery wystarczy? Mam takie zdjecie z ikea i wyglada fajnie tylko tam jest 120cm do siedzenia... nie widze tylko polaczenia witrynki z reszta kuchni bialy polysk ale moze cos sie wykombinuje bo to rozwiazanie szalenie sie spodobalo mezowi.

 

czy chodzi o dystans od szafki z zaluzja? jesli tak to tam sie juz nic nie da zrobic bo do sciany juz dokleilismy 7cm zeby bylo na lodowke sbs, komin i zaluzje.

Edytowane przez ALUTKA W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o konflikt: otwarte drzwiczki od piekarnika kontra wystający blat

 

P.S. o szkło pytałam bo zawsze wygodniej jest w szafce wiszącej. szuflada jest gorzej wykorzystana (ciężko zagospodarować w takim wypadku jej wysokość) i dla szklanek 'niebezpieczna'

 

a w witrynce to można trzymać szkło i owszem ale nie takie codziennie używane bo przeklniesz dystans 'zmywarka-witrynka' po trzecim rozładowywaniu garów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Ikea sa oddzielnie barki / wyspy takie w calosci

 

Tak, tak, tylko że ten element zrobimy na zamówienie, bo ni jak nie pasują wymiary i wzory barków z IKEA.

Zastanawiam się przede wszystkim nad tą ścianą z okapem. Czy jeśli nie będzie tam szafek wiszących, to nie powstanie wizualna czarna dziura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o konflikt: otwarte drzwiczki od piekarnika kontra wystający blat

 

P.S. o szkło pytałam bo zawsze wygodniej jest w szafce wiszącej. szuflada jest gorzej wykorzystana (ciężko zagospodarować w takim wypadku jej wysokość) i dla szklanek 'niebezpieczna'

 

a w witrynce to można trzymać szkło i owszem ale nie takie codziennie używane bo przeklniesz dystans 'zmywarka-witrynka' po trzecim rozładowywaniu garów

 

co do blatu to bedzie na zamowienie u kamieniarza a nie ikeowski wiec 2cm do przodu (program i ikea sygnalizuje rozne kolizja a tu niec nie wykryl wiec tez chyba ok)

a co do szkla to wlasnie podpatrzone u kolezanki szuflady swietnie sie sprawdzaja aczesc moze stac za zaluzja na poleczce. W ogole to zaluzja tez w ikea jest plytka ala nie zrobimy tylnej scianki i znowu do przodu ;) w ogole ikea jest swietna ale trzeba sie wgryzc w temat robiac kuchnie (ja u rodzicow) a to dlatego,ze kazdy element jest sprzedawany osobno. Monterzy jak skladali i ich instruowalam to mieli galy :jawdrop: stwierdzili, ze takich szafek jak ja zrobilam to nie ma nikt!! hi hi np. w kominie nad piekarnikiem jest szafka otwierana do gory a w srodku zwylka mikrowela, normalnie bylaby biala dziura i wstawiona mikro a tak jest pieknie, nowoczesnie i funkcjonalnie. Po tej przygodzie wiemy juz troche jak zaszalec u nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o sugestie. Rzut parteru wygląda tak:

http://lh3.ggpht.com/_dD6lBMjt9Mw/Sl4SkfuDSNI/AAAAAAAAAmc/OdYo39McEP0/s512/parter.JPG

Koncepcja jest taka, że w samej kuchni nie chcę mieć stołu, tylko kawałek blatu, co by rano na szybko śniadanie spałaszować lub małą czarną łyknąć. Ze względów finansowych stawiamy na kuchnie z IKEA i generalnie wszystko było by dobrze, gdyby nie zagwostka z górnymi szafkami.

Chciałabym mieć tak zagospodarowany kąt (fotka zapożyczona z innego forum):

[ATTACH=CONFIG]25547[/ATTACH]

 

Ale niestety, nie pasują ani rozwiązania, ani wymiary. No więc wykombinowałam sobie inne rozwiązania. Tylko czy w miarę sensowne? Nie szczędźcie krytyki - lepiej coś poprawić teraz niż później żałować. Aha - blat dębowy, fronty będą w kolorze szarym, a u góry szkło mleczne:

 

w narozniku miedzy szufladami a szafka narozna musi byc listw dystalna ok 5 cm bo inaczej nie wysuniesz szuflad ze wzgledu na uchwy szafki naroznej dokladnie uklad jak zrobilismy u mojej mamy wiec to wiem z autopsji

a jesli zrobicie barek wyzszy lub nizzy to krzeselka bym dala od strony salonu ale wtedy przeszkadza wiszaca szafka mozna sobie czerep obic siadajac i w ogle tak jakos wystaje poza kuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze. u nas opcja ikea nie wchodziła w grę. kto by mi np. obudował lodówkę szufladową :D

 

troche wiary ;) w monterow. jak juz mowilam jak jest pomysl to wszystko zrobia np. obudowe z paneli maskujacych. maja sprzet ktory nam blat docial o 1mm!! i na to na goraco wkleili/wprasowali tasme, zeby wody nie pilo. Cuda wianki! Pewnie takie mozliwosci ma kazdy salon kuchenny ale ja i tak jestem zachwycona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z firmy pt. lokalny stolarz.

każdy by mi taka zrobił jakby tylko dostał te wytyczne. nic tam nie ma specjalnego. no może poza szafką na szkło którą trzeba było co do milimetra we wnękę wpasować

Ty tam jakąś wnękę masz ? Myślałam, że to po prostu zwykła płytka szafka 3x3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://img837.imageshack.us/img837/3116/kuchniawidokzdrzwiamina.jpg

 

http://img138.imageshack.us/img138/563/kuchniawidokzsalonubezs.jpg

 

http://img192.imageshack.us/img192/1062/kuchniawidokzsalonu.jpg

 

 

 

 

prosilabym o komentarze do tej kuchni, rowniez w ramach kolorsytyki scian, podlogi oraz typu kafelkow ktore moga pasowac do tego typu mebli na polysk!

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor scian, sufitu i podlogi w ogole nie byl dyskutowany. i wlasnie o czyms jasnym myslalam, moze nei sama biel, ale jakies ecru/krem? czy takie cos bedzie pasowalo? wlasnie zeby rozjasnic te kolory, a jednoczesnie nie chce czegos tak zimnego jak biel.

a czy jakies inne uwagi macie? o czym powinnam pomyslec, moze ewent starac sie zmienic? nie za duzo pola manewru mam, ale zawsze mozna probowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo sympatyczny, ale co do koloru to zgadzam się z Duś. :) Czerwony i bordowy w kuchni trzeba lubić. :)

 

Jedna uwaga do szafek wiszących - moim zdaniem są zbyt wysoko i są duże strasznie, przez co mogą stać trudne w użytkowaniu. ja tych szafek po prawej stronie od okapu nie robiłabym do samego sufitu.

 

A co do kolorystyki ścian / blatów to jeśli zdecydujecie się na ten kolor frontów to chyba jednak biały byłby najbardziej odpowiedni...

 

PS. Jakie wymiary na kuchnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol

projekt jak dla mnie OK

mam trzy uwagi - 1. szafki po prawej absolutnie nie w takiej wysokiej zabudowie i ja raczej optuję za pełnymi frontami a nie taką witrynką 2. nie rozumiem co to za monstrum pod zlewem. 3. zdecyduj się na układ uchwytów - albo pion albo poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...