Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przedstawiam wstępny projekt mojej kuchni. Będę wdzięczna za pomysły, jak inaczej mogłoby to wyglądać.

Niestety nie można zmienić położenia zlewu i płyty gazowej (na projekcie pomyłka). Wejście do kuchni jest z salonu, wyszło beznadziejnie, bo po drugiej stronie ściany są schody....Brązowe drzwi to wejście do spiżarki (maja to być jakieś łamane)

Podoba mi się styl nowoczesny, wysoka zabudowa, dolne szafki tylko szufladowe, górne wolałabym uchylne.

Bardzo proszę o pomoc :)

 

 

http://images43.fotosik.pl/355/10e5b5ec9997c131.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/332/bf65c5b7a7a93def.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/351/e692a63635418125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam bardzo bardzo proszę o radę, do piątku wieczorem musze zatwierdzić projekt zeby miec go zrealizowanego jeszcze w tym roku

Kuchnia bedzie wenge (tam gdzie ten czerwony jest) i biały połysk-blaty chcą czarne.

Nie umiemy się zdecydować na lodówkę sbs czy w zabudowie ;-(

 

WDZIĘCZNA bede za kazdą wskazówkę lub radę

 

http://images49.fotosik.pl/356/bafebb3e66160850med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casse

 

nie wiem czy w tym układzie najszczęśliwsze jest dojście do sbs, szczególnie do zamrażarki. Może zacząc scianę sbs? Mikrofalę bym dała wyżej, teraz mam tak nisko i ciągle się muszę schylać ale to moja opinia. Co do koloru to uz myślalam ze ten czerwony zostanie bo fajnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casse

 

ja bym albo chciala lodówkę wyrównaną z meblami, albo zabudowaną. Też będziemy miec wolnostojącą lodówke, ale meble będą się konczyc na tym samym poziomie. Niestety wydaje mi sie ze taka wystająca lodówa oszpeci taka kuchnie. Masz przestrzen, ale to może zniszczyc jej efekt. Jeśli planujecie czarną błyszcząca lodówke - to chyba wiem o które chodzi i też cieżko mi się było jej oprzec, ale problem rozwiązał się sam - ot nie ma miejsca na taką duża. Tak czy innaczej - lodówka wg mnie musi się konczyć w jednej płaszczyźnie... innaczej juz od nowości wprowadzasz bałagan.

Szkoda, że mebelki nei czerwone. Tez lubię wenge, ale w kuchni czerwień mi się bardzo podoba.

 

Nie wiem czy ta szafka wisząca będzie miała szybę, czy może mleczna szybę, ale nie decydowałabym się na pewno na zupełnie przezroczystą. Potem cokolwiek tam wstawisz będzie wprowadzało bałagan - czy różne kolory, kształty etc...

nie chciałabys przesunąc ciut zlewu w prawą? tak abyś wyjmując rzeczy z lodówki mogła mieć miejsce aby gdzieś je położyc? wydaje mi się ze do wyspy jest daleko, a tam dosc blisko zaczyna się zlew....

 

i to chyba na tyle marudzenia :)

 

masz jeszce jakieś inne ujęcia tej wizualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikol

Moj wykonawca powiedział mi ze drzwi takiej lodówki zawsze muszą wystawać.

Ale właśnie tylko drzwi.... Nam podoba się lodówka ta czarna samsung z kostkarką i barkiem ale chyba jednak z niej zrezygnujemy

 

W ogóle ułożenie tej "scianki" jest jeszcze do dyskusji

 

I mam mieszane uczucie do tej górnej szafki miał byc lakomat i ramka aluminiowa ale to troszke inny swiat i chyba wezme normalna wenge lub białą

 

Mam jeszcze te fotki

http://images50.fotosik.pl/355/8f0a8575eba3627dmed.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/356/7d7999eabdf93989med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casse

 

nie daj się ;) fakt drzwi lodówki musza wystawać bo inaczej jej nie otworzysz ale dla pocieszenia moja kolezanka ma super kuchnie w czarnym lakierze a sbs inox wygląda ok nawet bardzo ok a korzystanie z "barku" czy dystrybutora wody lub lodu nieocenione!! U mnie tez tak będzie. Szczególnie barek się przyda bo po mleko do lodowy sięgam 4x na godzinę!! Lodówki w zabudowie do mnie nie przemawiają głównkie z powodu pojemnosci. Naprawdę przemyśl czego od lodówki oczekujecie względy estetyczne są ważne ale nie najważniejsze a taka nowoczesna lodówka wcale nie szpeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :) Czyli zlew włożyć w szafkę narożną (taką w kształcie trapezu?) Co do kolorów, to tylko radosna twórczość - jeszcze się nie zdecydowałam na konkretną kolorystykę.

A gdyby ścianę z lodówką zabudować wysoką zabudową? Tzn przenieść cargo i słupek z piekarnikiem? Czy mogłoby tak być? Tylko co wtedy ze zlewem, może być dalej w narożniku? Kurcze, przydałaby się jakaś wizualizacja 3d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casse

 

tak mnie zaintrygowala Twoja kuchnia... a moze by zamiast szafek pod scianami w L przeniesc wszystko na srodek i zrobic olbrzymiasta wyspe z szafek? od str slupa siedziska np. niskie ale hokery? pieeknie by bylo.. wtedy roboczy blat masz w jednym ciagu np. plyta blat zlew albo na odwrot. Dojscie do okien super, caly czas jestes przodem do reszty domu (tak mi sie wydaje) Pomysl, bylam kiedys w takiej kuchni i okazala sie mega funkcjonalna nie mowiac o wrazeniu wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady :-)

 

Alutka kurcze ale dałas mi do myslenie ale nie wiem czy jestem aż na tyle odważna ;) -powiem Ci tak ja miałam robione chyba z 6 projektów i wszyscy robili tak samo czyli scianka z lodówką i od niej szedł ciąg mebli i konczył się na słupie czyli miałam taki półwysep

Dopiero ta pani zrobiła mi taka L-ke która nam się bardzo spodobała i wszystko teraz toczy sie wokół tej lodówki i ew. wyspy

 

I juz prawie się zdecydowalismy na lodówke w zabudowie ale twój post przekonał mnie jednak ze wcale nie jestem tego pewna :confused:

bo wyglad wygladem ale własnie te funkcje ....ach

 

Duś rozumiem ze w ogóle byś wyspy nie robiła tak ?? A nie bedzie wtedy tak pusto i gdzie ja kawke bede pic?? -wprawdzie tuz obok jest jadalnia z salonem ale kawusie to ja lubie sobie w kuchni strzelic :-)

 

Niby u mnie są dwie opcje albo półwysep albo wyspa ( przy tym nieszczęsnym słupie) :bash: no albo nic ale to chyba odpada

 

A szafke górną zdecydowałam sie zrobic normalną tylko nie wiem czy białą tak jak sciana i "wyspa" czy wenge tak jak L-ka ??

Edytowane przez casse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casse, moim skromnym zdaniem: lodówka sbs wygląda na niet, :cool: też miałam ten problem marzył mi się sbs i kostkarka ale zrezygnowałam bo nie dobrze to wyglądało w zabudowie. Wybrałam opcje chłodziarka i oddzielna zamrażarka do zabudowy. Wyspa jak dla mnie ok. szafka górna stawiam na wenge. To tyle moich wywodów, życzę dobrych decyzji.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jest to mój debiut na forum więc bardzo proszę o wyrozumiałość:)

Jestem na etapie planowania kuchni, która generalnie jest mało ustawna. Fronty będą lakierowane na wysoki połysk, bez uchwytowe, blat laminat

biały lub jasnoszary. Moim problemem jest ustawienie zlewozmywaka i płyty. Bardzo nie podoba mi się układ, który jest na projekcie, czyli te dwa sprzęty umiejscowione bezpośrednio przy sobie. Można rozdzielić zmywarką ale wtedy blat roboczy podzieli się na małe odcinki. Można je rozsunąć ale w granicach szafek w których się znajdują.

Bardzo proszę o opinie i porady.[img]hthttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86a4708039bc07c1.htmltp://[/img]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b02338159f2bf9e4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASSE

 

co do lodowki to musisz zdecydowac jakie funkcje sa Ci niezbedne (ja jestem za sbs;) ma spelniac funkcje czy ladnie wygladac? co s stylu jak ktos kupuje piekny wypoczynek i zaraz do tego narzute, zeby sie nie pobrudzilo o albo pokrowce na krzesla pieczolowicie dobierane wczesniej do stolu i innej stolarki;)

wyspa absolutnie zostaje:) blat jest zawsze potrzebny no i ta kawka, ale jesli jej teraz nie zrobisz to zawsze mozna dorobic pozniej

szafke wiszaca chyba dalabym jasna, bo zleje sie ze sciana i stanie sie prawie niewidoczna bedzie lekko a nie ciezko i nie bedzie konkurowac z okapem

Edytowane przez ALUTKA W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz przenosić ani zlewu, ani kuchenki na "boki" kuchni, to IMHO ten układ nie jest taki zły.

Jeśli chcesz zmian, to może pokusisz się o zlew narożny, albo zlew "zachodzący" na te boczne elementy? Np. na prawy bok, albo... jeszcze lepiej na lewy gdzie jest ten bar? Zlew byłby schowany/niewidoczny, zostałby duży blat roboczy,, a baterię możesz zawsze zamontowac składaną i nie będzie jej widać z salonu. :) Taka myśl mi wpadła po obejrzeniu projektu, mam nadzieję, że nie namąciłam Ci w głowie bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vanillafields

tak, dokładnie o takim zlewie myślę. na chwilowym projekcie masz go bezpośrednio obok płyty. nie jestem wielkim fanem narożnych zlewów, ale w sytuacji, gdy mam do wyboru płyta i zlew obok siebie albo płyta trochę miejsca i narożny zlew - wybieram 2 opcję (kilka mies temu stałam przed takim wyborem u siebie i widzę, ze to był dobry pomysł, a narożny zlew wcale nie jest aż taki niewygodny, jak się obawiałam). poza tym, podobnie jak u mnie - masz miejsce na narożnik, nie będziesz go wciskać i upychać. rozważ taką opcję, myślę, że warto :)

nie do końca zrozumiałam co miałaś na myśli w kwestii słupka. może uda ci się stworzyć, jakiś choćby orientacyjny rysunek, he?

 

@casse

no wiem, że się pusto robi, ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że ta twoja półwyspa strasznie zagraca przestrzeń (abstrahując od estetyki, która też nie jest w tym wyspaku moja). bardzo mi się podoba sugestia alutki w

 

@arogos

to, co widać - jest ładne, ale za dużo tam nie widać.

spróbowałabym oddalić płytę i zlew od siebie - bezpośrednie sąsiedztwo nie jest najwygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...