Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki Róża i poproszę o jeszcze :)

zastanawiam się, podpowiedzcie czy dobrze myślę, że na takiej małej przestrzeni nie ma sensu stawiać dwóch stołów (kuchennego na co dzień i gościnnego), bo walczę trochę z podpowiadaczami, żeby postawić w salonie stół na 6os. a w kuchni taki podręczny. Myślałam, żeby zamknąć temat śniadań jakąś ladą lub barkiem, albo postawić jakiś stół rozkładany w kuchni, a salon "uwolnić" od stołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam sie jaki zlew wstawic do tego czarnego blatu. czy moze ciemny granitowy, czy moze jasny granitowy, czy moze metalowy. rozwazam ponizsze

 

czy cena okolo 200 pln nei jest niepokojaca? Jest w opisie napisane ze jest o strukturze LNU, nie do konca wiem co to znaczy, ale ogolnie na jakie parametry powinnam uwazam wybierajac metalowy zlewozmywak?

http://img163.imageshack.us/img163/4229/naallegrouebrandpo189.jpg

 

ceny zlewów granitowych to około 550pln, czy w tej cenie można już coś sensownego kupić?

 

http://img685.imageshack.us/img685/7985/tetazuw211abrzlewozm175.jpg

bądź

http://img36.imageshack.us/img36/8881/wenecja5991za559pln.jpg

 

i zastanawiam się czy lepiej gniazdka podwójne gdzieś na scianie wrzucic, czy może takie pod meblami wiszącymi

http://img232.imageshack.us/img232/5981/gniazdkopodszafkowe.png

ono nie ma bolca i nie wiem czy to robi wielką różnice.

ale zastanawiam się czy nie dać gniazdka tam gdzie będzie np czajnik na ścianie, a to potrójne sobie dodać jako że będzie dość ukryte i będzie do użytku od czasu do czasu tylko...

oczywiście mówie tutaj o gniazdkach dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogolnie na jakie parametry powinnam uwazam wybierajac metalowy zlewozmywak?

 

ja bym wzięła pod uwagę głębokość komory, im głębszy zlew, tym wygodniej się z niego korzysta (oczywiście w granicach rozsądku), miałam kiedyś okazję porównać bezpośrednio dość płytki zlew z castoramy i głębszy z ikea, ten drugi o niebo praktyczniejszy. dobrze też wziąć pod uwagę rozmiar największego naczynia, jakie będziesz w nim myć - czasami trudno go wpakować do zmywarki. ja mam na przykład spory sokownik, który zawsze myję w zlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do czarnego blatu wzięłam stalowy - abstrahując od parametrów chodziło przede wszystkim o design :)

wszystkie sprzęty mam stalowe, blat - granit absolute black (ale taki bardziej ciapaty niż jednolity), czarne szkło na ścianie i czarne, pasiaste szafki wiszące. nie chciałam żeby zlew też był ciemny. Moim zdaniem takie połączenie wygląda super, choć bardzo ubolewam, że nie znalazłam chromowanej matowej baterii albo znalazłam w kosmicznej cenie.

 

(mi polecono "zwykłą" stal, nie "len". rzekomo łatwiejsze w utrzymaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"len" ma jakby fakturę lekkiej plecionki, na pewno łatwiej go utrzymać w czystości (zachlapania) niż zwyczajny stalowy błyszczący, bo z tymi to jest masakra, wiem bo mam ;) no chyba, że chodzi o jakieś zabrudzenia które załażą w chropowatościach tego lnianego, dlatego my do domu wybierzemy satynowy, chyba :confused: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

czyli zdania podzielone.

tak wiem ze z konglomeratu są w różnych kolorach, i nawet baterie są częściowo z tego zrobione.

z kolei moja chłopina mówi że na granitowym będzie bardziej widac kamień osiadający się niż na tym stalowym [choc czy to aby jest stal? czy moze jakies cos podobne tylko].

Definitywnie zwróce uwagę na głębokośc, na szerokośc i długośc zwracałam, plus chciałam mały ociekacz, tak na jedną czy dwie szklanki, ale o głębokości nie myślałam.

 

Skład tego "granitowego" zlewu to:

- piaski granitowe 80%

- żywice akrylowe 20%

ale chyba właśnie w ten sposób jest trwalszy i może łatwiejszy w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś - a mozesz proszę podrzucic linka gdzie w swojej galerii pokazujesz zlew? a jesli nie masz to mozesz prosze zrobic 2 focie - jedna z daleka i drugi troceh blizej zlewu? bardzo bym chciala zobaczyc jak to sie prezentuje z ciemnym blatem.... w weekend mialam rozmowy ze znajomymi i oni bardzo zadowoleni z granitowego[czyli te 80%+20%....] ale jakos tak kolorystycznie to mysle ze fajnie by rozjasnic ten blat, z drugiej strony planuje jasne plytki pomiedzy blatem a szafkami, jasne sciany etc.

 

druga rzecz, ktora teraz nei daje mi spokoju to oswietlenie. bedzie podszafkami, prawdopodobnie przy tej zasuwanej szafce, ale nie wiem zupelnie jakie ma byc to glowne swiatlo.... i szczerze mowiac bardzo nie lubie, wrecz nie znosze jak widac zarowke z zyrandola.... a w tak malej kuchni to trzeba raczej zainstalowac to cos wysoko, wiec zarowke gola bedzie widac bardzo latwo.... i nie wiem czy najzwyklejszy plafon z inoxu i szkla mlecznego bedize ok? a moze macie cos na mysli co by pasowalo do mojej kuchni i jednoczesnie zarowka nie bylaby na wierzchu?

bede wdzieczna!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anyska

co to jest za dziwadło na pierwszym zdjęciu koło ściany? kostkarka? jeśli jest to dla was sprzęt niezbędny, to poszukałabym dla niego innego miejsca - szpeci oryginalną ścianę, która powinna być ładnie wyeksponowana jako ten główny element.

poza tym jak dla mnie, to za dużo się dzieje ponad blatem a pod szafkami. umieściłabym tam coś mniej rzucającego się w oczy aniżeli mozaika i na całą przestrzeń, a nie do połowy i od połowy (zdaje się, że tam po prostu już farba jest, ale podział jest moim zdaniem bezcelowy).

mieszane uczucia mam co do tych quazi-półek nad blatem. źle nie wyglądają niby, ale z drugiej strony też nie nawiązują do niczego. chyba bym z nich zrezygnowała.

poza tym, twoja kuchnia mi się bardzo podoba. odważna i niepowtarzalna

 

@nicol21

ale przecież jakaś krótsza wisząca lampa może mieć białe szkło z dołu i wcale nie musi cię straszyć żarówką ilekroć w górę spojrzysz! plafony mi się tak jednoznacznie z kibelkami kojarzą (tak, tak - nawet nie jakąś ładną łazienką, a po prostu kibelkiem ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

oto projekt mojej kuchni.

Byłabym wdzięczna za opinie i ew. porady ;)

 

Ps. Lodowka, sprzet agd oraz blat (granitowy) - w kolorze czarnym.

 

Pozdrawiam,

a

 

witaj anyska,

 

kolorystyka bardzo mi się podoba. Lubię taką.

 

nie podobają mi się te półki przy barku. Po co one tam są? Czy coś maskują. Poza tym ten blat barkowy zrobiłabym z tego samego drewna, co szafki górne.

 

Podniosłabym też tą kuchenkę i mikrofalę trochę do góry, żeby zetknęły się z górnymi szafkami. Ta niewielka przestrzeń, która jest teraz nie będzie wykorzystana w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za opinie.

 

duś - kostkarka? nie ma tam nic takiego. Przepraszam, ale nie wiem gdzie widzisz kostkarkę na pierwszym zdjęciu. Nad blatem mają być takie "mazane" płytki, nie będzie to mozaika. Z tą wysokością kafli masz chyba rację ;)

 

Magda 34 Półki nad blatem niczego nie maskują, ot taka ozdoba z możliwością postawienia czegoś małego ;) Co do drewna - zgadzam się z Tobą - będzie jednakowe. Jeśli chodzi o kuchenkę i mikrofalę, to też średnio mi się to widzi, ale jeśli je podniosę, to dolna szafka nie będzie współgrała z pozostałymi - nie będzie jednej linii poziomej na całej długości...

 

 

Kuchnie robiła projektantka (z moimi sugestiami oczywiście), na razie nie ma jeszcze ostatecznej wersji..

Szczerze mówiąc, to nie bardzo podobają mi się te wnęki przy lodówce.. Macie może na to jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam,

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wklejam projekt mojej kuchni i prosze o uwagi.

Sprzet agd kolru czarnego, a fronty plyta formirowana-haban, blat z granitu w kolorze bezowym. A za lodowka jest jadalnia, a nie sciana.

http://images41.fotosik.pl/351/cdebc72ba7a88093m.jpg"]http://images41.fotosik.pl/351/cdebc72ba7a88093m.jpg[/url]

http://images39.fotosik.pl/351/82674b4480a006cdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w ogóle jakąś wielką rewoltę tam uczyniła - poza tym, co wytknęła elfir, nie podoba mi się też umiejscowienie okapu i niemal zupełny brak wiszących szafek (ja tam je lubię, a jak już likwidować - to niechaj kosztem czegoś efektownego w postaci zabudowy przez pół ściany czy nietypowej wyspy).

jak wyglądają pozostałe 2 ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...