Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam prośbę o pomoc.

 

Planuję zakup kuchni IKEA i mam zagwozdkę.

 

Poradźcie - bo może ja źle szukam.

 

Chcę wysoką zabudowę w kuchni z jednej strony, ale niestety mam fioła na punkcie równego poziomu uchwytów, a w IKEA nie da sie tego zgrać (albo ja nie potrafię)

Meble chcę na 233cm. I tak:

Chcę postawić

- lodówkę do zabudowy - mam do wyboru: patrząc od dołu: 92/90/35 lub 70/90/57

- piekarnik i mikrofalówkę do zabudowy: od dołu 57/103 lub 98i8/57 (góra zgadza sie z 2 oprcją lodówki) dół już gorzej... ale tu jakoś da sie jeszcze przesunąć nieco niżej uchwyt od zamrażarki i będzie ok., ale problemem jest 3 szafka gdyz tu praktycznie nie ma wyboru - jest podział:

- od dołu: 125/92,

 

Jak zrobić by nie było każde na innym poziomie ...

 

Marzyłam o takiej wysokiej zabudowie... ale nie wiem czy nie będę musiała sobie podarować ze względu na te różne poziomy, które bardzo by mnie drażniły.

 

Proszę poradźcie coś !!! bo może ja czegoś nie zauważam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie kumam o ci chodzi (rysunek poproszę).

natomiast jeśli problemem są uchwyty, to ja np. nie widzę przeszkód, żeby zamówić je on-line. cenowo wcale nie odbiegają od tych ikeowskich, wzorniczo również, a w kwestii montoważu - 8letni kuzyn brzydszej połowy ogarnął temat bez problemu, więc chyba to proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie kumam o ci chodzi (rysunek poproszę).

natomiast jeśli problemem są uchwyty, to ja np. nie widzę przeszkód, żeby zamówić je on-line. cenowo wcale nie odbiegają od tych ikeowskich, wzorniczo również, a w kwestii montoważu - 8letni kuzyn brzydszej połowy ogarnął temat bez problemu, więc chyba to proste.

Cześć duś.

 

Nie chodzi o uchwyty, bo tych jest w bród, tylko o wysokość szafek.... One w IKEA są po prostu na różnych wysokościach i nie da sie tak dobrać by były na równym poziomie, a co za tym idzie trudno też mieć uchwyty na jednym poziomie.

Szafki są tak jak rozpisałam - kurcze nie mogę teraz nic wkleić, bo mi się IKEA planer nie chce otworzyć :( może w domu pójdzie lepiej to wkleję wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATIKA

 

te meble z ikea sa sprzedawane wszystko osobno: tzn korpus, drzwi, polki itd itp ja bym po prostu kupila takie same fronty do wszystkich szafek np. lodowkowe, zeby sie zgadzalo albo dopasuj sobie w ikea home planner fronty wysokich szaf i gotowe

 

piecyki i mikorfale to sobie tez dopasuj juz w domu bo regulacja polki jest chyba co cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alutka wykonawca powiedział ze zrobi nam ta ściankę jak tylko bodziemy chcieli i zachowa pełny minimalizm w szafkach jak tylko sie na lodówke zdecydujemy :-/

 

A co do wyspy to juz sama nie wiem -czy nie lepiej pociądnac ta L-ke dalej do słupa

Cos takiego- oczywiście abstrachujac od tego co jest w tle

http://images41.fotosik.pl/351/6df7fe1eccf8f7d6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tu już namieszane ;) można się gonic dookoła wyspy hi hi

płytę dałabym na ścianę koło okna a barek przeciągnęłabym do słupa

w narożniku z wysoką zabudową szafka żaluzjowa

i tym sposobem upodobniłabym Twoją kuchnię do mojej ;) pare stron wstecz hi hi

ale tak serio serio zrobiłabym to U z barkiem do słupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casse tak sobie patrzę i myślę, może dociągnąć szafki z blatem aż do słupa, jakoś ta przerwa pomiędzy szafką a słupem mi nie podchodzi. Zastanawiałabym się jeszcze nad rozbiciem zabudowy na wysoką ścianę połączoną z niską zabudową ciągiem L i drugi ciąg od słupa do ściany, z barkiem. Chyba już podobnie proponowano, o ile dobrze zrozumiałam. Albo U zaczynając od wysokiej ściany, przez niską na długiej ścianie i kończąc na krótkiej niskiej, ale wtedy już bez barku i bez wyspy - tylko, że będzie bardzo otwarta ta kuchnia, a nie wiem czy to by Ci odpowiadało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alutka ten projekt jest nie dobry bo ta wyspa jest po prostu wciśnięta w środek ale ona tam by sie nie zmieściła -zeby normalnie mozna było funkcjonowac czy szafki otworzyc

 

Czyli lepiej zrobic :

- U do samego słupa

a nie

-L i wyspe

 

Mam dośc :bash: juz wiem ze spac dziś nie bede ;-(

 

e tam nie spać - noc przynosi radę :) ja bym zrobiła wysoką scianę i ogromną wyspę a na drugim miejscu U do samego słupa oczywiście bez wyspy ;)

zamknij oczy i wyobraź sobie swoją kuchnię i siebie w niej co gdzie i jak, jakie czynności wykonujesz najczesciej, jakie masz przyzwyczjenia i jak to wygląda od strony salonu

my na naszej budowie rozkładaliśmy pustaki, "gotowaliśmy", pętaliśmy sie we czwórke itd i tym sposobem mam projekt, który MI/NAM odpowiada

pamiętaj ile osób tyle opinii ale to TY tam będziesz szaleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atiko, myślę, że spokojnie możesz postawić lodówkę obok piekarnika i mikrofali. W meblach do zabudowy trzeba sprzętom zapewnić niezbędną wentylację, przez zrobienie odpowiednich kratek. :) Poza tym, gdyby były jakieś przeciwwskazania to nie byłoby tylu kuchni z piekarnikami i lodówkami obok siebie. Ja mam piekarnik koło zmywarki i sprawdzałam już czy zmywarka się nagrzewa podczas pracy piekarnika, ale nic takiego się nie dzieje. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam do Was ogromną prośbę o pomoc w aranżacji kuchni.

Nie znam żadnych programów do projektowania, a jak próbowalam na ikei to wychodziły mi straszne rzeczy.

Co prawda dopiero na wiosnę zaczynamy budowę, ale w związku z tym, że zakładamy ostre tempo budowy ( chciałabym najpóźniej w listopadzie lub grudniu 2011 już mieszkać ) chcę już mieć poukładane jak ma wyglądać kuchnia i łazienki, żeby uniknąć zmian w trakcie budowy.

Budować będziemy wg projektu Maciejka pracowni Domowe Klimaty :

http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2885_maciejka

Wprowadzamy niewielkie zmiany w projekcie: ściana kuchni i salonu będzie zrównana z oknem w wykuszu ( tzn. likwidujemy wykusz poprzez poszerzenie kuchni i salonu ) . Druga zmiana to poszerzenie i skrócenie o metr garażu - w celu uzyskania łazienki z oknem.

W kuchni po tej zmianie powiększona będzie spiżarnia ( będzie o około 1 m szersza ).

Chyba zmniejszę też okno w kuchni z szer.2,40m na 1,8m- może wtedy będzie łatwiej rozplanować to pomieszczenie.

Chciałabym w tej kuchni mieć lodówkę side by side, piekarnik w słupku, zmywarkę, płytę kuchenną może w rogu , a pod oknem zlew. Bardzo chciałabym w jakiś sposób przesłonić kuchnię od jadalni i salonu-może wysokim barkiem z siedziskami - bo typowego stołu w tej kuchni to chyba nie chcę . Marzy mi się też jakiś fragment z taką wysoką pełną zabudową, ale chyba nie ma tu miejsca na takie fanaberie, a poza tym to ta spiżarka będzie dosyć duża więc pewnie nie ma sensu pakowanie się w wysokie koszty szaf w kuchni.

Pomożecie to jakoś zaplanować ? Ewentualnie podpowiedzcie w jakim łatwym programie mogłabym się pobawić ( ale ja kompletna noga jestem -jeżeli chodzi o obsługę tego typu udogodnień :confused: - nawet nie wiem, jak do tego posta wstawić rzut pomieszczeń ze strony pracowni ).

Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wklejałam już swój projekt kuchni, ale im dłużej na niego patrzyłam, tym mniej mi się podobał.... ostatnio powstał nowy i ten chyba jest najlepszy.

 

Czekam na krytykę, komentarze, porady, itp....

 

Kuchnia będzie z mebli z IKEA.

Planuję Abstrakt.

 

I teraz tak:

Chciałabym te 3 wysokie słupki w kolorze białym, szafki górne białe, a resztę w graficie.

Wszystkie te meble są z połyskiem.

Do tego płyta indukcyjna czarna, + czarny zlew - jakaś Teka, blat biały, okap biały lub czarny.

I teraz moje dylematy - czy do tego dać kuchenkę i mikrofalówkę - czarną, białą, czy INOX,

No i czy robić kuchnię w 2 kolorach mebli czy zostać przy jednym ??

 

Na podłodze szare płytki, ściany w lekkiej szarości... jedna, moze ta z okapem ciemny grafit wtedy okap biały). Stół i krzesła białe.

 

Co doradzicie, zmienicie ??

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/beztytuluecff.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/276d8.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/3989d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się podoba kolorystyka, którą planujesz atiko. Ja bym pozostała przy dwukolorowej. Do białych frontów w słupku pasuje zarówno sprzęt biały jak i inox. Ja bym poważnie rozważała jednak czarny. Może tylko "ociepliłabym" tę kuchnię trochę drewnem, np. drewniany stół. Co do ergonomii, to nie chcę Cię martwić, ale za daleko od zlewu umiejscowiona jest lodówka. :( Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...